Ausgerechnet právě teď

Předevčírem Rusové zveřejnili dosud nepublikované materiály o největším jaderném testu všech dob.

Bylo toho plné zpravodajství, ba i ti největší rusobijci tuto navýsost zajímavou zprávu přetiskli.
Car bomba o síle padesáti milionů tun TNT klesá z bombardéru a udělá atomový hřib stoupající do nejvyšších vrstev atmosféry. Výbuch na stokilometrovou vzdálenost zapaluje stromy a ohnivá koule má průměr třicet kilometrů. K tomu komentář, že bomba mohla být i třístupňová a mít dvojnásobnou sílu. 

Ausgerechnet zrovna teď. V době, kdy se zase hraje o hranice NATO, které by se zase mohly posunout blíž Moskvě a Petrohradu. Já jsem tuto jemnou diplomatickou narážku pochopil. Rusko sice není velmoc jako za starých časů, ale vymazat Evropu dokáže zcela spolehlivě. 

Podívej Andělo Merkelová… možná netrefíme Washington. Možná nezničíme americké jaderné ponorky. Možná nezničíme ani jejich letadlové lodě Ale z Berlína ti uděláme jednu pěknou taveninu, že z velké Germánie a EU nezbyde nic než radioaktivní poušť.

V  době, kdy Německo instaluje větrníky a zavírá jaderné elektrárny, v době kdy Německo nemá v provozu skoro žádný tank, v době, kdy si EU dobrovolně ničí školství i ostatní základy státu, ve stejné době Rusko instaluje rakety s vícero atomovými hlavicemi, které dokážou podobnou paseku a vsadím se, že pár raketek je vybaveno i něčím podobným, co teď předvedli v televizi.

To jen tak, aby bylo jasno vo co gou. 

Víte ti sovětští komunisti byli docela řízci. Na nějakém tom životě ani milionu životů jim až tak moc nezáleželo. Dokázali se drát k moci všemi způsoby podle hesla není člověk – není problém. Byli ochotní obětovat klidně i posledního Rusa, ale Hitlerovi nedali ani píď země. 

Přes všechny jejich mocenské choutky, intriky i přímočarost, nikdy ale nepodceňovali vzdělání a každý jejich soudruh dostal šanci jen jednou. Jakmile se ukázalo, že je neschopný, zpravidla zmizel, nebo se v Lefortovu rychle přiznal ke špionáži.

Lenin hřímal: učit se, učit se, učit se. 

A Berija, přes všechny jeho psychopatické vlohy, dokázal zorganizovat evakuaci průmyslu, dokázal rozběhnout v těch nejtěžších podmínkách válečnou výrobu a předběhnout s ní Německo, dokázal vybudovat jaderný program a udělat úspěšný jaderný test a navíc položil všechny začátky kosmického programu.
Manažer první kategorie. 

Různí Vorošilové a další patolízalové byli promtně odstraněni nebo převeleni na neškodné místo a na jejich fleky přišli Žukovové, Koněvové či Vatutinové. To samé platilo pro továrny. 

A teď to porovnejte s naší vaší ojroatlantickou civilizací.

Učení, memorování a učňovské obory jsme už dávno zrušili. Máme hromadu sociologů, ale pochybuju, že bychom ještě jednou dokázali postavit Dalešice nebo vyvrtat šachtu dolu Slaný.

Ti největší blbci z nás sedí v politice a ti nejblbější z nich vedou EU. 

Já prostě nedokážu mít strach z nějakého Mináře a jeho skvadry, protože jsou nevzdělaní, poživační a vlastně všechen jejich úspěch se jmenuje mobilní telefon a fejsbůk.  Vezměte jim to a sesypou se jak písek. Kde je mezi nimi nějaký novodobý Žukov, který by z té nesourodé masy na Letné udělal něco, co by poslouchalo rozkazy a bylo ochotno šturmovat na Zemana? 

Kde je v naší politice někdo, kdo by neutekl jakmile by první ruský tank překročil hranice? Kde je nějaký Kriegl, který by nepodepsal kapitulaci hned po předložení? Kde je někdo, kdo by něco dělal zadarmo a nezištně jen kvůli utopickému ideálu? Kde je jakýkoliv důvod něco nezištného dělat? 

Kde jsou inženýři se znalostmi balistiky, jaderných procesů a kovoobrábění, kteří by uměli udělat pořádnou turbínu nebo motor? Ani ve Škodovce už nejsou. Dnešní auta jsou horší než ta před deseti lety. 

Kde jsou studenti, kteří by měli zájem se učit a malovali by si kariéru, jak v Mosambiku staví pivovar a rozjíždějí tam místní ČKD?  Kdo si vůbec ještě maluje kariéru ve které by něco vyráběl? Mnohem víc je těch, kteří si budoucnost představují jako demontáž všech komínů i silnic, ale samozřejmě předpokládají, že v zásuvce bude pořád proud a dojedou si kam budou chtít. 

V USA to mají zrovna tak. Sice ještě vyžírají mozky z celého světa, ale i to má svůj konec. A pořádné dálniční mosty tam staví už jedině čínské firmy. 

Všichni by se měli na ten ruský jaderný výbuch podívat… aby věděli, čemu se nedokážeme bránit a jakého hada dráždíme bosou nohou. 

Autor Vidlák
https://bit.ly/3gIQhJC

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
31. 8. 2020 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednoduše a stručně pro všechny. Dobře vidlák?
https://www.youtube.com/watch?v=YtCTzbh4mNQ

https://www.youtube.com/watch?v=xm9hmgridw4

Editor
31. 8. 2020 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ohledně bomby Car platí poměrně jednoduchá úměra. Čím větší je ráže jaderné nálože, tím víc je k ničemu, protože většina energie jde úplně někam jinam. 10 výbuchů 5 Megatunových náloží je efektivnější než jedna 50 megatunová jako byl Car, protože podstatný díl energie jde naprázdno vzhůru mimo atmosféru. Zase jednou prostě fyzika platí, účinnost klesá se čtvercem vzdálenosti, více škod udělají menší nálože v počtu, které v součtu dají těch 50 megatun. U plánovaných 100 Megatun u třístupňové nálože by podstatná část energie šla až mimo atmosféru, takže energie tlakové vlny, která je to nejúčinnější na jaderné zbrani, jde naprázdno do hodně řídkého luftu ve stratosféře. Skutečná síla tohoto experimentu je v tom, že SSSR ukázal, co dovede vyvinout. Ale ze strategického pohledu je mnohem efektivnější větší počet hlavic s ráží do 5 Mt.

Editor
1. 9. 2020 14:20
Odpovědět  Janinna

Mimo jiné proto USA nic takového nikdy nezkoušely, protože jim tehdy Teller spočítal, že to nemá patřičný efekt. Nejsilnější, co USA vyzkoušel bylo Ivy Mike přes 10 Megatun, Tellerova bomba. Bylo to vojensky nepoužitelné, protože celá nálož vážila přes 70 tun. Car bomba využívala jako fúzní nálož lithiumdeuterid, který je v tuhém stavu a nepotřebuje chladit oproti čistému deuteriu, které použil Teller, které je nutné chladit na hodně nízkou teplotu. Použití lithiumdeuteridu je vynález Sacharova.