politika

Bez vlčích zákonů: Alexandr Perendžiev o novém globálním ekonomickém modelu

Od rozpadu Sovětského svazu byl ve světě zaveden jednotný globální ekonomický model vedený Spojenými státy americkými. V tomto modelu je hlavní platební jednotka dolar a platební systém SWIFT i kontrola mezinárodních finančních institucí Federálním rezervním systémem USA (FED).

Po protiruských sankcích zavedených v roce 2014 byl spuštěn nový globální ekonomický model, ale již vedený Čínou. O tom, proč je americký model zastaralý, proč je potřeba nový a jaké jsou důsledky jeho zavedení ve své autorské rubrice pro FAN, hovořil docent katedry politologie a sociologie Ruské ekonomické univerzity Plechanova, člen odborné rady organizace “Důstojníci Ruska” Alexandr Perendžiev.

Změna ekonomického řádu. Alexandr Perendžiev

Začněme tím, že s rozpadem Sovětského svazu se zformoval jednotný, globální ekonomický model v čele se Spojenými státy a jejich satelity – kolektivním Západem. Řekněme, že Rusko přijalo tato pravidla hry tím, že se připojilo k tomuto globálnímu ekonomickému modelu. 

Zde chci zdůraznit, že hlavním bodem tohoto modelu je, že dolar vystupuje jako hlavní mezinárodní platební jednotka. Všimněte si, že ne zlato, ale dolar. Spojené státy si rovněž ponechávají kontrolu nad všemi platebními transakcemi a systémem SWIFT. Přičemž kontrola nad zřizováním systému mezinárodních bank a všech finančních mezinárodních institucí náleží FEDu.

Od roku 2014, kdy Rusko vrátilo Krym a začal sankční tlak na naši zemi, se chtě nechtě začal formovat nový globální ekonomický model. Jakým způsobem se projevuje? 

Za prvé, vůdcem je zde Čínská lidová republika.

Za druhé, neexistuje koncept kolektivního Západu, ale jsou státy, se kterými Čína interaguje v rámci BRICS a ŠOS.

Každý lídr globálního ekonomického modelu používá své vlastní geoekonomické nástroje. Co to je? To je využití různých ekonomických procesů, ale k dosažení právě politických cílů. V tomto případě například americké sankce fungují jako geoekonomický nástroj. Čína však začala využívat jiné geoekonomické nástroje a vytvářet globální projekty. Například “Jeden pás a jedna cesta”, infrastrukturní projekty v jižní a východní Africe, jihovýchodní Asii, projekty výstavby přístavů, atd.

Rusko také buduje vlastní infrastrukturu – plynovody, ropovody a další projekty. Mimochodem, “Nord Streamy” Rusko nevyužívalo jako geoekonomické nástroje, ale spíše jako ekonomické. Přesto se však staly předmětem politického boje. V současnosti se ukázalo, že po vyhození Nord Stream do povětří a zorganizování plynárenského uzlu v Turecku se začal objevovat nový globální ekonomický model budovaný Asií a Blízkým východem. 

Tím lze vysvětlit, proč Saúdská Arábie není příliš „přátelská“ ke Spojeným státům. Prostě vycítili, že éra Spojených států v tomto směru upadá do minulosti. A něco nového, slibného a perspektivního vybuduje Východ, Rusko a Asie, možná i Afrika a země Latinské Ameriky. 

To znamená, že celý svět, kromě Západu, vlastně vytvoří tento nový model. Možná si to zatím ne každý uvědomil, ale postupně toto uvědomění přijde.

Nyní vyvstává otázka, jak rychle se nový ekonomický model zformuje? Věřím, že smršť sankcí vůči naší zemi proces jen urychlí. Nyní Spojené státy ve skutečnosti „ničí“ Evropu. Aby přežily, předem ji oslabují.  To ukazuje reálný rozklad starého ekonomického modelu. 

V případě nového ekonomického modelu takové „vlčí zákony“, podle kterých Spojené státy rozhodují o svých partnerech, neexistují.  Existuje rovnocenné partnerství a vzájemné respektování ekonomických zájmů toho druhého.

Rusko se snaží dostat pryč z negativního dopadu sankcí a snaží se vytvořit mechanismy, které by neutralizovaly dopady restrikcí. To vyžaduje nový ekonomický model. Klíčové je zde nedávné prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina ohledně odebrání pravomocí světovým bankám. Neměly by se stát zprostředkovateli platebního systému. Rusko by mělo vyvinout systém digitálních měn. Nesmí být zaměňováno s kryptoměnami.

Možná se v novém modelu zmodernizují a změní banky a samotný bankovní systém. Možná, že slovo „banka“ úplně zmizí. Možná vzniknou jiné finanční struktury, které se nebudou věnovat okrádání vlastních lidí prostřednictvím současného lichvářského systému – západního bankovního systému. 

