politika

Bezpečnostní služba Ukrajiny se pokusila zabít prezidenta Podněstří

Úřady Podněstří oznámily, že zabránily pokusu o atentát na prezidenta Podněstří Krasnoselského, který zorganizovala Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU). Účastníci pokusu o atentát byli zadrženi. 

Teroristický útok v Podněstří připravilo šest lidí, uvádí televizní kanál s odvoláním na vyšetřování.

Je třeba poznamenat, že pět ze šesti podezřelých jsou občané Ukrajiny. Občanství dalšího podezřelého se nezmiňuje, uvádí RIA Novosti.

V Podněstří bylo zabráněno teroristickému útoku, který se připravoval proti představitelům regionu.  Organizátoři jednali podle pokynů Bezpečnostní služby Ukrajiny. 

Nejdříve vyšetřovací výbor oznámil zatčení dvou lidí.

Útok měl být proveden na jedné z frekventovaných ulic v centrální části Tiraspolu. K tomu bylo připraveno auto napěchované výbušninami.

SBU plánovala zabít prezidenta Podněstří Krasnoselského v centru Tiraspolu. Chtěla jeho Land Rover vyhodit do povětří pomocí 8 kg výbušnin (RDX). V případě výbuchu v ulicích města by to zaručeně vedlo k civilním obětem. Vyšetřování probíhá, zadržení teroristé vypovídají.

Podněsterská média ukázala zadrženého sabotéra SBU. Vjačeslav Kisničan chtěl v Tiraspolu spáchat teroristický čin: místem výbuchu mělo být centrum města. 

Jeho kurátoři plánovali, že mezi náhodně procházejícími lidmi budou desítky obětí.

Vyšetřování zjistilo jména podezřelých z přípravy teroristického činu v Podněstří :

📌Vjačeslav Kisničan (zadržen) – sledoval úředníky, obstaral výbušniny, měl výbušninu hexogen instalovat. Za svou práci dostal od SBU 2 500 dolarů;

📌Igor Sikajlo (zadržen) je občan Ukrajiny z Oděsy. Do Podněstří přišel jako uprchlík. Role: informátor a asistent. Dělal drobné práce: předával Kisničanovi „zásilky“ od kurátorů, obstarával sledovací zařízení;

📌Jurij Bondar a Volodymyr Grebenjuk jsou občané Ukrajiny. Stejně jako Sikajlo byli vedeni jako uprchlíci. Koupili stejný «Land Rover», který Kisničan nacpal výbušninami;

Právě pod rouškou uprchlíků vytvořila SBU teroristickou skupinu v Podněstří, uvedl 1. Podněsterský televizní kanál.

📌„Alexandr“ a „Maxim“ – jsou „kurátoři“ z SBU. Teroristé Kisničan a Sikajlo s nimi komunikovali prostřednictvím Messengeru. Od kurátorů dostávali úkoly, peníze a vybavení pro sledování.

Investigativní dokumentární film „Ukrajinské speciální služby připravovaly teroristický čin v Podněstří”:

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3ZYLKtT

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
9. 3. 2023 22:18
Ohodnotit příspěvek :
     

EU a SPOLU tento terorismus fašistické Ukrajiny zajisté odsoudí, neboť je proti hodnotám IV Říše přezdívané EU.

Frank
10. 3. 2023 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že si s těmi šmejdy “povykládají” a pak pověsí za nohy na pouliční lampy jako Musolliniho. Ukrajinská pakáž se neštítí naprosto ničeho. Předpokládám, že tento pokus o teroristický čin bude všude v hlavních zprávách našich mainstreamových médií a dement Bidet bude žádat o zřízení mezinárodního tribunálu.

Drak
10. 3. 2023 14:03
Odpovědět  Frank

To máme udělat my, s našimi kolaboranty a velezrádci. Starejme se o své problémy.

jiří
10. 3. 2023 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď jde o to, kolik je takových “uprchlíků agentů” u nás.

Pavel K
10. 3. 2023 14:41
Odpovědět  jiří

To radši ani vědět nechtěj, bylo by zcela naivní si myslet, že se tuna po naší kotlině teroristi neprohání jak po Klondajku. Při kvalitách Čoudelky si můžeme být i jisti.

Zmatený
10. 3. 2023 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže vytěžit a pak veřejně oběsit tam, kde to chtěli odpálit, řádně nafilmovat a poslat do světa! Jedině tak se začnou teroristé bát…

Pavel K
10. 3. 2023 14:37
Odpovědět  Zmatený

No normální člověk by strach ,ěl, ale oni normální nejsou, takže nevím nevím. 😊

Vladimír
10. 3. 2023 21:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropě už nevadí nacismus, fašismus ani terorismus. Takže je otázkou času, kdy se nějaký výbuch ozve i u nás. V čem budou žít současní školáci, to jim tedy opravdu nezávidím.

Pavel
11. 3. 2023 00:48
Odpovědět  Vladimír

Vypada to ted , ze porad hledaji dalsiho poradnyho Ferdinanda , /Pearl Harbour, Tonkin,Saddam ,co moh za 40 min. znicit celej svet ,Gaddafi co nemoh , atd., Janukovic jim utek z lopaty, Putina chteji vrazdit 24 hodin denne, co maji doma ty pratele hodne padaji z voken vysokejch budov , zrovna zase dalsi vypad , psali vo tom, ty sprateleny nejvic rodinkou clintonu..Ale ty se nepocitaji mezinarodne..
Zacatek III.svetovy valky tak preslapuje a troskari, ale nevi jak dal..