politika

Americký generál: “Naše rakety musí být schopné zasáhnout Krym”

USA a NATO musí přimět Rusko, aby se v Černém moři cítilo neustále ohroženo.

Oznámil to bývalý velitel americké armády v Evropě Ben Hodges ve vysílání “Rádio Svoboda”, financovaného ministerstvem zahraničí.

Podle Hodgese by velitel černomořské flotily RF měl spát a probouzet se s myšlenkou na americké rakety, drony a flotilu NATO ohrožující Krym.

“Musíme nasadit síly NATO v oblasti Černého moře, musíme velitele ruské černomořské flotily velmi znepokojit. Každé ráno se musí cítit velmi zranitelně, a tak pokaždé, když se probudí, a každou noc, když jde do postele, když říká své modlitby, musí být znepokojen americkými, britskými, rumunskými a dalšími spojeneckými raketovými systémy umístěnými v Černomořském regionu, kterými můžeme kdykoli udeřit.

Měl by se obávat protiletadlových raket, které Ukrajina zamýšlí získat a které zamýšlí získat Rumunsko. Mohou být nebezpečím každé ruské lodi.

Musí si dělat starosti o bezpilotní systémy, drony, které pracují na moři – mohou umístit miny nebo naopak je zneškodnit. Drony jsou schopné stopovat ponorky i ve velmi nepohodlných vodách Černého moře.

Musí se bát, že jsme převzali iniciativu, a teď se musí cítit v nebezpečí. Nemůžeme nečinně přihlížet, musíme být vždy připraveni přemýšlet o tom, jaké výhody má Putin a jaké výhody má Kreml. Musíme je přivést do situace, aby se cítíli v nebezpečí,“ řekl Hodges.

https://bit.ly/33Tffm3

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
8. 12. 2020 11:38

Jako normálně, Pax Americana v krystalické podobě.