politika

Alexej Samojlov: Rusko porazí ozbrojené síly Ukrajiny a vypořádá se s celou Evropou

Polsko může nahradit Ukrajinu na bojišti a stát se americkým četníkem Evropy. To ale bude trvat několik let. A během této doby může Rusko udělat takové věci, že Evropa, kterou známe, přestane existovat, říká politolog, bývalý prorektor Mezinárodní slovanské univerzity v Charkově Alexej Samojlov.

Uvedl to v rozhovoru pro Ukraina.ru.

Již dříve velitel Společných sil Ukrajiny Sergej Naev řekl, že Kyjev zvýší odolnost obrany a zintenzivní obranná opatření v oblasti Volyňské oblasti na hranici s Běloruskem. Přitom podle velitele je situace v tomto směru klidná a kontrolovaná.

– Alexeji Nikolajeviči, proč to Ukrajina teď veřejně oznamuje, když podle jejích vlastních slov zůstává hrozba ruské invaze z Běloruska hypotetická?

– Jedná se o koordinovanou PR kampaň související s volbami v Polsku a na Ukrajině.

Nyní Právo a spravedlnost (PiS – vládnoucí strana v Polsku – pozn. red.) velmi vážně ztrácí hlasy. Vládnoucí polská strana se proto na pozadí rostoucí vnější hrozby snaží udržet u moci. A Kyjev potřebuje eskalovat situaci, aby volby odložil nebo je úplně zrušil.

Zdá se mi, že Ukrajina nyní začne eskalovat situaci kolem Podněstří. …”Jsme obklopeni nepřáteli, tak hlasujte pro nejvyššího velitele (Zelenského, pozn. red.) nebo zrušte volby”.

To je naprosto čitelná situace.

– Neukazuje se, že přeložením Wagnera do Běloruska jsme dali vládnoucí polské straně důvod ke zvýšení ratingu?

– Podle oficiálních informací jsme Wagnera do Běloruska nepřeložili. Wagnerovci tam šli sami. Tuto verzi nebudeme zpochybňovat z jednoho prostého důvodu: vedeme informační válku stejně jako i horkou. A falešné kroky jsou stejné zbraně jako tanky nebo letadla.

“Wagner” tam byl pozván prezidentem Běloruska, aby vycvičil běloruskou armádu. A posílení běloruské armády Polsko a pobaltské státy využily k vyvolání domácí politické hysterie.

Nám může být fuk, zda jsme jim dali důvod k této hysterii, nebo ne. Naším úkolem je vytvořit krajně nevýhodnou vojensko-strategickou pozici pro Polsko, které se snaží stát druhým zástupným státem pro vyvíjení vojensko-politického tlaku na celou Evropu, nejenom na Rusko.

Věc se má tak, že Spojené státy oslabí svou vojenskou přítomnost v Evropě. Budou stahovat své vojenské síly z Evropy a Středního východu, aby je přesměrovaly do jihovýchodní Asie, aby vyvinuly tlak na Čínu a udržely si svůj vliv v regionu.

A Poláci se chtějí stát policisty místo odcházejících amerických vojáků, Poláky si Washington najme na řešení svých problémů. Proto je Amerika vyzbrojuje a Poláci bičují hysterii, aby ospravedlnili obrovské zbrojní kontrakty s USA a Jižní Koreou. Varšava chce převzít vojensko-politický standard z Německa. Maďarsko ustoupilo stranou a Rumunsko se ještě nerozhodlo.

Shrnu to. 

Poláci přeformátovávají svou zahraniční politiku na roli evropského četníka pro ochranu amerických zájmů a očekávají serióznější pomoc od Spojených států ve srovnání s tím, co Washington poskytl Ukrajině. A ve vnitřní politice Varšava, Vilnius a Kyjev bičují hysterii kolem Ruska a Běloruska, aby udržely vládnoucí strany u moci a zahraniční politický směr, který si tyto strany zvolily.

– Proč si myslíte, že jsme pro Poláky vytvořili nevýhodnou konfiguraci fronty v případě války s námi?

– Polsko nebude bojovat s Ruskem.

Zaprvé. I kdyby Varšava navýšila svou armádu na 350 tisíc vojáků, tyto jednotky se nemohou srovnávat ani s ozbrojenými silami Ukrajiny, které bojovaly osm let ještě před SVO, ani s ozbrojenými silami RF, které bojují pořád. Poláci prostě nemají zkušenosti. Kromě toho, Polsko nemá vybavení, které by mohlo použít jako rezervu. S Jižní Koreou byly smlouvy teprve uzavřeny. To stačí na obranu, ale ne na ofenzívu.

Zadruhé. Ruští občané chápou a vědí, že je třeba bránit svou vlast a v případě potřeby pro ni zemřít. Poláci něco takového v kultuře neměli. Ano, v románech Henryka Sienkiewicze jsou Poláci trochu podobní Rusům. Ale jaké vážné války Polsko vyhrálo? Vedení jeho armády a personál jsou pro válku přizpůsobeny velmi provizorně.