Myslím si, že změnou ekonomického řádu se systém stane mnohem humánnější ve vztahu k občanům při poskytování finanční pomoci, zlidští se. Již nyní můžeme říci, že nový ekonomický model bude příznivý nejen pro náš stát, ale i pro Rusy a lidi z celého světa. 

Mimochodem, možná to bude mít pozitivní dopad i na západní země a jejich občany. Pouze zde stojí za zmínku jedna podmínka – to bude možné, pokud se vymaní z podřízenosti na Spojených státech a přimknou se k novému ekonomickému modelu. Tady už ale nebudou tak vlivnou silou, jako tomu bylo v předchozím ekonomickém modelu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3H7PPpe

sdíletj na

52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
4. 12. 2022 03:28

Takhle to vzdycky dopadne, kdyz se penize a vubec finance sveri zidum. FED je zcela v jejich soukromych rukou. Prikladu je hodne, kdy tahle sionisticka sebranka dovedla staty na mizinu a zadluzila je astronomickymi castkami.Vsechny centralni banky patri zidum. Ty staty, ktere centralni banku nemaji a odmitaji ji, jsou na cerne listine ‘lumpu’.
Mezi staty, ktere nejsou vlastneny Rothchildovou familii patri: Abchazie, Bolivie, Kuba, Iran, Severni Korea, Rusko, Syrie. (informace je z kvetna 2018)
Neni nezajimave, ze prave tyto zeme jsou casto vojensky a politicky napadany.

Gene
4. 12. 2022 04:01
Odpovědět  Jaris

Rusko tam patrilo, ted nevim, pobocka Rothsilds se asi odstehovala. Jeste nedavno tam mela adresu.
https://web.archive.org/web/20210304144402/https:/www.rothschildandco.com/en/countries/russia-and-the-cis/
Ted uz ji neuvadeji.
https://www.rothschildandco.com/en/about-us/

ZMann
4. 12. 2022 08:32
Odpovědět  Gene

Vypráskali je z Ruska.

Jan
4. 12. 2022 10:10
Odpovědět  Gene

Putin vykopnul Rotschildy z Ruska, aby strhnul parazitni zidovske okovy obcanu. Zidaci v Londyne se ovsem pomstili Ukrajinou a totalnimi sankcemi na Rusko.

Administrátor
P.A.Semi
4. 12. 2022 09:52
Odpovědět  Jaris

Ohledně obecně rozšířeného bludu “Vsechny centralni banky patri zidum”, který šíří v USA, aby jim nedošlo, že jsou na tom se soukromým FED nejhůře ze všech,

Česká Národní Banka nikomu nepatří a řídí ji guvernéři, které jmenuje prezident…
Nevím přesně, jaké má vztahy s BIS ve Švýcarsku, ale vlastněná ani řízená odtud podle mě není…

πα½

Gales
4. 12. 2022 10:41
Odpovědět  P.A.Semi

ČNB nevlastní Češi.Pouze ji spravují.Správcem je někdo jinej.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
4. 12. 2022 11:37
Odpovědět  P.A.Semi

CNB samozrejme ceska neni. Spravuji ji londynsti Rothchildi. Navic guverneri CNB byli z 99% zidovskeho puvodu.

Administrátor
P.A.Semi
4. 12. 2022 12:15
Odpovědět  Jaris

To jsou jenom pohádky pro Američany, aby jim nepřipadalo divné, že u nich to takto funguje…

Na židovský původ těch guvernérů máte nějaký zdroj, nebo je to zase jenom dojem a lidová pohádka?

(Že to tak funguje v USA, v Anglii, v EU a jinde na Západě ještě neznamená, že to tak funguje i ve všech drobných Protektorátech…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gene
4. 12. 2022 15:21
Odpovědět  P.A.Semi

Je tezko vysvetlit jak funguje vliv Rothschilds na centralni banky sveta, byl by to ldouhy clanek. Hlavne je to asi vselijakyma pujckama a tkz. bailout, nebo skupovanim treba prirodniho bohatsvi. Neco podobneho odkoukali Cinane a zavedli to v Africe. Ovsem co se tyce Rothschilds, to by jste musel jit do daleko do historie. Cely ten financni system je jeden velky uzavreny kruh, kde jedna firma, pres male firmy, ktere ovlada ovlada vlastne tkz. konkurenty.
Drobne protektoraty (jak je nazyvate), jsou pod vlivem tech velkych protektoru. Je to pyramidovy system.

