politika

Biden naléhá na Zelenského, aby zaútočil na Cherson

Administrativa Joe Bidena naléhá na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby zaútočil na Cherson, aby město získal zpět před volbami do Senátu a umožnil demokratům použít toto vítězství jako symbol.

Informuje o tom kanál Telegram “Resident” s odvoláním na své zdroje v prezidentské kanceláři.

Náš zdroj v OP řekl, že americká administrativa žádá prezidentskou kancelář, aby pokračovala v aktivní ofenzívě na frontě, především mají Američané zájem na dobytí Chersonu. Demokratická strana ve Spojených státech potřebuje před volbami do Kongresu symbolická vítězství a ozbrojené síly Ukrajiny by měly v nadcházejících týdnech zahájit aktivní fázi operace #Bitva za Cherson. Protiofenzíva Ukrajiny na východní frontě neovlivnila sympatie voličů v Americe a nepřinesla demokratům kýžený efekt, kvůli vnitřním problémům ve Spojených státech jejich hodnocení nadále klesá a klesá i podpora Ukrajině,“ říká se ve zprávě.

Financial Times s odvoláním na informace západních vojenských představitelů také píší, že administrativa Joea Bidena potřebuje symbolické vítězství Ukrajinců před volbami do amerického Kongresu. Podle anglických novin může Ukrajina dobýt zpět Cherson a osvobodit pravý břeh Dněpru už příští týden.

Šéf Bílého domu proto Kyjevu slíbil dodávku moderních zbraní a systémů protivzdušné obrany, které by měly zajistit protiofenzivu Ozbrojených sil Ukrajiny na Cherson.

Náš zdroj z Kanceláře prezidenta částečně potvrdil předchozí informace a dodal, že Spojené státy mohou před volbami zvýšit finanční a vojenskou podporu Ukrajině.

Hlavní podmínkou je potřeba vítězných akcí ze strany Ozbrojených sil Ukrajiny.

Možná, že do října dostane Ukrajina od Spojených států další zařízení protivzdušné obrany a také se rozšíří výcvikový personál pro ukrajinské důstojníky. Právě v rozumných důstojnických kádrech je nyní deficit,“ píše kanál Telegram.

Podle kanálu Telegram Resident’s generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny nadále hromadí zálohy na jižní frontě, v tuto chvíli ozbrojené síly Ukrajiny shromáždily skupinu 60 000, polovina z nich je v Nikolajevu a připravují se udeřit na Cherson.

Vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Andrej Zalužnyj však prosazuje postupnou kampaň a varuje před velkými ztrátami při útoku na Cherson, který ruské jednotky proměnily v pevnost.

Podle vojenského experta Borise Rožina pokračují poziční boje Chersonským směrem. Existují informace o určitém postupu našich jednotek u Suchovo Stavky. Nepřítel pokračuje v budování sil k přípravě útoku na Berislav a Cherson.

Dnes, 14. října, první místopředseda Rady federace Andrej Turčak řekl, že ruské jednotky nadále omezují pokusy ozbrojených sil Ukrajiny prorazit obranu na pravém břehu Chersonu, existuje hrozba záplav na tomto území.

Chersonské úřady doporučují, aby se místní obyvatelé evakuovali do jiných regionů Ruské federace, aby byla zajištěna manévrovatelnost armády při čištění území od Ozbrojených sil Ukrajiny.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3T4JT3o

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Wojciechovsky
15. 10. 2022 20:36

Kopeš ty senilní trosko z pedofila???? Trump je za dveřmi a pak banderonacisti končí!

Markýza
16. 10. 2022 09:05
Odpovědět  Wojciechovsky

Já nevím, jestli kope, ale nemůžu se přestat smát! Kurrrva….to je fraška, co? “Nažeň chlape sto tisíc svých lidí na jatka, ať mám pěkný píárko do senátních voleb”….no to snad fakt není pravda :-))))) ti Amíci jsou neuvěřitelní. Nejdřív chtějí porcovat medvěda, co jim rozšlapává úly a teď tohle. Jak to vůbec mohlo vzniknout? :-))

Wojciechovsky
16. 10. 2022 11:48
Odpovědět  Markýza

Tomu už nic nepomůže.Z jedný strany číhá zubatá a z druhý se blíží Trump a ten banderonacistický svoloči nefandí👎

Pavel
15. 10. 2022 21:50

je mi líto těch ukrajinců když jsem se koukal na ty fotky po těch jejich slavnejch útocích tak polovina mrtvejch měla na nohou obyčejný vyšmajdaný kecky ani blembáky natož vesty jim nedají a ty ukázkový promo fotky hrdinejch ukroušů jak vítězí ani jeden z nich není špinavej zaprášenej nemá omlácenýho kalacha celej polepenej symbolama blembáky s brejlema prostě hošanský modelky pro fotky zde ukázka ani se jim při té velké ofenzívě nestačily zaprášit gumy na tom vehiklu jen mi je divný že jim to lidi žerou

Snímek obrazovky 2022-09-10 151452.jpg
Milan ze Zahrady Čech
15. 10. 2022 21:51

Takže to bude moc krásnej symbol, když ho zelený hologram poslechne a napadne Cherson, načež si generál Surovec (Surovikinova přezdívka za jeho zády) řekne že to je fajn nápad, hodit do těch voleb demokratům vidle a vypráská je. On je to vůbec senza nápad, to se musí ušákům nechat – budeme mít volby, tak za nás koukejte chcípat!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 10. 2022 09:06

A co kdyby ten útok provedly hologramy komplet? Nikdo by se nezranil, píárko by bylo pěkný……..Serjoža Třetí by splakal nad výdělkem….co?

Milan ze Zahrady Čech
16. 10. 2022 11:38
Odpovědět  Markýza

No, včera se chocholové pokusili o průlom, ale nepochodili. Až si prolítnu pokec tak juknu do světa, co okolo Chersonu nového.

Wojciechovsky
16. 10. 2022 11:48

Jukni a dej vědět 👍🙂

Markýza
16. 10. 2022 13:49

A nezapomeňte poreferovat, budu vás hledat na tomhle vlákně.

Markýza
16. 10. 2022 13:52

Někde jsem zahlídla poznámku, že na fotkách padlých Ukrajinců je dobře vidět, jak mazí mizernou výzbroj a výstroj……čili to, co je jasné: ti, co měli na úplatky celníkům a převaděčům, ti jsou už všichni za závorou a odsírají to ti nejchudší. Ať už tu ukrajinskou věrchušku vezme čert.

Václav
15. 10. 2022 22:12

Věřím, že jim generál Arnagedon předvede co to je.

Jmenujise
15. 10. 2022 22:27
Odpovědět  Václav

kdo komu?

Wojciechovsky
16. 10. 2022 06:58
Odpovědět  Jmenujise

Ten Armagedon z RF.

Gales
16. 10. 2022 10:14

Dement žádá. To že ,,žádá” je pouze finta na blbečky.Voni to už dávno dali rozkazem a pšontci, pod velením americké demokracie,ochotně jejich rozkaz plní.Jenomže,bohužel pro ně,tam všichni chcípnou.Rus se chystá na takovej zásah,že těmhle banditům jednou provždy přejde chuť proti nim bojovat.Jenom čeká na to,až té svoloči bude na Ukrajině víc.Aby to vzal z jedné vody načisto.