Blyštivý Péťa

 Vidlák

… aneb tři vidlácká východiska politické podpory.

Přátelé, vidíte jak si náš premiér užívá svou chvíli slávy? Podívejte se na kteroukoliv jeho fotku, podívejte se na videjka, která ODSka sama pouští na svém fejsbůku a dělá jim placenou reklamu.

Všude uvidíte člověka, který si tu záři reflektorů ohromně užívá. Je v sedmém nebi. Je nadšený, upřímně šťastný. Podívejte se znovu na jeho projev pro nás občany… on tam vůbec nemá z budoucnosti obavy, on si vůbec ani vzdáleně neuvědomuje, co se nejspíš v příštích měsících stane. Jeho vůbec nezajímá, jak bude situaci řešit. On se prostě dostal na místo, kam se dlouhá léta snažil dostat.

Ne, ještě lépe.

On byl konečně dosazen na post premiéra. Konečně se to podařilo. Konečně zabraly ty marketingové kampaně, zabraly zákulisní jednání mezi americkými velvyslanci, zabrala americká podpora médií, zabraly hnojomety na Babiše, kdy ho před volbami obvinili a po volbách mlčeli. Zabrala celá ta soft power, kterou si tady Západ vybudoval a dosadil na místo nejvyšší tu úplně nejdokonalejší figuru.

Nikdy v dějinách (včetně Gottwalda a Husáka) u nás nebyl servilnější politický představitel. Z tohoto hlediska je třeba blahopřát americkým think-thankům, protože dokonalejší gubernátor se podle mě nedal najít. On má ze svého postu dětsky upřímnou radost. Konečně dostal hračku, po které tak dlouho toužil.

Udělá cokoliv, co mu řeknou, jen aby se tam udržel a samozřejmě naprosto přesně pochopil pravidla hry – on není premiérem z vůle lidu. On je premiérem z vůle mocných a dobře ví, že právě jim se musí odvděčit. Dobře ví, že oni jsou jeho štítem, mečem i peněženkou. Dobře ví, že na občany se může vykašlat a vůbec nemusí tušit, co pro ně udělat, protože on tu není kvůli nim.

Blyštivý Péťa. První skutečný lokaj, ve kterém už českého nezůstalo vůbec nic. A v podstatě se tím vůbec netají. Každý jeho úsměv, každé jeho gesto, každý jeho počin to dokazuje. To jen veřejnost tomu ještě nedokáže úplně uvěřit.

Na druhou stranu se nám to tím celé dost usnadňuje.

Ano, tak nějak čekáme, že na podzim přijde průser, jaký nikdo nepamatujeme. Čekáme politické otřesy, čekáme protesty, pády vlád, čekáme drahotu, chudobu, ba přímo bídu. A den za dnem klesá šance, že by to mohlo dobře dopadnout. Moc bude ležet na ulici a rozhodující nebude, kdo revoluci začne, ale kdo ji ukončí. A v konečném důsledku nám to stejně moc nepomůže, protože čím déle toto bude trvat a čím větší bude náš pád a tím silnější pozici bude mít Putin, až tam někdo přijde prosit o ropu a plyn.

Já nikdy nebudu revolucionář. Nejsem anarchista, abych nejprve bořil starý svět, aby udělal místo novému. Jsem příliš velký pesimista, než abych věřil, že nový svět bude každopádně lepší. Sice ten rozvrat vidím už přímo před sebou, ale nemíním v hořícím Římě zakládat další požáry, abych uspíšil příchod Krista. Do poslední chvíle budu věřit, že tu máme politiky, kteří se tomu chtějí vzepřít, kteří mají vizi i schopnosti a alespoň se pokusí s tím něco dělat. Do poslední chvíle se budu snažit takovou politiku podpořit alespoň svým volebním hlasem, ne-li i něčím dalším. Pořád ještě chci věřit, že všichni nezmagořili a že existuje alespoň malá šance se vyhnout zničující revoluci, která především všechno rozbije a pak se ukáže, že stejně nikdo neví, co dělat… ale o to víc se budou obviňovat ze zrady.

Před sebou máme komunální i prezidentské volby. Je dost možné, že někde kolem toho budou i předčasné parlamentní volby. A všechny ty volby budou vypjaté, divoké a nepřehledné. Já chci být realista. Dobře vím, že jsme obklopeni Ojrojůnijí, že nám tu nepatří prakticky nic, poslední zbraně jsme dodali na Ukrajinu k promtnímu rozstřílení a že v takových podmínkách se nedají dělat zázraky.

