politika

Alexej Leonkov: Tři plány Ruska. Jakou roli bude hrát „perla u moře“ ve speciální operaci?

Projev Vladimira Putina na zasedání Valdajského klubu se stal hlavním předmětem diskuse ruských i světových médií a politologů. Každý hledá skryté významy ve slovech ruského vůdce. 

Analytiky zmátla i odpověď Putina na otázku maďarského novináře o Oděse. 

Putin hovořil o Oděse na konci svého rozhovoru s novináři po svém hlavním projevu ve Valdaji. 

Na otázku maďarského reportéra, jaké vízum bude za pár let potřebovat, aby mohl cestovat do Oděsy – ruské nebo ukrajinské – ruský vůdce odpověděl:

„Jak víte, Oděsu založila Kateřina II., nacionalisté si na demolici pomníku zakladatelky města netroufají.  Oděsa může být jak jablkem sváru, tak symbolem řešení konfliktů a symbolem nalezení nějakého řešení pro všechno, co se nyní děje.“

Co měl Putin na mysli, když mluvil o roli Oděsy jako symbolu řešení konfliktů? 

Má ruský prezident konkrétní vojensko-politický plán, ve kterém bude černomořské město hrát nějakou důležitou misi v dokončení SVO?

Dobytí Oděsy je součástí strategického plánu Ruska v rámci speciální vojenské operace (SVO) – vojenský expert Alexej Leonkov.

Ruský vojenský expert Alexej Leonkov se domnívá, že dobytí Oděsy je součástí strategického plánu Ruska, který zahrnuje vytvoření pozemního koridoru s Podněstřím, píše mk.ru.

Byly stanoveny tři strategické cíle. 

Prvním je vytvoření pozemního koridoru s Krymem. Tohoto cíle bylo dosaženo. 

Druhým je pozemní koridor s Podněstřím. Zde hraje Oděsa klíčovou roli. 

Konečně, třetím cílem je pozemní koridor do Maďarska, – řekl Alexej Leonkov.

Podle vojenského experta bude tažení na území Ukrajiny pokračovat celou zimu a jaro. Právě v tomto období by se mohlo rozhodnout o osudu Oděsy. Leonkov zároveň poznamenal, že „doba trvání nepřátelských akcí přímo závisí na vojenské pomoci NATO režimu Zelenského“.

“Ukrajina je z 95 % dotovaná země, spoléhá se pouze na vojenskou pomoc NATO. Spojené státy mohou tuto pomoc kdykoli zastavit, pak se kyjevský režim zhroutí. Na pozadí nadcházející zimy a skutečnosti, že ničíme energetické a dopravní systémy Ukrajiny, naše úkoly jsou proveditelné,”– říká Leonkov.

Jak expert zdůraznil, Oděsa a zároveň Nikolajev má ještě jednu důležitou roli – zajištění bezpečnosti čtyř nových ruských regionů.

Rusko musí vrátit Nikolajevskou a Oděskou oblast a navždy zbavit Ukrajinu přístupu k moři.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3gXpjUr

sdíletj na

100 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 02:01

Žeby žeby? Že by tím Gosudar mínil, že Oděsa by bylo vhodné město pro jednání o kapitulaci Banderstánu? Případně pro jednání “o nich bez nich”, tedy mezi Ruskem, USA a možná ještě s nějakým šaškem z OSN, aby se neřeklo. Zkrátka mi z toho vychází právě toto. A také to, že nepochybuje o tom, že Oděsa bude opět jedním z klenotů Ruska.

josef
30. 10. 2022 08:35

Jednání o příměří by bylo možné. Ovšem Ukrajina je dnes v pozici, že na toto jednání bude mít stejný vliv, jaký já mám na válcování silnic.

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 13:45
Odpovědět  josef

Vždyť říkám – o nich bez nich.

Markýza
30. 10. 2022 15:18

Ono to asi jinak nepůjde. Tuším včera zveřejnili podmínky, za kterých jsou ochotni jednat – no naprostá hovadina. Úplně mimo reál.

