Bolton udělal skandál ve „vznešené rodině“

Bývalý poradce pro národní bezpečnost prezidenta Spojených států, John Bolton, vydal knihu The Room Where Happened: The White House Memoir, která způsobila obrovský skandál v administrativě prezidenta Trumpa. 

Sám prezident varoval svého bývalého poradce, že není nutné zveřejňovat tyto poznámky o 453 dnech Boltonovy práce s Trumpem. Motivace je velmi jednoduchá – nemůžete dát široké veřejnosti podrobnosti o „politické kuchyni“ Bílého domu, nemusíte prozrazovat „informace, které by mohly poškodit národní bezpečnost“.

A ministr zahraničí Pompeo vyjádřil názor, že zveřejnění Johna Boltona je srovnatelné se zveřejňováním informací o pracovních metodách zvláštních služeb bývalým důstojníkem NSA Edwardem Snowdenem. 

„Upřímně, vzhledem k tomu, že zveřejnil určité informace, podléhá okamžité trestní odpovědnosti,“  
uvedl Pompeo ve Fox News . „Všichni jsme viděli, co se stane, když někdo dopustí únik tajných informací,
jako to udělal Edward Snowden. A to, co udělal John Bolton, se neliší.“

Bolton však tomu nevěnoval pozornost a kniha v těchto dnech šla do prodeje, vzbudila velký zájem a můžete si ji dokonce koupit za směšnou cenu – například v Anglii za 0,99 GBP. A v samotných USA – se slevou – za 19,42 dolarů.

John Bolton se svou knihou, která ve Washingtonu způsobila skandál.     
Foto: Imagn Content Services, LLC     

Bývalý poradce amerického prezidenta John Bolton publikoval své paměti a téměř překonal rozsah, význam a objem prohlášení kdysi populárního Edwarda Snowdena. 

Vzpomínky bývalého poradce pro národní bezpečnost, který pracoval v Bílém domě v letech 2018–2019, byly vydány v úterý a nikdo nepřemýšlel o tom, že se stane světovým bestsellerem. Podle administrativy Donalda Trumpa však kniha obsahuje tajné informace a darebák Bolton nebyl cenzurován.

Samotný autor říká, že v knize není nic a jediným požadavkem administrativy bylo odstranit z publikace všechny nelichotivé poznámky o Trumpovi.

Co nám Bolton řekl? 

Například řekl, že Barack Obama byl v zásadě připraven vyrovnat se s ruskou anexí poloostrova Krym. 
Vypadá to, že v soukromém rozhovoru s Vladimirem Putinem prohlásil, že pokud se Rusko na Krymu „zastaví“, může být otázka Ukrajiny rychle a mírumilovně vyřešena.

Kromě toho Bolton čtenářům řekl, že Trump nevěří ve smysl amerického vojenského kontingentu v Afghánistánu a na Středním východě, a požadoval, aby odtud byli vojáci staženi.

No a třešnička na dortu:
litujte ztraceného bohatství Venezuely (po uznání Juana Guaidóa prezidentem). 

Pro ty, kteří to nevědí:
Samozvaný prezident Juan Guaido je vůdcem opozice ve Venezuele, ale pokud mluvíme civilizovaným jazykem, ve skutečnosti se příliš nelišil od extremisty. Rusko v té době podporovalo legitimně zvoleného prezidenta Nicolase Madura, stejně jako zbytek světa…. kromě západního.

Citace z knihy zde v RJ.:
https://cont.ws/@serfilatov/1710939

…Prozatím necháme bez komentáře tyto fragmenty z knihy, které způsobily politický skandál ve Washingtonu. 
Podle našeho názoru se nejprve musíme seznámit s úplným textem.

Ale za povšimnutí stojí, že Bolton zapomněl pravidlo – „mlčeti zlato“, zejména poté, co opustil post velmi informovaného poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost.

https://bit.ly/2ZkCy5t

sdíletj na