Poslední silnější figurka jsou naše elektrárny, co dodávají proud do Dojčlandu. A tak jsem se zamyslel, co vlastně čekám od politika, abych se o něj alespoň začal zajímat, byl ochoten o něm pronést pár hezkých slov a nakonec mu třeba i hodil svůj hlas. Včera jsem nad tím seděl s několika kamarády a po několika sklenkách portského z toho vypadlo následující:

  1. Bez ohledu na to, čím byl a co dělal, musí být schopen naplno říci, že Fiala je kretén. A Pětikolka k tomu. Tady už neexistuje prostor pro kompromis. Je mi jedno, jestli je to pravičák nebo levičák, je mi jedno, čemu věřil v osmdesátkách, devadesátkách i před pár lety. Vy minulých letech bylo dobře, blahobytně, ekonomika šlapala a lidi se mohli mýlit, mohli zlehčovat varovné signály, mohli prostě spát na vavřínech a myslet si, že takovou kravinu, jako se odstřihnout od ruských energií přece nemůže nikdo myslet vážně. Kdo z politiků řekne nahlas, že je Fiala debil první kategorie, ten má moji pozornost.

  2. Bez ohledu na stranickou příslušnost, nebude se vymezovat vůči Babišovým voličům. Protože bez voličů ANO nemá nikdo šanci. Je jich fakt hodně a pokud nový nadějný kandidát začne říkat, že Babiše může volit jen blbec, tak je zbytečné se jím zabývat, i kdyby splnil bod 1. V současném rozložení preferencí prostě nemůže být úspěšný. Pokud už se musí vymezit vůči Andrejovi, pokud mu Babiš leží v žaludku, tak nesmí s vaničkou vylít i dítě. Babiše mít rád nemusí, ale jeho voliče mít rád musí. Kdo dokáže zaujmout babišovy důchodce a pracující starší generaci, tomu jsem ochoten věnovat pár článků.

  3. Bude dělat svoji kampaň jinak než Nerudová a Petr Pavel. Na ty dva jsem už alergický. Vyumělkované ksichtíky, zprávičky o tom, jak šli někam do divadla, galerie nebo do firmy a jak to bylo skvěloučké a úžasňoučké. Kecy o morálce, o tom, jak jsou pravdomluvní a spravedliví, jak Česko potřebuje právě jejich principiální postoje, které ve skutečnosti znamenají, že oni můžou všechno a prostý lid nic. Opět platí, že i kdyby splnili bod 1 a 2, nemá smysl se jimi zabývat. Pokud nám budou vnucovat své úžasné morální charaktery, podle kterých se točí vesmír, jdu od nich pryč, protože není nic horšího než člověk, který je v každém ohledu tak dokonalý, že má potřebu nás o své charakternosti informovat. A pokud mu tuto charakteristiku potvrdí třeba Šafr, Kmenta nebo Etzler, tak je třeba od něj zdrhat co nejdál.

Všimněte si, že mě vůbec nezajímá, jaký má postoj ke covidu ani k vesmírným příšerám, ani mě nezajímá jeho názor na spiknutí světového židovstva, nezajímá mě, jestli má červenou, modrou, oranžovou či jinou stranickou knížku. Nezajímá mě, jestli je v politice dlouho a nebo jestli je tam krátce. A nedělám si iluze, že má velkou šanci. Ale nechci revoluci, protože se to může zvrtnout stejně jako arabská jara. Nechci žádné bezvládí, protože to také nekončívá dobře. Ovšem pokud to takhle půjde dál, přesně té revoluce, bezvládí a rozvratu se nám dostane měrou vrchovatou. Už fakt není prostor na romantiku a nesplnitelné kádrové posudky.

Vítejte v předvolebním čase.

https://bit.ly/3nKNtBI

4.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
8. 7. 2022 02:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé promiňte, komentáře se z důvodů diskutability (aspoň co mě se týká) tentokrát zdržím, neb nechci být rozvraceč, a raději tu nechám vzkaz pro Albi. Sory adminové.

