Andrej Baranov: Upovídaná Švédka řekla i to co nechtěla. VIDEO

„To by bylo skvělé!“: ministryně zahraničí Švédska řekla i to co nechtěla.

Ruští šprýmaři Vovan a Lexus hovořili se švédskou ministryní zahraničních věcí (a předsedkyní Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) Ann Linde jménem ruského opozičníka Leonida Volkova a Julie Navalné.

Švédská ministryně zahraničí řekla, že Západ je připraven financovat ruskou liberální opozici.

Ministryně zahraničních věcí skandinávské země to řekla v telefonickém rozhovoru s ruskými šprýmaři. 

Ruský šprýmař Vovan (Vladimir Kuzněcov) přidal do své sbírky konverzaci se švédskou ministryní zahraničí Ann Linde. Vovan obvykle pracuje společně se svým přítelem Lexusem (Alexej Stoljarov), ale tentokrát bylo pro konverzaci nutné mít kolegyni. 

Koneckonců komunikovali s vedoucí švédského ministerstva zahraničí jménem manželky Alexeje Navalného – Julie a vedoucího sítě regionálních ústředí Navalného – Leonida Volkova. 

Podařilo se nám přimět paní ministryni, aby promluvila. Rozhovor byl o to zajímavější, protože Ann Linde působí v roce 2021 jako předsedkyně OBSE. A v této funkci řekla spoustu zajímavých věcí.

POKRÝT RUSKO SANKCEMI

Ann Linde slíbila, že vůči naší zemi uplatní nové sankce. Hlavně „za porušení norem demokracie“. 

“V první řadě využijeme režim sankcí EU za lidská práva, který je známý jako režim Magnitského. Právě jsem se setkala s parlamentním výborem EU a řekla jsem, že podporujeme další sankce,“ řekla Švédka „opozičníkům“.

Záležitost ale nebude omezena pouze na jednu humanitární sféru. 

Účastníci rozhovoru se zeptali ministryně, co lze udělat pro zastavení “Nord Stream 2”. Ukázalo se, že i na toto téma Linde ochotně mluvila. Měla velké obavy, že ani Evropa nebude moci uvalit sankce na Rusko za tento komerční projekt. 

“Z naší strany by to byly sankce proti Německu, Rakousku, Belgii a Holandsku, jejichž společnosti financují a staví “Nord Stream 2”. A my bychom se měli zaměřit na sankce proti Rusku. Nechceme sankce proti Německu. Pokud by bylo možné zastavit “Nord Stream 2” dříve, byla by to jiná otázka,“ posteskla si Linde. – „Nyní již nikdy nebudeme mít jednotný postoj k zastavení “Nord Stream 2”. To znamená, že by to ukázalo pouze rozkol v rámci EU, což Evropskou unii oslabí a posílí Rusko. A to v současné situaci není to nejlepší.“ 

Neztrácí však naději postavit otravné Rusko na místo . 

“Chci vám říci, že pokud se nerozhodne nyní, neznamená to, že nebude učiněno vůbec nic. Možná to bude odloženo,“ povzbudila švédská ministryně „Julii“ a „Leonida“.

„PODRŽÍME VÁS PENĚZI“

A pak se konverzace stočila k velmi pikantním tématům. Účastníci rozhovoru přímo požádali Švédsko, aby jim pomohlo financovat „nové vyšetřování ruských úředníků“. 

A pak Ann Linde nechala proklouznout, že na to peníze budou. 

“Ve skutečnosti máme asi 38 milionů eur na podporu občanské společnosti a ochránců lidských práv a podobně na příštích pět let. Myslím (…), že je to možné, pokud vás budeme kontaktovat přímo nebo prostřednictvím velvyslanectví,“ řekla Linde. 

Zjevně si však uvědomila, že tím otevřeně přiznala možnost finanční podpory ze zahraničí opozičních ruských struktur, a odmítla diskutovat o podrobnostech. 

“Zdá se mi, že to možná není na telefonický rozhovor,” řekla Linde. 

Účastníky rozhovoru však povzbudila:
„Myslím, že je možné a někdo vás může kontaktovat po našem rozhovoru.”

Na konci rozhovoru se „Volkov“ zeptal, zda by bylo pro Evropskou unii pohodlnější jednat s Ruskem, pokud se ve volbách v roce 2024 dostane k moci opozice. Řekněme, že pokud se Julia Navalnaja stane prezidentskou kandidátkou (analogicky se Svetlanou Tichanovskou v Bělorusku).

“Julia Navalnaja” dodala: “Pokud jde o mě, nejsem proti tomu, abych se stala prezidentkou”.

“To by bylo skvělé!” – Švédka neudržela své emoce. 

A při rozloučení požehnala „statečným ruským opozičníkům“:

„Mnohokrát vám děkujeme, že jste nás kontaktovali. A doufám, že budeme v kontaktu. Hodně štěstí vám oběma. Doufám, že máte dost sil pokračovat.”

KRÁTKÝ ZÁVĚR

Jedině tak je lze chytit.

Jak se vypořádat s podobnými šprýmařskými hovory, to je volba každého. Někdo si může myslet, že je zbytečné vymáhat upřímnost pomocí takových triků. Ale oni jinak pravdu neřeknou. To, co oficiální představitelé nikdy neřeknou veřejně, si mohou zcela dovolit v rozhovorech „se svými“.

Paní Lindeová je zjevně připravena klasifikovat “za své” liberální opozici v Rusku. 

Opravdu by někde na tiskové konferenci řekla:
„Požádejte o peníze na naší ambasádě v Moskvě, pomohou vám“? Samozřejmě že ne, protože pak by každý viděl, kdo vlastně bezostyšně zasahuje do voleb jiných lidí. 

Nebo by si veřejně stěžovala, že „uvalením sankcí na Rusko za “Nord Stream 2” urazíme a poškodíme evropské účastníky stavby, a to je nepřijatelné“? Koneckonců vždyť by to bylo přímé uznání komerční povahy plynového projektu, a všechna obvinění Moskvy z nějakých geopolitických intrik by se okamžitě rozsypala.

Je dobře, že jsme se nyní alespoň dozvěděli, co si naši západní “partneři” skutečně myslí o důležitých otázkách ovlivňující zájmy Ruska. Dozvěděli jsme to, jak se říká, z první ruky.

Celý rozhovor v AJ s ruskými titulky:

Russian pranksters Vovan and Lexus communicate with the Minister for Foreign Affairs of Sweden (and the Chair of the Organization for Security and Co-operation in Europe) Ann Linde as Russian oppositionists Leonid Volkov and Julia Navalnaya.

Andrej Baranov
https://bit.ly/3fcRKKz

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
noplace
2. 8. 2021 04:40

Tahle zenska je sice hezka, ale blba jak pono.

Michal47
2. 8. 2021 14:00

No, toto je ukázka toho, jak je kolektivní západ “inteligentní”, když sedne na lep ruským komikům a ještě se svojí blbostí chvástá?! Docela jsem se při čtení bavil, jak je tito “opozičníci” elegantně veřejně znemožnili! Jen ať se ta sebranka sama odkopá!!

Хорошую ловушку вы тем мерзавцам приготовили, спасибо!