politika

Alexandr Dugin: Wilayat Khorasan

Wilayat Khorasan (nebo ISIS-K) je afghánskou odnoží Islámského státu. (Podle představitelů Spojených států teroristický útok v Moskvě provedli stoupenci IS-Khorasan. Tato skupina je ve Spojených státech dobře známá, IS-Khorasan působí především v Afghánistánu, pozn.red.)

Protiterorističtí a geopolitičtí experti však již dávno zaznamenali, že Wilayat Khorasan a ISIS své teroristické útoky míří a jsou v opozici vůči všem, kteří jsou přímo či nepřímo odpůrci hegemonické politiky USA.

V samotném Afghánistánu jsou proti Talibanu a jsou zodpovědní za rozsáhlé teroristické útoky proti vedení Talibanu.

V Íránu jsou proti Íránu jako takovému a jejich představitelé převzali odpovědnost za výbuchy na hřbitově při vzpomínce na hrdinného generála Soleimaniho, šéfa IRGC, kterého zabili Američané. Íránské zpravodajské služby to považují za operaci, která měla krýt akce Mosadu a CIA.

V Sýrii jsou proti Asadovi, dalšímu nelítostnému nepříteli Spojených států a Západu, a příteli Ruska.

V Iráku jsou proti šíitské vládě (a také proti Kurdům, křesťanům, súfistům).

V Pákistánu jejich sítě operují proti těm politickým silám, které usilují o posílení suverenity. Přispívají k eskalaci napětí na hranicích s Íránem a Afghánistánem, spolu s dalšími teroristickými organizacemi vyvolávají přeshraniční střety.

V Turecku je ISIS proti Erdoganovi a to v takové míře v jaké se Erdogan odchyluje od západní agendy a trvá na nezávislosti. A v Turecku ISIS otevřeně přiznal spáchání nejvíce rezonujících teroristických útoků.

V Jemenu jde ISIS tvrdě proti Hútíům, hlavním nepřátelům Spojených států v regionu.

ISIS se snaží rozpoutat frontu v Sin-ťiangu a proti Číně, hlavnímu ekonomickému konkurentovi Spojených států.

ISIS přebírá odpovědnost za destabilizaci Indie, protože se stává suverénním pólem. A také tam dochází k teroristickým útokům.

ISIS v Africe a zemích Maghrebu se vždy ukáže jako objektivní spojenec Západu a útočí na antihegemonické skupiny a politická hnutí – v Libyi, Alžírsku, Západní Sahaře, Mali, Čadu, Súdánu, Somálsku.

Ale…ani ISIS ani Wilayat Khorasan nemají nic proti Izraeli, který v současnosti provádí brutální ničení Palestinců v Gaze.

Rusko v současnosti není příliš aktivní ani na Blízkém východě, ani ve Střední Asii, kde sídlí buňky Wilayat Khorasan. Ve střední Asii mají své vlastní sítě, ale jsou spíše slabě bojeschopné. Jejich představitelé jsou na severním Kavkaze a mezi legálními i nelegálními migranty v různých městech Ruska. V tuto chvíli v obecném geopolitickém kontextu pro Wilayat Khorasan, stejně jako blízkovýchodní ISIS, není důvod ani smysl útočit na Rusko. 

Ale teroristický režim v Kyjevě a kolektivní Západ, který je znepokojený jeho oslabením, naopak velmi těží z rozsáhlých teroristických útoků v Moskvě a Rusku jako celku – a přičemž právě teď. Bezprostředně po triumfálních volbách Putina a v situaci rozsáhlé mobilizace společnosti a státu.

Závěry si můžete udělat sami.

https://t.me/Agdchan/14739

P.S.

Paul L. Williams, bývalý poradce FBI pro boj s terorismem: “Vytvořili jsme ISIS… Vytvořili jsme je a stále je řídíme. Když jsou vojáci ISIS zraněni v bitvě, kam jdou? Proboha, jdou do Izraele! Izraelci je ošetřují v izraelských nemocnicích a vracejí je do bitvy.“ [Plná verze rozhovoru]

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stan
25. 3. 2024 08:47
Ohodnotit příspěvek :
     

.Největším teroristou světa jsou USA, které se snaží všude vytvářet ohniska napětí.Ale tohle prostě jednou musí skončit….kdy, jak……to už bude záležet na okolnostech a situaci, ale USA by měli ochutnat stejnou medicínu, kterou ordinují celému světu.

Ladislav 💤
25. 3. 2024 10:13
Odpovědět  stan

👍👍👍

Mike
25. 3. 2024 19:54
Odpovědět  stan

Dovolil bych si předpovědět jak a kdy – všechny státy světa organizované pod OSN by musely proti USA vystoupit na půdě této organizace a obvinit Ameriku dle mezinárodně platných smluv. To se ale může stát až tehdy, kdy tyto státy začnou s okolním světem obchodovat v národních měnách, čímž se odvrátí od dolaru a podlomí tak moc Ameriky, která totiž celé OSN platí (koho chleba, toho píseň – zkrácená verze). Z toho plyne, že si na to ještě budeme muset počkat, ale jako naděje je to bratelné. A tak Bůh žehnej BRICS – u.

Frank1
25. 3. 2024 09:08
Ohodnotit příspěvek :
     

ISIS byl stvoren USA a jejich zlocinci z CIA a MI6 v Syrii po neuspechu Syrske osvobozenecke armady proti Asadovi. Ta byla zalozena a financovana rovnez KoZa. ISIS se ve volnejsich spolecnostech osvedcil jako ucinna teroristicka paka na jejich destabilizaci, prostredek k vydirani a uplaceni politiku a dulezitych funkcionaru. K zastrasovani obyvatelstva nelitostnym vrazdenim a nicenim jejich majetku. Dosud se k ISIS nikdo nehlasi, USA ho na oko odsuzuji, pritom buzik Obama stal u jeho zalozeni. Mluvime tedy vsude na verejnosti jen o ISIS coz jsou pouzi nadenici a teroriste. Loutky tech, kteri je financuji. Jejich likvidace jak vyzaduje V. Putin ten problem terorismu nevyresi. Zlikvidovat se musi politici a rezimy, kteri je podporuji, financuji a opatruji zbranemi a vselijakou podporou tajnymi sluzbami KoZa. A to je cely KoZa, zejmena sidlo sionoistu v Londyne a Deep Statu v USA coz je strana levicaku, Demokratu v USA.

Gales
25. 3. 2024 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Že voni ti sionisté mají pařáty v tom masakru v Moskvě. Nic bych za to nedal.A,možná, jim Fialenko slíbil novou identitu v Čechách.

25. 3. 2024 13:01
Odpovědět  Gales

Však se dočkáš. Jen co se Jaris probere a zahájí své tradiční tažení proti židovstvu, tak ti to vysvětlí.

Pravdomluvny
25. 3. 2024 18:15

Má zpoždění…..