Albi, jak ses ptala na Yvetku, tak jsem ti pod článek "Ripost laique: eliminace Zelenského..." už šoupnul odpověď. A sem ti teď hodím odkaz na "Proud národní hrdosti" který Yveta moderuje a kam si chodím vyslechnout nadabovaného politruka Pjakina. Ale nejen jeho. Právě teď tam mám rozposlouchané čím Putin nahradí hegemonii USA a další zajímavosti. Ona do toho ale občas trousí moudra, nebo tam najdeš něco co znáš, že to převzala z pokecu, tak se tím proklikej a je. Tady je ten odkaz:

odysee.com/@ProudNárodníHrdosti:412208a98e374a24d9523b9a3304f2cf467626c4

Ladislav
8. 7. 2022 06:45
Odpovědět  VAL

Fyjala je debil první kategorie! Prostě retard!

Markýza
8. 7. 2022 09:03
Odpovědět  Ladislav

Je. A to je dobře, pokud si lidi mají srovnat poněkud zamotané hodnoty.

Albi
8. 7. 2022 09:53
Odpovědět  VAL

Velké díky Vale. Podívám se.

Albi
8. 7. 2022 10:19
Odpovědět  Albi

Už jsem to našla, uložila a jen co projdu Pokec, začnu „studovat“.Vypadá to zajímavě.

sizok
8. 7. 2022 12:37
Odpovědět  VAL

Fiala zasel do české politiky jenom nenávist, nesnášenlivost a xenofobii. To co se teď děje,
je jenom přímým důsledkem jeho chování. Jeho chování k opozici, jeho ignorace k hlasům okolí, zahleděnost do sebe, vlezdoprdeláctví k Bruselu, jeho naprostá absence empatie přivede tuto republiku k totálnímu kolapsu. Doufám, že mu to tento národ, společně
s Pekari-ovou spočítá.

ZMann
8. 7. 2022 18:59
Odpovědět  sizok

Bývalý japonský premiér Abe (chazarský poskok) se stal terčem atentátu a dostal se do vážného stavu. Abe byl postřelen během politické kampaně na západě Japonska. Politik krvácel a zkolaboval, poté byl převezen do nemocnice, kde ovšem zraněním podlehl. Jednačtyřicetiletý muž jménem Tetsuya Yamagami na expremiéra vypálil dva výstřely z podomácku vyrobené zbraně. Útočník údajně uvedl, že je s Abem nespokojený a chce ho zabít. chodí. Jo tak to někdy chodí.

JEBAL
8. 7. 2022 07:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Komentář k  Vidlák Vynikající!!!
***********************************
JEDNODUCHÝ NÁVOD NA ZVELEBENÍ NOVÉHO ČESKÉHO STÁTU
*******************************************************************************.
1.uzákonit Referendum,“Čechxicht“
2 Odchod z EU ,NATO
3 zrušit nepotřebný senát
4.zrušit Sorošové neziskovky a podobné
5zrušit poplatky pro čt24,zakázat protistátní listy „Bakala“
6 zakázat činnost protilidových stran ODS,Top09,Stan,Piráti,Kdučsl,a podobné
7 Neutrální stát česko
8 Volit max.jen dvě strany“ČÍM VÍC STRAN TÍM VÍC BORDELU A ZLODĚJU!
9 Zrušit smlouvy všechny nevýhodné smlouvy
10 Napravit vstahy s Ruskem a se všemi přátelskými státy.
NA NĚJAKÝ NÁZOR ,ŽE JE TO NEDEMOKRATICKÉ- MY MUŽEME JENOM Z VYSOKA SE VYS ***!!!

Gales
8. 7. 2022 08:48
Odpovědět  JEBAL

Fiala už všechno doyebal.

Pavel K
8. 7. 2022 09:06
Odpovědět  JEBAL

….a za
11- pochytat a pozavírat všechny zloděje, rozvraceče státu a zkonfiskovat jim veškerý majetek

me2d44
8. 7. 2022 10:58
Odpovědět  Pavel K

Kolego, jen Vás doplním: konfiskace majetku se musí týkat celé jeho rodiny – protože tito vykradači, když jim teče do bot, s oblibou nakradené přepisují na své příbuzenstvo. Takže při zatčení dotyčný už nic nevlastní a je nevinný, jak lilie…..

Pavel K
8. 7. 2022 11:47
Odpovědět  me2d44

Vážený pane, naprosto s vámi souhlasím, jen jsem to tam hlava dutá nenapsal. Ano fšem. 🙋‍♂️

Ladislav
8. 7. 2022 13:58
Odpovědět  Pavel K

A zbudou nás sotva tři milióny! 😀

VAL
8. 7. 2022 20:29
Odpovědět  Ladislav

Pro začátek dobrý.

