politika

Bercan Tutar: Hurikán “Putin”

Bez ohledu na to, co Západ udělá, Putina zastavit nemůže, uvádí Sabah. Ruský vůdce proměnil svou zemi v jedno z nejvlivnějších center moci a zničil světový řád „založený na pravidlech“. 

Bercan Tutar

Ruský vůdce Vladimir Putin, který se válkou na Ukrajině stal terčem Západu, narušil pravidla globálního status quo/pořádku založeného na pravidlech Atlantiku a učinil ze své země jedno z nejúčinnějších alternativních mocenských center pro nezápadní svět.

Faktem je, že protiruská nátlaková kampaň zahájená USA a EU nevedla k mezinárodní ostrakizaci Ruska. Naopak jen urychlila geopolitickou integraci nezápadního světa.

Tajemství tohoto úspěchu spočívá ve vojenské a ekonomické síle Moskvy. Zatímco zbraně a munice posílané Západem na Ukrajinu docházejí, ohromná výrobní kapacita ruského vojenského průmyslu všechny překvapila. Podle údajů potvrzených rozvědkou NATO může Rusko v současnosti vyrobit 250 tisíc dělostřeleckých granátů  měsíčně. Toto číslo je třikrát vyšší než úroveň produkce ve Spojených státech a Evropě dohromady.

Je tedy jasné, že Evropa a Spojené státy nemají arzenál k udržení dlouhodobé války. Západ se v panice snaží přizpůsobit svou vojenskou výrobu novým podmínkám. Podle WSJ vzrostly výdaje alokované na obranný průmysl na Západě za poslední čtyři roky o 14 procent. Ve srovnání s obdobím před ukrajinským konfliktem je výroba tanků 5,6krát vyšší a výroba munice a dronů 17krát vyšší.

Ale skutečným úspěchem Putina je zhroucení režimu masivních sankcí Západu díky ekonomické strategii, kterou zvolil. Ruský vůdce zmírnil dopad sankcí na ruské obyvatelstvo stabilizací HDP. 

Ruská ekonomika vzrostla v roce 2023 o 3,6 procenta, což je více než ve všech ostatních zemích G7. MMF, který předpovídá Evropě v roce 2024 růst o 0,9 procenta, odhaduje, že růst v Rusku bude 2,6 procenta. Tato prognóza je dvakrát vyšší než předchozí odhady. Rusko má také rekordně nízkou míru nezaměstnanosti 2,9 procenta, což je nyní historické minimum.

Ruský rubl se také ukázal být odolnější, než se očekávalo. Zatímco na začátku roku 2022 byl v Rusku podíl na exportních platbách v amerických dolarech nebo eurech 90 procent, dnes klesl pod 30 procent. Žádný faktor nepochybně nemůže být důležitější pro udržení vojenské a ekonomické síly Ruska než obchod s energií. Tím, že prolomila tlak Západu, získala Moskva z prodeje z ropy víc než před válkou. Navzdory konfliktu zůstal ruský deficit běžného účtu mezi 1 a 2 procenty.

Ukrajina a její západní podporovatelé nyní útočí na rafinérie v Rusku pomocí UAV a raket, aby narušili geopolitickou manévrovatelnost ropy a plynu. Když se to ukázalo jako neúčinné, do hry vstoupil terorismus DAESH. 

Ať dělají, co dělají, nemohou Putina zastavit. Z voleb vyšel jako vítěz. Jak ukazují postupná blahopřejná poselství světových vůdců, rostoucí moc Putina doma i v zahraničí mění poměr sil nejen v Evropě a USA, ale i ve světě. 

Největším důkazem nevratné změny globálního status quo je fiasko Západu na Ukrajině. Když k tomu přidáme porážku v Gaze, slepá ulička Západu se ještě prohloubí. 

https://1url.cz/ou8Ed
https://www.sabah.com.tr/yazarlar/bercan-tutar/2024/03/28/putin-kasirgasi

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
4. 4. 2024 00:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozhodně zajímavý pohled z Turecka.

4. 4. 2024 01:01

A tady další pohled:
Severní Korea oznámila úspěšné testování hypersonické střely3. dubna 2024  Fakta

KLDR uvedla, že v úterý úspěšně otestovala novou hypersonickou balistickou střelu středního doletu, uvádí jihokorejská agentura Yonhap s odvoláním na Korejskou ústřední tiskovou agenturu (KCNA), uvádí RIA Novosti.

Ha ha ha!

Pavel z Moravy
4. 4. 2024 09:58

Zdejší měkáči a rozmazlenci to nepochopí. Oni nikdy nemohou pochopit co je vlastenec ochoten obětovat aby zachránil svoji zemi a pozvedl ji do výšin. Celý mamon je mi k hov.nu, když jsem otrokem ve vlastní zemi. Nikdo se nemá idealizovat, ale tento člověk byl Rusku absolutně potřebný a je zajímavé, že vždy když je to třeba se tam nějaký takový najde. A u nás se člověk musí ptát, Honzíkové ( Huse, Žižko), kde se touláte, národ vás potřebuje, neboli alespoň jeho rozumná část.

Joe Arp
4. 4. 2024 10:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

No je to těžké, když jsem v řeči s mladými, (pozor 30-40) uvedl jako příklad vlastenců Fica a Orbána, sklidil jsem výsměch. Táhnou podle nich své národy do chřtánu Putina, chápání souvislostí velká”0″, propaganda libtardů a štváčů má obrovský náskok.

