Bachmutský mlýnek na maso

Bachmutský mlýnek na maso. Zelenského armáda je prostě drcena…

Zelenskij si přitom na rozdíl od banderovců na frontách udržuje dobrou náladu a chlapům slibuje rychlé vítězství.

V poslední době začala řada médií s odvoláním na vojenské zpravodaje zaznamenávat prudký nárůst úmrtnosti mezi zraněnými vojáky ozbrojených sil Ukrajiny ve směru Kupjanské, Krasno-Limanské a Artěmovské (Bachmut) oblasti. Důvodem byl podle rozvědky nedostatek primární lékařské péče.

Dnes dosahují denní ztráty Ozbrojených sil Ukrajiny ve směru Artěmovsk (Bachmut) až 500 lidí. Jestliže dříve psali o ztrátách v poměru – tři zranění na jednoho zabitého, dnes vše vypadá mnohem žalostněji – jedna ku jedné.

Jak píše “Svobodný tisk”, jde o to, že zranění vojáci zůstávají na bojišti bez řádné lékařské péče, nikdo je neevakuuje, protože tu nikdo není. Zalužnyj nařídil zabavit vojenským lékařům ozbrojených sil Ukrajiny zdravotnická obrněná vozidla NATO určená k evakuaci raněných. Nyní vozí munici a používají je jako obrněné transportéry. Ani na zpáteční cestě nevyzvednou raněné, protože sklady a nemocnice se nacházejí v různých částech města. Z tohoto důvodu pouze v jedné 30. samostatné motorizované brigádě ve dnech 26. až 27. listopadu činily ztráty na pozicích více než 250 bojovníků, kteří zůstali mrtví v zákopech.

V médiích bylo opakovaně zaznamenáno, že v poslední době Zalužnyj rekrutuje nejlepší jednotky do Artěmovska (Bachmut), včetně národních praporů, které se začaly používat jako „potrava pro děla“, namísto jejich obvyklých funkcí – represivních a útočných.

Navíc, jak vešlo ve známost, místní zdravotnická zařízení jsou již přecpaná raněnými. V nemocnicích je dnes prostě málo lůžek. Ranění jsou umístěni na chodbách a ve sklepích. Ti, kteří jsou zajati, mají větší štěstí, navzdory „hororovým příběhům“, o kterých Arestovič neustále mluví, je jim poskytnuta řádná lékařská péče.

Za zmínku také stojí, že podle posledních informací Zalužnyj po Zelenského příkazu za žádných okolností nevzdávat Artěmovsk (Bachmut) převedl samohybná děla a houfnice z jiných částí fronty. K posílení živé síly byl do oblasti Artěmovsk (Bachmut) převeden 112. oddíl územní obrany z oblasti Kyjeva, který je v záloze poblíž Zelenského.

Situace vyvíjející se tímto operačním směrem se stala tak katastrofální, že den předtím z města uprchl novinář z jedné z kyjevských publikací, který přijel do Artěmovska (Bachmut), aby informoval o „hrdinských“ akcích ozbrojených sil Ukrajiny a viděl ty hory zakrvácených uniforem vedle nemocnice a také mrtvoly ukrajinských „obránců“.  

Dodejme, že včera se v médiích objevila informace, že Ukrajina kvůli rostoucímu nedostatku mužů zmobilizovala více než 50 tisíc žen. Podle předsedkyně Nejvyšší rady Ukrajiny Eleny Kondratjuk slouží v ozbrojených silách Ukrajiny více než 50 000 žen. Z toho jsou více než 3 tisíce v první linii.

Je pozoruhodné, že Kondratjuková to označila za „nejlepší ukazatel zemí NATO“.

Dnes si tedy v Kyjevě dobře uvědomují, že porážka ozbrojených sil Ukrajiny v této oblasti bude mít velmi negativní a demotivující efekt. Aby zabránil „scénáři Mariupol“, je proto “Ze-tým” připraven nadále posílat na porážku do „bachmutského mlýnku na maso“ všechny své jednotky, dokonce i ženy.