JEBAL
8. 7. 2022 12:35
Odpovědět  Pavel K

Máte pravdu je to jedno z nejduležitějších ale TO BYCHOM MUSELI POZAVÍRAT VŠECHNY POLITIKY A JEJICH SYMPATIZANTY!

Pavel K
8. 7. 2022 19:19
Odpovědět  JEBAL

Pánové výše 👍👍👍
Na tomto bordelu se přiživilo spoluobčanů, oni to dělají chytře, těm dole nechají trochu čuchnout taky. Kdyby se mělo zavírat od jednoho milionu zpronevěření, tak jak píšete bylo by to asi veliké číslo. Navrhuji od 5 milionů výše. Obzváště veliké prokázané zlodějny, do kompostu.

Duudu Wo
8. 7. 2022 09:25
Odpovědět  JEBAL

Souhlas se vším, akorát místo senátu zrušit sněmovnu. Ušetřilo by se za více darmožroutů. A možná by ta rada starších začala více fungovat.

me2d44
8. 7. 2022 11:09
Odpovědět  Duudu Wo

No, každý orgán musí mít nějakou protiváhu. Nerušil bych (jen omezil početní stav) ani sněmovnu, ani senát. Jen bych senát přejmenoval na „Komoru hejtmanů“, kde by jako kontrolní pojistka zasedali hejtmani jednotlivých krajů (bez ohledu na věk) – no kdo jiný ví, co se pro kraje vyplatí a které zákony krajům – a tím i lidem mohou pomoct? A doplnil bych ústavu o paragraf, že každý politik je odpovědný národu nejen morálně a politicky, ale i ekonomicky – ručí majetkem svým – a pokud jej převede v době své funkce, tak i majetkem těch, na které to převedl. Pak by asi korupce hodně brzo skončila….

Albi
8. 7. 2022 12:49
Odpovědět  me2d44

To jsou dobré nápady! Nekecám – řekla bych přímo výborné.
Ovšem pravděpodobně proto jim v jejich zavedení stojí nepřekonatelná překážka.

Totiž – o zavedení těchto paragrafů rozhodují právě ti, kteří jich využívají nejvíc.
Dokud nebude nějaká revoluce typu Velké francouzské nebo VŘSR která by nastavila nová pravidla, není šance.
A že bychom dospěli k nějaké takové revoluci, k tomu jsem velký skeprtik.
Současný stav je asi takový: revouce v nedohlednu, evoluce nabrala „zpětný chod“. Jsme v pasti a cestu ven nevidět. Opravdu už nám jako jediná naděje zbývá to našimi pokrokovými politiky toílik proklínané Rusko.

Ladislav
8. 7. 2022 14:00
Odpovědět  Albi

Vžyť to říkám, nový vítězný únor! Vše těm hajzlům co nakradli i to co se vybudovalo zdarma v akci Z, ZNÁRODNIT!

me2d44
8. 7. 2022 11:21
Odpovědět  Duudu Wo

Ještě dodatek: Když normální zaměstnanec onemocní, okamžitě padá jeho příjem na nějakých 60-65%. Poslanci, senátoři a vláda jsou tak „nějak“ mimo zákony – berou 100% platu a náhrad. Přitom to jsou ZAMĚSTNANCI NÁRODA! Až se tohle srovná, pak budu mluvit o demokratickém státu, ve kterém by měl mít každý stejné podmínky.

Pavel K
8. 7. 2022 11:57
Odpovědět  me2d44

Vidíte v jaké zvrácené společnosti žijeme. Ti se nám musí po večerech na různých kamarádčov slezinách řehotat, cože jsme to za debili a jak s námi vyjebávají. A my se ještě kvůli kde jaké píkovině mezi sebou hádáme. Hnus fialovej. Nedokážete si představit jak se já užírám tou naší ovčí tupostí. A když si někdy mezi chlapi si to dovolím kritizovat, tak dostanu ještě kopr, že kdybych tam byl tak budu dělat to samé. BUM a jdu do kolen. Takový jsme to hovada. My jim to ještě přejeme, že nás okrádají a jak úspěšně. To nevymyslíš.