Pavel z Moravy
4. 4. 2024 10:28
Odpovědět  Joe Arp

To je jasné Joe. Však oni se z toho co zde bude také náležitě pose.rou. Já už je vůbec nelituji, co si zvolili to budou mít. My jim jejich myšlení nezměníme a mně ve svém věku to může být ukradené. Zde se již stanu sobcem, co chcete, to vám vesmír nadělí. Čau a měj se.

zdendulka
4. 4. 2024 10:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mě by jen zajímalo, jak chce Stoltenberg s evropskou rozmazlenou mládeží, která zná zbraně jen z tlačítkových her na internetu …jak chce s nimi bojovat proti Rusku? Že by byl kouzelník ?

4. 4. 2024 14:42

Vyzobáno, zkráceno:
Lara Logan: BRILANTNÍ STRATEGICKÝ ÚTOK

USA: Druhá nejvytíženější strategická silniční komunikace v zemi pro přepravu nebezpečného materiálu je nyní na 4-5 let mimo provoz … Most byl postaven speciálně pro přepravu nebezpečného materiálu – pohonných hmot, nafty, propanu, dusíku, vysoce hořlavých materiálů, chemikálií a … tento zásobovací řetězec je nyní ochromen.

Nenechte se mýlit: z hlediska plánování, načasování a provedení šlo o mimořádný útok.

Dvěma kritickými součástmi mostu jsou dva nosné pylony na obou koncích, nejblíže k pobřeží … Půl míle mostu šlo do řeky – pravděpodobně bude nutné postavit nový… Zničení konstrukce pravděpodobně absolutní.

Útok byl dokonale cílený.

Přišli na to, jak nás zničit. Dokud se budete držet dál od zubů americké armády, můžete USA rozebrat na kousky. Jsme arogantní a nevědomí – smrtící kombinace. Obama řekl, že Ameriku zásadně změní, a to se také stalo. Právě teď se nacházíme v jízdě volným pádem na horské dráze – bez brzd – jen nabíráme rychlost.“

https://cz24.news/lara-logan-brilantni-strategicky-utok/

4. 4. 2024 14:43

Rusové shazují ničivé termobarické bomby. Druhé nejsilnější po jaderných
Alex Švamberk

Dnes 4. 4., 12:47 Velyka Pysarivka
Rusko na Ukrajině použilo při bombardování Velyké Pysarivky v Sumské oblasti jedenapůltunovou termobarickou bombu ODAB-1500.

Termobarické zbraně se považují za druhé nejsilnější po jaderných, myšleno co do objemu uvolněné energie vzhledem k hmotnosti …
Termobarické zbraně nejsou zakázané, všechny pokusy o jejich zákaz dosud selhaly.

Jistěže nejsou zakázané – amíci si jejich zákaz nepřáli. Tak proč najednou tolik povyku?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vaska
4. 4. 2024 06:24
Ohodnotit příspěvek :
     

aby bylo jasno kam mizej peníze na podporu banderostánu –
https://t.me/absurdnisvet/71214
A jestli je pravda, že si Alzák koupil nemovitost od Charlese z Britského chalifátu (již několikátou – viz Egypt atd…)

Ladislav 💤
4. 4. 2024 07:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A prý “mírové” obranné NATO! Jen válečníci,teroristi a zloději!
A do této hnusné sebranky jsme vlezli!👎

Slovan
4. 4. 2024 07:48
Odpovědět  Ladislav 💤

Jen dobře nám, varováni jsme byli, né že né.

Albi
4. 4. 2024 08:56
Odpovědět  Slovan

Komu nám? Ptali se nás?

I když nepochybuji, že bychom většinově souhlasili.
Kdysi před léty jsem slýchávala názor,že “vystoupit z EU ano, ale zůstaňme v NATO“. Jak je to dnes, nevím, ale skalní voliči pětikolky jsou nepochybně rádi, že v NATO jsme, i když prohrává.

Propaganda strašení “agresorem” zabrala!
A být zabití “demokratickou NATOvskou bombou” je pro ně jistě mnohem přijatelnější, než ” agresivní totalitní” ruskou.

Ladislav 💤
4. 4. 2024 14:35
Odpovědět  Albi

Ani v jednom! Ale být přítelem Ruska i obchodně a samozřejmě bezvizová turistika!

Antonín Körber
4. 4. 2024 10:14
Odpovědět  Ladislav 💤

…teď Evropské NATO bude bojovat proti Rusku na Ukrajině za USA,které oznámilo,že se neúčastní a že opustí NATO…samozřejmě…pokud bude Evropské NATO v šípku,tak okamžitě USA NATO opustí,jenže to je zase jen opičárna,nebude platit,chechtáky došly a nakonec je úplně jedno jestli v nějakém NATU jsou,důležité pro ně je až Rusko evropští komedianti oslabí,pak se rozhodnou za bukem a nebudou se nikoho ptát…..takže proto je důležité aby první bomba spadla na USA,to je víc než důležité !..

Pavel z Moravy
4. 4. 2024 10:30
Odpovědět  Antonín Körber

Ti tady dojeli, konec říše Římské neboli evropské

Ladislav 💤
4. 4. 2024 14:36
Odpovědět  Antonín Körber

👍👍👍👍👍👍a pořádná!

Pravdomluvny
4. 4. 2024 15:28
Odpovědět  Ladislav 💤

Nacpal nás tam udavač Havel 😡

Frank1
4. 4. 2024 09:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Utoky dronu na ruske rafinerie ropy zene cenu ropy nahoru, z cehoz profituji dpdavatele – USA, Saudove i Rusko!
USA pokrytecky vyzyvaji k zastaveni utoku.

Spam orinoko
4. 4. 2024 15:32
Ohodnotit příspěvek :
     

To je určitě fuckac nějakých nesvedomitych trollu!
To nas herka Vetchy posílá naše pokrokové drony do útrob potřeb na ukrajinská pole, kde je pak sbírají Rusové jako českou úrodu, čemuž na oslavu rehta největší army green světa v Dejvicích. A Halic volá dej více, Dejvice…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$