politika

Arabové ignorovali zákaz Západu fotit se s Lavrovem

Arabské země se nepřipojily k pronásledování Ruska. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov, uvádí PolitNavigator.

„Žádná z arabských zemí se k sankcím nepřipojila, navzdory bezprecedentnímu silnému nátlaku ze strany Západu. Řekl bych sebeponižujícímu nátlaku,“ řekl Lavrov.

Lavrov řekl, co se stalo před jeho projevem v Lize arabských států.

„Generální tajemník této organizace mi řekl, že k nim přišla delegace západních velvyslanců a požadovala zrušení mého projevu. Když dostali zdvořilé odmítnutí, požadovali, aby po mém projevu každý člen Ligy povstal a odsoudil „ruskou agresi“. Na to jim bylo řečeno, že každá ze zemí má svou vlastní pozici. A třetí požadavek, který osobně považuji pro Západ za sebeponižující: „Alespoň se nefoťte s Lavrovem.“ Nedělám si legraci,“ řekl Lavrov.

Sekretariát Ligy podle Lavrova rozeslal požadavky Západu pro informaci všem účastníkům konference.

„Nechci říkat, že mi to nějak lichotilo, ale kvůli dokreslení podotýkám, že po mém projevu mě každý z velvyslanců Ligy požádal, abych si s ním udělal samostatnou fotku. To je maličkost, ale v evropských zemích by to vyžadovalo pozoruhodnou politickou odvahu,“ řekl Lavrov.

Ministr poznamenal, že arabské země jsou uraženy nekonečnými požadavky Západu na Ukrajinu v době, kdy se nedělá nic pro vyřešení palestinského problému.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Hi2NRb

sdíletj na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Duudu Wo
19. 1. 2023 07:23

Ten hle muž, může říci i to za co se musí jeho nadřízený omluvit. Proto se nedivím, že Ti co vědí stojí o společnou fotografií.

Gales
19. 1. 2023 15:36
Odpovědět  Duudu Wo

Voni si myslí že jsou všude tak slabomyslní jako jejich šéf Bájdn.

Milan ze Zahrady Čech
19. 1. 2023 07:29

Ha! Ha! Ha! ”

A to ti řikám, jesli se s ním budeš bavit, tak tě přerazím!” Ježíííííšmarjáááá, to jsou tupci!

Markýza
19. 1. 2023 09:05

Já to četla přímo nevěřícně – jak to někoho vůbec mohlo napadnout? Ale ovšem, nikdy jsem nebyla ve velmocenské pozici. Kdysi Sajuz nám rozkazoval stejně, ale ten vyloženě a pouze z pozice síly. Amíci mají tu smůlu, že nejen pozice síly, ale i pozice lásky a obdivu. Celá léta to bylo – ó, úžasná Ameriko. A fakt že nějaký čas byla.
No a vzdávejte se takového postavení dobrovolně………to nepůjde.

Milan ze Zahrady Čech
19. 1. 2023 10:18
Odpovědět  Markýza

Když už je řeč o geopolitických pozicích:

https://www.michalapetr.com/

Proto budu volit syčáka Bureše. Že je naděje, že to jakž takž ustojí než RF denacifikuje a deamerikanizuje Evropu.
Krom toho mu to hodím z ještě jednoho celkem opomíjeného důvodu – firma Agrofert.
Pokud chce B. zabránit krachu Agrofertu, musí udržet kupní sílu obyvatel na jakž takž úrovni – to jest ceny energií, protože od nich se vše odvíjí – a podržet podniky, včetně dopravy, včetně cen a dostupnosti hnojiv, včetně svého chemického průmyslu (40% zisku má z něj) atd. atd.
(100 000 ha. které v ČR obhospodařuje už něco hnojiv sežere a potraviny musí do obchodů někdo dopravit a někdo je musí koupit. Ne těch pár procent majetných, ale všichni občané. Jen majetní jsou mu k hownu. Proč asi přidával důchodcům, že.)
Agrofert stojí i padá s dopravou, cenou a dostupností hnojiv a kupní sílou občanů (nemluvě už o firmách, které jsou s Agrofertem propojené).
Prostě s prezidentem Pavlem by Agrofert, spolu s celou republikou, zkrachoval. Navíc bude muset B. chtě nechtě obratně lavírovat směrem k ruských zdrojům za přijatelné ceny. A jestli je ten ksindl v něčem skutečný mistr, pak právě v lavírování.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rattus
19. 1. 2023 13:58

Mrkněte na Aeronet o čem mluvil řimskokatolický kněz v kostele v
Rokytnici nad Rokytnou.Docela síla.Jeho řeč byla ve vztahu k volbám.

Jája
19. 1. 2023 18:06
Odpovědět  Rattus

Také jsem četla, to je doopravdy k neuvěření. Všechno, co je hnus, je od těch ze zámoří. Rusové odešli v klidu a nikomu nešlo o život. Tito ” kamarádi ” to by bylo hodně zlé.

Markýza
19. 1. 2023 15:45

No sakra, asi jste zase trefil hřebík. Tohle zatím moc nikoho nenapadlo, co?

