Američtí „demokratizátoři“ zasévají terorismus a smrt po celém světě – Lavrov

Všechny pokusy Američanů „demokratizovat“ státy, které se jim nelíbily, skončily stejně – stovky tisíc obětí a ruiny na místě zemí „osvobozených od diktatury“.

Na tiskové konferenci ve Volgogradu to uvedl ministr zahraničí RF Sergej Lavrov, uvádí PolitNavigator.

“Američané vyhlásili svůj cíl šířit demokracii po celém světě – tak jak ji chápou. Díky tomu byl zničen Irák v roce 2003. Dobře si pamatuji, jak George W. Bush, na palubě letadlové lodi v Perském zálivu, hlásal vítězství demokracie v Iráku.

Až dosud nebyl Irák schopen obnovit svoji územní celistvost a počet obětí při této „demokratizaci“ Iráku se pohybuje v řádu statisíců. Po zabrání Iráku Američany se navíc objevily nové teroristické skupiny, zejména nyní populární “Islámský stát”.

Po válce v Afghánistánu, ještě v devadesátých letech, kdy se k moci dostal Taliban, se objevila “Al-Káida”. Po Iráku se objevil „Islámský stát“ a poté, co rozbombardovali Libyi, se teroristé vrhli i do černé Afriky, tam se objevily odnože „Islámského státu“, řekl Lavrov.

Ministr zahraničí také poznamenal, že Američané “zasévali” své hodnoty v Afghánistánu dvacet let, ale v důsledku toho převrátili zemi v globální hrozbu nových ozbrojených konfliktů.

“Ve stejné Libyi si lidé před příchodem Američanů užívali obrovských sociálních výhod, byla to země velmi bohatá na ropu.

Muammar Kaddáfí, kterého Američané nechali brutálně zabít, a ukázali to naživo v přímém přenosu, byl pravděpodobně do určité míry diktátor, ano, byly za něho represe, byl uvězněn určitý počet lidí, ale to se nedá srovnávat s těmi stovkami tisíc Libyjců, kteří zemřeli kvůli této „demokratizaci“ započatou našimi západními kolegy.

Pokud je právo na život prohlášeno za hlavní lidské právo, pak srovnání není ve prospěch těchto „demokratizátorů“. 

Dvacet let v Afghánistánu dělali to samé: úporně zaváděli vlastní pořádky,“ uzavřel Lavrov.

https://bit.ly/38vDjxd

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
roxi
2. 9. 2021 08:42

Jednoduše, výstižně .

Michal47
2. 9. 2021 11:26

Přesné a jasné “ohodnocení” těch pindostánských teroristů a zločinců, kteří už v mnohém předčili zvěrstva nacistů!! Vážím si S. Lavrova a teď bych ještě od něho očekával, že přestane konečně oslovovat tu anglosaskou verbež jako “partneři”, ale tím, čím oni jsou doopravdy, totiž nepřáteli a teroristy, škodícimi celému světu a RF a ČLR jmenovitě!! Jak mohla příroda dopustit, že se genetickým vývojem lidstva zrodilo takové odporné monstrum, jako jsou anglosasové obecně a pindostánci jmenovitě?!?

Milan
2. 9. 2021 21:38
Odpovědět  Michal47

Je to triumvirát – Putin, Šojgu, Lavrov.
Ale nemaj to lehký; pátá kolona se tam má stále ještě čile k světu. A to jí Putin osekává chapadla už dvě dekády. Ale furt lepší než u nás – u nás ji máme u vesla. A jestli proserem volby, máme zaděláno na další Temno – akorát že tentokrát už by to mohlo být ne na tři století, ale nafurt.

Karel
2. 9. 2021 22:07

Perfektně popsaná historie amerického snažení. Děkuji.

pepa
2. 9. 2021 23:16

Lavrov má opět pravdu.
Prakticky všechny části světa se již staly cílem intervence U“ss“A.Bez mandátu OSN.Poslední dobou s podporou ,(někdy tichou)evropských zemí včetně ČR.
Celkovým souhrnem se dá dospět k tomu,že jsou U“ss“A zodpovědné, přímo,nebo nepřímo,za 20-30 mil.životů od 2.světové války dodnes a to v dílčích konfliktech a válkách všude po celém světě.
Rodiny a přátelé těchto obětí mají oprávněnou nenávist k USA,ale i k jejich přisluhovačům,včetně ČR.
Oni nevidí žádný rozdíl v tom,jestli jim ztrátu blízkých způsobila akce americké armády,NATO,zástupné jednotky,”soukromé armády”dodavatelé munice”váleční rádci”americké armády či jakékoliv jiné cesty,včetně převratů a embarg.
Oni mají jiná důležitá rozhodnutí.Třeba jak přežít.Jak přežít strátu dětí,rodičů,blízkých.
Jsou to lidé co nemají co ztratit.
Jen bolest beznaděj a hněv.
Kolik”11tých září”způsobily UssA ostatním národům?
Každý pozůstalý,každý sirotek,každý rodič,každé dítě.Ti všichi jsou potencionální teroristé.