Americký velvyslanec opustí Rusko „za rodinou“

Navzdory skutečnosti, že americký velvyslanec v Rusku Sullivan dvakrát odmítl dodržet „doporučení“ ruského ministerstva zahraničí odjet do USA na „konzultace“, Rusko nakonec dočasně opustí. 

Ačkoli včera večer bylo oznámeno https://www.eg.ru/politics/1167824-posol-ssha-ne-zahotel-uezjat-iz-rossii/, že americký velvyslanec se nechtěl držet doporučení ruské strany a odjet, dostalo se mu toho, že ho oficiálně vyhnali na všech frontách.

Velvyslanec USA odmítl opustit Rusko

Přes doporučení Moskvy nemá velvyslanec v Rusku John Sullivan v úmyslu opustit zemi, uvedl Axios s odvoláním na zdroje. Americké ministerstvo zahraničí odmítlo tyto informace komentovat.

Podle mediálních partnerů Sullivan věří, že pokud ruský prezident Vladimir Putin chce, aby opustil zemi, musí ho k tomu donutit.

16. dubna ruské ministerstvo zahraničí v reakci na nové americké sankce vyhostilo deset amerických diplomatů a doporučilo, aby americký velvyslanec jel „domů na konzultace“. 

V podstatě to znamená, že ruské orgány vyhošťují amerického velvyslance. 

Podle https://clck.ru/UPYXa s odkazem na mluvčího ministerstva zahraničí nakonec velvyslanec USA přece jenom odjede do Washingtonu kvůli „komunikace se svou rodinou a konzultaci“. 

Odjezd proběhne tento týden. Do Ruska se vrátí „v příštích několika týdnech“. 

Obecně – ruské ministerstvo zahraničí se ve svých „doporučeních“ ukázalo jako velmi vytrvalé a přesvědčivé.

https://bit.ly/2QGKsoS
https://bit.ly/3uXKwzw

sdíletj na