Milan ze Zahrady Čech
19. 1. 2023 17:34
Odpovědět  Markýza

Ta provázanost je právě důvod, proč jsem už od začátku v těch střetech se Semim říkal, že pokud Bašta neprojde, budu se skřípěním zubů volit Bureše. Že dává celý poslanecký a před tím premiérský plat a před tím ministerský charitě mně žíly netrhá. Tyhle gesta na mě od miliardáře nepla. Ale ta provázanost je dost podstatná. I když je tedy fakt, že s tím nad hlavou jako práporem nemává, jak jsem si teď uvědomil.
Upřímně – nechápu, proč na tom nepostaví svou prezentaci na způsob: “Čau lidi. Babišovi jako člověku věřit nemusíte. Krom toho že jsem člověk, kterému věřit nemusíte, jsem však také kapitalista. Kapitalista, podnikající v potravinovém průmyslu. Pokuste se proto věřit ne člověku Babišovi, ale Babišovi kapitalistovi. Kapitalistovi, který… bla bla.. bla… bez dopravy, to jest cenově dostupných… bla… bla… bla… bez cenově dostupných energií… bla… bla… bla… když byste museli platit… bla… bla… bla… a pak byste neměli na to, abyste… a proto je nutné… a už bych jel až by se za kočárem prášilo. Konec bych ověnčil přísahou že mobilizace nikdy, protože “lidičky co bych byl bez vás, bez lidí; bez živých lidí!” a oko by nezůstalo suché.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
19. 1. 2023 17:58

Pane Vachmajstr, vy jste hlava! – YouTube
🙋‍♂️ 🤣 🤣 🤣 🤣

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
19. 1. 2023 20:28
Odpovědět  Pavel K
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
19. 1. 2023 19:16

Agrofert a Borealis AG., svatba tisíciletí.

Lenka
19. 1. 2023 13:04
Odpovědět  Markýza

Spíš si myslím, že sojuz “doporučoval”. Blb*um, kterým nedocházelo o co jde. Jinak by jsme tu měli to, co se dělo v Maďarsku v 1956, než tam Rusové vlítli. Byla to první “barevná revoluce” ve východním bloku. Na dvou židlích se sedět dlouhodobě nedá.
Prostě spadneš…

Albi
19. 1. 2023 10:33

To je zdvořilost, Milane.
Západní hrdinové je napřed požádali a teprve pak jim za “neposlušnost” humanitárně domluví. 🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
19. 1. 2023 17:42
Odpovědět  Albi

No, ono jim toho k té humanitární domluvě už jaksi moc nezbývá.

Pavel K
19. 1. 2023 08:14

Tak jak vidno a slyšmo asi se to těm česnekovým kreatůrám hezky sype a nejde podle plánu. Už spousta zemí je má na háku a dávají jasně najevo že je mají na salámu. Jen naše vedení státu jin leze do otvoru a ještě se tam odstrkují ušima. Kašpaři. 💩💩🤮🤮👎

Jaris
19. 1. 2023 08:37

Tak to se mi libi.Ten drzy Zapad uz nevi jak staty, ktere nesdili jejich nazor, sikanovat. A ty jejich vyhruzky jsou cim dal tim smesnejsi.

Jan1
19. 1. 2023 08:46

Tak se jim to sype, smejdum. Uz nemaji silu je rozbombardovat za neposlusnost jako Lybii, Syrii, Irak, atd. Od 2. svet. valky zabily USA s NATO 20 milionu civilistu a deti.

Jan1
19. 1. 2023 08:49

Lavrov je skvely diplomat. Proto o nem jako o Putinovi siri zapad famy, ze bude vymenen a ze Putin ma rakovinu v posledni stadiu.
Jsou to zbozna prani zoufalcu.

Standa
19. 1. 2023 09:07

To takový Fiala by se chlubil, že se s Lavrovem nenechal vyfotit.
I , když Fiala je asi pod Lavrovovou rozlišovací schopností.
Asi by ho tím pádem nechal čekat v čekárně v Kremlu!
On se jinak Fiala rád fotí. Má asi album , aby ho po večerech ukazoval manželce v posteli.
Nic jiného už tam ukázat neumí.

Duudu Wo
19. 1. 2023 10:08
Odpovědět  Standa

To mega obří přirození vidím z každé jeho fotky.

ANTIUKRAJINEC
19. 1. 2023 09:17

ubohost západu a jeho představitelů nezná hranic jak vidím…

Frank
19. 1. 2023 10:06

Arabové se na celý ten prohnilý západ můžou s přehledem vy.rat. A také to začínají dělat.

Aleš
19. 1. 2023 11:29

Čistě fašistický Západ.

Pijack
19. 1. 2023 12:58

Týýý fole já mám dost. Smíchy se držím, abych nevypadl z okna 🙂 Na tom západě jsou u koryta jen vylízané gumy. To co před ještě 30 lety u nás považovali za komunistickou diktaturu, to začali zavádět ve světě. Ostatně, do politiky USA už odešla velká sociální skupina absolventů těch jejich fakult s humanitním vzděláním. To je výsledek. Jejich pokrokový “humanizmus” jim vyplenil mozky. Liberálové začínají být odpadem společnosti. Pozná se to i u českého vzdělávacího systému. Technická vzdělanost prudce poklesla, ale začaly se zde objevovat silné tendence pokrokových žvanilů, kteří chtějí diktovat světu a přitom si neuvědomují, že kopírují teorii komunizmu. Přidáme k tomu ještě jejich příznačnou aroganci – smícháme to s neurvalostí Amerického establishmentu a svět půjde smíchy do kytek. Tahle Amerika už je současně k smíchu a nad propastí.

miro
19. 1. 2023 14:51

Pomalu ale jistě se hrouti USA+EU a Rusko nabíva na síle.

Jája
19. 1. 2023 18:20
Odpovědět  miro

To je jenom dobře, protože tam ještě politici nemají v hlavě piliny, viz. Lavrov. Když si představím toho ” našeho ” ministra zahraničí, prasátkového vzezření, Lipavského, není co řešit.

Standa
19. 1. 2023 19:59

Není operace RF na Ukrofašismus také humanitární?

Standa
19. 1. 2023 20:38

Je možné brát speciální operaci proti fašismu na Ukrajině , jako humanitární?