politika

Apti Alaudinov: “Připravujeme se na rozhodující bitvu”

Ukraina.ru

Nepřítel přesouvá poměrně silné zdroje charkovským směrem, ale ukrajinské ozbrojené síly nemají dostatek lidských zdrojů ani zbraní na to, aby zasadily drtivý úder ruské armádě. RT o tom řekl velitel speciálních sil Achmat Apti Alaudinov.

Řekl také, že všechny ostatní prapory a pluky zformované v Čečenské republice jsou nyní nasazeny tímto směrem.

“Jak nepřítel, tak my se dnes připravujeme na rozhodující bitvu. Uděláme vše pro to, aby SVO letos skončila. A myslím si, že SVO letos skončí. Operační situace je absolutně pod kontrolou,“ poznamenal Alaudinov.

Velitel speciálních sil v rozhovoru s médii zdůraznil, že „Achmat“ je jednotka, která od prvních dnů stála v prvním sledu.

„Nikdy jsme nestáli nikomu za zády. A v tomto případě je velmi příjemné a lichotivé, že jsme byli převeleni na tento úsek, který je dnes nejdůležitější pro všechny události, které již dnes vedou k dokončení SVO,“ uzavřel Alaudinov.

Jak již dříve v rozhovoru pro Lenta.ru uvedl vojenský expert, kapitán první hodnosti zálohy Vasilij Dandykin: ukrajinské ozbrojené síly jsou nuceny přesunout všechny zálohy do Charkova, což výrazně oslabí jejich obranu v jiných směrech.

Podle jeho názoru ukrajinští bojovníci stahují lví podíl svých zbraní k Charkovu, protože ruské jednotky postupují tímto směrem zrychleným tempem a přebírají kontrolu nad stále více obydlenými oblastmi.

„Aglomerace je tam hustá, ofenzíva je rychlá. Uvidíme, co bude dál,“ řekl Dandykin.

Vojenský pozorovatel plukovník v záloze Gennadij Aljochin poznamenal v rozhovoru s Ura.ru: poblíž Charkova se ukrajinské velení rozhodlo pro určitý manévr, který přivedl ozbrojené síly Ukrajiny k tragickým následkům: v tomto směru se u nepřítele vytvořila „díra“ kam ukrajinský generální štáb převedl až 16 tisíc lidí.

„Velitel skupiny Ozbrojených sil Ukrajiny „Charkov“ Michail Drapatyj, podle mých informací, převedl dvě brigády do severního sektoru. Samozřejmě tam obnažili některé úseky fronty. Využili jsme toho a navyšujeme úsilí. Zejména jsme osvobodili Ivanovku a vesnici Berestovoe. Nepřítel nese ztráty <…> Dobytí Berestovky nám umožňuje postupovat k přechodům na řece Severskij Doněc a také podél železnice, která vede ze Svjatogorska do Kupjansku. To znamená, že budeme moci provádět ještě bližší útočné akce na levobřežním předmostí Kupjansku,“ poznamenal Aljochin.

Připomeňme, že v poslední době o extrémně obtížné situaci ozbrojených sil Ukrajiny v této oblasti informoval Zelenského nejen vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Alexandr Syrskij, ale také šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny Vasilij Maljuk, šéf Hlavního zpravodajského ředitelství Ministerstva obrany Kirill Budanov, velitel Operačně-strategické skupiny vojsk „Chortica“ Jurij Sodolja a velitel operačně-taktické skupiny vojsk „Charkov“ Michail Drapatyj.

Tuto skutečnost si uvědomuje i Zelenskij, který následně prohlásil, že Kyjev posílí jednotky umístěné v tomto směru.

Jen před pár týdny se Zelenskij objevil v Charkově.

Pro ukrajinské ozbrojené síly je však Zelenského návštěva obydlených oblastí špatným znamením, protože místa brzy osvobodí ruská armáda. Tak tomu bylo například v případě Avdeevky: v prosinci 2023 si Zelenskij pořídil selfie s nápisem “Авдіївка – це Україна”, „Avdiivka – je Ukrajina“ a už v únoru osadu osvobodila ruská armáda.

https://dzen.ru/a/Zl2svB5NGw-ztB4h

„Je možné zvýšit rychlost dosažení cílů, které stojí před Ruskem, ale je to úměrné ztrátám. Chápu svou odpovědnost, vycházím z toho, co předkládá generální štáb a ministerstvo obrany. Rychlost je důležitá, ale ještě důležitější je postarat se o životy a zdraví našich chlapů, kteří bojují na frontě“ – Putin o Speciální vojenské operaci.

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Slovan
8. 6. 2024 07:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Gosudar вперёд!! Sláva Rosia.

stan
8. 6. 2024 08:40
Odpovědět  Slovan

Chytit Zelenského živého , rychlý soud a doživotí někde na Sibiři. To pro něj bude adekvátní trest za to co způsobil.Čím déle bude na živu, tím víc si užije zapomnění někde v kobce .Tenhle židáckej zmetek poslal na smrt statisíce mužů, kteří by mohli žít, ale Zelenský se rozhodl jinak.A to nemluvím o desítkách tisích zmrzačených, kteří přišli o ruce a nohy.Tihle lidé mají vesměs zkažený život bez nějaké vyhlídky na lepší zítřky.Koho mi líto není jsou ukronáckové, ti dostali a dostávají co si zaslouží.

