Americké komando s dlouhou tradicí čelilo na Ukrajině realitě

Americký novinář Nolan Peterson uvedl, že z 200 zahraničních bojovníků, kteří dorazili na Ukrajinu, se pouze 30 lidí rozhodlo bojovat.

Američan řekl, že většina legionářů si netroufala zapojit se do bojů, protože v neděli 13. března časně ráno byl na jejich stanoviště zahájen raketový úder. Řeč je o cvičišti Javorovskij u Lvova.

Připomeňme – dnes vyšlo najevo, že ruské ozbrojené síly zasáhly cvičiště Javorovskij ve Lvovské oblasti, kde od roku 2015 instruktoři NATO trénují nacionalisty ve válce. Později ruské ministerstvo obrany uvedlo, že při ostřelování bylo zabito 180 zahraničních žoldáků.

Tento případ jistě vystřízliví „lovce odměn“ z různých zemí, kteří se na Ukrajinu vydají jako na safari.

Důsledky ruského úderu na cvičiště NATO ve Lvovské oblasti.

Vojenský zpravodaj Jevgenij Poddubnyj cituje svědectví západního novináře, který s odkazem na žoldáka ze Spojených států potvrzuje ztráty mezi cizinci.

„Americké komando s dlouhou tradicí čelilo na Ukrajině realitě a bylo to smutné. Z 200 dobrovolníků, kteří kdysi chtěli bojovat za „Nezávislou“, jich zůstalo 30. Dochází jídlo.  Nálada je mizerná. Základna byla zničena. Pomoc nepřišla,“ převypráví Poddubnyj podstatu zprávy.

Podle informací od přeživších žoldáků byli narychlo evakuováni do Polska. Mezi nimi byl i Thiago Rossi, 28letý profesionální střelec, který se nedávno chvástal, že zničí Rusy palbou ze snajperské pušky. Nyní na Instagramu s hrůzou vyprávěl, jak ruská stíhačka jednou raketou zničila celou základnu cizinecké legie.

Volodymyr Zelenskij mezitím vydal dekret o změně vedení SBU ve Lvovské oblasti. 

Komentátoři toto rozhodnutí připisují právě úspěšnému útoku Ruska – ukrajinská speciální služba nedokázala zajistit utajení příchodu žoldáků. I když za to by měli nést vinu spolupracovníci samotného Zelenského, kteří sami den předtím se chlubili příchodem zahraničních bojovníků.

https://bit.ly/36i6VAg
https://bit.ly/3w2UUJT

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
14. 3. 2022 09:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale jen ať se tam hezky nahrnou, bojovníčci. Zaprvé zjistí, že to nemá delete, takhle akce. A zadruhé – bude mít kdo vyprávět, stejně, jako ten vyděšený snajpr.

BB Rad
14. 3. 2022 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyto tzv.* oběti * s tím vypláchnutým mozkem zprávami CNN & dalších titulů mediální ŽUMPY se vzděláním (myšleno úrovni ),které se pohybuje okolo IQ tykve
zažívají správné terapeutické šoky * POZNÁNÍM REALITY *. Všichni ti angkáni , amíci a další světový trus by měli aplikovat anglosaske *PUT UP OR SHUT UP *nyní se vydali na dalekou cestu do Polska-garančka a přebalovací servis (pampers shot)
BRAVO, jen houšť a větší kapky ?

bill
15. 3. 2022 21:44
Odpovědět  BB Rad

Plně souhlasím, jen ať jim natrhnou prdel fašounům.

zdena
14. 3. 2022 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Výlet se jaksi nezdařil…..

Braňo
14. 3. 2022 13:13
Odpovědět  zdena

Pravdupovediac som už bol nasr…dený, keď som čítal o kvantách žoldnierov na Ukrajine ako aj prísune zbraní až do Kyjeva, prečo Rusi preventívne nezasiahnu aspoň na výstrahu. Konečne sa to podarilo. Možno tých žoldnierov nie je ešte na UA-území toľko, ako bolo avizované. Teraz to určite mnohých odradí a uvedomia si, že to nie je iba taká zábavná strieľačka za pekný peniaz.

Lakrig
17. 3. 2022 14:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Snajpr byl na věčnosti po dvaceti minutách.
A stejně tak dopadnou i další zmetci kteří si chtějí jen tak pozabíjet pár tátu od rodin.
Putin je citlivka, měl by reagovat hlavně na ty zbraně co tam válí západ a likvidovat je přímo na hranicích.