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 18:53
Odpovědět  Markýza

Ono to už z logiky věci ani jinak nepůjde, než napřed nějaká Jalta 02, načež později v Kyjevě bezpodmínečná kapitulace Banderstánu. Tady šamaním čelkem najisto. S tím minulým šamaněním o masívním útoku jsem se sice nesek, ten se konat bude, ale v čase jsem se seknul parádně.
Tohle ale jinak nepůjde, pokud tedy vycházím z toho – jakože vycházím – že Rusko Banderstán ukončí. Jenže kdyby ho ukončilo bez předsjednané dohody s ušáky na způsob “tady pocad je to mý, tady vocad je to tvý” mohli by bejt zbytečný zmatky.
Popravdě ty strany jednání krom USA a Ruska mi úplně jasný nejsou, taky jich tam ve finále může zasednout víc, ale že to předkapitulační jednání proběhne a že na něm budou hlavními aktéry Federace a USA o tom jsem přesvědčený. A Oděsa mi z toho tak nějak vychází nejen z té odpovědi madarskému novináři.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 10. 2022 19:38

Náhodou šamaníte pěkně. Kvůli vám jsem si vyhodila šamanskou kartu na Rusko i na Ukrajinu – což bych neměla, jelikož jsem naprostý karetní zelenáč – ale i tak mi vyšly velice, velice zajímavé věci.
Ovšem v rovině duchovně/informační/energetické. Oděsa v tom nebyla 🙂
Souhlasím ale na sto procent, že to musí dohodnout Amíci s Ruskem – nakonec, je to jejich válka. Ukrajina do toho vlastně nemá co mluvit, ať si myslí cokoli. Ale karmu, tu má na to móc šikovnou :-))

jiří
30. 10. 2022 18:12
Odpovědět  josef

comment image

janle57
30. 10. 2022 09:10

Oděsu musí Rusové dobýt už jen proto,že tam banderovci zavraždili a zaživa
upálili desítky nevinných lidí,kteří s fašistickým pučem zvaný Majdan nechtěli
nic mít.

Markýza
30. 10. 2022 15:33
Odpovědět  janle57

Hlavně ji potřebují proto, aby neměli nikde škvíru, kudy by jim tam Amíci mohli vlézt. Tuším že Stanek to říkal hned zkraje, že pokud chtějí mít klid, musejí mít pod kontrolou celé Černomořské pobřeží. Že už jsou plány, jak jim házet klacky pod nohy – nebo v tomhle případě pod lodě. Teda zadržovat pod záminkami nákladní šífy a udělat z nich nespolehlivé dodavatele.

Aragonit
30. 10. 2022 18:30
Odpovědět  Markýza

Skrátka Rusko to musí riešiť tvrdo a radikálne. Neopláca sa ustupovať západu v ničom. Teroristi na západe zlikvidovali teroristickou akciou Nord Stream 1 a 2 a chcú likvidoavať všetko ruské vrátane pomníkov a hrobov padlých ruských vojakov z Druhej svetovej vojny. Skrátka Rusko je pre západ obrovskou prekážkou k nastoleniu celosvetovej globálnej vlády. Ale západ sa prerátal tak ako sa prerátal aj Hitler. Americký blitzkrieg na Ukrajine skončí porážkou západu.
https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html

Markýza
30. 10. 2022 18:39
Odpovědět  Aragonit

Aragonit 🙂 to je hezká přezdívka. Nevím, jestli tvrdě – pořád říkám, že nikdo, ale opravdu nikdo nebere v úvahu jejich příšerné trauma z druhé světové. Od začátku mám dojem, že se jim do toho nechtělo – a nechce. Ale důsledně, to jo, to budou muset.
Já nevím, jestli je překážkou celosvětové vládě, co ale vím naprosto jistě je to, že – jak pravila Madlenka – Západu připadá nespravedlivé, že jedna země vlastní takové bohatství :-))) Ještě si pamatuju ty líté boje po nástupu Putina právě o to bohatsví, které tento Putin sebral Západu pod frňákem za vteřinu dvanáct.Njn. Pak se divme té šílené rusofobii.

