politika

Americká kongresmanka Greeneová: Vzestup BRICS bude pro Ameriku zničující

PressTV

Americká republikánská kongresmanka Marjorie Taylor Greeneová bila na poplach ohledně rostoucího vlivu zemí BRICS a varovala, že „ničivý“ dopad bloku na Spojené státy bude takový, že Američany přivede na mizinu, uvádí PressTV.

Jak blok BRICS sílí, ekonomika USA slábne, protože členské státy BRICS, jejichž počet se zvyšuje, mohou obcházet režim amerických sankcí a obchodovat ve svých vlastních měnách, varovala Greeneová.

V rozhovoru se svými voliči v Georgii řekla, že administrativa prezidenta Joea Bidena zavírala oči před růstem BRICS, konkrétně se jedná o Brazílii, Rusko, Indii, Čínu a Jižní Afriku. Dále Írán, Argentina, Egypt a Etiopie, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty – země, které byly oficiálně pozvány, aby se připojily k BRICS.

Greeneová kritizovala Bidena kvůli tomu, co popisuje jako jeho posedlost ruským prezidentem Vladimirem Putinem. 

Obviňuje demokratického prezidenta z ignorování domácích problémů, jako jsou zoufalé problémy americké ekonomiky, rostoucí inflace a kriminalita a fentanylová krize.

Podle jejího názoru Biden „staví Ameriku na poslední místo“ a „současně ničí každé vlákno demokracie “.

“Zatímco děláme tyhle nesmysly, na světě jsou jiné země, mocné země, které se sjednocují, protože jsou unavené ze Spojených států.”

Národy BRICS, řekla Greeneová, „vytvářejí mezi sebou obchodní dohody, vážné obchodní dohody, kde říkají: my nakoupíme od vás, vy nakoupíte od nás, nezajímají nás sankce USA a obchodujme navzájem, nakupujme a prodávejme v naší vlastní měně, ne za americký dolar.”

“To je jedna z nejničivějších věcí, která se nám všem může stát.”

Republikáni vyjádřili znepokojení nad politikou dedolarizace, kterou BRICS provádí – s jejich souhlasem s posílením banky BRICS, New Development Bank (NDB), a jejich rozhodnutím v obchodu nahradit americký dolar místními měnami.

 „A víte, co se stane s námi všemi? Přijdeme na mizinu.”

Greeneová tvrdí, že zánik dolaru by negativně ovlivnil penzijní plány a osobní úspory obyčejných Američanů.

Prezident Putin v tomto ohledu v polovině června prohlásil, že rostoucí obliba používání národních měn pro přeshraniční směny signalizuje konec hegemonie amerického dolaru.

Ruský lídr, který vystoupil na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF), potvrdil, že rostoucí tempo dedolarizace signalizuje zánik dolaru, připomíná Press TV.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://www.presstv.ir/Detail/2023/09/01/710047/Marjorie-Greene-BRICS

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
18. 9. 2023 00:34
Ohodnotit příspěvek :
     

No, to je dobře, že ji to znepokojuje, aspoň si budou Američané moci prožít na vlastní kůži to, co zajišťovali mnoha jiným zemím – krach příjmů, omezování tím pádem důchodů i příjmů. Mně tohle zrovna k slzám nedojímá. Od slova absolutně vůbec NE.
A ukazuje, že navíc ona nechce nic jiného, než obnovení toho co bylo – tj. hegemonie USA. Stejně to dopadne i při zvolení Trumpa. Žádné podstatné zlepšení ani pro nás nelze očekávat v žádném případě. Protože příjmy by se mohly navrátit pouze v tomtro případě. Jinak USA nemají v podstatě co moc nabídnout.
Je to stejné jako u Německa – zase je podle mne chystáno k boji proti Rusku, ale nechápe to a stále myslí “velmocensky”. Nechápe, tedy ti tamní politici, že jediná cesta zbavit se diktátu USA je rovnoprávná a vzájemně výhodná spolupráce bez postranních úmyslů. Ale čemu se divit, když politici jsou vybíráni právě USA a ta kongresmenka by to zcela klidně ponechala a ponechá v případě vítězství v platnosti beze změny!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
18. 9. 2023 01:05
Odpovědět  Peter 008

Souhlas.
Nejlepší učitel je život a jeho “učivo” za staletí lidé uložili do přísloví, úsloví a pohádek.

