politika

Biden řekl, že je zklamán „de facto nepřítomností“ vůdců Ruska a Číny na summitu G20 o klimatu

Americký prezident Joe Biden řekl, že Rusko a Čína se „de facto nezúčastnily“ klimatického summitu G20 v Římě, což ho zklamalo.

Zklamání z výsledků summitu G20 v oblasti klimatu je způsobeno postoji Ruské federace a ČLR, říká Biden.

Zklamání na konci summitu G20 v Římě z hlediska klimatické agendy je spojeno s postoji Ruska a Číny.  Prohlásil to v neděli americký prezident Joe Biden.

Během tiskové konference po summitu požádal novinář amerického prezidenta, aby se vyjádřil k prohlášením „některých nevládních organizací, že závazky [zemí] G20 [při překonávání klimatické krize] nejsou působivé“.

„Rozčarování se týká skutečnosti, že Rusko a nejen Rusko, ale ani Čína se de facto neprojevily ve smyslu jakýchkoli závazků vypořádat se s klimatickými změnami,“ řekl Biden na tiskové konferenci po G20.

Biden řekl, že země dosáhly pokroku, ale je třeba udělat více.

“Existuje důvod, proč by lidé měli být zklamaní. Já sám jsem zklamaný. Ale přijali jsme zde řadu ustanovení, abychom přestali dotovat uhlí (mluvíme o financování projektů na výrobu elektřiny z uhlí) <… >Myslím, že uvidíte, že jsme dosáhli významného pokroku, ale je třeba udělat více. Ale to bude vyžadovat, abychom se zaměřili na to, co nedělá Čína, co nedělá Rusko, co nedělá Saúdská Arábie,“ řekl šéf Bílého domu.

Připomeňme, že ruský prezident Vladimir Putin se zúčastnil summitu G20 , ale pouze online. Nicméně, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se účastní setkání vedoucích představitelů zemí G20.

https://bit.ly/3kdFOuH
https://bit.ly/2ZCqXCy

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
31. 10. 2021 22:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Ztráceli by čas posloucháním planého, lživého tlachání rádoby západních “politiků”.

paw
1. 11. 2021 05:40
Odpovědět  krtek

Nekteri povazuji svobodu byt proti ockovani. Vsechny media a politici oslavuji svobodu tim, ze clovek muze do kavarny a dat si kafe , nebo dve piva v hospode..Tim ze se odstranil lockdown..Zamykani do komory.

Juraj
1. 11. 2021 07:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím si, že my už teraz vidíme, akého pokroku ste dosiahli doteraz voči ľudstvu nielen v oblasti klímy. Už zase sa ideš navážať do Číny, Ruskej federácie, Saudskej Arábie a určite aj do ďalších štátov sveta. Pozri sa najprv na svoj štát, ktorý v súčasnosti vedieš, npr. na Kensington av. v Philadelphii. Táto úbohosť vedúcich predstaviteľov, západného, viac a viac rozkladajúceho sa sveta je už do neba volajúca. Považujem vás za zlodejov a luhárov, ktorí žijú a bohatnú na úkor širokých más ľudí

novota
1. 11. 2021 07:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Vůdci G20 v ulici poseté památníky duceho.

paw
2. 11. 2021 01:22
Odpovědět  novota

Melou z posledniho. Mimo zoufale snahy milionaru a jejich fanatickych sluhu ,kteri se snazi znicit lidstvo a vydelat na tom. Meli by aspon si vsimnout ze valcit neni mozne ,kdyz ani zorganizovat zakladni potreby nemohou ,pro armadu a nutne hospodarstvi,zfanatizovani jim v tom zabranuje,dale uz opravdu posledni zoufalstvi /dal uz nic opravdu neni/ je aspon orgie beznadejne nenavisti na Rusko,/G20/ktera je nici jako kazda nenavist ,jako nenavist nacistu az se sami vyhladili/,otravuje lidskost