Gene
4. 12. 2022 15:58
Odpovědět  P.A.Semi

Ovladaji je pres vselijake pujcky, bailouts, ekonomiku. Staci se podivat jak se Rothschilds dostavali k moci. Cely ten financni system je jeden velky kruh, kde jedna firma ovlada pres investice ovlada druhou a je ovladana zas jinou. Vetsina hlavnich investoru je stejna, jen pod jinyma firmama. A ti investori jsou ve velkem tkz. ivestment advisor instituce a banky, ktere jsou navzajem propojeny. Napriklad Vanguard a blackRock. Kdo doopravdy stoji za tema firmama je tezko se dovedet. Je to pyramidovy system a vse ukazuje na to ze to jsou spojene rodiny Rothschilds a Rockefelleru.

ZMann
4. 12. 2022 22:09
Odpovědět  Gene

Na vrcholu té pyramidy by měla být takzvaná černá šlechta, to je několik starých šlechtických rodů, ale kdo ví jak to je.

Gene
4. 12. 2022 16:06
Odpovědět  P.A.Semi

Jedna taka perlicka. Greta T. Je spriznena s rodinou Rohschilds. To vysvetluje vliv retardovaneho jedince na celkove deni, kdy ji venovaly pozornost university a vlivni politici.

Jaris
4. 12. 2022 22:47
Odpovědět  P.A.Semi

Pohadka to rozhodne neni. V Cesku napr. Singer, Rusnok, Michl, Tosovsky, Kysilka. A to je jen v malinke CR. To v americkem FEDu, tam se na kreslo guvernera nikdo jiny ani nedostane.Jmena si najdete laskave sam.

Jan
4. 12. 2022 18:30
Odpovědět  P.A.Semi

Mylite se, vetsinu narodnich bank ve svete ovladaji Rothschildove v Londyne. Ovladaji i FED. Korunu vyuzivaji pouze pro vyrovnani pro ne vyhodnych operaci. Koruna spadne az dojdou bance devizy na stabilizaci kurzu. Bude to pro nas katastrofa a otevre do dvere Euru, ktere skolabuje potom. Politika petidemolice je zarukou, ze se tak stane.

Milan ze Zahrady Čech
4. 12. 2022 09:56
Odpovědět  Jaris

Hm… Snad anglosionistická ne? Sebranka. Jen sionistická mi přijde zavádějící, protože implicitně vyviňující anglosasy.
Když už pogromy, tak na anglosionisty – nebo z toho opět vyváznou, tak jako z toho vyvázli až do dnešních dnů pokaždé. Osobně mám sionismus za zástěrku důmyslně uštrikovanou anglosionisty, aby bylo koho předhodit rozlícenému davu.
Proč například Hitler nechal napřed nejbohatší Židy vycestovat a až poté zahájil genocidu Židů? Nebo jak je možné, že zakládající člen NSDAP, osobní řidič, strážce a přítel Adolfa Hitlera – to vše v jednom balení -, jeden z mála který mu tykal, Emil Maurice, byl Žid? Viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Emil_Maurice
Stejně tak VŘSR – iniciovaná kým? Kdo byl v pozadí, kdo ji zacvakal? Jen a pouze Židi? A anglosasové nic, anglosasové muzikanti? Málo prostoru.
Možná se mýlím, ale zatím jsem přes všechnu snahu nevyšťoural žádný argument, který by mě přiměl ke změně názoru.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
4. 12. 2022 10:46

Prej se dělí na velký a malé.

Jaris
4. 12. 2022 11:54

Sionisti jsou roztrouseni hlavne po celem zapadnim svete. Sionistou muze byt i jedinec, ktery neni zidovskeho puvodu jako napriklad Biden. Samozrejme, ze vetsina sionistu je zidovskeho puvodu, jako Kissinger, Soros, Rothchildi, Rockefelerove, atd.To jsou ti,kteri usiluji o jednu svetovou vladu a chteji ridit skrze jejich organizaci svet.

Nikdo po vas nechce menit nazor, ale popravde receno vetsinu revoluci, valek a statnich prevratu organizovali a financovali zidi a je o tom spousta dokumentu.

primak
4. 12. 2022 12:34
Odpovědět  Jaris

Biden něco rozhoduje?