Tady platí do puntíku hned několik: “Co nechceš aby druzí dělali tobě, nedělej ty jim”, “Kdo seje vítr, sklízí bouři”, a “Kdo chce moc, nemá nakonec nic”.

Bai
18. 9. 2023 13:07
Odpovědět  Albi

Kdo jinému jámu kopa…Až se ucho utrhne….Sytý hladovému….a mnoho dalších))

Kovadlina
18. 9. 2023 01:52
Odpovědět  Peter 008

A vo tom to je! Vždycky jsem byl fascinován tín oslavováním Trumpa tady na alternativní scéně. Trump mohl být dobrý pro Usáky, kdyby byl schopen stabilizovat situaci nebo vybudit rozvoj jako po II. světové válce, kdy si vyzobali technologie a rozjeli výrobu ve velkém, to vše nakombinováno s celkem krutou, ale funkční zahraniční politikou.

Ale pro kohokoliv dalšího to nic moc pozitivního neznamenalo. Normální Američan dneska nebude pracovat jako v jiných zemích (a tím teďka už nemyslím ČR, my se už dost pindosujeme). Vlastně ani nemůže. Normální bydlení je tam nesmyslně drahé. Zdravotní péče taky. Nezbytné zdanění (tím myslím to, co se musí zaplatit a platit stále, kterému se nejde dočasně vyhnout ukrovněním se) je také šílené. Plus mizerné sociální jistoty. Ale tak pokud má člověk trochu štěstí, tak benzín je levný a dá se to zvládat. Tihle nepůjdou do nějakých velkých změn jen proto, aby se nějací neameričani měli taky dobře, nebo alespoň lépe. Tak to prostě je.

Kovadlina
18. 9. 2023 01:52
Odpovědět  Kovadlina

(A to si myslím, že většina Pindosů bude prostě uvařena. Jak dolar bude pomalu ztrácet váhu, přibude inflace, energie zdraží a jejich tak oblíbené důchodové fondy buď zkrachují úplně nebo budou vyplácet směšné částky.)

jsladin
18. 9. 2023 09:25
Odpovědět  Kovadlina

Směšné částky asi jako u nás.

Jaris
18. 9. 2023 02:36
Odpovědět  Peter 008

Jenze dnesni zhyckany a zzenstily Nemec neni typ, ktery sel do II.sv. valky proti Rusku. Tenkrat byl Nemec tvrdy chlap zblbnuty navic fasistickou propagandou vyjimecne rasy. Helmuti ze sajrajtu se vzdy potaceji ode zdi ke zdi. Bud jsou nepratelsti az za hrob a nebo se s humanitarni pomoci nezvanych certu mohou pretrhnout.

jsladin
18. 9. 2023 09:27
Odpovědět  Jaris

A proč myslíte, že sem ty čmoudy tahají. Ne na práci, nakonec je jako frustráty navlečou do mundůru a pošlou na Rusa.

Jaris
18. 9. 2023 11:18
Odpovědět  jsladin

No uz vidim ty orientalni lenochy pohodlne zijici na socialnim systemu, jak se hrnou do valky proti Rusku. Je vetsi pravdepodobnost, ze se spise pridaji k Rusum vypraskat zapadni kolonizatory.

pája
19. 9. 2023 00:13
Odpovědět  Jaris

Tak myslím, že ti orientální lenoši nebudou bojovat proti Rusku ani nějakým kolonizátorům. Až to praskne, bude se rabovat, zabíjet, spojí se v bandy. Občanská válka v plné kráse a to je ta lepší varianta. Ta horší je start Sarmatu. Jsem optimista. 🙂

Albi
18. 9. 2023 00:54
Ohodnotit příspěvek :
     

No toto? Všemocný dolar už není všemocný?

