politika

Andrzej Duda: Baltské moře se stane vnitřním mořem NATO

Baltské moře se po rozšíření aliance stane vnitřním mořem NATO. Uvedl to polský prezident Andrzej Duda.

„Souhlas NATO s přijetím nových členů je důležitým rozhodnutím. Doufám, že toto rozhodnutí bude rychle přijato a ratifikováno členskými zeměmi. Nikomu není nutné vysvětlovat, jak důležité je pro nás toto rozhodnutí,“ uvedl na zahájení zasedání Národní bezpečnostní rady ve Varšavě.

Během této akce hodlá polský prezident říci členům Rady bezpečnosti o výsledcích summitu NATO, který skončil minulý týden v Madridu.

„Baltské moře se nyní v podstatě stává vnitřním povodím NATO. Dvě velmi silné země s dlouhou a silnou vojenskou tradicí se brzy stanou součástí NATO. Hranice mezi Ruskou federací a NATO se bude rozprostírat v délce 1,4 tisíce kilometrů, což je bezpochyby špatná zpráva pro Rusko,“ dodal Duda.

Připomeňme, že dříve místopředseda Rady federace Konstantin Kosačev řekl, že Rusko se nevzdá Baltského, Barentsova moře a Arktidy a neodevzdá toto prostranství „lovcům“ zemí NATO, které by o tom neměly ani snít.

https://bit.ly/3R9HyUh

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 01:12

Hyena Evropy to s tou třetí světovou nejspíš myslí vážně. Ach jo.

Ladislav
5. 7. 2022 06:52

Duda je takový hňup, jako ten náš Fyjala!

me2d44
5. 7. 2022 12:29

Klídek – on když se potom ráno probudil, tak zjistil, že má ruku v nočníku. Poláci měli vždycky velké kecy – a pak jeli na koních proti německým tankům. V 1968, když narazili na ostravské horníky, udělali čelem vzad – a prchli zpátky přes hranici. Pravda, začátkem 70. let jsem u nás pár OT s polským červenobílým kosočtvercem viděl, ale vždy v doprovodu OT s rudou hvězdou – proč asi…. Takže si myslím, že z Poláků si nebude dělat starosti ani Burkina Faso…

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 14:35
Odpovědět  me2d44

Ale můžou to rozšťourat, to tím myslím.

Vaclav
5. 7. 2022 07:07

Až na to, že v Kaliningradu ví,kde si na Baltu která ryba prdla.

Jar
5. 7. 2022 07:14

Další hovadina od polského ,,nimroda”.Jedna ponorka Borej v baltském moři postačí na tyto hovadiny od pšonka.

me2d44
5. 7. 2022 12:40
Odpovědět  Jar

K čemu ponorka? Kaliningrad jako posilu obdržel z Ruska systémy Bastion a Bal – Balt je pro ně jen rybníček, tak ať to někdo zkusí. Ponorka už je zařízení, kde při zásahu může padnout spousta lidí. Výše uvedené systémy střílí podle navigace (ať už radarem, nebo jiné) z opevněných palpostů, takže ztráty na lidech lze eliminovat (ovšem na straně kam zamíří jen stěží)…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
5. 7. 2022 07:32

Proboha řekněte mi kde se tihle šmejdi líhnou, mě připadá, že jich je čím dál tím více.

václav
5. 7. 2022 08:45
Odpovědět  Pavel K

FED natiskne žabí kůže, potom ti to převedou na konto ve Švýcarech a tobě z toho přeskočí v palici.

Pavel K
5. 7. 2022 11:35
Odpovědět  václav

Kurňa, kurňa, tak tady nechci dělat machra, co by nějaký větší obnos mohl se mnou udělat. Ale snad se trochu znám. Po celý život jsem byl rebel a kde byl nějaký průsserr tam jsem byl. Ale kdyby měl někdo trpět, nebo nedejbože přijít o život mým rozhodnutím, tedy vlastně odkýváním, tak na to bych asi neměl povahu. Vím, že když jsem někdy natropil nějakou tu lumpárnu, tak mám výčitky dodnes a je tomu třeba i více jak 40 let. Samozřejmě že se nemrskám devítihlavou kočkou, ale červíčci mozkodlabové tam jsou. Být tedy ukrutná sswyně, to bych asi nedal.

Pavel
5. 7. 2022 09:27
Odpovědět  Pavel K

Oni už jsou tady dlouho, akorát nyní vyplavali na hladinu. Zabedněnci jim házeli do volebních uren lístečky jak neurvalí a tito neurvalci si nyní myslí, že mají právo, asi dané od toho jejich boha, u pšonků obzvlášť rozhodovat o všem a o všech. Je k nevíře co za individua řídí tuto současnou Evropu. Ono to k tomu asi spělo dlouho. Myslím si, že zrovna tento týpek se dlouho naparovat nebude.

Gales
5. 7. 2022 08:55

Ať chcípne.

Jiří
5. 7. 2022 10:03

Pokud vstoupí Švédsko a Finsko do NATO ,pak končí Pobaltské státy.

Pozor
5. 7. 2022 11:39
Odpovědět  Jiří

Pobaltské štáty sú v NATO, nebolo by jednoduchšie nedopustiť vstup Fínska do NATO a pripojiť ho opäť k Rusku kam celé stáročia patrilo?

miro
5. 7. 2022 11:21

Debilní pšonek.

pavelpe
5. 7. 2022 13:57

Bohužel jsme ve stavu, kdy většinu evropských zemí se podařilo ovládnout nacistům. Polsko bylo nacistické před válkou, vrátilo se k nacismu během války a po převratu se nacismus vrátil. Polsko bylo spolu s Německem iniciátorem druhé světové války, Polsko bylo prvním agresorem na území Evropy, kdy napadlo ČSR, Polsko bylo první zemí, která uzavřela spojeneckou smlouvu s Hitlerem, Polsko bylo zemí, která navrhovala Německu už od roku 1934 společný útok na SSSR, Polsko bylo zemí, která se chystala na invazi do Litvy a zabránil jí v tom jen zásadní postoj SSSR a Francie. Poláci se rádi chlubí 6 milióny obětí ve válce, ale už nedodá, že se jednalo převážně o lidi židovské národnosti, na jejichž genocidě se řada Poláků aktivně podílela. Ve Wehrmachtu sloužilo bezmála 1 milión Poláků (945 000 proti 330 000, kteří bojovali na straně spojenců). A poslední výzkumy zavdávají i značné pochybnosti, jak to vůbec bylo s Katyní, kde bylo zabito 4 500 polských důstojníků. Tyto mezery v nacistickém podání už koneckonců vyjádřil Dr. František Hájek – soudní lékař, kterého Němci poslali k ohledání těl po exhumaci – ve své knize z roku 1946 “Důkazy Katyňské”.

Frank
5. 7. 2022 14:15

Pšonek Duda je docela obyčejný kokot. A Polsko je takových plno.