Právě proto Polsko posílá na Ukrajinu své žoldáky a vyšší vojenský personál, aby vytvořili páteř, kolem které budou vytvořeny motivované a bojeschopné jednotky.

To vše ale Polákům nepomůže, protože Rusko vytvořilo odpovídající vojensko-strategické rozmístění svých ozbrojených sil. Naše operačně-taktické raketové systémy jsou rozmístěny v Bělorusku a Kaliningradu. Všechna vojenská uskupení nepřátelských zemí jsou pod úderem našich “Iskanderů”. Rusko navíc v případě války s Polskem nebudou svazovat politická omezení, jako v případě s Ukrajinou. Polsko bude okamžitě zasaženo.

Teď nemluvím ve stylu některých odborníků, kteří navrhují zahájit preventivní jaderný úder na Západ. Popisuji reálný scénář války mezi Ruskem a Polskem. Na Západě chápou, že zahájíme raketové útoky pozemními a vzdušnými systémy. Nebudou se moci schovat. A to brání Polákům uchýlit se k různým neuváženým akcím.

Budou různě křičet, rozčilovat se a rozehřívat publikum. Ale nikdo v Polsku nechce, aby jejich tajné velitelské stanoviště bylo zničeno za pár minut.

Nyní “PiS” potřebuje vyhrát volby. Pokud začnou válku, o žádných volbách nebude řeč. A také se teprve uvidí jak se k válce postaví Poláci. Jestliže Ukrajince připravovali na válku celých 30 let, tak v Polsku nic takového není.

Nakonec, kdo podpoří Polsko ve válce s Ruskem? Německo? Francie? Itálie? Belgie – nejrasističtější stát v Evropě, který zničil téměř 5 milionů černochů ve svých afrických koloniích? Litva s 1,2 miliony obyvatel? Ano, nikdo.

Shrnuji. Poláci se teprve připravují na válku. Chápou, že porážka Ukrajiny bude. Ano, my teď sedíme v obraně. Ale zapnuli jsme mlýnek na maso a zničili obrovské množství nepřátel, aniž bychom se pohnuli. A dříve nebo později se pohneme. Protože počet nepřátel schopných vzdorovat je drasticky snížen. Polsko má ještě několik let na přípravu. Na co všechno během této doby bude připraveno Rusko, je otázkou. U nás tento proces probíhá rychleji. Ano, máme různé kapacity.

– Řekl jste, že Rumunsko se ještě nerozhodlo o svém postoji ke konfrontaci s Ruskem. Podařilo se nám pro ně vytvořit stejně nepříznivou konfiguraci fronty jako pro Polsko?

– V Rumunsku je situace ještě horší než v Polsku.

Rumunsko má velmi vážné územní spory s Maďarskem. Připomínám, že podle výsledků druhé světové války Rumunsko získalo obrovské území s maďarským obyvatelstvem. Není to jako Maďaři na Zakarpatí. V Rumunsku žije více než milion Maďarů. Přičemž nežijí na vesnicích, ale ve velkých regionech. 

Může se stát, že začátek války vyprovokuje Budapešť k zapnutí mechanismu iredenta (nacionalistické hnutí národnostní menšiny usilující připojit území, ve kterém menšina žije, ke státu, k němuž se hlásí, pozn. red.). A co se stane když se rumunská území spolu s tam žijícími Maďary stanou součástí Maďarska?

Situace v Moldavsku také ukázala, že Moldavané se za Rumuny nepovažují. Ano, jejich politická elita v Kišiněvě je prorumunská a má rumunské pasy. Volby v Gagauzii ale ukázaly, jaký postoj k nim moldavští občané skutečně mají. Moldavsko je dlouhá tenká vrstva mezi rumunským a ukrajinským územím, na které mohou vzniknout velmi nepříjemné situace s následky pro Bukurešť . Přinutit Moldavany bojovat s Rusy je nemožné.

Pokud mluvíme o vojenském aspektu, pak Rumunsko nemá přímou hranici s Ruskem. Teoreticky – Rumuni přijdou po moři na Krym nebo přes Oděskou oblast do Chersonské a Záporožské oblasti? To je divoká fantazie.

Kromě toho se Rusku také otevírají další možnosti pro ovlivnění nepřítele. Proč Poláci ještě nevstoupili do Lvova? Bylo o tom tolik rozhovorů. Ze stejného důvodu. Ozbrojený konflikt získá zcela jiný status. A pak, stále se ještě neví, jak na západní Ukrajině Poláky přijmou. Válka může otevřít ty nejneočekávanější Pandořiny skříňky.

– Má pro nás smysl uvažovat o běloruském směru, abychom fyzicky zablokovali hranici s Polskem a zastavili dodávky západních zbraní na Ukrajinu?

– Ne.

