Americká armáda se připravuje na převzetí moci v zemi

“Zašli jsme na území, kde jsme nikdy nebyli.”

V nové situaci se může armáda ve Spojených státech dostat k moci, pokud koronavirus infikuje vedoucí politiky a/nebo začne masové násilí kvůli nedostatku potravin a léků.

Newsweek : https: //www.newsweek.com/exclu …  americký ministr obrany Mark Esper 1. února podepsal tajný příkaz, tzv. „Warning Order“,, nařizující Severnímu velení amerických ozbrojených sil a řadě vojenských jednotek Východního pobřeží, provést „přípravy na nasazení“ k provedení potenciálních mimořádných misí.

Autor článku, publicista a spisovatel William M. Arkin, píše, že Pentagon vyvinul sedm tajných plánů.

První plán „Záchrana a evakuace výkonných zástupců“ (RESEM), se týká prezidenta Trumpa, viceprezidenta Mike Pence a jejich rodin. 

„Společný nouzový evakuační plán“ (JEEP) stanoví evakuaci ministra obrany a dalších lídrů národní bezpečnosti, aby mohli opustit Washington. 

Plán „Atlas“ umožňuje evakuaci nevojenských lídrů, vedení kongresu, Nejvyššího soudu a dalších důležitých osob na místa jejich nouzového přesídlení. 

Podle tohoto plánu bude vláda přemístěna do Marylandu.

Tři plány – Octagon, Freejack a Zodiac – se týkají vojenských operací ve Washingtonu, DC a ve východní části státu Maryland v případě vládní dezorganizace.

Sedmý plán s názvem „Granite Shadow“ je „sbírka scénářů pro mimořádné mise“ spojené s použitím zbraní hromadného ničení. 

Realizací těchto plánů je pověřeno Severní velení amerických ozbrojených sil, kterému předsedá čtyřhvězdičkový generál Terrence O’Shaughnessy.

William Arkin píše, že tři plány, nazvané Octagon, Freejack a Zodiac, jsou „podzemní zákony“ underground laws, které zajišťují kontinuitu vlády:

„Jsou tak tajné, že v souladu s těmito mimořádnými plány může „přenos“ moci obejít normální ústavní ustanovení o nástupnické vládě a armáda může získat kontrolu nad Amerikou.“

Je zajímavé, proč reportéři najednou začali uvažovat o „tak tajných“ plánech.

British Daily Mail poznamenává,  https: //www.dailymail.co.uk/ne … že americké úřady se dosud nerozhodly „kdy ozbrojené síly a jejich rezervy budou moci vykonávat „nouzovou vládu“, ale mnozí v Americe se obávají takového obratu událostí.

Známý francouzský publicista Thierry Meyssan, komentující zveřejnění Williama Arkina , píše  https: //www.voltairenet.org/ar … že tajný příkaz amerického ministra obrany přikazuje Severnímu velení ozbrojených sil USA, aby bylo připraveno jednat podle pravidel tzv. Nepřetržité kontroly (Continuity of Government rules)

Směrnice „Continuity of Government rules“ byla přijata prezidentem USA Dwightem Eisenhowerem na začátku studené války. V té době byla obrana USA míněna v případě jaderné války se Sovětským svazem a smrti prezidenta, viceprezidenta, vedoucího Sněmovny reprezentantů nebo nemožnosti plnit funkce jim svěřené. 

Podle této směrnice moc přechází v tomto případě na armádu, která musí zajistit správu země až do obnovení demokratických postupů.

„Rezervní vláda se nikdy neaktivovala, s výjimkou 11. září 2001, kdy bylo vedení země převedeno na vedoucího protiteroristických operací, Richarda Clarka, ačkoli ani prezident, ani viceprezident ani mluvčí Sněmovny reprezentantů neutrpěli žádným způsobem újmu a byli v dobrém zdravotním stavu. Mám důvod se domnívat, že byl spáchán státní převrat,“ píše Meyssan. Ten večer George W. Bush pokračoval ve svých činnostech, ale nebylo vysvětleno, co se stalo během dvanácti hodin odcizení moci.”

13. února, Air Force Magazine, https: //www.airforcemag.com/no … oznámil,  že generál Terrence O’Shaughnessy ve svém prohlášení členům Výboru pro ozbrojené služby Senátu uvedl, že Severní velitelství zvažuje možný, ale nepravděpodobný „nejhorší scénář“. vývoje situace s epidemií koronaviru.

V komentáři článku Williama Arkina, The Australian https: //www.theaustralian.com …. připomíná, že v říjnu 2018 Společný štáb náčelníků amerických ozbrojených sil informoval velitele, že by mohli „dočasně“ vykonávat vojenskou kontrolu, pokud předběžné povolení od prezidenta není možné získat nebo pokud místní úřady „nemohou situaci kontrolovat“. 

To se týká „rozsáhlých neočekávaných občanských nepokojů“, včetně „významné ztráty na životech nebo nesmyslného ničení majetku“.

Američtí vojenští představitelé připouští, že není snadné vytvořit vojenskou kontrolu nad celou zemí. 
Dočasně uložené stanné právo je „poměrně jednoduchý proces“, když je ničeno pouze jedno město, uvedl nejmenovaný vojenský plánovač Williamu Arkinovi. 

“Avšak s koronavirem, který se šíří po celé zemi, jsme vstoupili na území, kde jsme nikdy nebyli.”

Populární newyorský bloger Dan Newman mluví https: //truthnewsnet.org/if-co … o znepokojení mnohých v důsledku možného převodu moci na armádu. 

“Není snad strašidelné myslet si, že něco jako tento koronavirus udělá neznámého – Terrence O’Shaughnessy – hlavou státu?” – píše Newman.

Tato obava je opodstatněná, protože Pentagon již není schopen vyrovnat se se situací v ozbrojených silách. 
V těchto dnech byl vyhozen kapitán letadlové lodi Theodore Roosevelt, Brett Crozier, zprávy CNN  https: //edition.cnn.com/2020/0 … s odkazem na úřadujícího ministra námořnictva Thomase Modleyho.

Kapitán letadlové lodi se k velení obrátil dopisem, ve kterém vyjádřil žádost o přijetí rozhodnějších opatření k boji proti vypuknutí koronaviru na palubě letadlové lodi. https://www.fondsk.ru/news/202 … 

Požádal, aby z lodi evakuovali více než 4 tisíce námořníků a izolovali je. 

Podle slov Ministerstva námořnictva Crozier „projevil krátkozrakost“ a nezajistil, aby se dopis nedostal do sdělovacích prostředků. CNN píše, že testy více než 100 lidí na palubě letadlové lodi byly pozitivní na koronaviry. 

Mark Esper však řekl, že Pentagon nemá v plánu evakuovat posádku letadlové lodi, protože tam nejsou vážně nemocní pacienti. 

V důsledku toho byl velitel lodi „Theodore Roosevelt“ z velení odstraněn.

Formálním důvodem odstranění Betta Croziera bylo, že poslal žádosti o pomoc nemocným na lodi „nechráněnými elektronickými kanály“. Skutečným důvodem je to, že Crozierova veřejná prohlášení šířená americkým tiskem, zpochybňovala prohlášení Pentagonu o plné bojové připravenosti lodi.

Thierry Meyssan věří, že „pod rouškou koronaviru“ připravuje americká armáda puč. 

Je však vojenská diktatura schopna obnovit pořádek v Americe,  https: //www.fondsk.ru/news/202 … pokud to generálové nedokáží udělat ve vlastních řadách?

https://bit.ly/3dQthZ4

sdíletj na