Amerika se dočká vypuštění hypersonických „Zirkonů“

Americké úřady podle The New York Times nevylučují, že mohou pomoci Kyjevu „cílit na Krym“.

Jak deník poznamenává, od referenda v roce 2014 je Washington neotřesitelný ve své pozici, že Krym je stále součástí Ukrajiny. Po začátku rusko-ukrajinského konfliktu však Bidenova administrativa kategoricky odmítla poskytnout Kyjevu zbraně nutné k úderu na Krymský poloostrov.

“Nyní se tato linie začíná zmírňovat. Po měsících diskusí s ukrajinskými představiteli začíná administrativa Bidena připouštět, že Kyjev může potřebovat sílu k úderu na poloostrov, i když takový krok zvyšuje riziko eskalace,” cituje několik amerických představitelů vydání The New York Times.

Evelyn Farkasová, vysoká představitelka Pentagonu pro Ukrajinu za vlády Baracka Obamy, řekla, že „Bez Krymu se všechno rozpadne“.

https://bit.ly/3QNF8eg

Amerika se dočká vypuštění hypersonických „Zirkonů“

Medveděv: hypersonické Zirkony byly poslány k řece Potomac. 

Kde to je a proč je to tak důležité?

Dmitrij Medveděv doslova řekl toto:

Hlavní dárek k Novému roku s nákladem střel „Zirkon“ včera zamířil ke břehům zemí NATO. Jejich dosah je 1000 km. Rychlost 9 Mach a možnost použití libovolného náboje s garancí překonání jakékoliv protiraketové obrany. Ať stojí někde 100 mil od pobřeží, blízko k řece Potomac. Tak se radujte!

Co je to za řeku a proč je tak důležitá?

Krásné jméno Potomac pochází z domorodého jazyka a znamená „obchodní místo“.

Řeka ve skutečnosti není velká. Délka pouhých 590 kilometrů. Na ruské poměry – maličkost. Průtok vody – 300 metrů krychlových za sekundu. Pro srovnání, je to jako dvě řeky Moskva. Nebo 30krát méně než Volha (u Volgogradu).

Šířka – 200-300 metrů. Někde – až 1,5 kilometru. Někde – méně než 100 metrů. Stručně řečeno, řeka není z geografického hlediska nijak zvlášť významná.

Ale z politického…

Z politického hlediska je stejně důležitá jako zmíněná řeka Moskva, na jejímž břehu stojí Moskva a Kreml. Potomac v globálním smyslu bude ještě důležitější, protože právě na ní se nachází hlavní město světového hegemona – město Washington.

Medveděv tedy se vší vážností tvrdí, že ruská loď se Zirkony se může nacházet pouhých 100 námořních mil (185 km) od Potomacu.

Přesněji v mezinárodních vodách u pobřeží Spojených států, poblíž jejich hlavního města (celková vzdálenost do Washingtonu z mezinárodních vod je cca 360-370 km). A v tomto hlavním městě je – Pentagon, prezident, ministerstvo zahraničí… Zkrátka celá velká společnost.

Rychlost letu Zirkonu je Mach 9, tedy téměř 11 000 kilometrů za hodinu (3 kilometry za sekundu).

Raketa překoná 370 kilometrů za pár minut. Vzhledem k tomu, že její hlavice může být jaderná a raketu není možné sestřelit, ukazuje se, že je to něco jako hlaveň u spánku Spojených států.

Dovolte mi připomenout, že kubánská raketová krize vypukla, protože Spojené státy se strašně bály sovětských raket na Kubě. (Spojené státy v r. 1961 nasadily v Turecku (členská země NATO) rakety středního doletu Jupiter, které mohly snadno zasáhnout města v západní části Sovětského svazu, včetně Moskvy a hlavní průmyslová centra SSSR. Tato akce Spojených států zbavila SSSR možnosti provést ekvivalentní odvetný úder. V reakci na to Sovětský svaz rozmístil pravidelné vojenské jednotky (které byly vyzbrojeny konvenčními i jadernými zbraněmi, včetně pozemních balistických a taktických raket) na ostrově Kuba, v těsné blízkosti pobřeží Spojených států. států. Pozn.red.)

