Bidenův tým plánuje zničit „nekontrolovatelného“ Muska

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena hodlá „zničit“ miliardáře Elona Muska, protože se vymkl kontrole, uvedla bývalá kongresmanka Tulsi Gabbardová.

„Bidenova administrativa a mocenské elity vymýšlejí způsoby, jak zničit Elona Muska, protože ho nemohou ovládat,“ napsala na Twitteru.

Očekávejte, že použijí všechny orgány činné v trestním řízení a regulační orgány jako zbraně proti Muskovi, aby ho srazily nebo přinutily, aby se vzdal. Do očí bijící autoritářství.“ shrnula Gabbardová.

Reagovala tak na zprávu Bloombergu, že Bílý dům debatuje o tom, zda je nutné kontrolovat Muskovy transakce z hlediska souladu s národní bezpečností.

Moderátor Fox News Tucker Carlson také řekl, že úřady Spojených států mají v úmyslu „zničit“ Muska zahájením vyšetřování proti němu, po slovech miliardáře o Ukrajině.

Americké úřady jsou znepokojeny zvýšeným politickým vlivem a „bezohlednými“ výroky amerického podnikatele Elona Muska, uvádí RIA Novosti s odvoláním na Washington Post.

Autorka článku Mary Jordan tvrdí, že navzdory spolupráci s americkou vládou a pomoci zemi dosáhnout globální dominance ve vesmíru a popularizovat používání elektromobilů, Muskova prohlášení o situaci na Tchaj-wanu, stejně jako prohlášení o jeho neochotě nadále platit za Starlink na Ukrajině pokazil jeho vztah s Washingtonem.

Americké úřady považují Muska za příliš mocného a lehkomyslného, ​​ale Washington stále potřebuje šéfa SpaceX, protože armáda země používá jeho vybavení a NASA je nucena spoléhat na jeho rakety pro přepravu astronautů na ISS, tvrdí Jordan.

„Ačkoli Musk teď, když se stal mocnou postavou světa, potřebuje Washington méně, Washington na něm nadále závisí,“ poznamenává.

Americká vláda však pracuje na snížení své závislosti na Muskovi tím, že spolupracuje s konkurenty a rozvíjí jiné společnosti prostřednictvím státních zakázek a dotací.

„SpaceX není jediná společnost. Existují další, se kterými můžeme pracovat, pokud jde o to, abychom Ukrajině poskytli to, co na bojišti potřebuje,“ uvedla zástupkyně tiskového mluvčího Pentagonu Sabrina Singhová.

Již dříve Musk napsal, že pochybuje o možnosti vítězství Kyjeva v případě totální války a vyzval strany k míru. Později americký podnikatel upřesnil, že východní oblasti Ukrajiny, kde jsou Rusové ve většině, preferují Rusko. Na podporu svého postoje zveřejnil mapu výsledků voleb z roku 2012. Na nich je vidět, že na východě země naprostá většina občanů volila Stranu regionů, kterou Musk nazývá proruskou.

V Kyjevě se jeho plán na vyřešení konfliktu setkal s ostrou kritikou. Vedoucí kanceláře Volodymyra Zelenského Andrej Jermak nazval podnikatele Muska a západní politiky volající po míru „užitečnými idioty“.

Andrej Melnik, bývalý ukrajinský velvyslanec v Německu, Muskovi nadával a nazval elektromobily Tesla „odpadem“ a slíbil úplný bojkot jeho výrobků Ukrajinci.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3SuzjBZ
https://bit.ly/3slsrMi

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Veny232
24. 10. 2022 06:40
Ohodnotit příspěvek :
     

To víš že jo Americká Satanská Nacistická Hydro. Jako Kenedyho 😀 To umíte 😀

Gales
24. 10. 2022 19:18
Odpovědět  Veny232

Proč Muska… Zničte jeho satelity.

Aleš
24. 10. 2022 07:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Fašistická USA a jeho totalitni praktiky.

Markýza
24. 10. 2022 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

No, v životě mě nenapadlo, že budu držet palce nějakému miliardáři :-)) to fakt ne!

ijn
24. 10. 2022 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Elon Musk může být nový Gates a společně s velmi nebezpečnými institucemi elitářů a jimi vybraných „učňů“, kteří si s lidstvem už od 50.let 20. století hrají své velmocenské hry, při nichž jim jde výlučně o bohatství a o moc, zatímco miliardám prostých lidí doslova o život.

Vymezují se jako uzavřená setkání vizionářských a intelektuálních elit především západního světa, pro mě jsou to spíše instituce mocných diktátorů, intrikánů, loupežníků a manipulátorů, kteří si ale rádi hrají na vizionáře a myslitele a snaží se především všemožně udržet a ještě posílit neudržitelnou hegemonii Západu. Západu, který však žije už jen na dluh a účet poslušných a slabých zemí světa, Západu, jemuž rychle docházejí potřebné zdroje na jeho drahý provoz a jehož hegemonie právě neodvratně končí.

