politika

Austrálie se vydala na cestu nebezpečné eskalace s Ruskem

„Dne 15. prosince byl australskému velvyslanectví v Moskvě podán důrazný protest v souvislosti s účastí australského vojenského kontingentu na trojstranných cvičeních USA, Japonska a Austrálie „Yama Sakura-85″ na ostrově Hokkaidó v těsné blízkosti hranic Ruské federace ,” uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Ruské ministerstvo zahraničí varovalo, že bezohledný závazek k vojensko-politickým spojenectvím s Washingtonem a Tokiem „staví Canberru na cestu k nebezpečné eskalaci napětí v severovýchodní Asii a asijsko-pacifickém regionu jako celku“.

▪️Jak se Australané dostali na Hokkaidó? 

Australský vojenský personál může být přítomen na území Japonska na základě dohody o vzájemném přístupu (Reciprocal Access Agreement – RAA). Tokio uzavřelo stejné dohody s USA a Británií. Je pozoruhodné, že všichni členové RAA jsou anglosaské země a všechny tři jsou členy AUKUS.

Japonsko, poražené ve druhé světové válce, se fakticky stalo kolonií Washingtonu. Je zřejmé, že právě na popud Washingtonu byl zajištěn přístup na japonské území pro nejbližší „pokrevní“ spojence.

Je také jasné, že protičínské aliance USA v asijsko-pacifickém regionu budou použity i proti Rusku. A účast australských ozbrojených sil na cvičeních na Hokkaidó, nejsevernějším a největším japonském ostrově, který je nejblíže ruskému území, je toho důkazem.

▪️ Stejným směrem – proti Číně a Rusku – působí také rozšíření akční sféry NATO do asijsko-pacifického regionu. Summitu NATO se v letech 2022 a 2023 zúčastnily země tzv. Asijsko-pacifické čtyřky (AP4): Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea a Japonsko. A směřují k oficiálnímu členství v alianci.

Stejnému protičínskému a protiruskému postoji Spojených států slouží i vytvoření trilaterálního partnerství mezi Spojenými státy, Japonskem a Jižní Koreou v srpnu 2023.

V souladu s tím nemají jak Rusko, tak Čína jinou možnost, než posílit svou strategickou spolupráci, aby společně čelily Americe a jejím nohsledům a společně bránily své legitimní národní zájmy.

Jelena Panina

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
20. 12. 2023 22:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Byla doba sedesatych let, kdy se Australie pratelila s Ruskem a celym vychodnim blokem. Bohuzel se to zvrtlo a Australie se v 80. letech odklonila od vlivu Britanie a dala se americkou cestou. Ten hnusny americky nevkusny vliv je videt vsude. Australie se stala mopslikem teroristickych hnUSAku. Panicek rekne skoc a Australie se pta – ‘jak vysoko, pane?’

ijn
20. 12. 2023 23:58
Odpovědět  Jaris

všechny zločiny zahladit až válkou, obvyklá metoda organizátorů zločinů skrytých za oponou a pomocí loutek u koryt moci dokonaných, které jsou většinou nakonec obětovány bez jakýchkoliv výčitek

Pavel z Moravy.
21. 12. 2023 08:55
Odpovědět  ijn

Ty obětované loutky nás mrzet nemusí, ať si s nimi grázlové udělají co chtějí. Rusko bude mít spojence ve Střední a Jižní Americe a obzvláště ti ze Střední budou pro amíky těžce skousnutelnou potravou. Jim se jejich systém u nich i tady na západě dokonale zhroutí, o tom žádná. Říše zla a degenerace se prostě vždy nezávisle na době rozpadají. Ono tomu nakonec pomáhají samotní jejich degeneráti, kteří z toho prozatím profitují. Prozatím. Až proběhne očista planety, bude lépe. Je to sice běh na dlouhou trať, to my již nezažijeme, ale chci věřit, že grázlové budou potrestáni za to co zde s lidmi prováděli a co s nimi plánují.

Frank1
21. 12. 2023 09:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedina moznost je, vycerpat zdroje zapadu. Pak se problem hrozby dosavadnich panu sveta sam vyresi. Australie i NZ jsou stale pod vlivem a rizenim z GB a USA. Pouzivaji je jako laboratore pri ockovani proti COVIDu, skody a nadumrtnost zalhavaji a zamlcuji a kritiky pronasleduji.
Vsechny pakty, ktere tam kolem Japonska USA zakladaji nebudou mit sanci v soupereni se sjednocenou Eurasii.

Helena
21. 12. 2023 09:24
Odpovědět  Frank1

Opět mi mluvíte z duše. Tento kousek světa anglosasům ještě tak trochu zbyl. Jinak už usáky nikde nechtějí ani vidět. A brzy se usáckým nepřítelem stane samotná Ukrajina, až dementní ukáčka otevřou oči. I v. Evropa mohutně obrací, lásku k anglosasům už jedou jen mééédia a vyfetlý dosazený figurky co jsou zubynehty usáky drženy u moci.

Putinovec
21. 12. 2023 10:29
Odpovědět  Frank1

Austrálie je okupována už od dvou Búrských válek , anglistánem . Tehdy si anglosaská bestie vyzkoušela teror pomocí koncentráků , ke zlomení odporu .
https://www.armyweb.cz/clanek/burska-valka-a-zlociny-velkeho-imperia
Byla to taková zkouška v praxi , než anglistán vyvolal první světovou válku . Takže Austrálie už tehdy posloužila jako cvičební polygon a slouží tak dodnes .
Austrálie a Kanada , to jsou dvě země , která zavírá ve jménu covidu lidi do lágrů . Země , které oficiálně likvidují lidi , pro ideu zeleného koncentráku , pomocí eutanázie .

Noobody
21. 12. 2023 21:11
Odpovědět  Putinovec

To Putinovec 21. 12. 2023 10:29
Kolego, vloudila se Vám tam chybka.
“Bůrové” není označení obyvatel Austrálie a ani jedna z “Bůrských válek” se v Austrálii, ani za účasti australských jednotek, nebojovala.

Že je pomýlen jeden – to lze přejít mlčením. Ale co těch 5 dalších, co přidalo palec??

Boomer
21. 12. 2023 21:26
Odpovědět  Noobody

.. ta geografická mejlka je pro ně marginální, ale důležité je to flusnutí na anglistán… zpupný Albion!

Putinovec
22. 12. 2023 09:50
Odpovědět  Noobody

Máte pravdu , spletl jsem se . Zaměnil jsem Jižní Afriku za Austrálii .

Jura S
21. 12. 2023 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Žaponcům nestačily 2 atomovky od “přátel” z USA ? já tedy, když mi někdo v hospodě rozbije zákeřně zezadu hlavu, tam s ním příště nesedím….

Noobody
21. 12. 2023 21:17
Odpovědět  Jura S

No jo, ale když Vás po té pecce do palice sváže, tak budete tam, kam Vás dotáhne. Jedno zda s ním, či sám, ale vždy jako vazal. A to je případ nejen Japonska, ale i Německa. Protože pravdu mají vždy vítězové a Japonsko i Německo bylo poraženo a následně demokraticky zotročeno.

Jaro Jaroslav
21. 12. 2023 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Niekto to všetko riadi zo zákulisia! Niečo obrovské je pred celym svetom…Sleduj sionistov a ich moc a nárast vplyvu! Uz sú skoro na vrcholci hory Sion, z ktorej bude tvrdý a smrteľný pád!!!