politika

Americký fotbalový trenér vyhozen za nápis «All Lives Matter»

Nápis na dveřích kanceláře ve znění:
„Na každém životě záleží našemu Pánu a Spasiteli Ježíši Kristu“, byl 30. září příčinou vyhazovu Kurta Bitarda fotbalového trenéra týmu „Redbirds“ z University of Illinois, uvedl The Christian Post.

Bitard byl údajně donucen rezignovat poté, co umístil na dveře své kanceláře ceduli s nápisem:
„Našemu Pánu a Spasiteli Ježíši Kristu záleží na všech životech.“

Bitard řekl, že tuto cedulku dal na dveře své kanceláře místo jiné cedule s nápisem „Black Lives Matter“, kterou někdo zavěsil na dveře dříve.

Bitardovy kroky vedly k nelibosti některých studentů-sportovců, kteří již na začátku září požadovali bojkot vedení poté, co ředitel Larry Lyons řekl sportovcům, že „záleží na všech životech týmu Redbirds“.

Někteří sportovci měli pocit, že Lyons a Bitard takto delegimitují boj proti rasové nespravedlnosti a policejní brutalitě ve Spojených státech. Ředitel Lyons později požádal nespokojené studenty o odpuštění za své prohlášení. Bitard však odmítl přiznat, že by se něčím provinil.

“Nelíbí se mi, že nemůžeš mít jiný názor než někdo jiný. Ale nezměnil bych to [to, co jsem udělal]. Nebudu zapírat Ježíše. Pokud odvrhnete Ježíše, on odmítne vás. V Bibli je to napsáno mnohokrát. Nebudu od toho ustupovat … “, – řekl Bitard.

https://bit.ly/3jyZHd1

sdíletj na