politika

Bílý dům na návrh Putina: Biden má zítra rušno

“Prezident je zítra zaneprázdněn” – Biden se neodvážil debatovat s Putinem.

Ruský prezident Vladimir Putin nabídl otevřenou diskusi americkému vůdci Joe Bidenovi. Hlava ruského státu znovu připomněla, že Rusko a USA jsou odpovědné za strategickou stabilitu ve světě, a proto je připraven na rozhovor, pokud bude probíhat v režimu otevřeném občanům Ruska a USA.

Pokud jde o reakci Bílého domu, zdá se, že Biden není připraven na otevřený dialog a fair play. 

Americký prezident ve svém projevu v Bílém domě předstíral, že neslyší otázku, zda souhlasí s rozhovorem s Vladimirem Putinem.

Po svém projevu v Bílém domě prezident Spojených států ignoroval požadavek novináře na zodpovězení této otázky a opustil pódium spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou.

Mimochodem, během stejného projevu Biden najednou nazval Harrisovou „prezidentem Spojených států“.

Bílý dům zatím neví, zda bude americký prezident Joe Biden v nadcházejících dnech schopen jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Americký prezident má zítra plné ruce práce, uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki.

Vladimir Putin nabídl, že je možné diskutovat 19. nebo 22. března.

“Rozhovor prezidenta s prezidentem Putinem již proběhl … Nemám vám o tom co říct, pokud budeme hovořit o budoucích jednáních, prezident bude zítra v Georgii a bude velmi zaneprázdněn,” řekla Psaki novinářům.

https://bit.ly/2QeLpEB
https://bit.ly/2OM4KwE

sdíletj na