milan h
31. 10. 2022 09:51
Odpovědět  Markýza

on je este Orinoko

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 19:06
Odpovědět  Markýza

Zkrátka a dobře, ve vlastním zájmu potřebují protáhnout hranici Ruska až k Moldávii. Ono jí sousedství s médou jen prospěje. A Rumunům také.

Markýza
30. 10. 2022 19:39

Jo, tak nějak.

jiří
30. 10. 2022 15:30

Ze 3D ke 4D a 5D.
Posledních tisíc let jsme měli v oku takzvanou slepou skvrnu. Toto je optický nerv, který jde hluboko do lebky a byl zablokován speciální proteinovou tkání, jako zátka. Pokrýval tři čtvrtiny našeho sférického vidění. To byla podmínka naší inkarnace na Zemi, jakýsi experiment. Tímto způsobem jsme museli nastudovat hustou 3D rovinu a tento úkol jsme splnili. Nyní je experiment ukončen a slepá skvrna se začala rozpouštět a mizet, což nám otevřelo přístup k vizi multidimenzionality.
http://channeling.safo.cz/detail.php?id=3303

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
30. 10. 2022 16:52
Odpovědět  jiří

Fiala,Pekari,Čmoudová a ostatní jelita se nemění.Takže,co s nima?

jiří
30. 10. 2022 17:18
Odpovědět  Gales

comment image

Pavel K
30. 10. 2022 19:34
Odpovědět  jiří

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Pavel K
30. 10. 2022 19:37
Odpovědět  jiří

Trochu se o tyto věci zajímám ale musím přiznat, mám v tom hokej. Odešel mi blízký příbuzný a dost na něj myslím a vduchu si doufám že je mu snad lépe.

jiří
30. 10. 2022 15:51

comment image

Gales
30. 10. 2022 16:56
Odpovědět  jiří

Svatá pravda.Já bych je nerozděloval a spolu by měli dožít v pruhovaných mundůrech na Borech.

Pavel K
30. 10. 2022 19:38
Odpovědět  Gales

……aaááá makat.

pavelpe
30. 10. 2022 06:39

Tak ze strategického hlediska je Oděsa nezbytným prvkem pro Ruskou federaci. Dokud nebude Oděsa v ruských rukou, trvá nebezpečí pro Sevastopol a černomořskou flotilu. Druhým, neméně důležitým, aspektem je samozřejmě Podněstří. Má-li mít RF reálnou možnost chránit ruskojazyčné obyvatelstvo Podněstří proti NATO a jejím koloniím (Rumunsko, Moldavsko), pak je nezbytný pozemní koridor. Pokud povedou současní lídři Moldavsko stejným směrem jako doposavad, nelze vyloučit ani vzbouření proruských sil k převzetí moci a následnému připojení k Rusku. To by dávalo Rusům i další možnosti. Bylo by možné postavit plynovod a ropovod do ne nepřátelských zemí na Balkáně, které mají zájem o obchod s Ruskou federací – Maďarsko, Srbsko, možná časem Bulharsko, Rumunsko či Chorvatsko. Záležet bude na tom, kdy devastace ze strany EU vůči zemím střední a východní Evropy donutí obyvatelstvo k svržení servilních probruselských politiků. Ono už dnes mnoha lidem z bývalého postsovětského prostoru začíná docházet, jakou habaďuru vůči nim sehrál Gorbačov s Reaganem, a že RVHP – při všech svých nedostatcích – byla v konečném důsledku mnohem spravedlivější a prospěšnější organizací než EU v současné podobě.