Přičemž Kuba je 1800 km od Washingtonu (5x dále). Ano, a staré sovětské rakety létaly zřetelně pomaleji než „Zirkon“.

To znamená, že hrozba, kterou nyní může Rusko vytvořit, je řádově vyšší než hrozba z časů Karibské krize. A převyšuje hrozby, které mohou pro Rusko vytvořit noví členové NATO (Finsko a další).

Abych byl upřímný, vypadá to dokonce velmi odvážně. Myslel jsem, že začnou třeba s nasazením strategického letectva ve Venezuele nebo ponorek někde v Nikaragui. A oni takhle.

Zde lze namítnout, že potopit takovou loď pro Spojené státy není nic těžkého. Ano to je pravda.

Ale na základě čeho ji potopí? Klidně může plout v mezinárodních vodách, nikdo to nemůže zakázat. Ale trefit takovou loď na moři je totéž, jako bezdůvodný útok na Rusko. Stejná eskalace s přechodem k jaderné válce, kterou si Spojené státy nepřejí (ve své blízkosti).

To znamená, že buď budou muset trpět a tolerovat loď u svého pobřeží, nebo zahájit třetí světovou válku a pokusit se zničit loď rychleji, než ta zničí hlavní město USA (to lze udělat, ale lodě se hned nepotopí, nejsou zničeny okamžitě. I potápějící se ruská fregata může střílet na Washington, ale potřebují to Američané?).

Ukazuje se tedy, že Američané budou muset hrozbu vydržet a nějak s ní počítat.

Ano, je jasné, že Admirál Gorškov (nosná loď Zirkonů) nemůže zůstat u pobřeží Spojených států navždy. Ale právě jako demonstrace vážnosti úmyslů je to skvělý krok.

Amerika se dočká vypuštění hypersonických „Zirkonů“

Fregata „Admirál Gorškov“, vyzbrojená hypersonickými řízenými střelami „Zirkon“, se vydává na dlouhou cestu přes Atlantický a Indický oceán a také Středozemní moře.

Vypracuje také využití těchto hypersonických střel.

▪️Trasa ruské fregaty pravděpodobně povede i podél atlantického pobřeží Spojených států. Není divu, že prezident Ruské federace osobně hovořil s velitelem fregaty.

Tato slova na rozloučenou přímo souvisí s prohlášením Vladimira Putina z 30. listopadu 2021, kdy mluvil o úspěšném testování nových námořních hypersonických raket, jejichž letová doba „k těm, kdo vydávají rozkazy“ bude asi 5 minut.

Šlo o potenciální nasazení ruských lodí se „Zirkony“ v neutrálních vodách u pobřeží Spojených států.  Hlavní centra politického a vojenského řízení Západu se nacházejí právě na kontinentálním území Spojených států.

▪️Věříme, že admirál Gorškov je vyslán, aby prozkoumal tuto možnost nasazení. Přirozeně, v pravém slova smyslu by se mělo jednat o spojení hladinových lodí a ponorek, alespoň s logistickým bodem flotily, lépe řečeno s námořní základnou. Například na Kubě.

A s největší pravděpodobností kubánský prezident Miguel Díaz-Canel na konci listopadu 2022 nebyl na návštěvě v Moskvě jen proto, aby společně s ruským prezidentem otevřel pomník Fidela Castra.

P.S.

Ruské rakety, které by případně mohly být rozmístěny v Nikaragui, Venezuele nebo na Kubě nebudou namířeny proti Spojeným státům. Slouží výhradně k boji proti námořnímu pirátství u pobřeží Mongolska. (Sarkasmus)

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3GnBF1d
Jelena Panina

sdíletj na

3.6 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
81 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
19. 1. 2023 00:40

Co?
Slouží výhradně k boji proti námořnímu pirátství u pobřeží Mongolska.” ???

Pedro
19. 1. 2023 03:16
Odpovědět  RASputin

Na trolí hnízdo.