Dodávky zbraní pak půjdou přes rumunské, slovenské a moldavské hranice. Logistiku zajistí. Logistika bude molekulární, ale masivní. Mohou zbraně přepravovat i po moři. Proto je Oděsa jedním z nejdůležitějších úkolů.

A pak, když se západní technika dostává na Ukrajinu, začínáme ji sledovat prostředky vesmírné, radiotechnické rozvědky a tajných zpravodajských služeb. Plus technika musí být před začátkem bojového použití někde soustředěna. Na těchto objektech pracujeme.

Není třeba se pídit po 5-10 kamionech a trajlerech, které překročí hranici. Počkáme, až ukrajinské ozbrojené síly vytvoří tankový prapor, abychom jej mohli rozbít. Je nutné bombardovat sklady, opravny a servisní místa.

Kromě toho jedna věc je poslat letadlo nebo odpálit raketu k polským hranicím (z Belgorodu do Lvova – 1200 km), aby letěly přes celou zónu s nepřátelskou PVO, a druhá věc je jenom spočítat techniku, když se vydá blíž k linii fronty.

Pokud mluvíme o tom, jak v globálním smyslu zastavit západní pomoc Ukrajině, pak je lepší to udělat politickými a diplomatickými metodami, které již přinášejí výsledky. Pokud Američané odejdou, Evropa si bude muset vytvořit vlastní armádu. A kde na to vezme peníze nebo zdroje? V tomto případě pomoc Kyjevu automaticky sníží.

Ano, Polsko může nahradit Ukrajinu na bojišti a stát se americkým četníkem Evropy. Bude to ale ještě několik let trvat. A za několik let může Rusko zařídit takové věci, že Evropa, kterou známe, přestane existovat.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/Ouow6

sdílet na

72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
26. 8. 2023 06:33
Ohodnotit příspěvek :
     

cit:,,Rusko porazí ozbrojené síly Ukrajiny a vypořádá se s celou Evropou”konec cit.Článek je zajímavý , spekulativní.
—————
Ovšem My se musíme nejdříve vypořádat s naší pátou kolonou , co je zde u moci.Od Hradu po PČR a Senátem ,která si chodí pro rady na Ami vyslanectví.
To je priorita!
Putin se s ní vypořádává zdatně a o to větší šílenství se stupnuje v českých médiích.

laskra
26. 8. 2023 09:04
Odpovědět  Standa

To je fakt. Novinařina je nejmíň náročná profese na práci. Tu může zastávat kde jaký hňup.

Markýza
26. 8. 2023 12:52
Odpovědět  laskra

Mizernou práci jakéhokoli druhu může zastávat kdejaký hňup.

Vaska
26. 8. 2023 11:31
Odpovědět  Standa

no v případě Anny Netrebko se jiřinka šla radit na banderovské vyslanectví

ModrýKlokan
26. 8. 2023 12:17
Odpovědět  Vaska

Jiřina Pospíšilová už se nemůže dočkat, až dostane rozkaz: “спасти танк в бункер” (ulož tank do bunkru)… rozená bojovnice, půjde nám příkladem v čele ruského tažení.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vaska
27. 8. 2023 00:11
Odpovědět  ModrýKlokan

imbecilita stoupá – https://t.me/to_je_nas_svet/16205

Gales
27. 8. 2023 11:48
Odpovědět  Vaska

Majitelé vstupenek na koncert ruské operní pěvkyně Netrebko v Obecním domě nemusí zoufat. Vstupenky zůstávají v platnosti, zpívat bude Jiřina Pospíšilojc.

Pavel K
27. 8. 2023 11:57
Odpovědět  Gales

….a Hašek prý bude dělat doprovod.

EvaK
27. 8. 2023 13:45
Odpovědět  Vaska

Oni tam chodí pravidelně, přece i tu akreditovanou novinářku nepustila na pokec se Zelenským ukrajinská ambasáda.

Lubaš
27. 8. 2023 23:33
Odpovědět  Vaska

Jak se baví internet: Za Annu Netrebko se do Obecního domu podařilo najít kvalitní náhradu. Zpívat bude Dominik Hašek

jirik
26. 8. 2023 16:11
Odpovědět  Standa

Na zasedání Výboru pro zdravotnictví Senátu PČR, s.r.o.,byla prezentována rizika očkování proti pseudocovidu (i když dotyčné lékařky jsou Covid věřící), 1.8.2QZ3RNDr. Zuzana Krátká, PhD. (imunoložka, SMIS), MUDr. Jaroslava Chlupová (neuroložka)
Doporučuju si poslechnout, protože v 2. polovině záznamu zmiňují nové vakcíny, řeší kombinované vakcíny a doporučené lhůty pro pravidelná očkování – 4 měsíce… Senátor tam řeší postcovidový syndrom… Členové Výboru pro zdravotnictví Senátu jsou lékaři (podle toho to zasedání vypadalo, protože dávali najevo, že je nikdo poučovat nemusí). Opakovaně byli hosté upozorněni, aby byli struční!
https://www.youtube.com/watch?v=pYEMfM8O_4E