Pavel z Moravy
30. 10. 2022 09:27
Odpovědět  pavelpe

EU, tedy vězení národů je pouze byrokraticko- technokratický moloch, líheň určitých lidí a klanů jak si připravit luxusní život na stáří na úkor obyčejného lidu. Tito lidé opilí svojí mocí provádějí takové věci, které by v normální společnosti nebylo možné uskutečnit. Koukněte se ale na jejich morální kvality a musí vám být vše jasné. Těch pár zralých a vlasteneckých politiků z různých zemí, kteří jsou v EU parlamentu zastoupeni nemají proti těmto klanům žádnou šanci. Však vidíme s jakou pohodou vytváří nová pravidla bez vážnějšího odporu. A čemu se divit, vždyť tam sedí a řídí to téměř všichni Šorošovi a Švábovi lidé. Lidé k těmto volbám nechodí a tak je to nejjednodušší dostat tam tyto týpky globalistické plutokracie a zastánce NWO. Na tom není fakt nic divného.

milan h
31. 10. 2022 09:55
Odpovědět  pavelpe

a hlavne RVHP nemela zvlastni postaveni bylo to poze pri rade ministru zadne urady navic

Velitel
30. 10. 2022 07:00

USA chce rozmisťovat jaderné rakety na Finsko Ruské hranici a tak by nebylo od věci totéž učinit na Rusko Polské hranici někdo na linii Lvov Užhorod.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
30. 10. 2022 09:29
Odpovědět  Velitel

alebo v Nicaragui

Markýza
30. 10. 2022 15:34
Odpovědět  zuza

ánebo tak :-))

Markýza
30. 10. 2022 15:34
Odpovědět  Velitel

Já mám dojem, že už tak ale činí. Někde jsem zahlédla.

zuza
30. 10. 2022 07:46

Mňa teší ten pozemný koridor do Maďarska. Ak budeme mať normálnu vládu, bude koridor pre dopravu lacného plynu a ropy aj pre nás, aj keď bude treba urobiť nové prípojky.
A samozrejme obyvateľom Odesy tiež prajem po rokoch utrpenia slobodu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 10. 2022 10:29
Odpovědět  zuza

Technicky zabezpečit dodávku plynu není problém ani dnes.
Ovšem ideologicky se vzepřít páníčkovým příkazům nepřichází v úvahu.
A normální vláda je stále v nedohlednu. Příští může být ještě horší, i když si horší dnes nedovedu představit. Ale – dovedli jsme si tu dnešní představit před 20 – 30 léty?

jiří
30. 10. 2022 17:24
Odpovědět  Albi

comment image

zuza
30. 10. 2022 19:14
Odpovědět  jiří

nechápem, dala som plus a objavilo sa plus aj mínus…ale aj tak dobre, ako dobrý bonmot dávam plus, za popisovanú skutočnosť mínus.

Pozor
30. 10. 2022 08:10

Ukrajina už dávno nie je samostatným štátom, ale len protektorátom SŠA. Bez priameho riadenia a finančnej a vojenskej dotácie by Rusi už dávno pili ruský čaj v Užhorode a v Mukačeve.

konzerva
30. 10. 2022 08:37

Kyjev nikdo nechtěl dobývat to jsou jenom tupé plány duraku ze Stodůlek. Tam je neučí jakou taktiku používali Suvorov, Kutuzov atd. Tam mají školení kolik mají wc jak se oblíkat a nemyslet. atd.

Jiří
30. 10. 2022 08:53

Oděsa musí patřit Rusku ,jinak nemá vojenská akce na Ukrajině smysl.

Pavel z Moravy
30. 10. 2022 09:31
Odpovědět  Jiří

President Putin určitě nebude omezencům ze západu vykládat, co má v plánu.

