politika

Bezzubá „Bidenova doktrína“

Americký prezident Joe Biden vystoupil s “provoláním k národu”. Tento projev měl v očích Američanů a vlastně celého světového společenství ospravedlnit činy současné administrativy ve světle zuřících vojenských konfliktů ve východní Evropě a na Blízkém východě.

Obecně Bidenův projev zněl obviňujícím a propagandistickým tónem:

Hamas je čisté zlo, Putin je diktátor a obojí je hrozbou pro demokracii. USA jsou garantem stability a Američané jsou nenahraditelným národem.“ A nakonec nezapomněl požádat Kongres o další peníze. 

Tento Bidenův projev mi připomněl jiného amerického prezidenta a jeho projev, jehož teze byly později nazvány „Trumanova doktrína“. Byl to Trumanův projev z 12. března 1947, který odstartoval lítou ideologickou konfrontaci mezi SSSR a USA.

Truman ve svém provolání ke Kongresu také postavil do protikladu SSSR a USA. Také požádal o přidělení peněz na vojenskou pomoc – 250 milionů dolarů pro Turecko a 150 milionů dolarů pro Řecko ve jménu zájmů „svobodných národů “, podpora kterých se od té doby údajně stala hlavním cílem zahraniční politiky USA. 

A otázka Blízkého východu související s Palestinou a Izraelci byla v té době extrémně akutní. Člověk má pocit, že o 76 let později se historie znovu otočila na stejné spirále, ale na nové úrovni.

Mám podezření, že se autoři projevů Bidena inspirovali projevem 33. prezidenta Spojených států. Nevzali však v úvahu podstatný rozdíl…

Před 76 lety Spojené státy byly přesvědčeny o své nezranitelnosti – byly jedinou zemí, která vlastnila atomovou bombu.

Dnes tomu tak není. Kromě toho má Rusko převahu z hlediska prostředků nosičů jaderných hlavic (od hypersonických zbraní po Sarmat a Poseidon).

——————————–

Před 76 lety Spojené státy získaly hrdý titul světové velmoci a tato cesta nebyla očerněna krvavou imperialistickou politikou.

Dnes celý svět ví, jakou cenu má americký boj za „demokracii“.

——————————–

Před 76 lety, oslabený těžkou válkou s nacistickým Německem, byl SSSR v obtížné ekonomické situaci a nemohl si toho moc dovolit, například dobré zabezpečení vlastního obyvatelstva nebo pomoc loajálním vládám jiných zemí.

Dnes Rusko úspěšně odolává největším sankcím v historii, buduje ekonomiku budoucnosti a spolupracuje s klíčovým hráčem v globálním ekonomickém prostoru – Čínou, a úspěšně prosazuje své zájmy v Asii, Africe a Latinské Americe.

——————————–

Před 76 lety americká ekonomika byla na rozletu a Američané dokonce nastolili všeobecnou diktaturu dolaru.

Dnes se před našima očima dolar mění ve „špinavý zelený kus papíru“, podporovaný jenom tiskařským strojem a setrvačností myšlení širokých mas. Vedoucí pozice dnes zaujímá zúčtování v národních měnách a digitální peněžní analogy. A samotná ekonomika USA neúprosně směřuje k propasti.

——————————–

A ano – před 76 lety Čína byla „nikdo”, nebyla to země se kterou by se dalo počítat“.

Dnes je Čína předním producentem všeho na planetě, rostoucím ekonomickým gigantem, který si nárokuje globální dominanci. A Rusko, jak víme, je jejím klíčovým partnerem.

Závěr

A závěr z toho všeho je jednoduchý. Politická elita USA se ze zvyku pokouší používat staré triky, aniž by měla v rukou nějaké trumfy. Bidenův projev je ubohým pokusem napodobit svého silného předchůdce a jeho podstatu lze zredukovat na prosbu – „Kongresmané, dejte mé administrativě více peněz“.

Na rozdíl od Trumana nemají ideologické propagandistické vzkazy Bidena absolutně žádnou cenu, protože nemohou být podpořeny tou silou, která byla v rukou Američanů před 76 lety. 

Všechno se velmi, velmi změnilo. K horšímu pro ně a k lepšímu pro nás!

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/7uFTB

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
25. 10. 2023 20:31

Před 76 lety Spojené státy získaly hrdý titul světové velmoci a tato cesta nebyla očerněna krvavou imperialistickou politikou.