Putinovec
27. 8. 2023 09:56
Odpovědět  Standa

To není tak docela pravda . Dokud ještě stojí na nohou hliněný kolos západu , zosobněný čtvrtou fašistickou říší EU , válkychtivě štvavým NATO a celou další strukturní řadou jejich podpůrných organizací , tak nezmůžeme vůbec NIC . A to doslova .
Naší jedinou šancí a tím Naší myslím celého zotročeného světa , je Koncepce Ruského světa , kdy dojde jednou pro vždy k odstranění davoelitárního systému . A to ne cestou revoluce , ale cestou evoluce , kdy se z tupého , snadno ovladatelného davu , vytvoří jednotlivci , PLNĚ chápající , jak probíhá řízení supersystémů a na základě tohoto chápání , budou všichni do tohoto řízení v rámci toho , co budou schopni chápat , plně vstupovat .
My a to se týká i ostatních zotročených národů , nejsme schopni vykonávat ve svůj prospěch ani vnitřní politiku . O vnější a globální ani nemluvě .

Lubaš
27. 8. 2023 23:31
Odpovědět  Standa

To už nechme na Rusech. Ať tak či onak to Rusové vyřeší jednou pro vždy, nebo na dalších sedmdesát let.

Albi
26. 8. 2023 07:07
Ohodnotit příspěvek :
     

“Polsko může nahradit Ukrajinu na bojišti….”
A je to tady? Můžeme tomu rozumět: “Ukrajinci zlikvidovaní, Polsko nástup, připraví se Slovensko”?

zuza
26. 8. 2023 08:09
Odpovědět  Albi

ak budú spočítavať po voľbách u nás hlasy tie chytré mašinky so software od esetu, tak možno ….
Alebo keď stihne húfnica zuzana ešte do volieb pozatvárať celú opozíciu….

vicko
26. 8. 2023 10:02
Odpovědět  zuza

Na Slovensku neexistuje reálna opozícia voči tzv. západnej zahraničnopolitickej orientácii.
Počas vlády Smeru bola v roku 2014 podpísaná Bukurešťská dohoda, ktorá práve hovorí o Ukrajine.
Počas vlády Smeru a SNS boli vyslaní vojaci na hranice Ruska s pobaltskými štátmi, čistá provokácia.
Počas vlády Smeru a SNS boli nakúpené F16.
Vedenie Smeru spolu s jeho oligarchami by si naozaj zalúžili skončiť v base, len v skutočnosti sa mi to javí len ako nejaká hra, aby sa PS postavilo do pozície “protikorupčnej” strany a tým získali takto nastavených voličov a Ficovi zároveň ukážu, že majú na neho materiály, ak začal strečkovať.
Ľudia majú krátku pamäť.
To Smer nás dostal tam kde sme, Matovič a spol. to len dorazili.

Aragonit
26. 8. 2023 18:42
Odpovědět  vicko

Ale jaj a kto odstavil Mečiara Soroš sa tým sám chválil a dosadili Dzurindu ktorý predal všetky zlaté vajcia Slovenska západu.
Smer a SNS práve zabrzdili západné rabovanie a preto musel byť zabitý novinár Kuciak aby SMER dostali od válova preto že bol pre páničkov na západe nebezpečný základne povoliť nechcel ani utečenecké kvóty ani vodu im nedal ale pod tlakom pristali na nákupy aj tak im to nepomohlo. Smer je pre nich aj dnes pohroma a desia sa výhry Smeru vo volbách ako čert kríža. Smer a SNS je pre nich najväčšia prekážka v ich plánoch zo Slovenskom.
https://aragonit11.blogspot.com/2023/08/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny_17.html

zuza
26. 8. 2023 19:43
Odpovědět  vicko

ja smer ani fica nemusím, nikdy som ich nevolila, a na kaliňáka mám ťažkú alergiu, ale vždy lepšie ako šimečka a biháriovou a 5 g bieleho či tá zberba čo vládla dosiaľ.

EvaK
27. 8. 2023 14:01
Odpovědět  vicko

No to asi těžko. Celé je to americká rakovina, která metastázovala do EU a řídí jednotlivé země. Kdyby se Fico škubal hodně, už nežije.
Mám příbuzné v Makedonii, teď v té Severní a tam vyštípali premiéra Gruevského (Pod vedením Nikoly Gruevského strana VMRO prosazovala ultranacionalistickou [30] politiku identity v podobě antikvizace . Její nacionalistické postoje jsou často vnímány také jako protialbánské . [31] Během Gruevského vedení se strana změnila z proevropské a pro-NATO politiky na proruskou , prosrbskou a protizápadní . [32] [33] [34] [35] [36] vybudovat silné protievropské nálady).
Po jeho nuceném exilu do Maďarska, kde má příbuzné (v Praze také a česky rozumí), je tato strana v opozici a tuším nemá šanci se do vedení země dostat, dokud tu bude vládnout Amerika.
Kdo vlastně volil Soroše a Klause Swaba, že nám vládnou? Jak může tenhle švindl mluvit o korupci?

