Arnab Aswami: „Amerika není v pozici, aby předstírala, že je strážcem demokracie a lidských práv“

Zástupce Indie odsoudil pokrytectví amerického profesora.

„Amerika nyní nemůže předstírat, že je strážcem demokracie a lidských práv,“ řekl indický novinář Arnab Aswami v rozhovoru s americkým politologem Charlesem Kupchanem.

„Spojené státy nemají morální právo říkat, zda by se svět měl shromáždit a vyvinout tlak na Rusko, protože Amerika sama je původcem nejhorších zvěrstev na světě,“ řekl Arnab Aswami, šéfredaktor Indian Republic TV. .

Ve vysílání takto odpověděl profesoru Charlesi Kupchanovi, kolegovi z Americké rady pro zahraniční vztahy, na slova, že „dvě třetiny národů se shromažďují proti Rusku, většina světa se spojuje proti Rusku a že Indie by se také měla zařadit.“

„Vy jste v roce 2011 zasáhli do rodící se občanské války v Libyi. Využili NATO a Ligu arabských států a protáhli válku na desetiletí. Zažehli jste ozbrojené konflikty v Iráku, Sýrii, Jemenu. Zabili jste tisíce lidí. Ovládáte Guantánamo Bay. A navíc Indie je velká země, ne váš satelit,“ zdůraznil novinář.

Vyzval svého partnera, aby Indii nediktoval scénář chování. 

„Kde byly vaše hodnoty během prvních dvou měsíců americké invaze do Iráku? 7 186 iráckých civilistů bylo přímými oběťmi války. To jsou vaše hodnoty?“ Aswami byl rozhořčen.

Stačí poslouchat a sledovat výraz. Světová politika se rozhodně změnila.

Předtím ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Čína, Indie, Brazílie a Mexiko nebudou tančit podle melodie Spojených států. Podle jeho slov jsou na mezinárodní scéně „hráči, kteří se nikdy nesmíří s existencí „globální vesnice“ pod vedením „šerifa“ z Ameriky.

„Myslím, že toto jsou země, které se nebudou omezovat vůbec, pokud jim strýček Sam řekne, aby něco udělali. Je třeba říci, že Rusko v žádném případě nepatří mezi země, které by byly připraveny salutovat,“ dodal.

Prezident výzkumného centra Institutu Blízkého východu Jevgenij Satanovskij zase připomněl, že ani Afrika, ani Latinská Amerika včetně Mexika, ani Asie a nejen Indie, ale ani Pákistán, nepodpořily sankce proti Rusku, píše «Свободная пресса».

Indie byla na začátku tohoto měsíce na Valném shromáždění OSN mezi státy, které se zdržely přijetí rezoluce odsuzující akce ruských ozbrojených sil na Ukrajině.

https://bit.ly/3iDvpan

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
28. 3. 2022 01:02
Ohodnotit příspěvek :
     

-emane, no řekni, není to k nas-rání? To máš skorem půlku populace co na kolektivní -ápad se-re! Co ti -a to dali, nebo co na tebe věděli, že jsi se stal takovým slouhovským emánkem? Nebo to bylo tou vakcínou, cos do nás silou tlačil? Víš co? Běž se uklidnit do kina, maj dávat „-orro mstitel“. A pak si -alítni do -urichu a dej si tam -mr-linu.
P.S. Víš proč tu takhle blbnu -emane? Právě jsem byl na ruských webech, kde si – nás dělají šprťouchlata, co jsme to -a blbce, že -aka-ujeme pod sankcí písmeno -e své abecedy, které je ve skutečnosti, tak jak je užito na ruské vojenské technice, kódovým označením! A protože jsem tě dvakrát volil, mám na to právo: IDI-OTE !!!

oldo
28. 3. 2022 07:15
Odpovědět  Milan

To jsi to v oprávněném rozčilení špatně spočítal.Číňan na http://czech.cri.cn/ zveřejnil výsměšnou mapu států,které podpořily.Na mapě světa je to směšné.Vymazal všechny,kromě USA,Kanady,malinké části Evropy,Austrálie a Japonska.

Albi
28. 3. 2022 16:01
Odpovědět  oldo

Tady je ta mapa sankcí.

comment image

Dá se předpokládat, že kdo je proti ||Rusku, sankcionuje.
3/4 světa je proti Rusku – směšné.

Milan h
28. 3. 2022 09:51
Odpovědět  Milan

ja taky ale kdo tam byl k volbe nikdo jinak v osade Grun ktera patri pod Bosacu zhanobili pomnik SNP nase i sk media nic ale v Ruskych mediich je veselo ono to nebyli sk fasisti ale do obchodu do Bosace jezdi s autem na kterem visi Ukr vlajka takze uz se sklizi prvni ovoce

Pavel
28. 3. 2022 10:11
Odpovědět  Milan h

Nu, my si vládu těch nicek ještě tvrdě odnesem. Stále nemohu pochopit tu tupost stáda se kterým lze tak snadno manipulovat. Měl jsem podezření na ten sajrajt co rvali do lidí, ale nyní měním názor. Tento český národ je většinově mimo realitu a svým duševním potenciálem spadl na úplné dno nevědomosti.

BabaDáda
28. 3. 2022 14:29
Odpovědět  Pavel

Je to pravda. Za to mohou média hlavního proudu. Je jich tolik a jsou na první pohled rozdílná nebo dokonce opoziční, ale po bližším vhledu vidíme, že tvoří stejně lživý, velmi komplexní obraz světa. Petr robejsek to řekl jasně. „Většina lidí nemá skutečnou představu o světě, ve kterém žije“. Holt nepřítel je velmi silný. Jinak hodně zajimavej text je Analýza 17.listopadu od Miroslava Dolejšího. Velmi prorocký text z roku 1990.

BabaDáda
28. 3. 2022 14:31
Odpovědět  BabaDáda

V tom textu se samozřejmě hodně řeší Češství, evropanství, hodně věcí to vysvětlí…

Frank
28. 3. 2022 13:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Alespoň někdo to řekl naplno. USA ztrácí svoji vedoucí roli jako kdysi KSČ.