Albi
30. 10. 2022 10:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně – a proč taky? Ať řekne co řekne, stejně všichni ti omezenci (a nejen západní) to vědí lépe než Putin sám. 🙂 🙂 🙂

zuza
30. 10. 2022 19:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Putin síce svoje plány zahmlieva, ale Bloomberg na to prišiel aj tak
https://www.hlavnespravy.sk/putin-vzbudzuje-v-europe-obavy-z-prekvapiveho-dovodu/2956282
Arménsko vo veľkom dováža z EÚ práčky a Kazachstan chladničky, ba dokonca aj elektrické odsávačky mlieka, obratom ich dodávajú Rusku a Rusi z toho vyberajú čipy a montujú ich do dronov. Niektorí tvrdia, že to odhalila hlavná EU gynekologička von der lajno a ona nebezpečenstvo rozozná, tá predsa zlikvidovala aj bundeswehr. Niektoré zlé jazyky tvrdia, že Rusi budú mať teraz univerzálne zbrane, ktoré im uskladnia potraviny, navaria, vyperú a vysušia uniformy, odsajú mlieko a potom sa odletia zlikvidovať zadaný cieľ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 10. 2022 20:39
Odpovědět  zuza

Hlavné správy nejsou k nalezení – že by i u vás řádil nějaký ten rakušan?

zuza
30. 10. 2022 22:09
Odpovědět  Markýza

zatiaľ fungujú… oni teraz zverejňujú aj také kraviny, ako je ten uvedený článok od agentúry Bloomberg, takže myslím, že až tak nekolú oči našej osvietenej vláde. Ja keď kliknem na ten link, tak sa hneď dostanem na tú stránku. Rakušana síce nemáme, ale máme Mikulca, to je tiež odborník, charaker a morálna autoriita k pohledání… rovnako ako celá vláda, naša aj Vaša…

Markýza
30. 10. 2022 20:40
Odpovědět  zuza

Ale teda představa je to kapitální!! :-)))

Autor
30. 10. 2022 09:24

Tento článek je typickým na ukázku toho, jak námi lze manipulovat. Naprosto – momentálně – zbytečná úvaha. A proč? Protože jakoby neznáme cíle SVO. A už jsem o tom psal několikrát. Putin a jeho lidé vše co mohou říkají přímo ve svých prohlášeních. Vemte si jen třeba čistě Putinova prohlášení za poslední rok, jak šla za sebou a to celá. Uvidíte jednoznačně všechny cíle, které se od samého začátku nemění. Mění se taktika, protivník není žádná papírová loutka.
Jak mohli chtít zabrat Kyjev hned na počátku, když měli a pořád mají početně výrazný deficit? Možná tím jen poskytli šanci na místní “neklid a případnou změnu”. Vždyť Putin přímo tehdy naznačoval, že ukrajinští vlastenečtí generálové a důstojníci by měli Zelenského odstavit. Ale také bylo jasné, že na to nespoléhá.
Žádný konflikt nikdy nebyl jednoznačný a při jeho delším průběhu se musí účastníci nejednou přeskupit, přeformátovat. Dělala to jak Ukrajina a teď to dělá Rusko. Kromě toho, Putin nikdy nemluvil o délce konfliktu, jen na Valdaji teď zdůraznil – v podstatě – že celkově nejen na Ukrajině, ale vše a všude, nastupuje dlouhé desetiletí, které bude nebezpečné a nestabilní. Tak to je něco konkrétního. V minulosti také změny neprobíhaly raz dva, ale připravovaly se dlouho.
Takže, pánové kolegové gaučoví generálové, ono se to vyřeší i bez nás. A udělají to ti, kdo k tomu mají kompetenci.

538fbc0e_resizedScaled_740to728.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 10. 2022 10:39
Odpovědět  Peter

Super! Je to tak.

Albi
30. 10. 2022 13:58
Odpovědět  Peter

Krásný obrázek. A takový optimistický. 🙂

Albi
30. 10. 2022 17:11
Odpovědět  Albi

Kam zmizel ten obrázek s medvědem, vyprovázejícím NATO dodávku?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 10. 2022 19:42
Odpovědět  Albi

Jakej? já ho neviděla!