Sergej Ostrina
https://bit.ly/3EGQUBu

Na dobrovolnických mapách, na kterých je zaznamenáno ruské ostřelování, je zvýrazněn červený pruh podél celé fronty do hloubky 10–15 km, což znamená silnou porážku v určených zónách. Nejhorší je to v oblasti Bachmut, kde intenzita ruských úderů nabyla obrovských rozměrů. To znamená, že se nejedná jen o ohnivý kotel, ale o cílenou smršť, ve které se prostě nedá přežít.

Nezávislá zvláštní zpravodajka čerkasské televizní společnosti BIKKA Viktoria Chamaza informovala o nejméně 500 zraněných vojácích v Bachmutu denně. 

Na jejích zveřejněných fotografiích jsou zakrvácená nosítka, která jsou opřena o zeď, pravděpodobně nemocnice. 

Zranění vojáci leží na zemi. Někteří se zdají být mrtví. Lékaři a zdravotníci nejsou vidět, což nepřímo ukazuje na krizi s pomocí.

Nutno říci, že Chamaza vlastně porušila požadavek úřadu prezidenta [Ukrajiny] nehlásit velké, zejména obrovské ztráty. Možná by přišel trest od SBU, ale autoritativní veřejná osoba Elena Galuško, která má blízko k národním praporům a ve skutečnosti je pod jejich ochranou, potvrdila informace zvláštní zpravodajky BIKKA o mnoha „zranění“, z nichž mnohé jsou těžké nebo kritické.

Podle Jevgenije Prigožina je „Bachmut velká, dobře opevněná oblast se silnicemi, předměstími a vodními překážkami. Ukrajinská armáda je dobře připravena a klade důstojný odpor. Naším úkolem není samotný Bachmut, ale zničení ukrajinské armády a snížení jejího bojového potenciálu, což má mimořádně pozitivní vliv na další oblasti”.

Poznamenáváme, že „hudebníci“ (PMC Wagner) žádají naše novináře, aby nic neuspěchali zprávami nebo články, že Bachmut je na spadnutí a že naši už zabrali polovinu města. Prigožin vyzval – “nepředbíhejte lokomotivu, až se to stane – dáme vám vědět, štěstí miluje ticho.”

https://svpressa.ru/war21/article/353714/

Důležitou roli při dosahování výsledků ruské ofenzívy hraje dělostřelecká palba (včetně kompetentní práce s drony a korigované palby) a dovedné použití taktiky útočných skupin, která určuje obchvatový charakter akcí postupujících jednotek a vytváří ohrožení křídla nepřítele, to umožňuje minimalizovat vlastní ztráty a maximalizovat ztráty nepřítele, což potvrzují západní i ukrajinské zdroje. 

Odtud ve skutečnosti vznikl výraz „bachmutský mlýnek na maso“. 

Ve skutečnosti na tomto úseku fronty jsou Artěmovské seskupení ozbrojených sil Ukrajiny a připojené síly zahraničních žoldnéřů systematicky drceny, což činí bitvu velmi nákladnou pro ozbrojené síly Ukrajiny a nutí velení ozbrojených sil Ukrajiny přesunovat stále více rezerv do oblasti Artěmovsk a Časy Jar pro doplnění jednotek, které shoří v bitvě. 

Ve skutečnosti stojí nepřítel před volbou – buď nadále snášet současnou úroveň ztrát, zatímco útočné skupiny PMC „Wagner“ kryjí město z jihu, nebo se postupně stáhnout z Artěmovska a přijmout všechny operační důsledky takového kroku.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3EGQUBu
https://bit.ly/3ENr9Qi

sdíletj na

3.9 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
30. 11. 2022 01:38

No a tenhle masakr ukrajinskych vojaku podporuji ‘vyspele’ EU s USA. Ne, ze bych se zastavala zblblych Ukrajincu, kteri se vidi v chimericke demokracii zapadu. Hanba vam, paraziti! Vzdyt vy jste prachbycejni vrazi, somraci zijici z dani obycejnych lidi. Preji si, abyste vsichni valecni stvaci byli predvolani pred lidovy soud a poveseni.
Ceske prislovi rika – rozmysli si, co si prejes, mohlo by se ti to vyplnit. Tak ja uz jsem se rozmyslela.