Milan ze Zahrady Čech
4. 12. 2022 13:58
Odpovědět  Jaris

Nemyslím tím, aby někdo “měnil můj názor”, to bylo možné jen pokud bych prodělal lobotomii. Myslím tím to, že jsem zatím nikde nenašel argumentaci, která by podpořila změnu mého názoru. Například vy máte mezi Židy a sionisty rovnítko. Viz: “kdyz se penize a vubec finance sveri zidum. … Prikladu je hodne, kdy tahle sionisticka sebranka dovedla…”  Jenže právě to je zavádějící. Ne každý sionista je Žid a ne každý Žid je sionista.
Tak například toto: První samostatný československý prapor Svobodovy armády čítal v roce 1942, tedy v roce svého založení (ze dvou milionů bojeschopných mužů Československa !!! ) celkem 979 duší. Z toho bylo 38 duší ženských a okolo 600 duší židovských.
Čacké duše slovanské (protože nejen české, ale i rusínské a slovenské) se tudíž v bitvě u Charkova (první boj tohoto praporu) podíleli v boji za svou milovanou vlast v trojnásobně menším počtu, než duše – jaké? Židozednářské? Židobolševické? Sionistické? Nebo úplně obyčejně obyčejné duše vlastenecké?
No a to je jeden z mnoha důvodů, proč paušalizaci neberu.
To, že děláte, stejně jako Semi, možná podvědomě, mezi Židy a sionisty rovnítko, je premisa, na jejímž konci leží pogromy. Takže tak.

Milan ze Zahrady Čech
4. 12. 2022 13:59

 A ještě něco. Kisinger, Sereš, Schwab a jiní, jako například Musk, Gates, Fauci a další, stejně jako Biden a další státohlavy, včetně našich kašparů, Havlem počínaje (s Dubčekem jim to nevyšlo), jsou dle mého pouhými nástroji, ale v žádném případě ne hybateli. Ti stojí za nimi. A nad nimi. Vysoko. Tak vysoko a tak daleko, že na ně není vidět.
Ti se neproducírují před kamerami, ani nehlásají svá moudra. Od toho mají své lidi. Aby bylo koho nastrčit davu. Koho obětovat rozlíceným masám. Včetně právě Židů! Není na světě vhodnějšího matroše k oběti, než je matroš židovský. Protože posvěcený staletími. Přičemž Vatikán sice naoko protestoval (Klement IV.), ale nestalo se, že by jakýkoli papež použil silnější donucovací prostředky. Například že by na hříšníky uvalil klatbu, tak jako později na české “kacíře”. Přičemž právě Vatikán je dle mého pevného přesvědčení tichým, a staletým, společníkem těch, jimž vy říkáte sionisti a já “ti vzadu”, případně pan Globální. Ostatně jedna rituální oběť ve jméhu světového dobra je už připravována.
Jistý Volodymir Zelenskyj. Úvaha na okraj – je to náhoda, že byl do čela Banderstánu panem Globálním vybrán právě Žid?  

Autor
4. 12. 2022 16:10

Všechna tajmství hledejte na povr
chu.
Kam schová chytrý kámen? Mezi ostatní kameny do lomu, na břeh moře, do hor.
Kam schová chytrý list? Do lesa.
Jak schováte tajemství? Že o něm všem řeknete a pak za pomoci “bílých koní” to vyvrátíte jednou provždy. A pak všichni, co o tom mluví jsou blázni!

Administrátor
P.A.Semi
4. 12. 2022 12:45

Že by za všechno mohli “anglosasové” je jenom Ruská pohádka, aby nemuseli jmenovat Židy…

A především tu VŘSR – jen a pouze Židi ze Západu to financovali, a z převážně ukrajinsko-litevského “Pale of Settlement” to vedli…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
4. 12. 2022 14:14
Odpovědět  P.A.Semi

Já názor – vy názor. Nebudu si tu s vámi měřit pinďoura a utápět se v argumentaci, když by šla stejně mimo vás. Stejně jako ta vaše mimo mě. Jenom by to byla ztráta času. Pro oba.
Jen tolik – Ruská pohádka? Tak tu ani neznám. Většinu mám z francouzských pohádek, zbytek z anglosaských a něco málo tak porůznu. Ale z Ruských pohádek opravdu ne. Ani tu o VŘSR ne. Oprava – především tu o VŘSR ne.

Gene
4. 12. 2022 16:20
Odpovědět  P.A.Semi

Jedna se o to ze anglosasove jsou pod velkym vlivem zidu, kteri se infiltrovali do slechtickych a kralovskych rodin. Castecne stejne je na tom Polsko, kde byli protezovani kralem Boleslavem. Ne nadarmo se rikalo co Polak, to smelinar.

Gene
4. 12. 2022 16:23
Odpovědět  P.A.Semi

Ti kde mohli, tak Rusku skodili. A tak to je doposud.

Jan
4. 12. 2022 23:00

Revoluce 1905 byla podplacena Masony z Londyna. Kerenskeho vlada mela rozdelit Rusko a nechat ho ovladnout Londynem. Bolsevikum, kteri jako jedina strana se nezucastnili teto zrady se podarilo tento vyvoj zvratit diky Stalinovi, Potapovovi A Dzerzinskemu. Proto od te doby plive zapad na bolseviky a nemuze to stravit.