Aragonit
30. 10. 2022 18:48
Odpovědět  Albi

Tak Rusko si to zariadi po svojom. A lepšie bude pre nás všetkých s Ruskom vychádzať a obchodovať a nie válčiť.
Ostáva Dúfať že ten ruský tlak páničkou u nás napokon preválcuje.

Pavel K
30. 10. 2022 19:51
Odpovědět  Aragonit

RUSKO války nezačíná, ale ukončuje.

milan h
31. 10. 2022 10:02
Odpovědět  Aragonit

Orinoko dufam taky ale jestli to bude cca 10 roku tak mam obavy ze to uz nestihu

Pavel K
30. 10. 2022 10:17

Bylo by záhodno kdyby se to zbytečné zabíjení zastavilo, nastolil se mír, podmínky k normálnímu životu a obchodování mezi národy. Všechny válečné štváče a fašouny do jednoho pochytat a do gulaků na práci. Co si více do Nového roku přát.

Jaris
30. 10. 2022 10:59
Odpovědět  Pavel K

Pavle, omlouvam se za minus. Chtela jsem zmacknout okenko ‘odpovedet’ a napsat, ze jezibaba Cernochova by v tom gulagu mela tem valecnym stvacum osetrovat omrzliny na nohou napadene gangrenou.

Pavel K
30. 10. 2022 13:33
Odpovědět  Jaris

🤣 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️ 🌹 🍀
Lidičky sserrte na znaménka, jde přece o pochopení a souhlas názoru.
Když mě budete chtít udělat radost, tak mi napiště máš pravdu ty starý …..tam si dosaďte co chcete. 🤣🤣🤦‍♂️😂👍

Albi
30. 10. 2022 14:01
Odpovědět  Pavel K

Máš pravdu, starý kámo z PP.

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 15:23
Odpovědět  Albi

Albi, Markýzo, všici Pavlové a vůbec pokecálisti.

Potřebuju drobet osvítit. Znáte to – víc hlav, víc rozumu. Před chvílí jsem narazil na titulek:
“Výsměch, plivaní do sešitu a ruská hymna. V české republice jsou děti ukrajinských uprchlíků vystaveny šikaně.”

https://alternatio.org/events/all/item/110735-nasmeshki-plevki-v-tetrad-i-rossiyskiy-gimn-v-chehii-deti-ukrainskih-bezhentsev-podvergayutsya-travle

No a já teď nevím – mám bejt na naše děcka nas-ranej, že je to fuj fuj, nebo si říct, že aspoň tak, že ještě nejsme tak v pr-deli?
Popravdě jsem kvůlivá tomu nasranej. Na vládu. Ale furt mám to dilemno – je to dobrá, nebo špatná zpráva?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 10. 2022 15:59

Tak já si to nasypala do překladače, protože přeci jen, originál bych luštila podstatně déle. A: jednak si myslím, že to Aktuálně pěkně přifouklo a samosebou ten ukrowebík se toho radostně chytil.
Co se obsahu týče – no, mně se to samo o sobě moc nelíbí. Jednak děcka za nic nemůžou, druhak to věci jen zhoršuje – ale neslyšíme druhou stranu! Jestli se tam našel nějaký sprateček, co se nafukoval, že “ty musíš, protože já Ukrajinec” tak se pak těžko může divit, že mu zahráli Rossiju svjaščennuju.
Teď jsem narazila na výtah toho článku někde na HN, kde ale zmiňovali, že Ukrajinské děvče musí poslouchat, že “podle spolužáků vyhrají Rusové”, a že teda jako fujky, takový názor! O šikaně ničehož nic.
Ale udělalo mi radost, že ten ukrofanatismus je zjevně záležitost měst nad 100 000 🙂 což jsem si i myslela.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 18:33
Odpovědět  Markýza

Omyl! Alternatio není ukroweb ale rusweb. Oni tam občas takové škodolibosti zveřejnují. Náš hrdinný bukvík Lipánek je pro ně také vděčným objektem. Popravdě je to fuj fuj, ale na druhou stranu…

jiří
30. 10. 2022 19:25

comment image

Markýza
30. 10. 2022 19:43

Jo takhle! No to je fuk, na podstatě to nic nemění.