Celkem ještě nedávno se příznivci velkého a bohatého Západu smáli, že se pořád předpovídá “pád dolaru” a ten pád prý nikde – chacha, chichi….

No – pořád existuje a existovat bude, ale postavením se blíží dost rychle významu srovnatelnému třeba s měnou českou, inflační. . 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
18. 9. 2023 01:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby jenom vzestup BRIX. Klíží se to ušákům, kam se kouknou:

Protifrancouzské síly provádějí převrat v Kongu – prezident země v New Yorku
17.09.2023 21:01
Další africká země a bývalá kolonie se připojuje k ruskému jaru v africkém stylu. (k ruskému jaru… ha! ha! ha!)
Právě nyní probíhá v Kongu převrat, zatímco je prezident země v New Yorku na 78. Valném shromáždění OSN. Armáda přebírá kontrolu nad klíčovými zařízeními v hlavním městě Brazzaville.
Kongo hraničí se Středoafrickou republikou (SAR), která tíhne k Rusku, kde jsou již umístěny a slouží Wagnerovy jednotky.
Uvádí se, že šéf prezidentské gardy, generál Serge Oboa, se může stát novým proruským vůdcem Konga.

https://www.politnavigator.net/v-kongo-antifrancuzskie-sily-sovershayut-gosperevorot-prezident-strany-v-nyu-jjorke.html

Média hlásí nový převrat v Africe: převrat se odehrává v Kongu. 

Prezident země je v New Yorku, armáda přebírá kontrolu nad klíčovými zařízeními v hlavním městě. Místní média naznačují, že puč vede velitel prezidentské gardy.

https://rusvesna.su/news/1694971281

Původně jsem myslel, že je to kachna, ale není. A zase garda. Sichr vyškolená ušáky. A tak je správné a tak to má byt.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
18. 9. 2023 01:56

Dnes jsem slyšela v TV, že psychické nemoci postihují už čím dál víc lidí vč. dětí a už se téměř dá nluvit o epidemii
.
Myslím, že všichni se nejspíš rekrutují z rusofobů a kdo by se jim divil. Už ani mainstreamová těšínská jablíčka nějak nechutnají. Možná by je teď rádi vyměnili za plyn a naftu, jen kdyby tam toho Putina nebylo. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam Janka
18. 9. 2023 11:45
Odpovědět  Albi

skor sa jedna o neinformovanu vacsinu, ktora veri tomu, co im media predlozia…..a maju z toho vnutorne pnutia……moje kolegynne, co sli na dochodok, veria novinarom na 90%, takze Putin je vrah, vlada pomahala ako vedela, ale Fico je populista, UA vyhrava. Len ti, ktori maju male deti, zacinaju mat pnutia z celeho toho LGBT+kognitivna dissociacia, kedze tie dosledky su nejak ine, ako hovorili pred casom (ale napr, kolegyne netusia, ze by niekto rozpraval o tom, ze Rusom dojdu zbrane, ze Putin umiera apod., to je prilis stare, to si nepamataju). Plus samozrejme ekonomicke dopady, tie citia, ale aj to je Putinova vina

Putinovec
18. 9. 2023 12:33
Odpovědět  Spam Janka

Má typ psychiky biorobot . Člověku podobný tvor , který plně funguje podle kulturních zvyků a je programován autoritou , mluvící hlavou . Většina z nich není schopna opustit dané programování a to i za tu cenu , že je jejich program zlikviduje , viz covid teror a jeho důsledky .
https://archiv.ksbforum.info/index.php?u=/topic/4540/typy-uspo%C5%99%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD-psychiky-encyklopedie-kob/post-50133

Jaris
18. 9. 2023 02:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Greenova si jeste nevsimla, ze USA uz davno na mizine jsou? Prezivaji jen diky trilionovemu dluhu a nescetnym valkam, kde vykradaji napadene staty. USA = HNUS.

Frank
18. 9. 2023 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

USA jdou k čertu a to je pro celý okolní svět vynikající zpráva. A ne, že jsou státy unavené politikou USA, ale stále více států USA nenávidí a přišla doba, kdy nenávist mohou projevit nahlas.