vicko
28. 8. 2023 19:34
Odpovědět  EvaK

Co asi těžko?
Veď píšem to čo Vy.
Fico by bol nie mŕtvy, ale by bol v base.
Je to zlodejské prasa a preto je ľahko vydierateľný a urobí všetko, čo mu nariadia.
To len niektorí naivní a neznalí ľudkovia si myslia, že “na Fica nič nemajú”.
Na Fica toho majú dosť a keďže vie manipulovať verejnosťou, tak ho nechávajú na slobode, lebo je pre nich užitočný.
Keby chceli, tak NSA otvorí zložku a je po Ficových percentách…

26. 8. 2023 15:39
Odpovědět  Albi

Spíš tomu rozumím tak, že páni velkomožní se připravují na vedoucí úlohu v budoucím Trojmoří pod patronátem USA.

Albi
26. 8. 2023 16:12

Možná i tak. Ale bez práce nejsou koláče, bez obětí nejsou zásluhy, bez dostatečných zásluh nebude prestižní služba hegemonůmn.

Tak se potřebné množství s lehkým srdcem dodá životem polských “proruských” trollů – škoda jich nebude, jsou s nimi všude jen potíže.

Markýza
26. 8. 2023 17:03

Když to takhle říkáte, můj nos radostně přikyvuje. Má to psycho-logiku 🙂

26. 8. 2023 21:30
Odpovědět  Markýza

Jenže je zde je ještě solitér Olrbán, s mnohem větším kreditem, než jaký mají všici pšonci dohromady, který jim může jejich europovládné ambice zhatit a stát se vůdcem Trojmoří on. Navíc pšonky nikdo, kromě pšonků samých, za všechny ty neplechy, co ve svém europovládném snažení napáchali, a páchají dál, zrovna nemusí. Neznám v Evropě stát, který by se pšonkům nepovedlo ať nepřímo – například svými “kvalitními” vejci, masem, potravinami atd. – nebo přímo, svou velkomožnou hubou, nasr.at.
Vlastně bych Trojmoří, či Dvojmoří, nebo jiné uskupení středoevropských národů, resp. států, ale bez pšonků, docela bral.
S pšonky ani náhodou. Jo, jsou fajn lidi – dokud nezabruslíte na politiku. Pak je v tu ránu po dobrosrdečných fajnlidech a máte co do činění s vymatlanými, agresívními, pitomci. A to ne až teď. Ty zkušenosti s nimi mám už od sedmdesátek. Osobní, ne JPP.
Vlastně je mi to líto. Že v sobě mají tenhle gen.

Markýza
26. 8. 2023 22:26

A to já klidně i se Pšonkama – ale hlavně!! Hlavně bez Amíků.

27. 8. 2023 13:10
Odpovědět  Markýza

Tady se holt neshodnem. 🙁

Markýza
27. 8. 2023 14:24

No neříkejte mi, že byste raději Amíky, než Pšonky! Ostatně, bez nich nebudete mít Trojmoří, ale jen Dvojmoří 😀

27. 8. 2023 23:13
Odpovědět  Markýza

Jenže pšonci v tom trojmoří znamená, že pšonci pod komandem amíků! Vždyť přece trojmoří je anglosionistický projekt; ten nevznikl v Evropě! Lépe řečeno “těch vzadu”, co se v současnosti drží vzájemně pod krkem s deep statem. Ale to by bylo na dlouho.
Mě je šumák kolikamoří, klíďo bych byl i pro bezmoří – s naší obnovenou námořní flotilou a přístavem v Hamburku, který naši vládní idi.oti ještě nestihli zašantročit. Jenže pronájem území nám končí za pět let – v r. 2028…
🙁

Markýza
28. 8. 2023 12:30

No flotilu už bohužel asi neobnovíme – to si pěkně poděkujme Viktorkovi Koženému……a já si totiž myslím, že převaha “neamerického”, až proti – amerického myšlení ve zbytku Trojmoří by i ty Pšonky převálcovala. Jo já vím, že je to anglosaský projekt – což ovšem neznamená, že bychom si ho nemohli pěkně přisvojit a přizpůsobit. Teda, tak bych si to představovala já – jako malej Brics v Evropě, nebo tak nějak.

