politika

Bělorusko pozastavilo tranzit ropy do Evropy

Běloruská společnost Gomeltransněfť Družba, která spravuje běloruský úsek ropovodu Družba, pozastavila čerpání ropy z Ruska do Polska a dále do Německa, uvedl zástupce Transněfti Igor Demin.

Na běloruském úseku ve směru na přijímací místo Adamova Zastava na hranici Polska s Běloruskem  začala neplánovaná třídenní oprava

Vztahy Minsku s Varšavou a Bruselem se v posledních dnech zhoršily. EU obviňuje Bělorusko a Rusko z vytvoření migrační krize na hranici s Polskem. Brusel hrozí novými sankcemi. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v reakci na to oznámil možnost pozastavení tranzitu plynu z Ruska do EU přes Bělorusko.

Ropovod Družba z Ruska do EU začíná ve městě Almeťjevsk v Tatarstánu, prochází přes Samaru, Brjansk, běloruským Mozyrem a dále se větví na dva úseky – severní (Bělorusko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Německo) a jižní ( Ukrajina, Česká republika, Slovensko, Maďarsko).

https://www.vesti.ru/finance/article/2640652 

Tak říkajíc upoutávka pro ty, kteří pochybují, že Lukašenko může zkusit zavřít tranzit energonosičů do Evropy. Pod věrohodnou záminkou, samozřejmě. Mezitím Bělorusko zahájilo trestní řízení proti Polsku za nelidské zacházení s migranty ze strany Poláků. Vyšetřovací výbor Běloruska kvalifikuje jednání Poláků jako zločin proti lidskosti.

Mezitím cena plynu v Evropě za poslední den přesáhla 1 160 dolarů za 1 000 metrů krychlových. Jsou potřeba další sankce proti “Nord stream 2”.

https://bit.ly/3FpCZyz

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
18. 11. 2021 16:39

Co Baťka dělá vždy dobře a promyšleně dělá! Он просто МОЛОДЕЦ!! To, co ta pšonská, fašistická a odporná chátra v posledních dvou dnech dělala za zločiny proti lidskosti na hranici s Běloruskem si zaslouží aspoň morálního odsouzení ze strany normálních a slušných lidí ( těmi ty pšonské stvůry rozhodně nejsou!), když už je soudně potrestat ani Rusko, ani Bělorusko nemohou! Ať ty stvůry nejen mrznou, ale ať docela ZMRZNOU!!!! Čím více jich pojde, tím lépe!