Velitel
19. 1. 2023 06:35
Odpovědět  RASputin

Odpovím otázkou. Co má ČR a Mongolsko společné?

pav-el
19. 1. 2023 07:25
Odpovědět  Velitel

Koně Převalského. Rádi létají letadly Casa. Zřejmě se pro tento účel letadla koupila. Že, Parkanová? Zazpívej o tom praporu, který nás přikryje.

Rattus
19. 1. 2023 14:01
Odpovědět  Velitel

Oba jsou chudé státy.

Rattus
19. 1. 2023 14:02
Odpovědět  Rattus

Ale možná nás brzy předhoní.

skeptik
19. 1. 2023 16:39
Odpovědět  Velitel

Mongoloidy. V ČR se poznají tak, že nemají vlastní názor ale řídí se pokyny aktivistických propagandistických médií.

Milan ze Zahrady Čech
20. 1. 2023 07:25
Odpovědět  Velitel

Moře s piráty

Albi
19. 1. 2023 09:51
Odpovědět  RASputin

Ale no tak! Přehlédl jste poznámku v závorce – jde o sarkasmus (Wikipedie – sarkasmus označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
RASputin
19. 1. 2023 16:17
Odpovědět  Albi

to bylo dodáno (edit) až po mém komentu

Jája
19. 1. 2023 18:47
Odpovědět  Albi

No konečně si toho někdo všiml. Já Vám děkuji.

Frank
19. 1. 2023 10:03
Odpovědět  RASputin

Nepochopil jste ironii?

Markýza
19. 1. 2023 16:00
Odpovědět  RASputin

No jasně – a co jste si myslel? :-))

Veny232
19. 1. 2023 01:39

Jednu na Fašington i za mě…

Jaris
19. 1. 2023 08:19
Odpovědět  Veny232

…a druhou na New York.

Vaska
19. 1. 2023 09:57
Odpovědět  Jaris

pánové zapomínáte na Londinium

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
19. 1. 2023 11:22
Odpovědět  Vaska

Tak tohle by nám šlo na výbornou. Dejte mi lidi, já to udělám. 🤣🤣🤣

Milan ze Zahrady Čech
19. 1. 2023 20:22
Odpovědět  Vaska

Myslíte ten chalífát?

Vaska
19. 1. 2023 21:17

jo britskej chalifát

rusticana
19. 1. 2023 13:38
Odpovědět  Veny232

Osobně, raději bez raket. 86% občanů USA, Švýcarů, Turků, Peršanů, Keltů nebo Rakušáků se obejde bez války nebo válek. Jen mě mrzí, že znám národy, které jsou už minimálně z 52% di faschi. Mír a ne likvidace obyčejných lidí to je jen moje přání a doufám i Vaše. Chceš-li mír, zboj a ukazuj zbraně. Proto dravci cení zuby – ukazují zbraně!

Markýza
19. 1. 2023 20:21
Odpovědět  Veny232

Dnešní Svatošova analýza – jaujaujau…………

https://www.michalapetr.com/

Teuton
19. 1. 2023 04:51

Fakt vypukne III. světová válka kvůli dokurvené zemi názvu Ukrajina ? Kvůli těmto syrovou cibulí smrdícím Vasilům a Vasilisám se celá planeta promění v radioaktivní poušť ? To jako fakt ?

jiří
19. 1. 2023 07:40
Odpovědět  Teuton
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan1
19. 1. 2023 08:36
Odpovědět  jiří

Mozna, ze Zirkony i takove bomby maji. Vzhledem k rozsirene elektronice – vsude a ve vsem mate chipy by to znamenalo vyrazeni vsech elektronickych zarizeni jako smartphonu, PC, ridicich central el. energie. atd. Poridte si krabici s magnetickeho plechu a davejte tam sve telefony a Notebooky. Budou chranene proti EMP.

Boomer
19. 1. 2023 08:47
Odpovědět  Jan1

..akorát že po útoku EMP vám budou tak jako tak na prdlajs. Všechno totiž do kovové krabice schovat nelze, třeba takovou elektrárnu..

Pan Tau.
19. 1. 2023 10:13
Odpovědět  Jan1

A po té EMP ráně, když nic nebude fungovat si ten mobil z té krabice vyndáte a,..co jako s ním, když nic nebude fungovat? Vyfotit se s ním, ale mech. fotoaparátem značky Zenit;)

Pavel K
19. 1. 2023 11:24
Odpovědět  Pan Tau.