Lubek
8. 6. 2024 09:06
Odpovědět  stan

Vnímam to rovnako. Príčiny vojenského stretu určite nie sú jednostranné, ale boj nevedie k ničomu inému len k smrti, utrpeniu, škodám. Ten kto sa postaví do čela toho vojnového šialenstva berie na svoje plecia aj zodpovednosť. Zodpovednosť umocňuje skutočnosť, že Zelenský je už iba občan držaný na akejsi pozícii američanmi, nie svojimi voličmi. Veľmi veľa voličov ušlo za hranice, veľa sa ich skrýva, veľa sa bráni násilnému verbovaniu. Ak toto nevníma ako spätnú väzbu vlastného národa, tak to už nie je ani občan ukrajiny.

Slovan
8. 6. 2024 09:24
Odpovědět  stan

stan, kdyby jen mužů!! Už jsem to tuna dneska psal. Svět je takový, jací na něm žijí lidé, no a to je ten problém “lidé”. A pak ty geny, ale na to jsme krátký. Tady jednoho z mých oblíbenců, pro hezkou sluneční sobotu. Škoda že je daleko. Už ho sleduji delší dobu a to je EXblb. Příjemné počteníčko. 🤣


Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
8. 6. 2024 09:29
Odpovědět  Slovan

Nejde mě to vložit. omlouvám se. Je to na PL. Nějaký Šimíček, krasavec.

katango
8. 6. 2024 14:07
Odpovědět  Slovan

Ten je zářným příkladem toho, čemu se říká kongruence. Soustavně a bez výjimky hnusnej zevnitř i zvenčí.

Slovan
8. 6. 2024 16:03
Odpovědět  katango

Jó, je to tak. Kouknu a vidím. Ten je už od pohledu nepříjemný a nedejbože, když to vypotí myšlenku.

Trojta
8. 6. 2024 09:29
Odpovědět  stan

Myslíte pořídit mu ještě jednu nemovitost s ochrankou a důkladným oplocením k těm mnoha, co už po světě má, za polárním kruhem? Super nápad! Ty ostatní tak už nebude potřebovat!

Stan
8. 6. 2024 11:31
Odpovědět  Trojta

Žádná nemovitost,jen cela s hajzlikem,postel a nekonečné moře času,aby každý den prožil v nicotnosti. To pro něj bude největší trest. Myslím že by si špagát rád uvázal sám,ale to nedopustit, zemřít stářím,to je pro něj největší trest.

Ladislav 💤
8. 6. 2024 12:37
Odpovědět  stan

👍👍přikovat kouli na řetěz, do ruky krompáč a na střídačku s lopatou a makat v Belgorodu od rána do noci!
Každou hodinu ho přetáhnou bejčákem za mrtvé civilní oběti! Až padne sám!

Ladislav 💤
8. 6. 2024 12:33
Odpovědět  Slovan

👍👍🇷🇺🇷🇺charašo Rosia!

Jaris
8. 6. 2024 07:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Kadyrov je sympatak.Jednotky Cecencu jsou specialiste na vyklizeni schovanych banderovcu v budovach. S nikym se neparou a podporuji Rusko.

Pijack
8. 6. 2024 08:11
Odpovědět  Jaris

S pobavením si vybarvuji toho zelenského nácka, jak sedí vyplašený v bunkru jako Hitler na jaře 1945 a šíleně vykřikuje na své generály až mu sliny tečou po bradě. Tak dopadne každý sluha USA, který si hraje na vojevůdce ač komediant, který nerozumí diplomacii a už vůbec ne vojenským zákonům. Tohle Zelené lejno umí jen vztekle zabíjet vlastní národ v přesvědčení, že ho Američtí kovbojové pohladí po hlavičce. Jeho mozek by měl být vypreparován, uložen do zavařovačky s lihem a vystavován po válce jako odstrašující příklad následků šňupání kokainu, který vede ke korporátně liberálnímu fašizmu.

karel2
8. 6. 2024 08:52
Odpovědět  Pijack

Zelejné zfetované lejno je Žid jako namalovanej, a rovnou ze Synagogy Satanovy vytaženej, ten svoje soukmenovce do masomlejna neposílá.

Židi mají od ukrochazarsko-židobanderovského Majdanu výjimku z povinnosti vojenské služby. Ani zfetovaný deviant Zelensky nebyl na vojně, a sice z důvodu “židovské víry”. Jinak už by mu navlékli maršálskou uniformu. Takhle, jako nevoják, musí chodit ten degenerát v zelenejch teplákách – jako nějakej porybnej.

Jaris
9. 6. 2024 04:20
Odpovědět  Pijack

Pijack
Odporny vrah zid Zelensky nezabiji svuj narod, ale ukrajinske goje.