Pavel K
30. 11. 2022 07:56
Odpovědět  Jaris

Nejhorší na tom je, že i kdyby se tak stalo jak píšete, těm mladým klukům to život nevrátí. Šílené co se děje v 21 století.

me2d44
30. 11. 2022 15:18
Odpovědět  Pavel K

Kdyby jenom mladým klukům. Chlap má zemřít chlapsky. Dneska už je zmobilizováno na Ukrajině 50 000 žen a z toho už jsou 3 000 v první linii – likvidace genofondu v přímém přenosu! A z uprchlých žen do Evropy dělají na počkání (někdy i pod násilím) prostitutky pro bohaté. Děsivý osud!

Boomer
30. 11. 2022 19:12
Odpovědět  me2d44

.. jste voják, víte co za zodpovědnost je velet. Takže taky víte, jak demoralizující pro jakoukoli jednotku je situace, kdy se nedokáže postarat o svoje zraněné, s přibývajícím časem klesají šance na přežití, na uzdravení, na návrat do služby. A to je hlavní problém Ukrajinců. Protistrana i přes dílčí potíže má fungující zázemí, a to se projevuje i na poměru ztrát.
Nám vtloukali do palic.. vaším úkolem není chlapsky zemřít, ale dopřát tuto čest co nejvyššímu počtu vojáků protivníka.

Peter 008
30. 11. 2022 08:10
Odpovědět  Jaris

Jo, už se to plní, to Ukrajinci si přece přáli, aby se k soudu dostavil Šojgu. Tak se nakonec rozhodl přijít …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 11. 2022 09:22
Odpovědět  Peter 008

Myslíte k poslednímu? Mnou nejvíc otřásly ty ženské; kurwafix…….to bude sirotků, to bude opuštěných staříčků……

Markýza
30. 11. 2022 14:45
Odpovědět  Markýza

Sakra…..na co jsem vám to odpovídala????

Gales
30. 11. 2022 10:03
Odpovědět  Peter 008

Voni si taky přáli vojnu s Ruskem a taky se jim to splnilo.

janle57
30. 11. 2022 10:09
Odpovědět  Jaris

Pozor podle posledních zpráv z TV Goebbels 24 se banderovci u Bachmutu
odhodlaně brání a “přeskupují se” k nové ofenzivě s českými interbrigadisty
v čele,kdyby chtěl někdo podrobnosti,stačí zavolat vyhlášenému analytikovi
Visingrovi,který Vám milerád sdělí veškeré další detaily a pak Vám je potvrdí
reportér Prima Fake News Zrno přímo z terénu,t.j. z moravské vesnice Troubky.

Peter 008
30. 11. 2022 10:47
Odpovědět  janle57

Pokud by byly zprávy na “našich” médiích pravdivé, tak už Rusové po jednoduchém sečtení už dávno nemají s kým a čím bojovat.

me2d44
30. 11. 2022 15:28
Odpovědět  Peter 008

Zprávy našich médií musíte brát s nadhledem. Jeden den napíšou, že Rusům docházejí rakety – a druhý den pocítí Ukrajina 40 až 50 raketových úderů (nemyslím, že by Rusové ty rakety vyrobili přes noc). Rusům jen trochu trvalo, než splnili Švejkovo:” zabili jste mi strejčka, tady máte přes držku”. Navíc – zaměřují se jen na militanty a maximálně šetří civily a svoje vojáky – a to je v těchto bojích zásadní rozdíl. Američani by tam už půl roku prováděli kobercové bombardování – bez ohledu na děti, ženy, starce, nebo vlastní vojáky.

Rattus
30. 11. 2022 13:38
Odpovědět  Jaris

Chtěli válku,mají válku.Bohužel v ní umírají jen Slované a židovské síně chrochtají
blahem.Hnát ženy do první linie je zvěrstvo.

Rattus
30. 11. 2022 18:13
Odpovědět  Rattus

oprava svině chrochtají

Gales
30. 11. 2022 18:22
Odpovědět  Rattus

Hnát do ni píčernochovou by pro mě bylo ctí.

Velitel
30. 11. 2022 07:03

Bachmut je tak ryzí Ukrajina že zde již roku 1571 ruský car Ivan Hrozní staví první opevnění a roku 1701 ruský car Petr Veliky pevnost v které jsou teď ukroši zalezlí.

