Boj s americkými piráty v Ománském zálivu. FOTO. VIDEO

Sbor islámských revolučních gard (IRGC) hlásí, že byl schopen zabránit aktu námořního pirátství ze strany Spojených států. https://colonelcassad.livejournal.com/7187511.html

Američané se pod záminkou „dodržování sankčního režimu“ pokusili zmocnit tankeru s íránskou ropou v Ománském zálivu.

Americké čluny se pokusily tanker násilím „doprovodit“ na místo setkání s jiným tankerem, na který Američané hodlali přeložit náklad a odvézt jej neznámým směrem. Motorové čluny IRGC, které nastoupily na místo útoku, zahnaly Američany, vysadily vojáky na loď a doprovodily tanker do íránských teritoriálních vod, zatímco je pronásledovaly americké lodě a vrtulníky. 

Pronásledování íránského konvoje pokračovalo až do íránských teritoriálních vod, ale Spojeným státům se nepodařilo tanker znovu dobýt, protože jak se události v oblasti tankeru vyvíjely, objevilo se velké množství člunů, vrtulníků a útočných dronů IRGC.

V tuto chvíli je tanker se zachráněnou ropou v oblasti přístavu Bandar Abbas.

Video zveřejněné Íránem:

https://twitter.com/Marwa__Osman/status/1455859841407332356

Írán zveřejnil podrobnější video o aktu amerického pirátství v Ománském zálivu, který zastavily islámské revoluční gardy a zabránily zabavení tankeru americkými piráty.

Doprava kolem tankeru byla velmi aktivní. Ve snaze unést tanker byl zapojen raketový torpédoborec Sullivan (třída Arleigh Burke).

Odvaha íránských lodí by neměla být zavádějící. Operovaly pod krytím útočných bezpilotních letounů a protilodních komplexů, které by zaručeně zasáhly torpédoborec Sullivan v případě pokusů o útok na íránské čluny.

Lze očekávat další vyhrocení války tankerů v regionu. Tato provokace jistě snižuje pravděpodobnost jakéhokoli úspěchu při vyjednávání o jaderné dohodě.

IRGC uvedl, že proti americkým pirátům byla provedena úspěšná operace a že Írán je připraven bránit své zájmy všemi prostředky, včetně síly.

https://colonelcassad.livejournal.com/7188233.html

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
4. 11. 2021 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

To je neskutečné…..proč to američani takhle hloupě dělají a proč to vůbec dělají ??? Mají to zapotřebí ? Jde jen o rozsévání neklidu ?

Administrátor
rank(@admin)
4. 11. 2021 10:33
Odpovědět  zdena

Tak trochu „somálská cesta“. Jak potupné

Michal47(@michal47)
4. 11. 2021 12:41
Odpovědět  zdena

Proč to dělají? To je ale hloupá otázka ohledně pindostánu, jinak též zvaných tzv. „usa“?! Zajímej se trochu o historii této zločinecké, trestanecké kolonie británie a bude ti to pak doufám jasné?!? Dokud tento státní paskvil bude existovat, nebude nikdy na Zemi klid a mír!! Poslední tzv. „volba“ tzv. „prezidenta“ pindostánu hovoří za vše v kostce! Hlavně, že alzheimerem stižený tzv. „prezident“ aspoň ví, jak se jmenuje a i tom bych si dovolil pochybovat?!🤣😂

Editor
scipio(@scipio)
4. 11. 2021 21:04
Odpovědět  Michal47

USA nikterak nemiluji, ale opravdu to nebyla trestanecká kolonie. Tou byla Austrálie. Původní kolonie na území Severní Ameriky byly větším dílem výsledkem chudoby v mateřské zemi. Oni pověstní poutníci z lodi Mayflower byli náboženští fanatici, kterým byl Cromwellův puritánský režim příliš hříšný. Mnoho původních kolonistů byli náboženští fanatici, stejně jako i Otci Zakladatelé. Tím ale opravdu nechci obhajovat, co USA provádějí. Jenom upřesnění.

BB Rad
4. 11. 2021 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Národní strategii Zio-US zupáků . Ukradní ,vyrabuj -pokud možno zanechat po sobě co největší počet mrtvých – ti nemluví . Toť zahraniční politika “ přítele nejnejnej………. 🤮

ZRX1200
4. 11. 2021 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že dehonestace ozbrojených sil USA, a s tím spojený rozpad spojených států, pokračuje dle plánu. US army má sice zuby, ale na nich chrániče, asi jako boxeři, takže už ten kousanec nenatropí tolik škody. No a to „prohřívání“, nebo chcete-li proteplení armády taky udělá své.

Michal47(@michal47)
4. 11. 2021 13:46
Odpovědět  ZRX1200

Máte naprostou pravdu, s těmi „přihřátými“ a chirurgicky „předělanými“ tzv. „vojáky(ndami)“ už to pro pindostán žádná sláva nebude!! Když už i Irán si na ně úspěšně troufnul a z malé, ale silné KLDR dostává ten dement s….., jen když její státní název slyší, tak jak se chtějí tzv. „vypořádat“ s RF, ČLR když i malá, ale sebevědomá, socialistická Kuba je pro tato „genderová“ strašidla velkým a nestravitelným soustem?!?😂

KSB
4. 11. 2021 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou parchanti! Tohle všechno se jim vrátí jak na gumě.

Michal47(@michal47)
4. 11. 2021 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Irán je suverenní, nezávislý stát a má plné právo se bránit a v případě nutnosti ta pindostánská pirátská plavidla POSLAT KE DNU!!!! Jen síle ta pindostánská sebranka rozumí, tak jen do toho!! Dokud jim to někdo ze silných hráčů neudělá, nebude od toho anglosaského ksindlu pokoj. Už potřebují opět nakládačku jako ve Vietnamu a budou si pak hodně dlouho lízat rány. UŽ ABY TO BYLO!!!!

Editor
scipio(@scipio)
4. 11. 2021 21:10
Odpovědět  Michal47

Írán je starobylá civilizace, hodně ze znalostí lidstva pochází z té oblasti, stejně jako z Řecka. V době, kdy vznikaly základy dnešní vědy se oba soupeři navzájem ve znalostech doplňovaly a doháněly navzájem. Kdyby jeden z nich měl převahu, druhý by padl. Obě civilizace se doplňovaly a bez jejich přínosu bychom dnes měli podstatně méně znalostí.

Drak
4. 11. 2021 21:53
Ohodnotit příspěvek :
     

A co na to, bojovníci s terorismem? Ta jejich nestydatost je urážející, pro všechny státy světa, které mají alespoň trochu hrdé vedení.