Pijack
18. 9. 2023 08:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Troufalý článek o troufalé kongresmance. Chválím. Ta obrácená strana mince bude obavou, aby ty Americké “demokraty” Židy nenapadlo kvůli záchraně US dolaru vyhlásit celému světu válku. Když kobyla chcípá, kope kolem sebe. To bychom si už měli uvědomovat.

Putinovec
18. 9. 2023 08:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Z toho je vidět , že představitelé státní elity hnUSA , vůbec nic nechápou . Pokud by chápala , tak by především musela vidět stovky milionů zbídačených Američanů . Generaci od generace stálý propad průměrné inteligence . Proměnu velké části Američanů na osoby s typem psychiky , zvrácený nevratně do nepřirozenosti .
Pokud hledá příčinu pádu nové Atlantidy , tak musí hledat ve vlastních řadách . Ale to je ta informace , ke které člověk potřebuje dostat Rozlišení . A jim bylo rozlišení záměrně odebráno Tím , kdo rozlišení dává Všem .
To co dělá Brics , je prostá lidská přirozenost . Vzájemně spolupracovat , tvořit a žit .
Američané a jejich okupované protektoráty nežijí . Oni dožívají .

unor 2022
18. 9. 2023 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Greeneová tvrdí, že zánik dolaru by negativně ovlivnil penzijní plány a osobní úspory obyčejných Američanů.

O mizive uspory obycejnych Americanu nejspise nepujde, ze.

Pijack
18. 9. 2023 10:09
Odpovědět  unor 2022

Trefa. Půjde spíš o zisky majitelů penzijních fondů. Už nebudou tak nestydatě bohatnout na budoucích penzistech. Jejich majetky byly ohromující a když potřebovali, tak své fondy klidně nechali zbankrotovat… aby zbohatli ještě víc.

Vladimír
18. 9. 2023 12:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufejme, že Bidena zvolí ještě na jedno období. Kdo jiný by vedl Ameriku z kopce tak rychle? Ale ani Biden mladší by nebyl marný… :-)))

josef
18. 9. 2023 20:27
Odpovědět  Vladimír

Tak si vyberte mezi alzheimrikem a feťákem. To je ta hvězdná rodina Bidenů. Jo a lžou, kradou a korumpují oba. Zatím se neví kdo víc. Naši Péťové by se jim možná hodili do party. Já bych jim je věnoval.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jirka
18. 9. 2023 13:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Opozice, či možnost volby je dobrá ve všech oblastech. Jak v ekonomice, tak v politice, obchodu atd. Dokonce i v názorech. Ovšem pak se stáváte automaticky “dezolátem” :))))

josef
18. 9. 2023 20:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem si letmo pročetl statistiku, jak banky rdousí američany. Jedno otroctví američaní vyměnili za druhé – finanční. Paní senátorka by s tou bouchačkou měla začít trénovat. Hněv lidu je strašná věc. A vnuci Černých pantherů ? Raději nemluvit. Konec konců slovní spojení BÍLÝ ODPADE je prý téměř běžný pozdrav v USA.

pája
19. 9. 2023 00:48
Odpovědět  josef

Senátorka podle ksichtu a pozice s bouchačkou jistě trénuje na střelnici. Tohle je Amerika, to je kapitán Marvel! Čau whitetrashi 🙂

19. 9. 2023 01:06
Ohodnotit příspěvek :
     

je to pííča

19. 9. 2023 01:50
Ohodnotit příspěvek :
     

😀 Jinak to s tou říší za Oceánem nejde…než jim otlouct hubu o zem…

19. 9. 2023 01:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ideální důkaz toho,že je uplně jedno jestli jsou u moci republikáni či demokraté…Je to jedna strana…a na jejich politice se nic nezmění…
Prostě potřebují padnout hubou až na zem…
Do té doby si budou stále myslet , že celý svět jim patří…a každý jim musí sloužit…
Potřebují řádně srazit hřebínek…