Petr
30. 11. 2022 07:41

Zelenâč se tváří jako kdyby měl naděláno v kalhotech !!!

Gales
30. 11. 2022 10:06
Odpovědět  Petr

comment image

José
30. 11. 2022 10:25
Odpovědět  Gales

Přijel zástupce říšského protektora a gauleiter Z je z toho připodělaný…

Veny232
30. 11. 2022 20:03
Odpovědět  José

Loyd říká odkaďsi. Zelenina, no z Ukrajiny přece. Loyd ,ne,ne, odkaď si a nastav řiť…

Rattus
30. 11. 2022 13:42
Odpovědět  Gales

´Je to jasně poznat z postoje obou.Vlevo strach,podlézavost vpravo lhostejné
pohrdání což značí i ty ruce v kapsách.

Markýza
30. 11. 2022 14:47
Odpovědět  Rattus

Já bych řekla spíš vyloženou přezíravost, než pohrdání. Na pohrdání je Zelinka příliš jednorázově využitelný. Ale jo, ty postoje prozradí všechno :-)))

Rattus
30. 11. 2022 15:09
Odpovědět  Markýza

Ano jasný postoj pána a jeho posledního sluhy.

Markýza
30. 11. 2022 18:07
Odpovědět  Rattus

Jojo, to je pintlich. 🙂 Chtěla jsem sem dát podobné setkání Alzáka se Scholzem, kde vypadá, že Scholzovi políbí ručku, ale pořád mi to tvrdí, že “nepovolený typ formátu”.

Rapa
30. 11. 2022 16:03
Odpovědět  Gales

Hńup hňupů se poklonkuje před vyžraným prasetem.,opicí neokonů.

Jitka
30. 11. 2022 17:28
Odpovědět  Gales

Proč má Z… tak tmavý obličej, to se červená nebo je promodralý? Krk má světlý – to je divný.

Gales
30. 11. 2022 18:25
Odpovědět  Jitka

Světlo ze zadu.Ten opičák má zas bílej nos.

Aleš
30. 11. 2022 08:19

Strašné, ale USA místo mírových jednání budou dál dodávat zbraně. Stačí jeden telefon Washingtonu do Moskvy a je příměří.

Rattus
30. 11. 2022 13:44
Odpovědět  Aleš

To je jasné,mají z toho bohovský kšeft a jim samotným to nijak neubližuje,až na několik
mrtvých jakože instruktorů a ti jsou jim ukradeni.

Markýza
30. 11. 2022 09:21

Nepředbíhejte lokomotivu….štěstí miluje ticho.
Pěkný, trefa.

Pavel z Moravy
30. 11. 2022 10:08

Potvrzuje to, co jsem si vždy myslel a to, že to není jen nějaká část Ukrajinců, která je nacifikovaná a s vymytými mozkovnami. To se bude bohužel týkat většinové společnosti. Ono se ale není co divit, pokud dostávají děcka již ve školních letech tuto obludnou propagandu do svých hlav a potom jsou dále masírováni propagandou v médiích podporovanou západním mainstreamem, je jasné, kam situace dospěla. U nás je to podobné, většina lidu má přeformátované vědomí, poněvadž hlavní proud jim dennodenně vymývá mozky tou svojí jedinou pravdou a tito lidé jsou líní sami myslet a pídit se i po zprávách z jiných zdrojů. Proto již velkou důvěru v záchranu naší malé vlasti nemám, i když má člověk bojovat stále. Co má přijít ale přijde. Nakonec to bude opravdu tak, že normálně lidsky žít to bude z širokého okolí možné pouze v Rusku, a zde v Evropě snad v Maďarsku a Srbsku, pokud se bratři Srbové nezblázní a nevstoupí do vězení národů, kde skončí tak jako my.

Peter 008
30. 11. 2022 12:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejspíš máte pravdu – dal jsem palec nahoru. Ale vzdát se? To je to co chtějí.To, že jim strašně moc vadí i pár lidí s neuniformovaným myšlením také ale ukazuje na jejich velkou slabost. Vždyť tady jim vadí pár webů, co nemají ani odezvu v médiích, každý si to musí najít sám. Jinde jim vadí něco jiného, ale pořád se jedná o strašně malá čísla. Co jim tedy nahání strach?

