Běloruští pohraničníci dostali rozkaz střílet bez varování

Běloruští pohraničníci budou v případě potřeby střílet na Poláky

Běloruští pohraničníci dostali rozkaz střílet bez varování v případě útoku polských bezpečnostních sil, řekl Anatolij Lappo, předseda Výboru pro státní hranice Běloruska.

Anatolij Lappo uvedl, že obdržel informace o možném pokusu polských bezpečnostních sil zajmout běloruskou pohraniční stráž.

V tomto ohledu „jsem vydal rozkaz: bez varování okamžitě použijte zbraně,“ uvádí RIA Novosti.

Lappo řekl: „Pokud někde na hranici dojde k ohrožení života a bezpečnosti běloruské pohraniční stráže, která plní své úkoly na svém území, budou okamžitě bez varování použity zbraně”. 

Domnívá se, že Polsko chce provokacemi vyprovokovat Bělorusko „k jakýmsi odvetným opatřením“. 

Lappo také uvedl, že pohraničníci se zaměří i na ochranu hranic s Ukrajinou, kde je nutné převelet rezervy pro okamžitou reakci na výzvy v tomto směru.

Připomeňme, že Výbor pro státní hranice Běloruska oznámil, že polská armáda na kontrolním stanovišti Kozlovichi 18. ledna dvakrát  narušila běloruskou státní hranici a vstoupila na území republiky. 

Polská pohraniční stráž přiznala, že „18. ledna voják polské armády při plnění svých služebních povinností neúmyslně překročil hraniční čáru ve vzdálenosti několika metrů hluboko do Běloruska.“

https://bit.ly/3KHsmuA

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
24. 1. 2022 23:48

Sledoval jsem dnešní Panoramu na Belarus1 a tam to skutečně takto bylo řečeno. Bravo Baťko a běloruský generální štábe, na vás se může Bělorusko spolehnoout a klidně spát. Pšonci i ukropové si po dnešku dvakrát rozmyslí idiotsky na státní hranici Běloruska provokovat a když, tak na běloruském území už zůstanou navždy ve ztuhlém stavu! A to je velmi dobře!!

Michal47
24. 1. 2022 23:51

Ten komentář 23.48 je ode mně, nevšiml jsem si před odesláním, že jsem se nepodepsal!

Frank
25. 1. 2022 15:33

Další dobrá zpráva. Je třeba jednat a ne kecat. Pšonci byli vždy šmejdi a nejinak je tomu v současnosti.