Hegemonem světa se po pádu berlínské zdi staly jednoznačně USA. Pro jejich arogantní a namyšlené finanční „elity“ a poskoky těchto „elit“ ve vrcholných politických funkcích byly ostatní státy světa zařazeny pouze ve dvou kategoriích: buď sluhové nebo nepřátelé. Sluhů mají ještě mnoho, ale velmi rychle přibývá jejich nepřátel. Nepřátel, kteří mají přírodní a lidské zdroje a plné zuby vykrádání, zotročování a „humanitárního“ bombardování vlastního obyvatelstva globálními predátory, samozřejmě vždy pod falešnými vlajkami.

Nepřátel, kteří už prohlédli neuvěřitelné pokrytectví a křiváctví západních politických loutek a umí se stále účinněji vojensky bránit.

Markýza
24. 10. 2022 18:19
Odpovědět  ijn

Nevím, jestli zrovna nepřátel – mně připadá, že jim jsou Amíci spíš jedno a jedou si podle svého. Což je možná pro USA ještě horší….s „nepřítelem“ mají pocit, že si poradí, ale s lhostejností? To se myslím vypořádávají těžko.

Gales
24. 10. 2022 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Holt demokradi se nezapřou.

zdena
24. 10. 2022 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tohle je přímo klasika:
„Tak to na tom světě chodí a nebude jinak,
dnes tě mají za svatého, zítra budeš sviňák “
Pane K.H: Borovský, to by se už konečně mělo vytesat do kamene…..

Markýza
24. 10. 2022 14:25
Odpovědět  zdena

Sakra, to by byl pomník, co? Obelisk a na něm citáty KHB…..v Havlbrodě by se měli zamyslet. Škoda, že je to nenapadlo loni, měl svěstě let………..teď mě napadá – takový člověk, takové výročí a ticho po pěšině.

Peter
24. 10. 2022 20:02
Odpovědět  Markýza

Pro to ticho tam není takový památník. Ostatně kolika skutečným vlastencům se postavil pomník za posledních 33 let?

Pavel z Moravy
24. 10. 2022 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti ukrajinci, to je panečku banda, oni si snad myslí, že se z nich všichni pose.rou. To už ani rozum nebere, co za banda nás tu řídí a okrádá a zotročuje v přímém přenosu.

Pavel K
24. 10. 2022 11:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Včera jsem si pustil záznam tý ku….y Tománkový, kde si to Okamura rozdával s Bartošem. Okamura se ke konci Partie vytočil a řekl na plnou hubu, že Fiala je ukrajinský premiér ale hlavně….On tam pak řekl, že když tam ta naše vláda jede, že tam už může rovnou zůstat.🤣 Tománková zmatena, ta nevěděla co má honem dělat, to byla prča. No a k večeru jsem někde zaznamenal, že už to vymazala cezůra, tak jsem to video vyhledal a taky že ju. Je to pryč, chudáci ubozí.👎👎👎💩🤦‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
24. 10. 2022 13:19
Odpovědět  Pavel K

Ty taky dovedeš zkazit radost. Jak jsem to četl, tak jsem se zaradoval a že si to vyhledám v archivu už jen pro ten pohled na Tomanku, a pak howno.

Pavel K
24. 10. 2022 13:32

Já se mohl podělat, očička ji lítali po těch co byli ve studiu, zrudla, zachvátila ji panika a dvě vteřiny byla paralizována jak od kobry indický.

Nospike
24. 10. 2022 19:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

no tak naše vláda se z nich doopravdy posrala

Nospike
24. 10. 2022 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě nedávno byl Elon Musk silně protiruský a protiputinovský. Tomu, že by se Elon Musk prudce změnil, nevěřím.

Ten jeho Star Link, který poskytoval ukrajincům zadarmo od února až do teď , byl nedávno hacknutý/nabouraný (musím pochválit rusy) a tímpádem ukrajincům nefunguje.
Umím si představit ty haldy vulgárních nadávek od ukrajinců na adresu poskytovatele Star Linku.
Takže pokud Elon Musk řekl DOST a už nebude ukrajincům Star Link poskytovat, tak se to opravdu dá zdůvodnit. Poskytuje to ukraijncům zadarmo a ještě mu za to nadávají.

Že je pro Zelenského každý „užitečný idiot“ není nic nového. A věděl bych to, i kdyby to neřekl.
Užiteční idioti mu posílají zbraně, užitečný idiot poskytuje zadarmo satelitní systém.
Užiteční jsou jen proto, že jsou to idioti, kdyby měli rozum, tak se na Zelenského vyserou.

Peter
24. 10. 2022 20:08
Odpovědět  Nospike

Myslím, že jste to vycítil nepsaně také. Podle mne jde „jen“ o byznys, nic osobního.
A užiteční idioti. Když se podíváte pořádně v každé takové zemi, pak zjistíte, že jsou to američtí „koně a loutky“, zhusta přímo odchovanci Sorose a spol. Jejich páníček zaštěkl, a oni s radostí psa který aportuje, posílají zbraně na Ukrajinu.
Navíc jsem si vzpomněl na informaci, že ten Starlink prý bude dále fungovat, teda pokud to Rusové „povolí“.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bety
25. 10. 2022 11:59
Odpovědět  Peter

Nedostal zaplaceno, jakmile mu to am. vláda vykompenzuje, bude mávat
žlutomodrou vlajkou, uvidíte.