Antipov ukázal na organizátory havárie boeingu MH17

USA nikdy neukáží satelitní snímky pořízené na místě havárie malajského Boeingu a nizozemský soud neřekne skutečnou příčinu havárie. Technický expert Jurij Antipov hovořil o motivech Američanů a Evropanů.

Slyšení u nizozemského soudu v případě MH17 probíhají již více než rok a existuje mnoho náznaků, že tento proces může trvat déle než ještě jeden rok. Vrhnout světlo na tuto tragédii, při které zahynulo 298 lidí, by mohly Spojené státy, které v roce 2014 oznámily, že mají satelitní snímky z místa havárie, ale Američané s jejich zveřejněním nijak nespěchají.

Dokonce i oficiální žádost Haagu nechal Washington bez odpovědi….

Technický expert Jurij Antipov v rozhovoru s korespondentem «НьюИнформа» dal jasně najevo, že Spojené státy v této otázce svůj postoj nezmění – snímky zveřejněny nebudou.

Důvodem tohoto chování je podle experta to, že Američané nehoří touhou poskytnout důkazy o svém podílu na havárii letadla a smrti téměř tří set lidí.

“USA jsou jedním z organizátorů této speciální operace, nikdy tyto důkazy (satelitní snímky) nepředloží soudu, protože se tak spojí s tím co se stalo. A americké speciální služby s tím nikdy nebudou souhlasit. <…>
Americký satelit speciálně letěl po dané trajektorii nad místem havárie a zaznamenával vše pro hlášení, protože je běžnou praxí amerických zpravodajských služeb sbírat materiály ze svých speciálních operací,“ zdůraznil Antipov.

Washington má zájem na tom, aby mezinárodní společenství pokračovalo ve vyvíjení tlaku na Rusko.

Právě incident s MH17 v roce 2014 sloužil jako výchozí bod západní sankční politiky vůči Rusku. Důkazy o nevině Ruské federace mohou vyvolat velmi mnoho otázek, na které USA nehodlají odpovídat. Nejlepším řešením pro ně je utajit pravdu o skutečných důvodech pádu malajského boeingu, shrnul expert….

https://bit.ly/2PgntAM

sdíletj na