JEBAL
8. 7. 2022 12:37
Odpovědět  Duudu Wo

JEDNODUŠŠÍ BUDE ZRUŠIT SENÁT I SNĚMOVNU!! JSOU STÁTY KDE VŠECHNO FUNGUJE BEZPROBLÉMU I BEZ TĚCHTO „DARMOŽROUTU“

Pijack
8. 7. 2022 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

On je opravdu blbej. Včera mluvil na ČT 3/4 hodiny a nic jsem se nedozvěděl. Opakoval jedny a ty samé jalové floskule. Stejný slovník jako vždy. Prázdnota, impotence, nic konkrétního – samé zásady, strategie, plány, zajistil energii, zajistil suroviny, diskutuje, analyzuje, zajišťuje…. to se chvílemi nedalo poslouchat. I moderátor Železný byl chvílemi zoufalý. Fiala je týpek, kterému na fakultě dokonale vymleli mozek – tak, že není schopen to sám pochopit. Samolibý akademik a narcis. Nic jiného Fiala není.

Albi
8. 7. 2022 10:26
Odpovědět  Pijack

Zdá se mi, že by celá pětikolka mohla dostat časmaximálně „do švestek“ – a po žních F. posype k Turkovi.

VAL
8. 7. 2022 11:55
Odpovědět  Albi

Musím se smát, jak jsem si tady z toho dělal tuhle leglaci, že můžeme bejt v klidu, když předsedáme eurosajuzu, páč je tu naděje, že jejich vláda padne jako padla ta Nečasová. A tu máš káčo lívanec – už se v tom plácaj až se srdce směje.

JEBAL
8. 7. 2022 12:41
Odpovědět  Pijack

Já si myslím,že rektoří na těch universitách co „fyjalový hnus“ studoval, museli hodně hodně trpět,
KDYŽ TO DO NĚHO MUSELI ŽELEZNÝM KLACKEM NAMLÁTIT!!!Jina souhlas.

Bozena K
8. 7. 2022 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

bohužel, ani mezi opozicí nevidím nikoho radikálního, kdo by byl odhodlán provést změnu, všichni sice kritizují,nadávají,ale skutek – utek…ani lidi, zatím,nejsou naladěni na nějaký větší odpor, také nadávají, kritizují, ale to je tak všechno…. zajímavé, že Bbišova nepodstatná kauza je dostala na Letnou a toto, co se týká přímo jejich bytí a nebytí, je tam ještě nedostalo…asi ještě není tak zle

Pijack
8. 7. 2022 10:18
Odpovědět  Bozena K

Bojíme se ve většině přiznat, že Okamura by ten tah na branku měl. Snad se odvaha voličů časem zvýší… Tomio je pracovitý, to mu nemůže upřít ani 5koalice. A že je podnikatel? mě to nevadí, protože ví co obnáší praxe. No a jeho vize jsou sympatické. Ve skutečnosti je víc pravicový, než všichni rádoby pravicoví politici. Otázka je, zda-li by dokázal prosazovat vlastní program a časem by se názorově neotočil. Osobně se toho neobávám. Ostatně, dovede se obklopit i lidmi se shodnými názory…. Demokracie je riziko každý den a vyžaduje se nebát opakovaně zkoušet a volit.

VAL
8. 7. 2022 12:03
Odpovědět  Pijack

Škoda, že nejde zkřížit Samuraje se Skálou. Samuraj má tah, Skála zase letité zkušenosti ve vysoké politice – byl by to životaschopný hybrid.

Albi
8. 7. 2022 14:29
Odpovědět  VAL

„Zkřížit“ nejde, ale vytvořit tandem prezident – premiér by nebylo nemožné.
Problém je ve SLOVU – tak jsme povrchní.
Skála je komunista, Okamura jen poloviční ˇČech“.
Obojí se u nás u mnoha neodpouští a neodpustí. Podobvně jako Putinovi a Rusku úspěch.

Administrátor
8. 7. 2022 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Večerníček, pár slov,…

Petr
8. 7. 2022 13:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Celou tuhle ,,vládu ,,včetně Pekarky a Vystrčila postavit před soud za VELEZRADU !!!

Ladislav
8. 7. 2022 14:03
Odpovědět  Petr

A ihned zastřelit!

Vladimír
8. 7. 2022 13:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč ne bezvládí? Vždy, když jsme zrovna neměli vládu, tak stát fungoval nejlépe… :-))

Markýza
8. 7. 2022 14:00
Odpovědět  Vladimír

Já mám pocit, že se to k tomu zvolna šine……………

Gales
8. 7. 2022 21:18
Ohodnotit příspěvek :
     

MUDr. Marek Obrtel s Dr. J. Skálou o rekordně ochablé obranyschopnosti naší vlasti i mnoha organismů …. Na youtube o koronáči. – po komentáři o ukrajině.

PAVEL
13. 7. 2022 16:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Perfektní.