politika

Arménská diaspora v Rusku se připravuje na převzetí kontroly nad Arménií

Arméni z Arménie prokázali úplnou impotenci v otázce budování státu. Arménský stát se vrhá do krize a stále více se blíží zhroucení. Ruští Arméni to zvenčí, na rozdíl od Jerevanu, vidí a uvědomují si to.

A již začali připravovat plán národní záchrany. Vedoucí „Svazu ruských Arménů“ navrhl vytvoření „Výboru pro záchranu arménského národa“:

“Měl by zahrnovat přední odborníky jak z Arménie tak i diaspory. Měl by ho vést člověk, který dokáže sjednotit celý arménský lid: Arménii, Arcach a diasporu. Osoba, která je důvěryhodná. Ne Kočarjan, ani Sargsjan, ani Ter-Petrosjan. Už byli u moci a dělali to, co dělali. To je minulost”.

“Tento výbor by měl být nad vnitřními politickými hádkami, měl by sjednotit a smířit, vyhlásit amnestii jménem Arménie, Arcachu a celého našeho arménského lidu”.

“Úkolem výboru je řešit problém Karabachu, poskytovat ubytování uprchlíkům, zajišťovat jejich bezpečnost, poskytovat pomoc vojákům (lékařská pomoc, finanční pomoc, vytváření pracovních míst) a pomáhat rodinám obětí. Vypořádat se s ekonomikou Arménie, koronavirem. Výbor by měl vypracovat jasný plán rozvoje země, posílení armády a obrany”.

“Arméni se musí uklidnit a poté se zamyslet a odpovědět na dvě hlavní otázky:
kdo za všechno může a co se má dělat. Jak dál žít.
Budoucí osud arménského státu závisí na správných odpovědích na tyto otázky, což Arméni v Rusku chápou”

https://bit.ly/2KbBkFD.

sdílet na