😂 😋 😂 👍

Jan1
19. 1. 2023 19:30
Odpovědět  Pan Tau.

To se uvidi. Soucasna zarizeni jsou odstinena, o tom nebezpeci se vi uz desetileti, jenom vy to nevite.

Jan1
19. 1. 2023 20:00
Odpovědět  Pan Tau.

Tak ten telefon do te krabice nedavejte vy chytraci. Ani to by nestacilo. Mluvim o jedine mozne ochrane. Pak jeste musite mit baterii a solarni panel s invertorem, protoze proud nebude. Invertor ma take elektroniku, meni DC na AC, ktere je nutne chranit. Nebude ani internet. Co bude s mobilni siti se uvidi. Bez ni nepujde uz vubec nic.
Budou zase hlasni chodit s bubnem a roztrubovat zpravy. Aspon uz nikdo na ulici nebude cumet jen do mobilu a do vas vrazet.

oldoo
19. 1. 2023 07:50
Odpovědět  Teuton

Ne,ale kvůli ukrajinským rasistickým tupcům, podobným jako ty, možná ano!

Aleš
19. 1. 2023 07:52
Odpovědět  Teuton

O Ukrajinu tu nejde, USA mají takový dluh, že potřebují rozkrást Rusko a Ukrajina je pouze oběť USA v tažení na Rusko.

Jaris
19. 1. 2023 08:29
Odpovědět  Aleš

Presne! Jak se zda, tak EU rada USA ve valce s Ruskem vypomuze. Take by si rada urizla kus kolace, jenze jim to usaci nedovoli a Rusko uz vubec ne! Ani jednem, ani druhym zlodejskym banditum.

Jan1
19. 1. 2023 19:47
Odpovědět  Jaris

EUhnie si mozneho spojence sama sankcemi a nepratelstvim odradila. A tzv. spojenec USA ma zajem jen na oslabeni a zniceni hospodarstvi Nemecka i EU. Chteji z nich udelat rozvojove zeme, kam budou prodavat sve vyrobky a LNG.

Vaska
19. 1. 2023 10:00
Odpovědět  Aleš

a proč tak chtěj chazaři Krym – že by staré chazarské okultní místo ? Psalo se, že tam jsou staré památky a archeologům je zakázáno se v tom hrabat

Pavel z Moravy
19. 1. 2023 10:57
Odpovědět  Vaska

Vždyť je Krym klíčové místo regionu? Proč tam amíci chtěli základnu? Z Krymu vyjížděl admirál Ušakov na své plavby ničící Frantíky a osvobozující všechna obsazená území od frantíků. Krym má význačnou důležitost.

Pavel K
19. 1. 2023 11:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle máte pravdu oba dva. 🙋‍♂️

All
19. 1. 2023 12:46
Odpovědět  Vaska

Je to jedno z velmi důležitých míst na Zemi,kde se soustřeďuje mnoho energie,je tam i více ,celé pole pyramid,většínou těsně pod povrchem země a jsou aktivní. Amíci proto velmi touží toto ůzemí získat,má velkou cenu a význam.Tohle místo nesmí ovládat ničitelé,dravci,ani černí okultní mágové aristokratů-černá šlechta, co řídí i nosaté bankéře. Bum.

trtal
20. 1. 2023 11:54
Odpovědět  All

48 pyramid

Markýza
19. 1. 2023 16:02
Odpovědět  Aleš

A nezapomeňte, že už ho skoro měli! Ale Putin jim tu voňavou lahůdku sebral pod nosem – to naštve.

Pavel K
19. 1. 2023 08:07
Odpovědět  Teuton

Syrová cibule je náhodou zdravá, ale nesmí se zapíjet lavorovicí. 🤣
Jinak ten závěr článku mě pobavil, za mě humorné.👍🤣

Jan1
19. 1. 2023 08:39
Odpovědět  Pavel K

To G.W. Bush prece rikal, ze US rakety na hranicich Ruska Rusko neohrozuji a ze jsou namireny proti Iranu.