zuza
26. 8. 2023 08:05
Ohodnotit příspěvek :
     

zaujímavý názor na smrť wagnerovcov
comment image

Standa
26. 8. 2023 09:28
Odpovědět  zuza

Podle mne nerealistické.Stejně by se museli objevit ve vedení Wagner dříve nebo později! UkrFaš prý nyní vábí Wágnerovce do své armády proti RF. Chicht……

zuza
26. 8. 2023 10:08
Odpovědět  Standa

sú to žoldnieri, ale Prigožin postavil celé svoje angažmán na ukroRuine na vlastenectve, láske k matke vlasti a ruskému národu. Sú medzi nimi väzni, ale aj v Rusku sa dejú justičné omyly a zatvárajú sa nevinní ľudia a verbovať sa mohlo len medzi kriminálnikmi, čo sa nedopustili vážnych zločinov. Prigožin z vágnerovcov urobil jednu veľkú rodinu. V bojoch proti banderovcom zomrelo 30 tis. ich spolubojovníkov, tak keby teraz prešli k ukronacistom, pošliapali by ich pamiatku. Prigožin bol tvárou wagnerovcov, ale velenie v bojových akciách mali iní a tí žijú. Teda okrem Utkina (možno)…

Albi
26. 8. 2023 10:57
Odpovědět  zuza

Taky se mi od začátku zdálo moc podivné, že by Prigožin s Wagnerem letěli stejným letadlem a navíc to druhé letadlo … . jen zmínka a nic víc. A kdo letět v něm? Jak to, že o prvním se ví všechno, o druhém nic – tam seznam cestujících neměli? Proč v prvním ano, ve druhém ne?

Pavel K
26. 8. 2023 12:48
Odpovědět  Albi

Když si najdeš můj příspěvek den, dva dny starý, tak tam píšu něco málo o profesionalitě žoldáků, nebo vojáka profesionála. Píšu tam i mimo jiné právě to, že bych se strašně divil, že poletí stejným letadlem z důvodu bezpečnosti. Maj to v “osnovách” nařízeno jak mají postupovat, jako všechno žejo. Pravidla a kázeň muší být a tak je to správné. A bo právě proto, že jsou to velitelé a i ten největší blbec muší vědět, kdyby se přece jen něco neočekávaného stalo tak je tu šance, že tu ten druhý vezme pak na sebe. Logika nic víc. 😊🙋‍♂️

Albi
26. 8. 2023 16:15
Odpovědět  Pavel K

Četla jsem. Jen se divím že to “nedocvaklo” expertům!
Výsledek: Nevěřme expertům jen proto, že se nazývají experty. 🙂

Pavel K
26. 8. 2023 17:02
Odpovědět  Albi

To je důkaz teorií že i plácmalťáci taky uvažují. Dostávám spousty kamarádů na tu správnou stranu a správné vidění věci. Třeba jsme dnes mušeli jít koupit novou TV. Moje paní byla až nepříčetná, že nemá už dva dny televizi. Skvěle jsem se bavil když jsem ji pozoroval jak je rozhozená. Ale proč to piši, strašně jsem si rozumněl s majiteli obchodu, kteří jsou asi tak + – 60 ročník. Hezky jsme pokecali. A né že je tolik ovcí a blbejch lidí. Jsou, jen nejsou vidět. Hezký zbytek dne. 🙋‍♂️

26. 8. 2023 14:48
Odpovědět  Albi

To je jediné, co mi rozum nebere – že v té sestavě letěli spolu. Vysvětluji si to pouze neopodstatněným pocitem že “doma se nám přece nemůže nic stát.” A jen proto mám u “zmrtvýchvstání” potevřenou takovou malinkatou škvírku, že třeba… No, aspoň bych byl radostně překvapen.

Albi
26. 8. 2023 16:18

Ano, tak. To já taky. No, podzim za dveřmi, mají se “dít věci”, necháme se překvapit – snad něčím dobrým, už by bylo načase.

26. 8. 2023 21:34
Odpovědět  Albi

Jenže já mám narozky zejtra a podarok jsem čekal k narozkám! Ne až na podzim! A co jsem dostal? Záhadu Kuchtík. To je podarok jak… radši to nebudu rozvádět.

Markýza
26. 8. 2023 22:30

Zejtra? No kurňa, ještěže to říkáte, můj zeť má dnes a málem bych na něj zapomněla.
A co – záhada Kuchtík by měla být zcela podle vašeho gusta, ne? 😉

eFPe
27. 8. 2023 06:59

a já ve středu

Pavel K
27. 8. 2023 10:22
Odpovědět  eFPe

Tak to chápu, já je kdysi taky měl ve středu a teď už je radši ani neslavím. 😢🤦‍♂️😊😊

Markýza
27. 8. 2023 11:37

Tak už je zejtra! https://1url.cz/kuoBL

27. 8. 2023 13:15
Odpovědět  Markýza

🙂 😀 😀

Markýza
27. 8. 2023 17:12

Na Armádnom magazínu čestvá analýza https://1url.cz/luopO
A konečně vím, proč jste se tak podivovali tomu, že letěli všichni jedním letadlem 😀

