politika

Biden v celé své kráse „ukázal“ Ospalého Joe na své první tiskové konferenci

Americký prezident Joe Biden uspořádal první oficiální tiskovou konferenci v 64. den svého prezidentství. 
Americký vůdce po hodinovém projevu přerušil kontakt s tiskem.

Nový majitel Bílého domu odkládal tiskovou konferenci příliš dlouho. Pro srovnání, jeho předchůdce Donald Trump promluvil k tisku 27. den svého funkčního období a Barack Obama 20. den. Takový dlouhý odklad může být způsoben zdravotním stavem 78letého Bidena, který mu dříve nedovolil vydržet hodinovou zátěž.

Prezident zahájil konferenci projevem o situaci s koronavirem ve Spojených státech. Téměř pořád četl předem napsaný text. Je pozoruhodné, že jen několik hodin před zahájením tiskové konference se novináři Bidena zeptali, zda je na akci připraven. Z čehož byl americký vůdce upřímně překvapen a odpověděl protiotázkou: „Jaká tisková konference?“.

Účastníci setkání seděli před Bidenem na židlích a distancovali se. Novináři se střídali při kladení otázek do mikrofonu. Když jeden z nich hovořil, Biden soustředěně sklonil hlavu, pak vykročil zpoza pódia, aby lépe slyšel reportéra. Když byla otázka položena, prezident se pomalu přidržel řečnického pultu, vrátil se na své původní místo a začal odpovídat.

Předchůdce současné hlavy Spojených států Donald Trump nazývá Bidena “Ospalý Joe”. Chování amerického vůdce na tiskové konferenci opět potvrdilo tuto přezdívku, komentují ti, kteří sledovali vysílání.

45 minut po zahájení konference se Biden podíval se na hodinky. Řekl, že má ještě trochu času, protože po akci ho čeká důležité setkání.

Biden sám říkal jména novinářů, kterým bylo dovoleno položit otázku. Zatímco mluvil další reportér, prezident procházel hromadou papírů rozložených na pultu. Během schůzky také spěšně listoval ve svém zápisníku, jako by si chtěl na něco vzpomenout. To není překvapující, protože americký vůdce byl již několikrát
“v rozpacích”, byl zmaten nebo zapomínal na jména úředníků a názvy útvarů.

“Dámy a pánové, odcházím. Mockrát vám děkuji,“ nečekaně pro všechny řekl Biden a zavřel černou složku, z níž trčely bílé listy.

Opustil pódium po diskusi o svých plánech na druhé prezidentské období, ano chce v roce 2024 opět kandidovat, a o spolupráci s Republikánskou stranou. Odchod prezidenta byl pro novináře překvapením. 
Začali na Bidena něco volat, když se snažili dostat odpovědi na své otázky.

Соловьёв LIVE Joe se probudil | Bidenova první tisková konference | Živé vysílání | Sledujeme první tiskovou konferenci amerického prezidenta Joe Bidena. Video v RJ.

Jakov Iosifovič Kedmi je prostě skvělý!

https://bit.ly/3rlfpLR

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
26. 3. 2021 08:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Musí být unaven, však také,jak pravil v přímém přenosu..
“I believe we should go back to a position of a filibuster that existed just when I came to the United States Senate 120 years ago…it’s being abused in a gigantic way. Před 120 lety jsem přišel do amerického Senátu.
https://bit.ly/3dbYnLl

Administrátor
26. 3. 2021 13:24
Odpovědět  josh-xy

George Bush skončil podle tohoto fiktivního výzkumu mezi dvanácti prezidenty s IQ 91 poslední. Získal polovinu IQ, kterým má oplývat jeho předchůdce Bill Clinton. Poté, co informaci převzaly i některé zpravodajské servery, se Trudeau omluvil.

Některé výroky George Bushe

13. srpna 2002 – “Slibuji, že budu naslouchat tomu co říkáte i kdybych tady nebyl,” ujistil prezident účastníky ekonomického fóra v Texasu.
14. června 2001 – “Hovory o Africe jsme strávili tolik času, kolik jsme mohli. Afrika je stát, který sužuje strašná nemoc,” prohlásil během návštěvy Švédska.
8. listopadu 2001 – “Žijí u vás také černoši?” zeptal se brazilského prezidenta Fernanda Cardosa.
19. července 2001 – “Je bílý,” odpověděl Bush dítěti na otázku, jaký vypadá Bílý dům.
9. července 2004 – “Věřím, že skrze mě mluví Bůh. Jinak bych nemohl dělat svoji práci,” snažil se zalíbit členům náboženské komunity Amishů, kteří navštívili Bílý dům.
4. února 2005 – “Vy máte tři zaměstnání? To je úžasná Američanka, že? (k lidem okolo) Myslím, že je fantastické, že to děláte,” rozradostnil prezidenta v Nebrasce rozhovor s rozvedenou matkou tří dětí.
Ovšem hřeb byl, když angl. královně hodin bonton, že na oslavě usa byla naposledy před 200lety.