Alexander Rahr: „Ruská federace měla pravdu. Německá «zelená revoluce» selhává“

Německá kancléřka Angela Merkelová udělala fatální chybu, když se rozhodla převést ekonomiku země na obnovitelné zdroje energie.

Píše o tom ve svém telegramovém kanálu německý politolog Alexander Rahr, informuje PolitNavigator.

„Ukázalo se, že Rusko mělo pravdu. Německá zelená revoluce selhává. To se ukázalo několik dní před německými volbami. Německo zoufale potřebuje suroviny – na výrobu polovodičů, čipů, baterií, atd. Bez nich neexistuje technologie pro sluneční a větrnou energii. Bez nich nejsou žádné elektromotory. 

„A surovin není dost. Abyste je získali, musíte se přátelit s Čínou, Ruskem, zeměmi Latinské Ameriky a střední Afriky. Ale oni nejsou demokratičtí, Západ se od nich chtěl distancovat“.

„V Evropě již nedojde k úplnému odmítnutí „špinavých“ zdrojů. Pro zelené revolucionáře je to špatná zpráva,“ poznamenává odborník.

Dodává, že navíc v Německu prudce vzrostly ceny energií a zásoby zemního plynu ve skladech docházejí.

„Vláda chápe, že pokud odmítne uhlí, pak jsou nové plynové elektrárny zoufale potřebné. Evropskému průmyslu nelze zajistit alternativní zdroje. Sousedi Německa nadávají Němcům za jejich zelený fundamentalismus. Francouzi všechny zvou k návratu k atomové energii. Poláci se nechtějí vzdát uhlí.  Merkelová udělala strategickou chybu, když se pokusila přejít příliš rychle na obnovitelné zdroje,“ řekl politolog.

„Myslím, že Rusko z toho všeho vyvozuje potřebné závěry. Soběstačnost evropského trhu s energií je iluze. Nyní se otevřou zcela nové (nebo staré) formy spolupráce,“ předpovídá Rahr.

https://bit.ly/38QLuEN

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
10. 9. 2021 12:59
Ohodnotit příspěvek :
     

To přeci vědí všichni co nezastávají názory Taiwance a jeho pochlebovačů včetně studovaných novinářů(úplatných)!

zdena
10. 9. 2021 13:50
Ohodnotit příspěvek :
     

A už to paličaté merkelové došlo ? Nebo dál buší hlavou proti zdi… no, uvidíme, jak to bude s jejím nástupcem, ale dostane tu zemi pěkně pomačkanou a zválenou, žádná padáda…. a plnou teroristických hnízdeček….

Michal47
10. 9. 2021 15:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle s prominutím kráva (a to bych prosím nerad urazil všechny ty hezké stračeny, spokojeně se pasoucí na louce, ty jsou nejen pro lidstvo, ale i pro Němce 😀 mnohem důležitější a potřebnější!!) je v této maškarádě ještě hnusnější a odpornější, než normálně! Nejvyšší čas, že tahle čarodějnice už jde od válu!! Už jako tzv. „kancléřka“ strašila moc dlouho!! Snad si Němci nezvolí ještě větší bestii, než je tahle?!? Jestli ji nahradí ta bestie, co je teď u nich ministryní války (jméno nevím, ale že je to blbá kráva a bestie, to vím!), tak nazdar!!

ZMann
10. 9. 2021 19:57
Odpovědět  Michal47

Tito zaprodaní lokajové nerozhodují takřka o ničem, musí poslouchat své loutkovodiče.

Pavel
10. 9. 2021 20:08
Ohodnotit příspěvek :
     

nic proti ženám celý život je miluji obdivuji klaním se tedy před některými a ty svoje si hýčkám a velebím ale všimli jste se jakmile se některé tzv. ženy dostali do vedoucích míst v politice průmyslu armádě školství zdravotnictví …. vše jde do pr.ele jako by ztratily úplně to svoje mateřské a sociální cítění a staly ze s nich kreatury se skony k sadismu a ničení

Milan
11. 9. 2021 02:48
Odpovědět  Pavel

Dej hajzlbábě štemol a nevysereš se.

Milan
11. 9. 2021 02:48
Odpovědět  Milan

štempl! sakra