27. 8. 2023 23:33
Odpovědět  Markýza

Na rovinu – rád bych tomu věřil, moc rád, ale…
On by nebyl technický problém všechno to sehrát, docela si i umím představit jak, ale dvě věci mě zviklali.
Za prvé když byla řeč o genetických testech – kdyby připravené šmé, myslím, že by o tom nebyla řeč, protože ty se och.cat nedají. No a dnešní zpráva, že byly provedeny, už nenechává moc prostoru pro konspiraci.
Ledažéééé…. ledaže by v tom jela i laborka. Ani to není problém. Akorát by to pak musel Gosudar nějak okecat, jakože z jeho pověření, aby nebyl za pitomce. Jenže tím by sice získal bodíky, že brilantní voch.cávačka, ale na druhou stranu by to mohlo dost Rusů nas.rat, že celý národ tahal za fusekli.
Nejspíš je ale pravda, co jsem psal Albi – že se podvědomě bojím uvěřit v jeho budoucí zmrtvýchvstání, protože když se konat nebude, byl bych moc zklamanej. Takhle můžu bejt jenom radostně překvapenej, což mému podvědomí zřejmě přijde jako lepší možnost. Takže tak.

Markýza
28. 8. 2023 12:32

No je to celé hodně podivné. Mně vrtá hlavou, proč by teda letěli všichni tři spolu? Při takových opatřeních a takové paranoie….nedává mi to smysl.

tupý hulvát
26. 8. 2023 10:13
Odpovědět  zuza

Ano,dobrovolná společná cesta letadélkem je idiotizmus.

Boomer
26. 8. 2023 11:32
Odpovědět  tupý hulvát

.. chytrý sedlák nikdy nenosí všechna vejce v jednom košíku.

26. 8. 2023 21:37
Odpovědět  Boomer

A mě bylo furt divný, že Áda měl v pytlíku jenom jedno vejce.

jhh
26. 8. 2023 11:00
Odpovědět  zuza

Myslím, že Prigožin už řídí akci v Nigeru.

A mimo téma stručná historie evropského kolonialismu:

https://prehrajto.cz/hledej/Stru%C4%8Dn%C3%A9%20d%C4%9Bjiny%20vyhlazov%C3%A1n%C3%AD

Gales
26. 8. 2023 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Pšontci vychladnou jen co přes jejich území přeletí ruská raketa a všechna munice do sto metrů pod zemí vybuchne.Pak budou mít starosti jak zahrabat krátery.

tupý hulvát
26. 8. 2023 10:11
Odpovědět  Gales

Co je to za blbost?

Boomer
26. 8. 2023 11:27
Odpovědět  tupý hulvát

.. tož zlí jazykové potají šuškají o možnosti odpalu munice vlivem EMP. Ta současné je elektronickými hejblaty doslova nacpaná.
Já tuhle jel po silnici kolem kamenolomu a visela tam jakási zákazová tabulka, prý kvůli nechtěným odpalům..

Markýza
26. 8. 2023 12:54
Odpovědět  Boomer

Nojo, i mobilní chytráky prý vypněte. Ještěže mám telefonického blba.

Boomer
26. 8. 2023 21:41
Odpovědět  Markýza

..uškvařit se dá každý telefon, žel. S lidmi je to podobné..

Tak jen zpívej, kdo ví, co bude za tři vteřiny, někdo nás vyfotí i přes panel a zbudou jen dva stíny na zdi.. © Vlasťyk ;o)))

https://1url.cz/NuoqK

Markýza
26. 8. 2023 22:35
Odpovědět  Boomer

Jojo, Vlastika můžu…………moje oblíbený u ohňů byly Huslenky a Sbohem, galánečko.

konzerva
26. 8. 2023 10:30
Odpovědět  Gales

Jo raketa kindžal toho dokáže daleko více záleží jak je nastavená. Ti co zůstali v bunkru u Vinice nebo Lvova 100 metrů pod zemí by mohli vyprávět pokud je vůbec dostali ven.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
26. 8. 2023 11:59
Odpovědět  konzerva

A pokud ne, tak se můžeme těšit no toto.
http://www.youtube.com/watch?v=bbHA5SeUNFc

Mlácení poláku, protože nechtějí volat Sláva okrajině.
Hezké. Opravdu hezké.
Dovětek. Všichni ukropi byli propuštěni. Poláci skončili v nemocnici.

Já jsem více a více přesvědčen, že další konflikt nazrává
mezi Polskem a okrajinou.

26. 8. 2023 15:44
Odpovědět  sizok

No jéje.

zuza
26. 8. 2023 19:54
Odpovědět  sizok

tých Poliakov mi je síce ľúto, ale je to dobré, že je to teraz pred voľbami, možno sa zopár Poliakom otvoria oči… Ja už dávno tvrdím, že by mohol Putin Poliakom prenechať kus Ukrajiny, ten najhorší odpad je aj tak z Haliče, z ostatných častí by tam banderovci zdrhli. Na pár rokov by mali o zábavu postarané a poliakov by prešli veľkopoľské maniere.