Milan ze Zahrady Čech
6. 12. 2022 10:25
Odpovědět  Jan

No a VŘSR pro změnu německými finančníky. Akorát že je to jedna pakáž řízená ze stejného centra. Myslím si ale, že na počátku zvratu stál už Lenin; že s nimi začal vyjebávat už před Stalinem. Netvrdím, jen si to myslím. Musím si to ověřit až budu mít čas a náladu.

RASputin
4. 12. 2022 05:45

motherfuckers never stop until all is theirs

Markýza
4. 12. 2022 09:05

Já prosím protestuji proti těm “vlčím zákonům”. Nehaňte mi vlky, takové sviňárny nedělají! Ostatně, jak někdo ondyno hezky poznamenal – čím se prý liší zvířata od lidí? No že si nikdy do čela nevyberou naprosté idioty.

Boomer
4. 12. 2022 19:23
Odpovědět  Markýza

.. inu, zviřátka v přirozených podmínkách řeší spory skutečným bojem. A to u nás lidí je jedna z dalších delegovaných pravomocí.. boji o moc jsme vtiskli rituální podobu, umožňující vítězství totálním sr*čům, kteří by si bez mocenského postu ani nezaš*kali.
S nadšením koukáme na zápasníky MMA, ale když naše reprezentace ve slabé chvilce přece jen sklouzne k násilí mezi sebou navzájem, je z toho fraška, odhalující skutečnou bezmocnost “účastníků boje”. Kupříkladu všechny ty pány, kteří se v PS tahali o mikrofon a kecpultík, bych vypráskal jako malé kluky, včetně “vazouna Volného”.
Zasoplení fakani z pazderny, peroucí se na louce za kravínem mají vyšší úroveň..

Jan
4. 12. 2022 09:24

G. Orwell ve svem romanu 84 popsal co lidstvo ocekava. Shodou okolnosti 1984 poskytl rusky KGB prebehlik na zapad J. Bezmenov americkym mediim interview, ve kterem popisuje stadia, ktera povedou k rozkladu USA. Varuje USA, ze tento proces je tam v plnem proudu a ze pak uz nikam nebude mozne uteci. Tenkrat vladla v SSSR skupina zlocinnych gerontu. Rusko jeste nebylo alternativou jakou je dnes.
Jeho video vas varuje. Je z r. 1984. Bezmenov se myli jen v nekolika marginalnich bodech:

  • Tyto procesy probihaji uz na celem zapade, nejenom v USA.
  • Mensiny jsou naopak uprednostnovany jako buzeranti LGBT, obcane tmave pleti.
  • Jestli protagoniste tohoto vyvoje u moci pak budou zlikvidovani o tom pochybuji. Spolecnost uz je demoralizovanaa nebude schopna se branit. 33 let od sametu plne lhani a nenavistne propagandy potlacilo i pud sebezachovy.

Tady si poctete a poslechnete o tom centralne rizenem procesu na jehoz konci bude depopulace a nase totalni zotroceni:
https://www.infovojna.bz/article/video-dlouho-planovana-operace-vse-se-pripravovalo-jeste-za-studene-valky-spion-varoval-zapad-v-orvellovskem-roce-1984

Jan
4. 12. 2022 10:02

Kryptomeny jsou soli v ocich bankovnich korporaci. Nemohou je kontrolovat. Snazi se je proto znicit. Investovali miliardy, aby privedli pomoci svych lidi velkou firmu v oblasti kryptomen v USA do upadku, aby mohli pak poukazat jak skodliva je nekontrolovatelnost jejich cinnosti a prosadit zakony na kontrolu kryptomen, ktere povedou k jejich zaniku, Vedle toho umiraji nahle a zahadne majitele a vedouci kryptomenovych institutu. Nepise se o tom, maji v hrsti media a jejich cenzuru. Lide se nemohou nic dozvedet.
Rusko vzdoruje kolektivnimu fasistickemu zachodu uspesne. Kritikum, kteri kritizovali Rusko 8 let za necinnost uplne uslo, ze Rusko ten das potrebovalo, aby se na totalni bojkot pripravilo. Ono zapad ultimativne nepotrebuje, zapad ale potrebuje ruske suroviny. Bez nich pujde ke dnu nakupovanim drahych surovin na spotove burze. Prestane byt konkurenceschopnym. Macron ted byl v USA a prosil kongres, aby Evropu tak nedusil, ubozak! Vojensky se zapad surovin nezmocni a Rusove si hlidaji sve zradce a podvratnou cinnost zapadu. Na jare uvidime kdo vyhral.

