Americký válečný zločinec: Bidenův tým přiměje Bělehrad uznat Kosovo

Generál Wesley Clark, vrchní velitel NATO během agrese proti Jugoslávii, je přesvědčen, že je nejvyšší čas, aby Srbsko uznalo Kosovo jako samostatný stát.

Clark o tom řekl v rozhovoru pro „KlanKosova“.

„Po srbském masakru obyvatel Račaku* v lednu 1999 bylo použití síly nezbytné, protože Miloševič se rozhodl podniknout policejní a vojenské kroky proti Kosovské osvobozenecké armádě (UCK) a kosovským Albáncům,“ pokračuje Clark ve lži.

Podle něj měl oficiální Bělehrad uznat nezávislost Kosova již dávno.

„Není pochyb o tom, že je čas, aby Srbsko uznalo Kosovo jako nezávislý stát. Doufám, že prezident Joe Biden a jeho tým najdou konstruktivní cestu, která povede vpřed celý region a zejména Kosovo,“ říká generál.

Důvodem bombardování Jugoslávie silami NATO bylo jen zfalšování „masakru v Račaku“, kdy byla těla teroristů zabitých při střetech se speciálními jednotkami ministerstva vnitra, oblečená v civilu, vydávána za těla civilistů.

Během agrese NATO proti Jugoslávské federativní republice bylo během 78 dnů nepřetržitého bombardování podle ministerstva obrany Srbska zabito 2 500 civilistů, z toho 89 dětí a 1 031 vojáků a zaměstnanců ministerstva vnitra.

Podle stejného zdroje bylo asi 6 tisíc civilistů vážně a lehce zraněno, a také 2 700 dětí, 5 173 vojáků a policistů,
25 osob je stále nezvěstných.

Za 11 týdnů každodenních leteckých útoků, NATO provedlo 2300 úderů na tehdejší Jugoslávii a shodilo 22 000 tun bomb, včetně 37 000 zakázaných kazetových bomb a bomb s ochuzeným uranem.

* Casus belli Račak (albánsky Reçak) – Casus belli byla v tomto případě událost z 15. ledna 1999 ve vesnici Račak. Podle americké diplomacie tam došlo k masakru albánských civilistů, Srbové však toto tvrzení popírají.

Ve vesnici Račak bylo nalezeno 45 těl Albánců, za jejichž zabití (bez důkazů) byly obviněny srbské bezpečnostní síly. Tato událost měla osudový vliv na rozhodnutí bombardovat Jugoslávii, přestože nikdy nebylo potvrzeno, že došlo k masakru civilistů. Zprávy Srbů hovořily o tom, že v Račaku zahynuli albánští teroristé, avšak na Západě byla tato událost označena jako zločin na civilním obyvatelstvu a posloužila jako výmluva pro bombardování NATO.

https://bit.ly/31VNrwb

sdíletj na