Pavel K
19. 1. 2023 08:52
Odpovědět  Jan1

Tak je to možné, ono tam u nich sněží po celý rok. 😋🙋‍♂️

me2d44
19. 1. 2023 09:11
Odpovědět  Pavel K

Myslím, že všechny, co aspoň trochu znají zeměpis. Aspoň nevím o tom, že by Mongolsko (vnitrozemský stát) nějaké pobřeží mělo. Ale amíky to vyděsit mohlo – stejně jako v Černém moři, kde jejich křižník plul v mezinárodních vodách, ale navigace mu ukazovala, že je na suché zemi, 30 mil ve vnitrozemí – však se taky asi 12 členů posádky muselo objednat k psychologovi a skončilo s prací u mariňáků…

Pavel K
19. 1. 2023 09:26
Odpovědět  me2d44

Tak já to někde četl, že ne jen navigaci ale všechen systém na lodi. Údajně v tom měla prsty ruská stíhačka, který tam a zpět měla proletět v jejich blízkosti a oni jen vejřili. Jak to bylo doopravdu netuším.

me2d44
19. 1. 2023 10:08
Odpovědět  Pavel K

Pravda, kromě navigace jim REB vypnul i palební lokátory a monitory zhasly, ale to zjištění, že jsou na suché zemi – byť si v “pohodě” plavou, to byla asi ta největší darda. A skutečně se jednalo o jeden Suchoj, který si “dovolil” na Cooka udělat “bu-bu-bu”.

me2d44
19. 1. 2023 12:31
Odpovědět  me2d44

Jen dodatek: to SU-čko mělo na palubě “jen” systém Chibiny. Dneska už Rusi mají i Krasuchu – a proč by jedním z těch systémů nemohl být vyzbrojen i Admirál Gorškov? (na korvetě je místa dost, překážet nebude, v boji pomůže…). Je to jen úvaha – ale myslím, že není daleko od pravdy. Protilodní střely se nemusí jen sestřelovat – někdy stačí jim včas dát falešnou informaci – a ztratí se v oceánu.

ZMann
19. 1. 2023 08:49
Odpovědět  Teuton

Ukrajina je jenom záminka, hlavní důvod je vyrabovat Rusko a o to se satanistická sebranka snaží už několik století.

All
19. 1. 2023 13:00
Odpovědět  ZMann

Těch důvodů je dnes více. 1)pomsta chazarů a slib,že se jednou vrátí aby zase mohli loupit a vybírat výpalné jako kdysi, 2) využití banderonacistů ze strany USA proti Rusku, 3) likvidace Genofondu slovanů na ukrajině k velké radosti anglosasů a podle plánů anglosasů, 4) neokoni z USA chtějí prostřednictvím okrajiny vyvolat III,svět.válku za každou cenu,čekají na ideální příležitost,ale ponorky s Belgorodem,a taky Kinžaly a Zirkony jim to kazí.

Pavel
19. 1. 2023 08:54
Odpovědět  Teuton

Nevypukne kvůli “dokurvené” zemi zvaná Ukrajina, ta je oběť jako Rusko.Tu “dokurvili” amiokupanti pučem 2014 a nastolením vlády nacistů v Kyjevě! Vypukne kvůli “zkurveným” zemím USA a NATO.Tam je to hnízdo sršňů co chtějí ruské nerostné bohatství zadarmo a ovládat celý svět,jako “Áda”. Ale to těm vymytým mozkům nikdy nevysvětlíte,dokud nebudou rýt rypákem v bahně zákopů tak jako “Ukrové” u Bachmutu neuvěří!!!