Milan ze Zahrady Čech
4. 12. 2022 10:42
Odpovědět  Jan

Mě osobně se líbí, jak při tom omezování prostoru pro pátou kolonu zároveň nechávají podpindosníkům otevřené dveře, ať můžou vzít čáru. K čemu se s nimi trápit a po soudech je honit a jen zbytečně vyčerpávat erár. Ale velké swině si naopak dobře hlídají, aby jim nezdrhly a dočkaly se spravedlivé odměny za své aktivity. Aspoň tím si vysvětluji, proč Putin nepřijal rezignaci Nabiulinové i přes řev vlastenců. Ale třeba se mýlím. Uvidím.

Gales
4. 12. 2022 10:50
Odpovědět  Jan

Horší to bude s námi.My se budeme,pokud nevyhážeme politické Jidáše z vlády,držet americké pr.dele do posledního vzdechu.A taky s ní chcípneme.

Pijack
4. 12. 2022 10:54
Odpovědět  Jan

Kryptoměny nemohou v žádném případě ozdravit ekonomiku nikde na světě. jednoduše proto, že se získávají spekulacemi, které nejsou dostupné naprosté většině obyvatelstva planety. Z kryptoměny se může kdykoliv stát mocenský nástroj – stejně jako u Židů byl nástrojem dolar. Forma zůstane stejná, jen se změní metody drancování. Ostatně podívej se na komoditní Burzu – do tržního řetězce “producent – obchodník – spotřebitel” se vetřel spekulant, který všem třem diktuje ceny, aniž by se na trhu smysluplně podílel. Ten je pak schopen zlikvidovat kohokoliv neposlušného… v našem případě spotřebitele. Prostě silný spekulant, aniž by něco uměl, svým množstvím peněz zlikviduje to co se mu zrovna hodí do krámu. Tohle jde velmi snadno i za pomoci kryptoměn. Kryptoměny jsou jen snem “nezávislosti”, ale udělají stejnou paseku jako tištěný nástroj dolar. Ani jedním se totiž nevytěží plyn, ani ropa, nevypěstuje se jídlo… prostě nic. Od toho je obyčejná práce. Kryptoměny lidi a politiky pracovat nenaučí.

Administrátor
P.A.Semi
4. 12. 2022 13:10
Odpovědět  Pijack

Navíc jsou ty “krypto-měny” totální podvod i v tom, co slibují…

Především to nezaručuje žádnou anonymitu, ale naopak její naprostou ztrátu…
Protože ve chvíli, kdy se toho ujme Stát, a když s tím zaplatíte Daně nebo Poplatky, tak vědí, čí ten “wallet” je, a pak mají přehled o všech vašich minulých transakcích, kdo vám platil a komu jste platili vy, protože to v tom block-chain je všechno uložené… Jen zatím lidé nevědí, čí ty konkrétní “wallet” jsou… Přesně jen do okamžiku, než by Stát uzákonil, že máte platit daně Bitcoinem… Stejně tak Obchodník, když mu zaplatíte Bitcoinem nějakou identifikovatelnou platbu (třeba s doručovací adresou), tak ví, že jste to vy, a zná všechny vaše minulé transakce, protože jsou v Blockchain… Pokud se i u nich dozví, kdo je platil, tak ví, co potřebuje…

To naopak mince a bankovky jsou zcela anonymní a svobodné a nemají žádnou historii – na té bankovce narozdíl od Bitcoinu není nijak zaznamenané, kdo ji měl před vámi…

Takže Blockchain je řetěz na totální finanční otroctví…

Soukromý občan si zaslouží Soukromí… Všechny tyhle Digitální měny jsou pro Veřejné instituce a Podniky, zcela Transparentní…

πα½

Pijack
4. 12. 2022 13:16
Odpovědět  P.A.Semi

Ano, děkuji za doplnění. Je to ten další krok, který přijde. Mocenský nástroj jak vyšitý.

Jan
4. 12. 2022 10:42

Soucasny bankovni system neni spravedlivy ani udrzitelny. Moc bank je zalozena na lichve (pujcovani na urok). Krestane i Muslimove dali tuto moznost pujcovat na urok pouze nenavidenym Zidum a zadelali uz ve stredoveku na svoje zniceni. Nebot Zide dovedli tim sve obchody k dokonalosti, kterou vyuzili pro sebe a stali se vlastniky zemekoule. Odstraneni zlateho kryti dolaru vedlo skrze QEasing k tisknuti nesmirneho mnozstvi penez, papirku, za ktere USA kupuji komodity (realne zbozi) v celem svete a parazituji tak na nem jenom diky rozsirenosti dolaru a ochoty ho stale jeste prijimat jako platidlo.
Podobne jako USA funguji i banky. Vytvareji penize na udeleni kreditu z niceho. Dosavadni vyjadreni FEDu, ze kredit vznika pouzitim uspor v bance je lez. Banky tvori penize z niceho. Aby to nebylo tak jednoduche, existuji zde ruzne mechanismy, ktere tomu zcasti brani.
V novem platebnim systemu nesmi zmizet moznost pouzivat hotovost za zbozi a sluzby. Je nutna pro zachovani vasi nezavislosti a svobody. Bez ni vam kdykoliv vypnou digitalni uspory a znemozni si neco koupit. Pamatujte na to, to oni chteji, o to oni usiluji! Zcela nas ovladnout.
Tedy vyuzit digitalizaci jen tam, kde nam usnadnuje platby a ponechat si penezenku s fyzickym platidlem a tim i svobodu.
Dalsim opatrenim musi byt zruseni lichvy. Ten, kdo vam da kredit si bude smet uctovat pouze administrativni vydaje.

