politika

Američtí žoldnéři odsouzeni ve Venezuele na 20 let vězení

Generální prokurátor Bolívarské republiky Venezuela Tarek William Saab oznámil rozsudek nad americkými žoldnéři zadrženými v zemi v květnu. Oznámil to na svém účtu  na sociální síti.

Podle generálního prokurátora se dva američtí občané přiznali k přípravě státního převratu ve Venezuele a byli odsouzeni na dvacet let vězení.

2) … dichos señores ADMITIERON haber cometido delitos d conspiración, asociación, tráfico ilícito d armas d guerra y terrorismo tipificados en el Código Penal: por lo q fueron condenados a la pena d prisión d 20 años, meses y 9 dias …la #AUDIENCIA sigue con demás #imputados
4:12 dop. · 8. 8. 2020

Luke Denman a Ayran Berry obviněni ze spáchání závažných zločinů. <…> Dnes přiznali svou odpovědnost za fakta [o zločinu], “ citovala agentura TASS generálního prokurátura Venezuely.

Současně je třeba poznamenat, že vyšetřování případu dalších zadržených žoldáků ještě nebylo dokončeno.

Jak bylo uvedeno dříve, 3. května byla ve Venezuele zadržena skupina žoldáků, mezi které patřili i občané USA. Podle zpravodajských služeb Venezuely cílem ozbrojené skupiny byl ozbrojený převrat s obsazením jednoho z letišť země. 

Americký prezident Donald Trump popřel, že věděl o jednání amerických občanů a také popřel zapojení Spojených států do plánů žoldáků.

https://bit.ly/2DJZBzk

sdílet na