All
19. 1. 2023 13:31
Odpovědět  Pavel

O čem se nemluví,ale ví se to, Česká republika je stále součástí likvidačního plánu slovanů ze strany anglosasů. Jsme něco ůplně jiného,než tihle satanisté. Stále aktivují plán na ničení Genofondu Slovanů. Je to střet mezi dobrem a zlem,mezi světlem a tmou. Zlo je zde pouze technokratické a silně zaostává za duchovním vývojem slovanů,kteří mají svou božskou podstatu dobře ukrytou v genech,ale nejenom tam. Učinná zbraň zla proti nám už po mnoho staletí byla prolhanost-infiltrace- podplácení. Je to tu zase, ůplatný sliz pětikolky ,bezcharakterní havěť zrádců zase posluhuje temnotě,zlu na téhle planetě.

zuza
19. 1. 2023 09:36
Odpovědět  Teuton

Ukrajina v tom nehraje takmer žiadnu rolu, ak vypukne 3. svetová, tak to bude kvôli dokurvenej zemi menom Veľká Británia a USA

Pavel K
19. 1. 2023 11:31
Odpovědět  zuza

Da da, dievočka, da da. 😂🌹🙋‍♂️

All
19. 1. 2023 13:53
Odpovědět  zuza

Např.i podle Blavatské jsou severní národy slovanů udržovatelé i ochránci živé genetickoinformační databanky na Zemi už jeden milion let. Přežili jsme včechny katastrofy,tu před 800 000 léty,i ty další až po tu poslední před 10.000 léty. Máme tu znovu ten černý mor,zbytků po atlantidě v podobě anglosasů,jsou tu a máte pravdu, UK tu nehraje hlavní roli,na UK se jen ničí slovanský genofond v počátku,jde o to zakousnout Rusko,vyhladit slovany všechny ,včetně čechů a slováků a dodrancovat technokratickým způsobem co zbylo a hlavně ruské ůzemí.

unor 2022
19. 1. 2023 08:12

‘V. Putin a Rusko tak paradoxne dela pro zachranu zbyle mnoziny zvane ‘prosty’ Ukrajinec mnohonasobne vice nez samotne ukrajinske vedeni podporovane ukrajinskym exilovym premierem Fialou.

Helena
19. 1. 2023 08:18
Odpovědět  unor 2022

Ukrajinské vedení bylo dosazeno USA aby hájilo a prosazovalo zájmy USA proti Rusku-a to všemi způsoby. “prostý” Ukrajinec nikoho ani trochu nezajímá.

Pedro
19. 1. 2023 09:16
Odpovědět  Helena

“prostý” Ukrajinec pouze hajluje.

Albi
19. 1. 2023 10:06
Odpovědět  Pedro

To ne, to snad bude “velký Ukrajinec” – prostý Ukrajinec je jednak dobrý jen k odvedení na frontu k předhození “mlýnku na maso” a druhak tak chudý, že ani na úplatky “velkým Ukrajincům” nemá, aby mohl emigrovat do EU. Raději si hlídá těch svých pár šušňů, před velkými Ukrajinci – pardon ruskými zloději, aby je neodeslali (poštou do Ruska). 🙂

Standa
19. 1. 2023 13:10
Odpovědět  Helena

Také jde o to, kým bylo dosazeno ,,České vedení”?

Jan1
19. 1. 2023 08:27

Na 3 utoky drony na letiste strategickych sil hluboko na uzemi Ruska Rusove vojensky nereagovali. Jenom Putin rekl, jeste jeden utok a mate atomovku. Od te doby je klid. Zautoci-li na Krym, nesmi Rusove uz vahat a ztrestat primo USA, ktere valku na Ukrajine s NATO ridi a podporuji. Nebude to tedy tak jako za 1. a 2. svetove, ze USA zustanou mimo konflikt bez ohrozeni a budou si mnout ruce jak se blbci vzajemne zabijeji a US zbrojarum rostou zisky. Zirkony nesou konvencni naloze a tak to nebude atomovy utok! Hitler tyto rakety nemel a tak se snazil diverzanty napadnout USA.