Pijack
8. 6. 2024 08:03
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?si=EE83JsAKyLpkAitF&v=7KtkwF_x2A4&feature=youtu.be

Stačí otevřít oči a dívat se. Tahle prasečí nacistická sebranka nesmí Ukrajincům vládnout. TEČKA

Slovan
8. 6. 2024 11:12
Odpovědět  Pijack

To je normální odvod na smrt. Když je takhle odchytávají a pak bijí, to aby se pak báli jim dát zbraň do ruky. Vůbec bych se nedivil že je tam s holýma rukama odvezou a honem pryč a je tam pak zanechají na pospas. Jak jinak asi s někým bojovat, když nechtějí? Má je zasrřelit zepředu Rus, nebo zezadu náckové. Takže nemají na vybranou= genocida.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiri1
8. 6. 2024 08:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Cecenci podporovani britskymi krysami a Londynem zacali Rusko terorizovat. Nasledujici valka znicila Cecensko. Zabili otce Kadyrova. Zapadni krysy postupovaly stejne jako na Ukrajine. Potom nastal obrat v Cecne. Cecna si uvedomila co vlastne probehlo a od te doby je na strane Ruska. Zeme je obnovena a Kadyrov s vojaky bojuje proti nackum v prvni linii.
Tak bude i na Ukrajine, az tam nacisticke krysy a loutky zapadu bez mandatu odstoupi.

Putinovec
8. 6. 2024 16:04
Odpovědět  Jiri1

To není pravda . Průběh operace byl stejný , tak jako v Jugoslávii , Sýrii , Afghánistánu , benderstánu a podobně .
Do země byla dopravena žoldácká soldateska a ta začala válku . Čečenský národ jim po právu uřezal hlavy , při čištění svého území .

Gales
8. 6. 2024 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Opakování probíhá tak dlouho, dokud se národ nepoučí a nevyvodí takové procesy řízení, které definitivně vyřeší problém toho, proč se historie neustále po čase opakuje. Bohužel, to neplatí jen o Ukrajině, ale i o ČR a mnoha dalších zemích, včetně Německa. Berlín už zase volá do zbraně proti Rusku. Zkrátka opakování procesů řízení bude probíhat donekonečna, dokud se nevyřeší příčina, kterou jsou samozřejmě Londýnské kanceláře. To je ta skutečná příčina válek v Evropě. Konceptuální tabu, o kterém se prostě nemluví.

Pavel z Moravy.
8. 6. 2024 10:23
Odpovědět  Gales

Ona se na západě opakuje právě proto, že ty určité kruhy, které třeba i v určitý čas ztratí svoji moc se po čase infiltrují do jiných struktur a znovu určují politický směr.

Stan
8. 6. 2024 11:34
Odpovědět  Gales

Galesi, naprosto s tebou souhlasím

Jiri1
8. 6. 2024 13:38
Odpovědět  Gales

Londynske kancelare pracuji podle osvedcenych projektu jako vyvolani obou svetovych valek. Ted bezi uz ta 3. svetova. Sioniste v City of London si ani neuvedomuji, ze bude ta posledni i pro ne.
Jejich utajovane neblahe pusobeni pro svet uz neni nezname. Vime kdo jste a kde jste!

Horňák
8. 6. 2024 09:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Už víte která ZOO má zájem o umístění Zelenského de klece?

8. 6. 2024 11:01
Odpovědět  Horňák

Žádná? 😀 Ale na šibenici by zpíval krásně… 😀

Ladislav 💤
8. 6. 2024 12:39
Odpovědět  Veny232

👍👍👍👍

8. 6. 2024 10:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi pro to byl Alzák tak zklamanej,když odjížděl z Paříže… 😀

Pravdomluvny
8. 6. 2024 12:34
Odpovědět  Veny232

A bude mu HŮŘ 🤓

Standa
8. 6. 2024 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Co je rozhodující bitva? Putin prohlásil, že není třeba použít jádro. Američané,Francouzi + NATO , že tam posílají svá vojska. Kalinigrad je v ohrožení.Rozhodující bitva bude bojována jinde a jinak.Ukradina bude obětována( už je)-je spálena.Doněck + Luhansk jsou země , které přistoupili k RF a mají na to právo podle OSN a nezáleží na tom jestli to Belgie nebo některý satelit NATO uzná či ne.

Jiri1
8. 6. 2024 13:45
Odpovědět  Standa

Nejsem sice fanda slepych staren, vestkyn, ale tahle rika veci, ktere mohou prijit i bez atomovek. Rusove takove zbrane maji.
Pro vsechny, kdo chteji nakouknout do budoucnosti, pochopitelne bez zaruky.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/predpoved-srbske-vestkyne-co-vse-nastane-do-roku-2030/

Jiri1
8. 6. 2024 13:46
Odpovědět  Standa

Jen at sahnou na Kaliningrad!

Slovák
9. 6. 2024 14:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Židák,sionistický nacista Zelensky je uz iba občan a na odstrel! Myslím si že jeho zabitím by UkroReich padol este rýchlejšie! Treba ho zobudiť v noci Kinžalom na vecný spánok!!!