Pavel K
30. 10. 2022 19:57

No co tak jim ji zahráli. By asi chtěli zahrát tu Říšskou né?!!
Koneckonců to už tu taky bylo, myslím při tenise toho Davis cupu zahráli němcům říšskou hymnu. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

milan h
31. 10. 2022 10:10
Odpovědět  Markýza

pravda je ze ty Ukacka se chovaju jak nadlidi a ze sme povinni jim sluzit ja kdyz sem videl jejch chovani v hypermarketu k prodavackam tak me to nadzvedlo ze sem uz pomalu myslel ze me seberu ja sem se nikdy nebal rict svuj nazor dycky i pred rokem 89 a kupodivu sem nebyl nijak omezovan a su spokejeny ze to ze me vypadlo protoze se hovaju jako by jim patril svet

sizok
31. 10. 2022 14:04
Odpovědět  milan h

A bude to horší.

Markýza
31. 10. 2022 15:02
Odpovědět  milan h

Já žiju v nějakém poklidném kraji. U nás se fakt chovají mravně – ale jsme malé město, jestli to nebude taky tím.

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 15:10
Odpovědět  Pavel K

Máš pravdu, ty starej prašivko.

Pavel K
30. 10. 2022 13:37
Odpovědět  Jaris

To tedy není. Doporučuji včerejší Simultánku p. Skály. Ale až do konce, ten byl snad i nejstrašidelnější. Bojím, bojím. 😢

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 16:05
Odpovědět  Pavel K

Včerejší? Včera byla středa? Jsi mě zblbnul – myslíš tu z 26.10. ne?
Taky bojim, bojim, ale ještě víc jsem jsem nas-ranej.
Rusové minulý týden spustili to jaderný perpetuum mobile, myslím tu jaderku v Belojarsku na Uran 238, kterého jsou zásoby na miliony let, a zajistili tím dostatek levné energie v podstatě na celou dobu trvání lidstva – a nic. Přitom je to něco tak fantastickýho, že už jen proto jsem rád, že ještě nezatáh roletu a dožil se toho. Když domyslíš, co to všechno znamená a jak se tím, celá budoucnost lidstva mění, přestaneš se možná drobet bát. Pravda, chce to jen maličkost.
Porazit temné síly.

Autor
30. 10. 2022 17:18

Možná právě proto se snaží zavírat jaderné elektrárny.

Aragonit
30. 10. 2022 18:55

A títo lacná energia z Ruska na západe gaunerom nevonia skrížilo im to všetky plány na ovládnutie plebsu umelo vyrobenou krízou a všetkého nedostatku. Preto že práve rusko ukazuje že všetkého je dostatok preto potrebujú Rusko zničiť. Lenže majú problém Rusko sa len tak zničiť nedá naopak vyrazilo do útoku. Ostáva nám dúfať že to s ruskom vyhráme všetci

Pavel K
30. 10. 2022 20:17

Bylo moc hezké povídání a bylo tam řečeno spoustu zajímavých témat. Zrovna o té energii. Ano, je tu někdo, kdo chce aby to bylo jinak.

Pavel K
30. 10. 2022 20:31
Odpovědět  Pavel K

Já nevím možná si fakt nerozumíme host tam byl Michal Svatoš.

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 23:54
Odpovědět  Pavel K

To nebyla simultánka, ale “Rozhovory s…” Simultánka je pouze ve středu.

