Bloomberg: Zastavení dodávek ruské ropy způsobí v Evropě akutní krizi a prudký deficit 

Zastavení dodávek ruské nafty způsobí akutní krizi a prudký deficit v Evropě – Bloomberg

▪️Míra závislosti Evropy na naftě a dalších ropných produktech z Ruska prudce vzrostla od října 2022, kdy celkový dovoz do EU prudce vzrostl, aby se vyrovnal se stávkami, které ochromily francouzské  rafinérie.

▪️Od 5. února protiruské sankce téměř úplně zastaví námořní dovoz motorové nafty a dalších ropných produktů z Ruska

▪️Ruská federace je největším externím dodavatelem EU, což znamená, že evropští odběratelé budou čelit akutní krizi a prudkému deficitu, uzavírá Bloomberg.

Kanál již dříve informoval, že podle hodnocení britského The Guardian „Západní sankce proti Rusku je nejvíce špatně koncipovaná a kontraproduktivní politika v mezinárodní historii.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Peter 008
29. 11. 2022 23:06

Kdo první “trachne” Lejnovou a europoslance?
Je to smutné. Zrovna před několika dny jsem zde psal o tom, jak jsem využíval na zbavení se nezajímavých a dotěrných lidí otázkou, jestli by se vzdali auta kdyby tím zachránili svoje děti. Jak jsem uvedl, odpovědi lidí, kteří mne neznali byly vždy záporné.
Chápe někdo vůbec o čem to je? O sobectví, vždyť říci třeba – aspoň bych přemýšlel – nedokázal nikdo. Takže se jezdí dokud je na co. A za co, zdánlivě.
Takže bychom vlastně měli EU poděkovat, že myslí na naše děti místo nás.
Co vlastně ještě chtějí lidé za důkaz toho, že mít ve vládách a úřadech takové de-menty, se rozhodně nevyplatí? A že se nikdy nevyplácí mlčet tam, kde jde o životy. Je snad v Evropě tolik “skrytých mlčících fašistů”, že neprotestují?
Jestli na to Rusko nějak doplatí? Vůbec ne. Prostě to zabere třeba Indie, Čína atd. A je docela možné, že se zesílí tlak světových dodavatelů na ceny. Ani Biden, ani Scholz nedokázali z Arabského poloostrova získat barely navíc. Prostě a jednoduše svět na “naši civilizaci” začíná stále více kašlat a vysmívá se “nám”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
30. 11. 2022 10:55
Odpovědět  Peter 008

Přece se nebude svět západním hlupákům stále klanět a podbízet. Asi je to napsáno někde ve hvězdách, že tento namyšlený a sebestředný západní svět musí skončit. Jinak to ani nemůže dopadnout, pokud je většina již totálně vytuněná.

Peter 008
30. 11. 2022 08:29

Ještě jedna obálka časopisu, který vycházel na Ukrajině. Škoda, že jej tam nečetli a neprohlíželi pozorněji.

j2950_x350052.jpg
janle57
30. 11. 2022 09:59

Ideologičtí parchanti Černochová,Lipavský,Fiala a další z téhle vlastizrádné bandy v únoru
bez mrknutí oka vyhlásí v zemi nouzový stav,zavedou přídělový systém na PHM,což způsobí
kolaps v zásobování potravinami,ochromí zdravotní a sociální systém a ještě zvýší problémy
v dodávkách energií a tepla,jestli do toho mají Rusové načasováno přerušení dodávek uranu
do Temelína a Dukovan,pak Bůh s námi,na druhou stranu co ještě jiného by mělo dostat čummobilskou garnituru s vypláchnutými mozky do ulic ?

me2d44
30. 11. 2022 11:55
Odpovědět  janle57

Vámi jmenovaní před mrazem zmizí na půl roku do teplých krajin – peněz na to mají dost a ještě si přidávají. Tam počkají, až tu zimou pochcípeme a vrátí se, aby dokončili dílo. A čummobilisti – až zjistí, že ten mobil se nikde nedá nabít, tak budou hromadně páchat sebevraždy, nebo skončí na fetu. Problém je, že ti, co zde komunikují přes PC, bez elektřiny ztratí možnost se vyjádřit. Jinak bez elektřiny: nenabiješ mobil, nepustíš si PC, nebo televizi, indukční deska v kuchyni neuvaří ani vodu na kafe, nepoteče voda – čerpadla jsou na elektřinu, nebude plyn – řídící systémy jsou na elektřinu, nikdo nenatankuje palivo do auta – pumpy jsou na elektřinu. Ale Fiala řve, jak je všechno OK. Díky, vládo, už si sháním vidle hnojačky ( má-li někdo navíc, dary přijímám, na nákup jako důchodce postrádám finance).

me2d44
30. 11. 2022 12:11
Odpovědět  me2d44

Ještě jsem zapomněl: Chodí vám výplata, nebo důchod na účet v bance? Vybíráte si peníze z bankomatů? Ale ty jsou taky na elektřinu, takže taky smůla. Totéž s bezkontaktními platbami při nákupech – není šťáva, není veselo. A najíst se? Už jsem slyšel, že ani do “potravinových bank” lidi nedávají tolik, co dřív, takže je u nich fronta a na každého jen to, co zbyde (a je otázka, jak dlouho ty potravinové banky budou fungovat – lidi začínají při těch cenách nakupovat jen to, co spotřebují. Mrhat potravinami se stává prioritou naší vlády, parlamentu a zbytečného senátu! (a to mají kantýnu za neskutečně nízké ceny a ještě si přidávají do platu – důchodcúm 500,-, sobě 5 až 10 tisíc)

Gales
30. 11. 2022 18:28

Asi jde o to,prohloubit inflaci a ještě víc vytahat lidem peníze z kapes.