Jan
4. 12. 2022 10:45
Odpovědět  Jan

Kvuli blokaci rozmerneho textu pokracuji tady dal.
V neposledni rade je nutne vyvlastnit bohace a stanovit hranici majetku, ktery je mozne vlastnit jako privatni a juristicky subjekt. Zamezi to hromadeni majetku, kterym bohaci prosazuji sve zajmy vyvolavanim prevratu, konfliktu, valek, k vydirani a uplaceni, atd.

primak
4. 12. 2022 12:52
Odpovědět  Jan

Západ už s tím vyvlastňováním začal – sice jen s ruskými oligarchy. Ale tím si jen řeže sám větev pod sebou, precedens, na který se budou odvolávat později jiní. Kdo na to přišel? Ten nejsvatější zákon kapitalismu, nedotknutelnost privátního majetku, ať už byl nabyt jakkoliv.

V Anglii vítali vždy s otevřenou náručí všechny ty zloděje z Ruska (a Ukrajiny) spolu s jejich těžce vydělanými miliardami – kromě těch dobráků z jiných korupčních zemí. Teď začali tedy už vyvlastňovat – pochopitelně jen ty ruské. (Tento týden byl zatčen ruský miliardér Mikhail Fridman v Londýně.)

Jan
4. 12. 2022 19:14
Odpovědět  primak

Zapad doufal, ze oskubanim ruskych oligarchu prevazne Zidu a sankcemi na cestovani je nastve a oni budou sami pracovat na prevratu v Rusku. Nemohou uz jezdit nakupovat do Parize a Londyna zbytecne veci a cetky a to jim vadi, tem zlodejum co si nakradli za Perestrojky a opovrhuji Ruskem a Rusy. Zapad ovsem vyuziva vsechny sankce k tomu je okrast, vyvlastnit. To ta hovada nevedela a ani se moc nezlobi, jejich laska k degeneratum a zapadnimu stylu neutrpela zadne ujmy. Az ted, kdy vidi, ze cely zapad jede do rite poznavaji. Ze byznys ma potencial jen v Rusku samem.

Administrátor
P.A.Semi
4. 12. 2022 13:14
Odpovědět  Jan

Nebo se třeba provede “Prominutí Dluhů”, včetně především znárodnění všech Akcií, protože ty jsou také forma investorského Dluhu…
Akcie podniků se převedou na Stát, kde sídlí provozovna… Vlastnictví dolů se převede na stát, kde ten důl je…
Čímž zároveň dobře rozlišíte, že drobné podnikatele tím nemusíte poškodit…

Zároveň s tím by musel Západ převzít náš model Důchodového systému, protože část těch Akcií vlastní Důchodové Fondy, které z toho na Západě vyplácí Důchody…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
4. 12. 2022 10:44

Změna současného finančního systému na jakkoliv ozdravný systém nepotěší především Židy s velkým Ž. Jejich systém nesmí vykazovat ozdravující prvky, jinak by nemohli bobtnat. U nich je totiž peníz jako pracovní nástroj. Tedy původně zlato. A jelikož jejich chutě překonaly limit zlatého standardu, začali tisknout další nástroj – papírové dolary. Nevím, kde jejich chamtivost narazí na konečný limit. Tím bude pravděpodobně nějaká apokalypsa, protože NIC nemůže růst do nebe. Židé si myslí, že může všechno růst až do vesmíru, do nekonečna.

ladik
4. 12. 2022 18:13
Odpovědět  Pijack

Pro kapitál neexistuje žádný limit. Bez změny tohoto systému je apokalypsa nevyhnutelná.

Gene
4. 12. 2022 18:41
Odpovědět  Pijack

Pijack, Zide ted ziji v ustrani chazaru, ti jsou u kormidla.