Rattus
30. 11. 2022 13:47
Odpovědět  Peter 008

To,že jeden nepodvolený má větší hodnotu než tisíc ovcí.Zatím je nás malý
plamínek,ale ten se může rozhořet v nekontrolovaný požár.

Staník
30. 11. 2022 15:20
Odpovědět  Peter 008

To by mne také zajímalo. Ve volbách většinu nepřehlasujeme. Většinu lidí ve svém okolí nepřesvědčíme. Dosah téměř nulový. Také by mne zajímalo, co je žere. Možná si tu bezvýznamnost přičítáme jenom my sami.

me2d44
30. 11. 2022 15:54
Odpovědět  Peter 008

Pokud by novináři dělali novinařinu a ne propagandu, tak by si každý mohl utvořit názor sám. Takhle, kdo nesouhlasí s názorem mainstreemu je nepřítel státu. Proto se alternativní media do televize nedostanou. V médiích je jen to, co vyhovuje USA, Bruselu, potažmo naší současné vládě ( nebo Ukrajinské s Fialou?). Na ČT už 10 let nekoukám – platit ji musím. Prima, Nova, Barandov, CS film a další, si to vyberou na reklamách, které mne uprostřed filmu vytáčí do forsáže – komunistům stačil “pan Vajíčko” a reklamy na začátku a na konci pořadu – ale nikdy filmy nekouskovali podle požadavků mamonu!

Boomer
30. 11. 2022 19:18
Odpovědět  me2d44

..když jsem ještě televizi vlastnil, řešil jsem filmy nahrávkou na harddisk, ve vhodné chvilce vymazal reklamy a když byl čas a nálada, koukal jsem bez otravování báječnými výhodami menstruačních tamponů nebo zaručeně spolehlivých krémů na celulitidu.

Pijack
30. 11. 2022 11:28

Bude si někdo z Amerických “mírotvorců” uvědomovat, jaká zvěrstva mají USA na svědomí? Budou slavní herci z Hollywoodu sahat do svého svědomí, když celý život vytváří manipulace a mystifikují filmovou veřejnost, že tím zlem je pouze Rusko? Omluví se USA někdy za to, co způsobuje jejich nenažranost, chamtivost a neomalenost? Vadí vůbec někomu v USA, že se jiné národy jejich přičiněním zabíjejí mezi sebou?

me2d44
30. 11. 2022 16:09
Odpovědět  Pijack

Vždyť i “slavný” Hollywood to neoficiálně ve své tvorbě přiznal! Jen se k tomu nehlásí! Ať vezmu libovolnou indiánku – mrtvý Indián=dobrý Indián, v kovbojkách – největší grázl s rychlou rukou je hrdina – mrtví se nepočítají. Rambo střílí z šestihlavňového kulometu (na který byly na vrtulnících speciální úchyty) jednou rukou, druhou má pomalu v kapse (zkuste si někdy střelit jednu ránu – bez pevného držení – z kulovnice, nebo SA-58 – nemějte je u obličeje, takový monokl jste ještě neměli). Dnešní mladší ročníky zapomínají, co je to život a že válka není počítačová hra. Neznám PC hru, kde by lidé mrzli, byli promočení, neměli dost jídla, zákopy plné vody – tyhle situace Vám sebelepší hra neposkytne. Proto roste ta generace válečných štváčů – je něco jiného hrát World of Tank (nebo jinou hru) a něco jiného mít 20 minut na vykopání zákopu pro ležícího střelce, zamaskování a přípravu na nepřítele. (jinak se tomu taky říkalo “hrobeček”).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
30. 11. 2022 17:23
Odpovědět  me2d44

tak hlavne, pri PC sa vzdy da dat dalsie kolo a znovu….zivot tak nefunguje

Velitel
1. 12. 2022 07:27
Odpovědět  me2d44

Ne že bych s vámi v principu nesouhlasil ale “(zkuste si někdy střelit jednu ránu – bez pevného držení – z kulovnice, nebo SA-58 – nemějte je u obličeje, takový monokl jste ještě neměli).”
to je prostě nesmysl. Jak s SA-58 tak z lehkého kulometu UK-59 jde střílet jednou rukou a člověk na to nemusí byt Rambo. Obojí mám opakovaně odzkoušeno jak z uvedených zbraní, ale také AK47 nebo 74 a dalších.
Pokud jde o střelbu z rotačních kulometů tedy v případě amerických hrdinů nejčastěji z M134 Minigun tady je problém, ne není v zpětném rázu, ani v tom, že tyhle zbraně nepohání energie výstřelu,ale mají elektromotor a bez eletřiny nefunguji. Samotný kulomet podle verze a provedení má mezi 20 až 40 kg, k tomu přičtěte hmotnost zásobníku a munice, kadence je až 6000 ran za minutu o autobaterii nemluvě.

