politika

Alexandr Rogers: 21. století bude stoletím Ruska a Číny

Alexandr Rogers

Někteří lidé mají velmi inerciální myšlení. Svět se neustále mění a oni místo toho, aby tyto změny pochopili a přijali, nadále lpí na starých šablonách a ideologiích.

Někteří například i v roce 2022 nadále opakují mantru, že ve Spojených státech, baště cenzury a pronásledování disidentů, existuje „svoboda slova“. 

A co Joe Rogan a YouTube? A co kanál Alexe Jonese? A co twitter Trumpa? A americký komik, jehož vystoupení občas sleduji na YouTube, je neustále nucen mluvit v náznacích a frázích typu „Víte, jaký mám postoj k této problematice. Ale nemůžu ho vyjádřit, jinak zůstanu bez kanálu.“ … Taková je „svoboda slova“?

Nebo někteří němečtí představitelé označují “Deutsche Welle”, která od německé vlády ročně dostává 350 milionů eur, za „nezávislé médium“. Tak promiňte, jak to je? 

Peníze od státu, činnost této propagandistické skládky upravuje zvláštní federální zákon, v dozorčí radě zasedají státní úředníci, ale tomu všemu dohromady se říká „nezávislá média“? Proč potom stejní lidé píší o “RT” a “Sputniku” «government backed» (podporovaná státem)? Kde je logika?

To vše jsou však vedlejší věci. 

Nejdůležitější věc, kterou někteří nedokáží pochopit, je, že svět už není orientován na Američany.

USA již nejsou první ekonomikou světa. NATO již není monolitický blok, který bez pochybností poslouchá zámořské pány. Spojené státy americké a Evropská unie přestaly být zeměmi, kterým se ostatní chtějí podobat. Rychle ztrácejí sémantické, ekonomické, vojenské a jakékoli jiné vedení.

USA v posledních několika letech vyhrožovaly silou Íránu, Venezuele, Sýrii a dokonce i malé Severní Koreji. Nikde se ale neodvážily realizovat své hrozby – ani proti malé Severní Koreji. Navíc hanebně uprchly z Afghánistánu, přišly o kalhoty a kolaboranty. A jejich „speciální operace na zničení zvláště nebezpečných teroristů“, které zjevně zahajují pro sebepropagaci, aby vyhladily poškozený obraz afghánského útěku, z nějakého důvodu neustále zabíjejí pouze ženy a děti.

V samotných Spojených státech roste masová chudoba, statisíce bezdomovců na ulicích, opiátová pandemie (masová drogová závislost, často legalizovaná), vysoká kriminalita, kolabující infrastruktura, klesající ekonomika v permanentních krizích, vysoká nezaměstnanost a dvouciferná inflace.

Detroit vypadá, jako by byl nepřetržitě bombardován dvacet let, jako nějaké afghánské nebo irácké město. A každodenní policejní zprávy třeba ze Chicaga vypadají jako zprávy o obětech z horkého místa se středně intenzivním konfliktem – několik tisíc zabitých a zraněných střelnými zbraněmi ročně. V newyorském metru můžete bez dalších kulis natočit filmovou adaptaci «Metro 2033» nebo «Fallout».

Zároveň byla Moskva uznána OSN nejlepším městem planety z hlediska infrastruktury a kvality života. 

Ale to není to hlavní. 

Změnilo se také uspořádání logistiky a energetiky. Značnou část světových přepravních tras již neovládají Anglosasové, stále více zemí postupně opouští dolary v zahraničním obchodu a několik zemí, které vlastní většinu světových zásob ropy a zemního plynu, se stávají „game-changer“ určující konfiguraci geopolitiky.

Ceny plynu mnohokrát vzrostly a v dohledné době moc klesat nebudou, ropa také poprvé po mnoha letech přesáhla 90 dolarů za barel.  Solární panely a větrné turbíny jsou příliš závislé na počasí a ti, kteří nemají stabilní a levný přístup k energetickým zdrojům (mnozí se ocitli v této situaci kvůli vlastní krátkozrakosti, chamtivosti a hlouposti), se rychle stávají světovými outsidery, protože jejich průmysl a zemědělství se ukazuje jako nekonkurenceschopný.

Svět se změnil a pravidla v novém světě nediktují USA a EU, ale Rusko a Čína.

Alexandr Rogers
https://bit.ly/3glcMqy

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
5. 2. 2022 10:14

Já jsem jako malý synek žil v Havířově i když otec nefáral. Jako jedni z prvních jsme přišli do tohoto krásného nového města. To vše, co píšete si sám moc dobře pamatuji. To ještě žili lidé, kteří si pomáhali a i cizím ratolestem kolikrát dali to co svým. Na to se nedá zapomenout, na tu perfektní lidskou solidaritu. Když jsem jako učeň na učilišti spojů před vánoci pomáhal s rozvozem balíků na poště, tak mně havířiska dávali takové tuzéry, že mi z toho šla hlava kolem.A jinak bylo moc fajn, bo lidé se fakt chovali jak lidé. Dnes je to proti tomu fakt hnus. Ale můžeme si za to sami. Sice já ne, ale většina podlehla lákavým slovíčkům guru Havla a od té doby je vymalováno.

Pavel
5. 2. 2022 10:15
Odpovědět  Pavel

Fandím jak Rusku tak Číně. Domluvil jsem.

ZMann
5. 2. 2022 18:05
Odpovědět  Pavel

Moje slova, vždycky budu stát na straně Ruska, kterému vděčíme za to že vůbec existujem.

Rafi
5. 2. 2022 12:19

Měli bychom podpořit naše bratry Slováky v jejich boji proti americké vojenské základně a netvářit se alibisticky, že to není náš problém.

https://cz.sputniknews.com/20220204/vladu-sr-ceka-obrovsky-souboj-s-opozici-fico-je-odhodlan-zabranit-schvaleni-obranne-dohody–17479693.html

Rafi
5. 2. 2022 12:22
Odpovědět  Rafi

Jenom pokud budou Slované opět jednotní, mají šanci na úspěch. Slováci současnou americkou protiruskou hysterii ods*ali nejvíc. Měli bychom jim pomoci.

Pavel
5. 2. 2022 12:26

Tak to jsme se tu fajnově sešli a zavzpomínali. Musíme držet spolu chlopi, oni nás nedostanou, bo my jsme již něco zažili a na to oni nemají. Tož kurňa, držme se.

Evžen
5. 2. 2022 18:03

Chlapi to jsem zažíval v Šenov-S’umbark dnes Havířov jen malá oprava rybička stála korunu, kácí mýdlo korunu,10dkg pendreku korunu a také 10dkg.tureckeho medu korunu, jo to už dnes nikdo nezážije!