Pavel K
31. 10. 2022 08:34

Milane ted jsem zmaten, je to možný, říkali že vysílají živě. Určitě si to najdi je to kurevsky výživný a host je ten Svatoš z Raptoru, nebo jak se to jmenuje. Měl jsem ušiska jak netopýr. Celkem hustý až pro nás beznadějný jestli nenastane mimořádka. 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
30. 10. 2022 15:09
Odpovědět  Jaris

Ono to minus jde odmáznout tím, že se klikne na plus, jak jsem zjistil, když jsem se taky takhle sek.

Aleš
30. 10. 2022 13:18

Ukrajiny je mi líto, stačilo zahodit banderismus, oligarchii, dodržet Minske dohody a vyhostit ambasádu USA, poblít odporné deviantní hodnoty EU a byla by hospodářskou velmocí.

Pavel K
30. 10. 2022 13:40
Odpovědět  Aleš

…..a spousta mladých kluků mohlo žít. Představte si že jste rodič, jestli to tedy dokážete. Já v té situaci byl, takže vám mohu říci nic veselého. A co je “nejhorší”že to bude dobrý až při posledním vydechnutím, protože je to pořád s vámi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 10. 2022 15:40
Odpovědět  Pavel K

Pravda, pánové, pravda. Nezapomínejte ale na duši…..na všechny ty křivdy a frustrace a jánevím co. Asi potřebují takříkajíc projít ohněm – vždyť byli svobodným státem třicet! let. Ale s chorou duší toho moc nezmůžete.
Jako rodič si ovšem raději nic nepředstavuju……..

jirik
30. 10. 2022 14:12

To vypadá, že ukrajina bude vrácena do svých historických hranic, tedy do hranic vnitrozemských a následně i do doby, před kterou začala získávat darem od carského ruska různá území…..
*****
Podle Newsweeku z 26. října „Finsko povolí NATO umístit jaderné zbraně na hranici s Ruskem“. Citují zprávy finských médií. Údajně podmínkou, kterou NATO kladlo Finsku pro vstup do NATO, bylo umožnit umístění amerických jaderných raket na finské hranici s Ruskem, která je blíže Moskvě než kterákoli jiná kromě ukrajinské. Zatímco ty ukrajinské by byly 5 minut od bleskového atomového útoku na Moskvu, aby preventivně dekapitovaly ruské velení odvetných úderů, finské by byly 7 minut – jen asi o 120 sekund déle, než by Rusko mohlo zahájit své odvetné údery.
https://zvedavec.news/komentare/2022/10/9382-nato-chce-umistit-jaderne-rakety-na-finskou-ruskou-hranici-finsko-rika-ano.htm

Autor
30. 10. 2022 17:13

Severní části Spojeného království zůstávají bez internetu kvůli poškozeným podvodním kabelům V Severním moři byly poškozeny podmořské internetové kabely. Britské úřady podezírají Rusko z podvržení podmořských kabelů. Britská média informovala, že Rusko se možná mstí za podryv plynovodu Nord Stream.

Původní zdroj zveřejnění: https://politikus.info/events/147822-severnye-rayony-velikobritanii-ostalis-bez-interneta-iz-za-povrezhdeniya-podvodnyh-kabeley.html
Politikus.info

Markýza
30. 10. 2022 20:29
Odpovědět  Peter

Jo tak Rusko se mstí……no, možná i mstí. Čímž ale naprosto padá ten jejich “narativ”, že si nordsrým provrtalo samo :-))))

zuza
30. 10. 2022 20:47
Odpovědět  Markýza

keď im nejde internet len v severnej časti malej pakistánie, tak myslí, že Rusko sa ešte mstiť ani nezačalo…..
Niekde som dnes čítala, že majú plyn len na 9 dní, možno by nebolo zlé trošku im navŕtať tú rúru z Nórska, nech si aj oni užijú trochu tej srandy…

Pavel K
30. 10. 2022 21:44
Odpovědět  zuza

Potřebovali by to jako koza drbání. Šmejdi namyšlený.

Markýza
30. 10. 2022 21:55
Odpovědět  zuza

No ale koukněte, co nadělá i taková malilinkatá pomstička!