politika

Americké zpravodajské služby obvinily Abú Dhabí ze snahy manipulovat státní politiku USA

Spojené arabské emiráty (SAE) se dlouhodobě snaží ovlivňovat a manipulovat americkou politiku a to jak legálními, tak nelegálními metodami. Takový závěr obsahuje zpráva připravená americkými zpravodajskými službami, jejíž obsah prozradily deníku The Washington Post zdroje, které měly možnost se s jejím obsahem seznámit. Informuje TASS.

Podle těchto obvinění, SAE využily zranitelností amerického politického systému, včetně těch, které souvisí se sponzorováním volebních kampaní a lobbistických aktivit, aby ovlivňovaly zahraniční politiku USA pro své zájmy. Je třeba poznamenat, že tato praxe probíhala dlouhou dobu a týkala se několika amerických administrativ.

Publikace uvádí, že zpráva zvláštních služeb je poměrně neobvyklá, protože hovoří o pokusech o zasahování do americké politiky ze strany země přátelské k Washingtonu.

Je zdůrazněno, že některé z metod ovlivňování politiky USA, které SAE podnikly, jsou pro americký politický systém běžnou praxí vzhledem ke specifikům legislativy. Avšak některé další aktivity SAE ve Spojených státech „vypadaly spíše jako špionáž“.

Celkem podle amerického ministerstva spravedlnosti utratily SAE od roku 2016 za lobbistické aktivity v USA více než 154 milionů dolarů, uvádí The Washington Post. Další stovky milionů dolarů byly vynaloženy na dary americkým univerzitám a výzkumným centrům. 

Publikace uvádí, že mnoho z nich publikovalo zprávy, které obsahovaly závěry příznivé pro zájmy SAE.

https://bit.ly/3UVVfaO

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
14. 11. 2022 00:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli si USA nevymýšlí, tak Spojené arabské emiráty dělají to co celou dobu své existence dělají USA.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
14. 11. 2022 14:22
Odpovědět  krtek

Taky mě napadlo, že by nemuseli být tak paranoidní. To je furt někdo “ovlivňuje”, jako by oni neovlivňovali – a to přímo fyzicky.

Gene
14. 11. 2022 14:36
Odpovědět  Markýza

System si uzakonnil legalni korupci a nazvaji lobby. V Británii, Evropě a USA je korupce, na které opravdu záleží, zabudována do systému ve formě darů, laskavostí a vlivu. (Někdy se tomu říká tajná korupce, kdy spolu politici a podnikatelé tajně spolupracují). Velké korporace jsou rády, že utratí několik milionů dolarů/eur/libr za politické „dary“, pokud získají zpět miliardy extra zisků kvůli zákonům a předpisům, které jsou zaujaté v jejich prospěch,[ii] nebo kvůli oslabení stávajících zákonů. V jakémkoli jiném kontextu bychom to nazvali úplatkářstvím.

Vladimír
14. 11. 2022 07:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud to samé dělá CIA, tak to nevadí? SAE odmítly příkazy z USA, a to si dovolily moc.

Per
14. 11. 2022 07:31
Odpovědět  Vladimír

Pokud to samé dělá CIA, tak to nevadí. To je v pořádku. Protože americké zájmy jsou ty nejdůležitější.
A k tomu zpravodajská služba ČR, ta má připravené úkoly z CIA. A není to jen ČR, Estonci, Litva, Lotyši, Chorvaté, KOSOVO, Makedonci.
Ale CIA to zas tak nebude, protože tu máme nějaký Bilderberg, že ano. A to jsou ti praví, kteří tahají za nitky paňáců Bidena a Fialy. Pravdomluvného signalisty. A nemůžu si pomoci, i ten judaismus tam hraje svoje housle.

Markýza
14. 11. 2022 14:23
Odpovědět  Per

Zapomněl jste, že Amíci nám taky brání demokracii a světový mír! A taky pohůdečku mezi národy a spravedlnost a tak……….

Aleš
14. 11. 2022 07:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlastní medicína těm US zločincům nevyhovuje?

Frankie
14. 11. 2022 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Američané jsou už opravdu trapní a směšní. Když se se.rou do celého světa oni, je to v pořádku.

Pavel
14. 11. 2022 10:28
Ohodnotit příspěvek :
     

takže už víme kde bude další majdan za lidská práva a svobodu a hlavně demokracii

Gales
14. 11. 2022 10:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Z Ajronetu – Mamutí krach kryptoměnové burzy FTX, podporované dokonce i Světovým ekonomickým fórem, byl zřejmě vyvolán za účelem zakrytí stop po praní špinavých peněz z vojenské pomoci amerického Kongresu pro Ukrajinu! Obrovské objemy válečné pomoci totiž Ukrajina namísto nákupu zbraní použila na investice do FTX burzy mladičkého a nezkušeného bankéře, ze které následně peníze zmizely a hned potom stopy zakryl vyhlášený bankrot! Stopy vedou k Demokratické straně! Demokraté si podle všeho poslali peníze sami sobě přes Ukrajinu!

Fanny
14. 11. 2022 13:53
Odpovědět  Gales

Ten chudák určitě skočí z nějakého mrakodrapu,bude zasebevražděn.To jim jde moc dobře.

14. 11. 2022 17:55
Odpovědět  Gales

Vůbec bych se nedivil. Kuli tomu vymysleli kryptoměny. A stojí za Bitcoinem od začátku. K ničemu jinému to neslouží, než k financování černých operací, obchodu se zbraněma, dětským pornem, drogama….na to mají ten svůj Bitcoin.

Fanny
14. 11. 2022 13:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni už nevědí,na koho tu jejich neschopnost a binec svedli,nejdříve to byla RF,pak Čína,teď Emiráty,ale oni jim odmítly navýšit těžbu ropy,to se přeci nedělá, jestliže vládce světa něco chce,tak se mu musí vyhovět 😂a bez keců.
A taky tam budou vyvážet tu jejich “demokracii”?

14. 11. 2022 17:52
Ohodnotit příspěvek :
     

No a co?