AE pise o ovladnuti katolicke cirkve, ktera v kazani podporuje servilniho spenata a dehonestuje Babise. Je to dalsi potvrzeni, ze cirkev byla vzdy po staleti na strane mocipanu, jinak by uz davno zanikla. Katolici si musi uvedomit, ze cirkev je soucasti aparatu k udrzeni moci. O lidi jim jde pouze hubou a Jezise zneuzivaji pouze pro ospravedlneni sve existence. Kardinal Duka prece podporoval i ockovani deti!!!
https://aeronet.news/video-knez-z-kostela-rimsko-katolicke-cirkve-v-rokytnici-nad-rokytnou-vyhrozoval-behem-nedelni-bohosluzby-volicum-andreje-babise-a-neprimo-oznacil-ex-premiera-za-nedemokratickeho-kandidata/

me2d44
19. 1. 2023 09:18
Odpovědět  Jan1

Poznámka: Na hladině 100 mil od Potomaku je Admirál Gorškov – jestli si někdo myslí, že bez ochrany, tak doporučuji “budíček”! – Mám pocit, že tam někde poblíž bude jistící Varšavianka, kterou jsou amíci schopni detekovat až při odplutí – jak už se jednou stalo při “návštěvě Varšavianky v Mexickém zálivu…

Pavel K
19. 1. 2023 11:34
Odpovědět  me2d44

Tak chrápali nebo co?!! Za to může to sněžení, pak je snížená viditelnost. 🤣🤦‍♂️

me2d44
19. 1. 2023 11:56
Odpovědět  Pavel K

Nechrápali: Typ Varšavianka je ponorka s nátěrem stealth a navíc s extrémně tichými motory. Takže není v silách US mariny ani zjistit, odkud na ně udeří. Mám pocit, že podobné vlastnosti má i nejnovější ruská ponorka Belgorod – ta je navíc přizpůsobena jako nosič a řídící loď pro torpéda Poseidon. Kde je teď se tají, ale co kdyby Admirála Gorškova zajišťoval právě Belgorod – torpéd na palubě má dost, rychlost pod vodou neměřitelnou, ponor až 1000 m – chce se někomu riskovat tsunami ve Woshingtonu, nebo v New Yorku? Já bych do toho teda nešel – je to mimo hranice republiky. Rus do toho půjde, pokud bude muset – tak jako porazil Napoleona a v dalším století dobyl Berlín.

Boomer
19. 1. 2023 14:11
Odpovědět  me2d44

.. a od doby, kdy mají Rusové zmáknutou zkratku pod Severním pólem, si jeden nemůže být jistý ničím. Sfiňa svět..

Jan1
19. 1. 2023 19:37
Odpovědět  me2d44

Mne to napadlo taky. Fregata i kdyz ma Zirkony je prece oproti tem nadlidem a hulvatum a jejich ochrane pobrezi jako moucha. Musi byt zabezpecena Rusy (ponorkami, Posseidony, atd.) a Amici to vedi, proto ji nechavaji na pokoji. Ze by ale hrala navnadu pro US jestraby? Uvidime. Trump prece nekolikrat rikal ‘sledujte vodu’!

ANTIUKRAJINEC
19. 1. 2023 09:31
Odpovědět  Jan1

kardinál dominátor se hlavně pěkně napakoval pro sebe-jako pravý syn církve svaté

Jan1
19. 1. 2023 08:42

Je na case vzit Londyn a US rizeni do klesti permanentniho ohrozeni, proti kteremu nemaji ochranu.

Boomer
19. 1. 2023 08:58

Rusko – japonská válka 1904 -1905 skončila pro Rusko porážkou mimo jiné proto, že baltská eskadra nemohla k plavbě do Tichomoří použít Suez, čímž přišli Rusové o moment překvapení.
Dnes je jiná doba a jiné zvyklosti.. a fregata Admirál Gorškov je toho ukázkou.

Kdo zapomíná na své dějiny, je odsouzen je opakovat.

Pedro
19. 1. 2023 09:19
Odpovědět  Boomer

Vše je už jinak.

fa73c85ba07ca9c9570092a131f1f9d485626c606631339be71e31215338e231.jpg
Albi
19. 1. 2023 10:09
Odpovědět  Pedro

🙂

Pavel K
19. 1. 2023 11:35
Odpovědět  Pedro

😲 😲 😲

Jan1
19. 1. 2023 19:40
Odpovědět  Pedro

Ja bych tu vlajku videl na jine casti tela, kde je output. Spolu s vlajkou EUhnie.