me2d44
1. 12. 2022 17:41
Odpovědět  Velitel

Díky za výtku – měl jsem především na mysli přesnou střelbu s minimem střel. Z SA-58, přepnutým na dávky jsem figury sundával jedním nábojem (citlivý prst) – člen prověrkové komise, co mi stál metr za patami, mi po každém výstřelu kontroloval, kam to mám přepnuto. Když jsem jednou ranou sundal kulometné dvoče (figuru) na 450 metrech, tak se jen za mnou ozvalo: “Parchante, prošel jsem z Buzuluku až do Prahy, ale tobě bych se na kilometr nepostavil”. Dnes už by to tak nešlo, občas si připadám, jako Slepejš z filmu Práče…

Peter 008
30. 11. 2022 12:39

Nejskandálnější přiznání od začátku války? Šéfka EK von der Leyenová: “více než 100 000 zabitých ukrajinských vojáků”.
Prohlášení šéfa Evropské unie je naprosto senzační. Faktem je, že odhady obrovských ztrát AFU byly dříve, pokud vůbec, sporné. Buď se jednalo o prohlášení protivníka (naší) strany, a to je normální, že se ztráty nepřítele ve větší či menší míře nadhodnocují, nebo, pokud pocházely ze Západu, o neoficiální prohlášení. Navíc se často ukázalo, že jsou falešné. Jeden takový případ jsem také odhalil. Americkému generálovi byla připsána slova o ztracené ukrajinské armádě, ačkoli ve skutečnosti je generál řekl v jiném, mnohem mírnějším kontextu. O nedostatku informací, ne o smrti.
A pak je tu tohle. Šéf Evropské komise osobně v oficiálním projevu! Naše (ruská) média nám samozřejmě poskytla takové pěkné informace. Ale jen stručně. Proto jsem chtěl najít primární zdroje. Nezkreslené. A kde to bylo uvedeno – veřejně a oficiálně nebo, “insider” některých zákulisních rozhovorů. No, naprosto oficiálně a zcela veřejně. Video se nachází přímo na stránce Evropské komise na YouTube. Zde je přímá doslovná citace (z “přepisu” videa):
Odhaduje se, že dosud bylo zabito více než 20 000 civilistů a více než sto tisíc ukrajinských vojáků.

https://aftershock.news/?q=node/1183584

Staník
30. 11. 2022 15:18
Odpovědět  Peter 008

A potom to z jejího projevu vystřihli… JJ, demokracie. Úmrtí civilistů jsou nadsazená. Úmrtí vojaků podsazená :).

David
30. 11. 2022 15:46

Mainstream začíná citovat některé americké generály, kteří nevěří ve vítězství Ukrajiny. Připravují gaučové stratégy a válečníky od klávesnic na tvrdý střet s realitou. Čím ten střet bude tvrdší tím lépe, tito lidé potřebují vystřízlivět.

Rapa
30. 11. 2022 16:00

Proč vůbec takového cypa ukazujete obrázkem,tuto mrtvolu světa ve službě neokonů,CIA,zednářů i židozednářů,tuhle zrůdů sloužící satanistu prediktorovi.Satanistům se sídlem v Anglii a Vatikánu zároveň,zlu na Zemi.Té zkurvené hydře fašistické ve špici židozednářů.Toho zfetovaného blba zelenského,kterému lízá prdel i naše pětikolka blbců a idiotů,prasat prasatů po hadráku podvodů všech podvodů.Lidé bděte.

Administrátor
P.A.Semi
30. 11. 2022 16:03
Odpovědět  Rapa

Vy jste se dneska nějak hodně špatně vyspal…?