Babiš pálí za Zemanem najednou všechny mosty…

Je to nářez.

Patrně již při poslední návštěvě u prezidenta si začal vyhodnocovat, zda jej ještě bude potřebovat, když je rozložení politických sil ve Sněmovně tak jasně narýsované ve prospěch společné pravicové koalice. A  i když podle jeho slov prezident normálně komunikoval, ihned dodává, že byl unaven.

Postupně se šíří péčí liberálních médií teze, že Miloš Zeman trpí jaterní encefalitidou a na stránkách zejména Deníku N a poté těch následujících se barvitě líčí jeho projevy a všechny poruchy osobnosti a myšlení, přecházející v somnolenci a dezorientaci a konečně končící kómatem.

Mlčení Miloše Zemana a relativně povzbudivé info mluvčího o vinné klobáse či buchtách je přijímáno s nenávistí. A když se s ním setká předseda Poslanecké sněmovny a přátelsky konverzuje, nastává doslova amok v řídící věži nemocnice a brigádní generál, jinak to ředitel Ústřední vojenské nemocnice zakáže další návštěvy… To tak, aby se tam někdo pohyboval a konstatoval, že se normálně se s prezidentem bavil.

Už nepříčetná byla reakce Andreje Babiše na jednání jak Mynáře, tak i nesporně dosud nejlepšího předsedy Poslanecké sněmovny v historii Radka Vondráčka, jak to, že se dovolili hrát nějakou šaškárnu a vytvářet tak dojem, že prezident na tom vůbec není zle, když lékaři jasně řekli, že už není schopen vykonávat svou činnost prezidenta.

A taky mu najednou po sedmi letech začal vadit diplomatický pas Novotného.

A začal se chovat, jako by prezident už byl bez pravomocí.

Okamžitě zareagoval pozorně na hlasy budoucí vládní koalice, že Vondráček rozhodně nemůže uvažovat o účasti ve vedení Sněmovny a pochopitelně náslechem pokynů vyzval k rezignaci vedoucího Kanceláře prezidenta V. Mynáře a nebo, že jej odvolá, jakmile dojde k převodu prezidentských pravomocí…. Už tedy ani nepočítá, že by prezident mohl funkci i nadále vykonávat.

Nevíme, co nastane. Hlavně nevíme, zda někdy ošetřující lékař propustí prezidenta domů.

Možná až tehdy, kdy bude bezezbytku nejen Senátem, ale i novou Poslaneckou sněmovnou zbaven všech pravomocí. Nyní prezident připomíná vězně. Nikdo normální k němu nemá přístup.

Může být samozřejmě pod silnými dávkami tlumících léků, aby vypadal nezdravě, kdyby přece jenom někdo přišel.

Stále trvám na tom, že jde o dlouhodobě připravovaný puč. Ale jeho součástí se možná stal i dosavadní premiér, za kterým prezident stál v situacích, kdy to chtělo mimořádné sebezapření.

Proč se tak stalo, zatím nevíme.

Pokračování bohužel příště.

Jiří Vyvadil
Vaše věc
https://bit.ly/3G2ADqv

sdíletj na

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
19. 10. 2021 21:12

Řekl bych Vondráček lepší Babiše který zklamal a hájí zájmy čí ?

Petr
19. 10. 2021 22:11

Radek Vondrácek by měl být předsedou ANO !!!!Bureš ať tahne k těm co jim teď slouží !

Editor
19. 10. 2021 22:27

Že by úlitba za to, že se přijde na to, že fakt Agrofert v roce 2009 měl opravdu vynikající právní servis? I to je možné. Nakonec i platba do Francie se poměrně rychle ověřila jako ze zdaněných peněz.

PavelN
19. 10. 2021 22:37

Stoprocentní souhlas. Babiš je skutečně hnusný člověk. Osobnostním založením má nejblíž k ódéesákům (se kterýma by ostatně strašně rád koalici), jenom vývoj na politické scéně ho dostrkal do pozice v jaké je. Ve skutečnosti vlastenci opovrhuje, stejně tak levicí, kterou vytuneloval. Bohužel lidi za ním jdou jako krysy za krysařem, jenom místo píšťalky rozhazuje vrtulníkové peníze. Né že bych to těm důchodcům nepřál, samozřejmě že přeju, ale jenom na tomto se politika stavět nedá. To je důkaz absolutní ideové prázdnoty, absence jakékoli vize a směřování, politika za úplatky. To praktikovali císaři ve starém Římě a je to vlastně popření politiky.
Miloš Zeman je v podstatě takovým obrazem toho, čím si tato společnost prošla za posledních 30 let. Zeman je založením zásadový člověk a těch posledních 30 let bylo o zrazování zásadového člověka a jeho donkichotském boji s tímto ohavným trendem, na jehož konci je poznání, že ve společnosti zničené ódéesákismem se může člověk spolehnout jenom sám na sebe.

Pavla
20. 10. 2021 07:41

Taky si říkám, že zřejmně není velký rozdíl mezi volbou 71 a 72 😉
Jenže ten zbytek nepobral, že je třeba dělat politické dohody a ne soupeřit o půl procenta voličů mezi sebou. Nechápou to ani v SPD ani u těch ostatních. I když v tom ANO se najdou i konstruktivní lidi. Ale šéf mezi ně asi nepatří…
A nedělám si ani iluze o Babišových kontaktech, kteří jsou jako on, zaváhá a sejmou ho, a pokud vím, tak volil Šláfenberka za prezidenta kdysy, to ukazuje, kam vždy patřil a z toho se dost těžko dostává, i když člověk chce, viz Makarón a jemu podobní.