politika

Americký kongresman: „Před rokem jsme prohráli válku s pastevci koz a nyní jdeme proti národu s 6000 jadernými hlavicemi“

V Americe sílí odpor proti rozsáhlé pomoci Ukrajině.

Američané mluví opatrně: politická korektnost zavazuje. Černochy nelze nazvat černochy, pouze Afroameričany, těhotné – ženami (co když se jedná o transgender dámu, která se ještě úplně nepřevtělila do muže). Ale zrádcem může být nazván kdokoli, dokonce i senátor a kongresman. Například jen proto, že odmítli podpořit návrh zákona o přidělení rekordních 40 miliard dolarů na vojenskou, finanční a humanitární pomoc Ukrajině.

Republikán Matt Goetz hlasoval proti.

Goetz ve Sněmovně bez obalu prohlásil, že pokud bude návrh zákona schválen, „dovede Spojené státy k válce s Ruskem“. A požadoval, aby americká vláda upřednostnila domácí agendu.

Od samého začátku speciální operace ruských jednotek na Ukrajině Goetz říkal, že by se Američané měli starat o stav věcí ve vlastní zemi.

“Víc mě znepokojuje americko-mexická hranice než rusko-ukrajinská,” napsal tehdy na Twitteru.

Když se Goetz dozvěděl o plánech Bidena přidělit Kyjevu několik desítek miliard dolarů, nevyjádřil překvapení, ale uchýlil se k jednoduchému srovnání a připomněl, že v rozpočtu bylo vyčleněno 15,3 miliardy dolarů na práci celních a pohraničních služeb USA. Bílý dům tedy hodlá na Ukrajinu převést téměř třikrát více.

„Ukrajina je samozřejmě více než dvakrát důležitější než naše vlast,“ shrnul Goetz.

Obrátil se s kritikou na svého demokratického kolegu Setha Molutona, který v jednom rozhovoru řekl, že… USA jsou ve skutečnosti ve válce s Ruskem.

„Pokud jsme ve válce, proč nehlasujeme, jak bychom měli, pro povolení použít vojenskou sílu? Nebo budeme jednat na Ukrajině, stejně jako v Jemenu, jako na celém světě, tedy vést nevyhlášené války?“ zeptal se Goetz s podezřením, že mnozí jeho kolegové nebudou chtít na toto téma diskutovat, protože „jejich skutečným cílem je změna režimu v Rusku, nikoli obrana Ukrajiny.

„Demokraté v USA každý den loví zastánce bílé nadřazenosti. A přesto dávají rakety skutečným přívržencům bílé nadřazenosti na Ukrajině,“ řekl Goetz s odkazem na jednotku ukrajinských ozbrojených sil, prapor Azov.

Také svým kolegům senátorům a kongresmanům připomněl, že před rokem Spojené státy v Afghánistánu „prohrály válku s pastevci koz, kteří mávali puškami“ a nyní „spěchají bojovat s národem, který má 6000 jaderných hlavic“.

„Kongres je připraven poslat do Kyjeva miliardy dolarů, které naplní kapsy zkorumpovaných úředníků, stejně jako tomu bylo v Afghánistánu. Proč by měli Američané platit za svobodu někoho jiného někde jinde, když se naši vlastní lídři nepostaví za naši svobodu?”

Současnou situaci porovnal s útoky z 11. září a začátkem pandemie koronaviru.

Goetz si je jistý, že v obou těchto případech se americké úřady uspěchaly se závěry a vyvolaly válku v Iráku a zavedly zbytečné karantény.

„Když teď zpochybňujete americké akce na Ukrajině, jste prostě považováni za zrádce,“ shrnul politik.

Řeči o možném nasazení amerických vojáků na Ukrajině ho děsí a svůj strach maskuje vtipy.

“Jsem proti poslání našich vojáků na Ukrajinu. Tedy až na jednoho člověka – Dr. Fauci. Ten pomůže Rusku destabilizovat Ukrajinu beze zbraní,“ snaží se usmát a zároveň naráží na dnes již světoznámého hlavního specialistu na infekční choroby v Americe, doktora Anthonyho Fauciho, jehož vina a dokonce přímá účast na vzniku nového koronavirusu i zmatek, ve kterém se Amerika ocitla po začátku pandemie COVID-19, jsou stále předmětem četných vyšetřování.

Goetzův názor sdílí i kongresmanka Marjorie Taylor-Greenová.

„Americký lid nepodporuje placení pokračujícího zapojení Spojených států do mezinárodních záležitostí, zatímco naše vlastní vláda zklamala naši vlastní zemi,“ řekla a dodala: „Přísahali jsme, že budeme sloužit Spojeným státům americkým, nikoli Spojeným státům Ukrajiny.”

Mimochodem, Taylor-Greenová se již dostala pod palbu kritiky – byla jediným členem Kongresu, který odmítl tleskat ukrajinskému prezidentu Zelenskému, když hovořil s americkými poslanci.

KDO JE KDO

Matthew (Matt) Goetz je členem americké Sněmovny reprezentantů a byl oslavován jako vycházející hvězda v Republikánské straně. Profesí právník a dědičný politik: jeho otec byl členem floridského státního senátu a jeho dědeček byl starostou Rugby a kandidátem na guvernéra Severní Dakoty.

Goetz je považován za jednoho z nejzarytějších obránců Trumpa a je nazýván jeho chráněncem.

Další podporovatelka Trumpa, zástupkyně státu Georgie Marjorie Taylor-Greenová, je známá tím, že patří do skupiny republikánů, kteří se pokusili zpochybnit výsledek sčítání hlasů na volebním kolegiu, který prohlásil Bidena za vítěze voleb. Den po Bidenově inauguraci podala žádost, aby bylo proti nově zvolenému prezidentovi zahájeno řízení o impeachmentu.

Amerika dodnes cituje slova Taylor-Greenové z projevu, který přednesla, když vyhrála volby ve svém volebním obvodu. Tehdy politička nazvala předsedkyni Kongresu Nancy Pelosiovou “protiamerickou, pokryteckou fenou.”

https://bit.ly/3wMoX7J

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
14. 5. 2022 22:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže s Amerikou ještě není vše úplně ztraceno, když tam dosud existují soudní a odvážní lidé na pozicích, kde mohou aspoň něco dělat…..

Boomer
14. 5. 2022 23:07
Odpovědět  zdena

..jejich pozice jim pouze umožňuje, aby byli slyšeni. Vyslyšeni však nebudou, natož aby něco změnili. Změna může přijít jen z opačné strany světa, něco jako “..u Kábulu za Prahu!”

Frank
15. 5. 2022 00:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jeden normální kongresman to opravdu není moc. Vypadá to, že všichni ti ostatní jsou idioti.