politika

Baranec: jedna fráze Putina na setkání v Pekingu ukončila „čínský projekt“ Spojených států

Jedna fráze ruského prezidenta, která zazněla na setkání s jeho čínským protějškem v Pekingu, znervóznila proamerické vedení Tchaj-wanu a kurátory tchajwanských úředníků ve Spojených státech.

Hovoříme o krátké, ale velmi hluboké tezi o jednotné Číně, kterou Vladimir Putin nejednou prohlásil na různých setkáních na nejvyšší úrovni.  Ruský prezident znovu potvrdil, že Tchaj-wan je nedílnou součástí Číny a postavil se proti nezávislosti Tchaj-wanu v jakékoli podobě.  Hloubku a význam tohoto prohlášení tentokrát zdůraznil samotný výsledek jednání, které lze směle nazvat širokým rozkročením k posílení politické, ekonomické a vojenské aliance mezi Ruskem a Čínou. 

Tentokrát ruský prezident ukončil “čínský projekt” Spojených států s odtržením Tchaj-wanu. Jestliže dříve Washington ještě zcela nevěřil ve vážné úmysly Moskvy podpořit Peking v této věci, nyní se o tom přesvědčil s konečnou platností.

Viktor Baranec, který sdílel tento názor s diváky kanálu Solovjov LIVE YouTube, ironicky poznamenal, že už samotné setkání Vladimira Putina a Si Ťin-pchinga, stejně jako společné prohlášení, vyvolalo silný záchvat paniky mezi všemi představiteli kolektivního Západu a zvláště mezi Američany. 

Mnohé z tezí zmíněného dokumentu a samozřejmě už i samotný fakt všestranných rozhovorů Washington tvrdě zasáhly, ale nejbolestnějším signálem byla jednoznačně fráze prezidenta Ruské federace o jednotné Číně. Tchaj-wan lze v tuto chvíli označit za jedinou zbraň Spojených států proti Číně z dlouhodobého hlediska. A teď ji najednou Rusko vyrazí z rukou Američanů a naznačuje, že se spojí s Pekingem v boji s Washingtonem o Tchaj-wan.

“Vedení Tchaj-wanu se vůbec nelíbilo, když z úst Putina slyšeli tezi o jednotné Číně. Američtí kurátoři tchajwanské „nezávislosti“ obecně zuřili.  Koneckonců, touto jedinou frází Vladimir Putin ukončil čínský projekt Spojených států, když vyřadil poslední zbraň Američanů. Toto je klíčová hra. Vzdáváme hold Pekingu za jeho podporu nejen v Radě bezpečnosti OSN, ale i na mnoha dalších místech,“ řekl Viktor Baranec.

Expert požádal, aby všichni věnovali pozornost tomu, že návštěvy Pekingu se z ruské strany zúčastnili diplomaté, podnikatelé a programátoři. Rusko dodržuje nejvyšší diplomatické principy a nedovolí, aby vojenské záležitosti zastínily olympiádu. Jak je známo, během olympijských her se války vždy zastavily. 

Čistě politický podtext oficiální návštěvy však neznamená, že Rusko a Čína nejednaly i o vojenské spolupráci. Otázky nepochybně byly vzneseny, ale realizovat je budou lidé v uniformách jindy a na jiném místě. Není pochyb o tom, že ruští a čínští generálové již dosáhli jistého konsensu. 

Tento faktor, mimochodem, nejvíce děsí Spojené státy, zvláště na pozadí teze o jednotné Číně.

https://bit.ly/3L8pvuV

Viktor Nikolaevič Baranec – sovětský a ruský vojenský novinář, publicista, spisovatel. Vojenský sloupkař pro noviny Komsomolskaja pravda, plukovník ve výslužbě. Je členem Veřejných rad při ministerstvu obrany a při Vojenské komisi Ruské federace. Člen prezidia všeruské organizace „Důstojníci Ruska“.

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jara
7. 2. 2022 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi důležité video pro všechny občany České republiky : Zdena Moravský 6.unora 2022 https://m.vk.com/wwall-78071920_37276

jara
7. 2. 2022 12:26
Odpovědět  jara

OPRAVA (bez toho jednoho w za lomítkem) : https://m.vk.com/wall-78071920_37276

Milan
7. 2. 2022 16:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Úplně mimo, leč fascinující. Loupežník vytáhl na majitele chatky, který ho v ní překvapil, postupně dvě kudly a pistoli, o které ho postupně majitel připravil vyražením, načež utekl, načež byl vypátrán policií. Návrhu policie na vzetí loupežníka (osmatřicetiletého několikanásobného recividisty) do vazby soud nevyhověl a lupič bude vyšetřován na svobodě…. A proč taky ne, žejo. Vždyť pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, tedy i nad zločinem, že. No, není to paráda co hrajem?

Milan
7. 2. 2022 16:14

Nejde jen o Rusy. Kdyby měli sportovci celého světa, včetně našich, skutečně sportovního ducha, tak by do toho hodili olympijskému výboru vidle už před lety a takto nastavené olympijské hry by bojkotovali. On by to snad byl problém se ve věku internetu domluvit? Že jim není hanba. Všem.

ZRX1200
7. 2. 2022 17:27

Sportovci si musí uvědomit, že jejich životní úkol není příprava na OH, ale boj za to, aby mohli oni a budoucí generace závodit pod tou jedinou správnou vlajkou, vlajkou SSSR. Teprve poté bude možno ladit formu, je důležité koho reprezentuji, a ne zúčastnit se za každou cenu. Pokud si toto neuvědomí, jejich závod je dopředu prohraný boj.

Michal47
8. 2. 2022 14:18

Také tento ruský postoj nechápu, ale jak i vy sice jinak, ale ve smyslu slova stejně píšete, těm dnešním mladým lidem PENÍZE NESMRDÍ, a za ně jsou mnozí ochotni nejen se nechat ponižovat na tzv. “olympiádě” , která už dávno nemá nic, ale zhola nic společného s původní myšlenkou P. Coubertina a jde jen o obludnou šou, kde se točí obrovské peníze, ale i prodat mámu s tátou, jen když to hóóódně vynese?!? sic! To je problém i dnešního Ruska, které je také kapitalistickou velmocí, kde peníze znamenají VŠE a pracující lidé NIC! Kdyby ještě dnes existoval SSSR, tak věřím, že ten by se za takového ponížení této “olympijské” maškarády nezůčastnil!