Americký pařát dirigoval útok na srbský parlament

Včera v noci byl parlament v Srbsku napaden velkým davem.

Jednoduše řečeno, byla to prozápadní opozice, která shromáždila dav pod záminkou vyjádření protestu proti zavedení zákazu vycházení, který byl plánován kvůli skutečnosti, že zemi hrozila druhá vlna coronaviru.

Srbský vůdce Alexander Vučič se setkal se zástupci zemí EU a měli v plánu diskutovat o osudu Kosova.
Američané nebyli na tato jednání pozváni.

Existuje přímá souvislost mezi útokem na parlament a nespokojeností USA, protože dav začal zuřit hned po schůzce. Na bulváru krále Alexandra se sešlo 5 000 lidí, které shromáždil oligarcha Dragan Jilas, který bojkotoval parlamentní volby v Srbsku.

Demonstranti byli pobouřeni, že zákaz vycházení neumožňuje shromažďování více než 5 lidí, kavárny se zavřou a kulturní a sportovní akce budou zakázány. Kromě toho bylo nařízeno, aby se studenti, kteří nejsou rezidenty vrátili domů.

Protest byl velmi organizovaný a promyšlený.

Na ulici se shromáždili většinou silní muži do 45 let, jejichž chování bylo velmi podobné agresivním „fanouškům fotbalu“ – jejich tváře byly skryty pod čepicemi a maskami.

V 9 hodin večer obsadili jednu z hlavních ulic, a tak zablokovali městskou hromadnou dopravu a sanitky.

A začal skutečný organizovaný chaos – dav křičel, pískal, chrastil a dokonce bil do pánví a hrnců, stejně jako při svržení Miloševiče. Hlavní skupinu bylo možno najít pod velkou vlajkou se symboly Kosova.

Poté na scénu nastoupili provokatéři – zahřívali lidi hesly, třeba že v Srbsku není korona, je to jen svévolnost úřadů a osobně Vučiče. Začali zapalovat ohně a házet zapálené předměty na lidi, kteří bránili budovu parlamentu, pak na řadu přišly kameny a také hořící pochodně.

Policisté se museli uchýlit k použití obušků a slzného plynu.

Pozorovatelé naznačují, že bez amerického pařátu se to v této situaci neobešlo, Západ chce vyvíjet tlak na Srbsko v otázce Kosova, a případně narušit „Turecký proud“ a další ruské projekty.

Je zřejmé, že dělat potíže Rusku – je cíl všech těchto protestů organizovaných Západem na Balkáně.

Zolotoy
https://bit.ly/3iN7nZd

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na