politika

Alexej Puškov o šéfovi Ministerstva zahraničních věcí Slovenska: „žalostný pohled“

Senátor Alexej Puškov komentoval prohlášení šéfa slovenského ministerstva zahraničí Ivana Korčoka o vakcíně proti koronaviru “Sputnik V”. 

Šéf ministerstva zahraničí Slovenska nazval ruskou vakcínu „nástrojem hybridní války“.

Senátor vyjádřil názor, že slovenský diplomat se tímto způsobem pokusil napodobit ukrajinského ministra zahraničí Dmitrije Kulebu.

„Šéf slovenského ministerstva zahraničí se rozhodl napodobit Kulebu z ukrajinského ministerstva zahraničí a zopakoval jeho hloupost ohledně ruské vakcíny jako „nástroje hybridní války“. Jak může být vakcína nástrojem války, nad tím nepřemýšlel“ napsal Puškov v Telegramu .

Přiznal také, že považuje model chování některých východoevropských politiků za „udivující“.

“Ve východní Evropě vyrostla “úžasná” generace politiků bez vlastních myšlenek, opakujících nesmyslné fráze, reprodukují prázdná klišé a na tom staví svou kariéru. Je to žalostný pohled,” vysvětlil senátor.

První várka “Sputniku V” byla dodána na Slovensko 1. března. Premiér Igor Matovič uvedl, že se rozhodli koupit ruskou vakcínu bez čekání na její registraci v Evropské unii, protože není dostatek vakcín a na Slovensku desítky lidí denně umírají na COVID-19. Toto rozhodnutí způsobilo vážné politické rozpory v zemi.

https://bit.ly/3l1z95Q

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
10. 3. 2021 11:09

A má pravdu!!!