Boomer
26. 8. 2023 21:06
Odpovědět  zuza

.. doba kompromisů pominula. Tak dlouho jedna strana dávala ostatním na výběr mezi kooperací na bázi rovný s rovným nebo konfrontací, až na tu konfrontaci opravdu došlo.
Můj pejsek vždy dává výstrahu a protivníkovi poskytne prostor a krátký čas k opuštění perimetru. Potom už neváhá a neprohrává, v pranici velkých a silných psů vždy teče krev a jde o život.
Kdo přecení svoje schopnosti a podcení protivníka, ten sám sebe odsoudil k porážce..

Markýza
26. 8. 2023 22:41
Odpovědět  Boomer

Ale neteče – a nejde. Ne vždycky. Moje fenky se občas právaly a vždycky zřejmě podle nějakých východních pravidel – super efektivně. Osum chlupů vyrvanejch, strašnýho řevu a pak ticho na bojišti.Dokonce mi tuhle se slzou ve voku děkoval známej, že naše vlčice naučily efektivnímu boji jejich středního knírače, který do té doby dostával na pr.del 😀
A to ty čuby ani nevyrůstaly v Pitěru na ulici 😎

katango
27. 8. 2023 10:14
Odpovědět  Markýza

Měli jsme sehraný párek koček (samic), co spolu dokázaly spráskat psa, a nemyslím žádného psího prcka.

Boomer
27. 8. 2023 14:01
Odpovědět  katango

.. máme doma kocoura, něco přes 7 kil čisté váhy, potvora je to neústupná a když se ostane do křížku s naším psem, v nouzi nejvyšší se mu pověsí všema čtyřma na hlavu, vypadá to potom jako ten vyskakovací zárodek z Vetřelcova vejce. Pes mu nesmí ublížit a kocour to ví..

Markýza
27. 8. 2023 14:27
Odpovědět  Boomer

Taky jsem takového měli, byl to polobriťák, jako uhel černý. Ale to byl kliďas a s naší čubou se strašně milovali – ten na ní maximálně jezdil 😀 Když umřela, tesknil po ní strašně dlouho, až zmizel a už jsme ho nikdy neviděli……

EvaK
27. 8. 2023 15:50
Odpovědět  zuza

Ale Poláci je také nemusí, ale nic proti vedení neudělají.
Současné vedení jim leze silně na nervy, ale opozice je zase prounijní a nacpala by jim tam imigranty a to Poláci také nechtějí. Hodně jich pracovalo a stále ještě pracuje v Německu, v Holandsku, v Británii a ví, že tohle nechtějí.
Nevím kolik tam stran ještě je, co by mohli volit.
Ukrajince nemusí, ale tamní prezident je proukrajinský jak ten náš premiér Fiala.
Loni jak začala válka, či tedy ta operace podobná válce, naskakovala polským mužům husina a měla vážně strach, že budou rukovat. Oni jsou všichni odvedení, ale nemají zatím výcvik, ovšem to se může rychle změnit.
A všichni mluvili, kam by se mohli vytratit z Polska, nejčastěji hovoří o USA, tam někde u Chicaga je městečko, které je polské. Bývalá kolegyně tam žila u babičky od 11 let a americké občanství tím pádem má. A není sama, takových Poláků a Polek, kteří mají někoho v zahraničí, bylo mezi kolegy většina.

Dag
26. 8. 2023 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

A spadla klec… To je globální šachová partie. Akorát naším politikům nějak chybí rozhled a pak se budou divit.

zuza
26. 8. 2023 16:33
Ohodnotit příspěvek :
     

dúfam, že sa čo najviac ukrajincov inšpiruje
https://sk.news-front.su/2023/08/26/na-ukrajine-zacali-zabijat-vojenskych-komisarov/
na cz news je pod bombastickým titulkom
https://cz24.news/ukrajinski-vojaci-surovo-zavrazdili-vlastnu-velitelku-desivy-stav-a-chaos-ukrajinskej-armady-aktualne-z-rusko-ukrajinskeho-frontu-25-8-2023/
článok, podľa ktorého radoví ukrajinskí vojaci zabili politručku, ktorá ich ponižovala a urážala…

sizok
26. 8. 2023 17:09
Odpovědět  zuza

Aspoň dobrá zpráva. Jde sk news front.

EvaK
27. 8. 2023 16:18
Odpovědět  sizok

Super, sledovala jsem ho na Telegramu.

jhh
27. 8. 2023 07:26
Odpovědět  zuza

Ono v situaci, kdy Vám stát naordinuje v podstatě trest smrti za lumpárny někoho jiného, tak zcela logicky někteří jedinci dojdou k závěru, že už si mohou dělat co chtějí, bez ohledu na jakékoliv zákony neboť když poslechnou umřou a když je po vzpouře chytnou tak taky. Čili je to prašť jak uhoď.