Ale byla krvavá a hodně. Co jen třeba desítky milionů indiánů? Celá historie Ameriky je krvavá a násilnická. V té době – Trumanoivě době – už měli za sebou shození atomových zbraní NA LIDI. Měli za sebou činnost v Rusku během Intervence zemí po získání moci bolševiky … To je “normální”?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
25. 10. 2023 21:08
Odpovědět  Peter 008

V Moskvě se na budově amerického velvyslanectví objevil nápis – Rusové se nevzdávají – Russkije nesdajutsa Русские не сдаются

https://ria.ru/20231025/ssha-1905248287.html?rcmd_alg=slotter

V článku je i krátké video.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
25. 10. 2023 21:29
Odpovědět  Peter 008

Perfektní nápis. Snad si ho všimli. 🙂

Albi
25. 10. 2023 21:20
Odpovědět  Peter 008

Je otázka, co považují USA a jejich přátelé-spojenci za normální. Asi to bude něco z kategorie “nepochopitelné” pro lidi, kterým desítky let kážou o “lidských právech”, ale už nevysvětlí, že není člověk jako člověk a kterým taková práva přiznávají. 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
26. 10. 2023 08:02
Odpovědět  Peter 008

Není to normální, ale už jejich hegemonie, rabování a vraždění končí. Stále více států se od těch zločinců odklání, protože přestávají mít strach z jejich sankcí či intervence.

Putinovec
25. 10. 2023 23:10

Jak hnUSA tak anglistán , země zombí feťáků a budoucí ostrov lidožroutů , jsou záměrně odepisována , coby bývalá centra Globálního řízení procesů , na planetě Zemi .
A je to dělané takovým způsobem , aby to bylo zřetelné i pro zatvrdlé zombíky .
A ten obrat “dělat staré triky” , je naprosto přesný , protože tyto zdegenerované elity opakují to , co fungovalo v době , kdy tato centra pracovala pod kuratelou Globální elity .
Dnes už provozují pouze cargo kult . https://1url.cz/ruRqq

Jaroslavem
26. 10. 2023 03:54

Už aby ho satan vzal,ksindla

Frank
26. 10. 2023 08:05

Tem starý dementní cyp stejně neví, o čem kecá a ve světě už jeho pindy zajímají čím dál, tím méně normálních lidí.

Spam Janka
26. 10. 2023 10:05

tak hlavne pred 76 rokmi boli USA zjednotenou krajinou, kde zafungovali socialne vytahy a ludi so vzdelanim mohli ziskat slusne platene miesta, mat dobre vzdelanie a nemuseli sa bat o svoju buducnost alebo buducnost svojich deti. Miesto toho sa teraz musia bat, ci neskoncia ako bezdomovci v L.A. kvoli nejakemu bolavemu chrbatu, ci im nevezmu deti a nebudu ich presivat na 72 pohlavi, ci ich nezastreli niekto, ked sa pritmolia k obchodu, kde prave bude prebiehat masova lupez a ci ich dieta za drahu pozicku neziska vzdelanie vdaka ktoremu sa zamestna akurat tak ako barman, v lepsom pripade uctovnik.
O co by ma stat jednotlivy American?? Ze este viac penazi pojde na zbrane, ze este viac migrantov mu tam rozvrati mesto a policia mu povie, ze pokial ho len okradli, tak vlastne je to cele ok, lebo sa musi vzyvat BLM??

Pavel z Moravy
26. 10. 2023 10:53
Odpovědět  Spam Janka

No nevím Janko, viděla jste některé filmy dle skutečných událostí, jak se žilo před 60 i 50 lety chudině, třeba havířům a jiným manuálně pracujícím v zemi zaslíbené? Já jich pár viděl a někdy jsem si myslel, že jsem se ocitl ve středověku, jak ti lidé bydleli, žili a jaké měli pracovní podmínky. O zdravotních asi netřeba mluvit. Stále to bylo pouze pozlátko koukající na vás z výloh měst, která měla za úkol oslnit svět. Za oponu se ale neměl nikdo podívat.

jsladin
26. 10. 2023 11:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vidíte, skočili jsme jim na to a chtěli jsme mermomocímí tu “ameriku” doma.Jen nám neřekli, že s náma nikdy nepočítali snad jen jako levný zdroj.

Pavel z Moravy
26. 10. 2023 13:13
Odpovědět  jsladin

Já jim na to fakt neskočil, ale ono je to v zásadě jedno, když se musí člověk většině podřídit. To, že na to lidé skočili by se dalo pochopit, ale, že to po 10, 15 letech této debilizace nepochopili, natož po 34 letech, to je již tragické. Být majitelem mozku a nepoužívat ho, to je tragické a tristní.

katango
26. 10. 2023 13:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Otázka je, jestli náhodou nejsou majiteli pouze bazálních ganglií.

Markýza
26. 10. 2023 14:41
Odpovědět  katango

I s bazálními gangliemi se ovšem dají dělat zázraky….při troše dobré vůle. Teď mám na mysli třeba takové octomilky; nevím sice jestli se těm pár neuronům u nich říká bazální ganglia, ale na to, kolik jich mají?

katango
28. 10. 2023 16:22
Odpovědět  Markýza

Rychle se množej a mutujou. No, na některé lidi to taky platí.