me2d44
19. 1. 2023 12:05
Odpovědět  Boomer

Už jsem někde četl, že porážka v Rusko-Japonské války nebyla zásluhou Japonců – ale že to byla otázka zrady v ruské armádě. Kwangtunskou armádu pak – po čistce ve velení – Sovieti zničili za 14 dnů. Válku zpravidla nevyhrávají ti dole. Tak, jako u nás v 1938 – s Hitlerem, v 1968 se vstupem vojsk VS vždy to byla zrada nejvyšší generality, to ona vydávala rozkazy nebránit se, nebojovat. Prostí vojáci a důstojníci se v obou případech bránit chtěli!

me2d44
19. 1. 2023 12:09
Odpovědět  me2d44

Dopněk: stejné to bylo v 1989: jako zástupce velitele roty jsem měl 14 dnů pohotovost s trvalou přítomností v kasárnách, aby náhodou vojáky náhodou nenapadlo se zapojit do protivládních protestů. 14 dnů jsem se s rodinou viděl jen přes plot (k bytovce, kde jsem bydlel, to bylo cca 10 m)

skeptik
19. 1. 2023 17:05
Odpovědět  me2d44

V r. 1938 to byla zrada Anglie, Francie a Polska. Na prezidenta Beneše byl z jejich strany činěn sprostý nátlak a vyhrožování, aby se podřídil a nepostavil se Hitlerovi.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/mnichov-1938-moskevske-archivy-opet-prepisuji-historii/r~i:article:618021/

José
20. 1. 2023 07:04
Odpovědět  Boomer

Japoncům pomáhaly USA a ani Francie, ani Anglie, spojenci Ruska neučinili nic, co by Rusku pomohlo, spíš mu házely klacky pod nohy. Rusko přes všechny tyto podrazy s nimi spolupracovalo a jak to dopadlo po I. svět. válce víme. Shodou okolností, František Ferdinand d’Este krotil všechny horké hlavy a varoval před válkou, která by podle něj znamenala zánik středoevropských monarchií včetně Ruska a k tomu také nakonec došlo. Dle mého názoru byl právě tento jeho postoj záminkou k atentátu, za kterým stály západoevropské státy a Srbsko hrálo jen v roli užitečného idiota.

Pavel K
20. 1. 2023 07:59
Odpovědět  José

….a česneci.

Administrátor
P.A.Semi
19. 1. 2023 09:10

Před časem sem někdo dával video od D.Majdanova Sarmatuška
Iz Rossie matušky, v dolg leťat sarmatušky, na sojediněnye štátušky
Spoluautor textu D.Rogozin, to byl nějaký šéf tamní kosmické agentury…?

πα½

me2d44
19. 1. 2023 10:30
Odpovědět  P.A.Semi

Písničku jsem si poslechl celou. Máte +. Ale, proč hned jaderné Sarmaty, když Admirál Gorškov křižuje v mezinárodních vodách poblíž USA a má na palubě levnější Zirkony, schopné nést konvenční i jadernou hlavici? A o tom, že má pravděpodobně jištění ponorkou, to už jsem psal – na dálkovou plavbu žádná loď nepluje bez zajištění. Navíc, přístavy na Kubě nebudou daleko.

Boomer
19. 1. 2023 14:08
Odpovědět  me2d44

..s Gorškovem je to podle jednoho přísloví.. kde visí kožich, tam skáčou blechy.

Pijack
19. 1. 2023 13:11

Dobrých zpráv není nikdy dost.

All
19. 1. 2023 14:26

Na tu rakovinu neokonů,anglosasů i chazarů platí jen ty Zirkony z admirála Gorškova a ponorek typu Belgorod. A konečně by se mohl pro celou EU vyzkoušet aspoň na 24 hod.systém vyzmizikování veškeré elektroniky s tím dosahem 6.000 km a pocítit ten klid,to ticho a poslancům začít rozdávat rýče,motyky,hrábě a umožnit tak i schwabovi s leinem nachytat aspoň pro sebe trochu much a housenek ke svačince.

David
19. 1. 2023 21:13

To zase prrr! Brzděte své válečnické nadšení, to nikam nevede a nikdy nikam nevedlo. I kdyby tam už byli, opravdu si myslíte, že by někdo soudný dal povel k útoku? To by byl konec světa vážení.