Pavel z Moravy
4. 12. 2022 11:41

Nechci to moc rozvádět, ale současné mladé a střední generace jsou vychované v jiném módu. Jim pravděpodobně zotročení nevadí, jen velmi málo z nich je probuzených. Duševně nevyzrálé a přeformátované generace nejsou schopné pochopit o co se zde hraje. Bohužel byly tak vychovány a my s tím nemáme možnost nic udělat. Mamánci a mamánky si svoji cestu zvolili a čím více jim budete odporovat, tím více k ní budou lnout. Oni nejsou jako my, generace lidí, kteří neměli na růžích ustláno a museli se poctivě o sebe starat na rozdíl od těchto děcek, které vše dostali pod nos bez vlastního přičinění. A to já nic proti socialismu nemám, alespoň já jsem žil v té době důstojně jako člověk.

Pavel z Moravy
4. 12. 2022 11:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Budou si muset prožít svoje peklo, nikdo krom nich nemůže situaci změnit. Ale tyto mladé a střední generace nejsou duševně připravené takovou změnu uskutečnit. Prostě na to nemají. Staří to musí nějak dožít a zbytečně se netrápit. Historie se opakuje stále v cyklech, teď jsme prostě v Evropě ve stádiu degenerace a kdo by to chtěl změnit, musí mít jiný hodnotový žebříček a vědět jak ho nabídnout druhým. A ti ho musí chtít. Zatím to ale nejde. Nemohu si pomoci, takto to vidím já a stojím si za tím. Vím, ale, že moje hodnocení situace může být mylné.

Autor
5. 12. 2022 08:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jsme ve stejném stádiu, jako byl Řím těsně před kolapsem a zhroucením. Dokonce ještě kratičkou dobu se tam jakoby nic nezměnilo, kromě “obyčejné” porážky v boji. Ale pak pád nerozlišoval ani věk, ani postavení.
Že se cyklicky opakují to jen vypadá, protože mně naopak se zdá, že hlavním motivem je vždy pokusit se najít nový způsob ovládání lidí a vytahování zisku z nich. A když hrozí, že se staré provalí, lidi si uvědomí nějak co se děje a vystupují proti tomu, přepráhne se a jede se dál. V podstatě, když pomineme detaily, vidíme, že celá historie “naší civilizace” je stálým nátlakem zlodějů, podvodníků, lhářů, vrahů ve stále trvajícím okrádání všech o všechno.
V podstatě poctivě získat majetek, řádově miliardy, nelze bez “nějakého toho podvodu, klamu, krádeže” minimálně na počátku. Jedině výhrou v loterii, ale to je v podstatě také “jen” podíl na krádeži ve velkém …

Administrátor
P.A.Semi
4. 12. 2022 12:53

Že by USA něco vedly je jenom zástěrka…
Nebo že Ukrajince vedou převážně “Britové”? Ale ti jsou jen sluhové Židů ze City of London – Rothschild a spol…

Pokud umíte anglicky, viz výborný článek https://www.unz.com/lromanoff/the-city-of-london/

A případně i https://www.unz.com/lromanoff/the-richest-man-in-the-world/ pro představu, o kolik jsou bohatší, než ti údajní magnáti jako Bill Gates nebo Jeff Bezos, nebo než celá EU a USA dohromady, a jak k tomu majetku přišli…

πα½

Jaris
5. 12. 2022 10:37
Odpovědět  P.A.Semi

Nechapu ty minusy k vasemu komentari. A dik za adresu velice vyzivnych clanku.

Autor
4. 12. 2022 16:04

Tak mne napadlo, kde jsou všichni ti borci za svobodu. Bojovali proti socialismu, bojují proti Rusku, ale odírat se nechají USA a jejich mopslíky. Chtěli americký sen, dostali americký zvratek, a mlčí! Ukazuje se, že v podstatě nikdy neexistoval svobodný trh, jen hromada uplácení, korupce, vydírání, ničení, ale borci za svobodu nadšeně pořád skákají jak na Majdanu! Jejich milovaný západ je nechal naočkovat sračkami, nutil je nosit ponižující masky, ale borci za svobodu nadšeně umírají, kudy chodí. Možná se blíží lepší časy. Američané – aniž jim to asi došlo – naočkovali ty svoje nejposlušnější a nejoddanější příznvce, kteří jim uvěřili tu hovadinu na slovo. A teď až se jejich řady stanou velmi řídké z vlastní blbosti, možná bude na tom světě líp, protože USA se oslabují, kudy č-ůrají. V podstatě si všimněte, že opravdu, ať udělají co udělají, jaksi klesají ke dnu!
A copak Česká republika byla někdy vůbec vlivnou silou v tom “svobodymilovaném západě”? Jedině kolonií uvnitř EU. Nic víc.
Babiš, Fiala a další politici a miliardáři by si měli pořádně umýt krk. Hádejte třikrát proč!

1483626303_podborka_0213.jpg
Gene
4. 12. 2022 16:10
Odpovědět  Peter 008

Mam dojem ze kat by jim cistotu krku nekontroloval a nadsenemu davu by to bylo take jedno. Skoda mydla a vody.