Aktuální dění a blízká budoucnost

KAKTUS 

Dovolil bych si trochu shrnout aktuální dění a nabídnout určitý pohled na věc a na budoucnost, tak jak by se čistě z pragmatického hlediska mohla odvíjet. Může to znít samoúčelně – každý, pro koho dění nekončí kovidem, zřejmě tuší, že za touto kouřovou clonou probíhá proces, který je minimálně o řád výše než kovid šaráda, avšak trochu si uskládat puzzle není nikdy na škodu.

A tak se o to pokusím, ze svého pohledu.

Současný globální proces odchodu USA a dělení světa na vlivové zóny (tedy odkaz od unipolárního a přechod k multipolárnímu světu) dospěl do fáze, kdy otevřeně vystoupil na globální jeviště a odbývá se veřejně. Avšak žádná hra se nehraje, bez napsaného scénáře.

Veřejným projevem jsou ostře sledované rozhovory RF – USA, RF – NATO, RF – OBSE. Rozhovorům předcházelo zveřejnění požadavků, které pokud NATO nevyplní, mohou vážným způsobem ohrozit bezpečnost Evropy (a nejen Evropy). RF oficiálně přichází s takovou pozicí jelikož se mu NATO již dobývá do dveří a RF už nemá prostor ho více tolerovat.

Neoficiálně RF přichází s takovou pozicí, jelikož ze Severoatlantické aliance (NATO) je už jen byrokratický aparát, jenž krmí penězi z rozpočtů členských států západní vojensko-průmyslový komplex, jehož produkce není dostatečná, aby obstála v konfliktu s RF. Je to starý a nepotřebný instrument a je potřeba se ho zbavit a eliminovat struktury na něj napojené, které se škubou.

Rozhovory zvlášť s NATO a zvlášť s USA se konají proto, že NATO už se nerovná USA a byl to myslím jakýsi náčelník štábu náčelníků US ARMY, co prohlásil, že jaderné velmoci neřeší spory válkami – z pochopitelných důvodů… A když se z NATO odebere US ARMY, která sice za moc nestojí, ale představuje nezanedbatelné množství živé síly, letectva a flotily, zbude tu pár nekompetentních Evropských vojenských uskupení, která jsou schopná účinně zasáhnout proti obyvatelstvu, ale reálné možnosti vojenských akcí vůči RF bez US ARMY patří do sekce fantasy.

A ochota bojovat na příkaz NATO je kapitola sama pro sebe. Jediný, kdo hystericky ječí a burcuje válečné přípravy, je NATOvský moloch a jeho agentury (i ty pindosnické), neboť mu zvoní hrana.

Nutno dodat, že na NATOvském struku se notně živil i Buckinghamský parazit.

Požadavky se kterými RF přišla, přesně reflektují to, co RF potřebuje pro osvojení si své vlivové zóny. Hranice vlivu v Evropě je definovaná požadavkem na odchod NATO na hranici z roku 1997, což mimo jiné znamená začlenění ČR do této vlivové zóny.

Budeme-li přemýšlet čistě pragmaticky, RF bude nezbytně potřebovat vytvořit před vlastními hranicemi nárazník, až se západní Evropa začne stěhovat do Ruska za plynem. Naše země je poslední směrem na západ, ve které nejsou sta tisíce migrantů, jedná se z tohoto pohledu o stabilní území bez hrozby zažehnutí občanské války – migranti vs. původní kultura, jak to je připraveno dále na západ.

Jediný, kdo se soustavně snaží rozdělovat společnost a působit konflikt, jsou mopslíci ve vládě a na příslušných poradních místech. Jenže přimět Čecha k občanské válce… na to bychom se vám mohli leda tak vysrat, páni mopslíci.

Česká Republika není velké území, ale je strategické, a umožňuje dohlédnout a dostřelit zase o nějakých 400 km dále. Je to také území, které po dokončení Temelína může vyvážet nezanedbatelné množství elektrické energie a má již vytvořenou síť s oblastí, kde je elektřiny permanentní nedostatek. Energie budou významným vyjednávacím argumentem.

A tak pokud můžete začlenit do zóny vlivu takové funkční, bezpečné, byť malé ale schopné území, tak to uděláte, nehledě na Koněvy a Baširovi.

Každé území v Evropě, kde se nebudou prohánět gangy migrantů a bude nějak ekonomicky schopné, bude začleněno, a každé takové území nakonec přímo či nepřímo o začlenění požádá v zájmu vlastní bezpečnosti. Netvrdím, že se staneme přímo součástí ODKB, avšak může tu být např. Varšavská smlouva, která může mít v případě potřeby podporu RF / ODKB…

Jak už jsem napsal, nastala veřejná fáze světové perestrojky, tj. rozdělení na pár primárních vlivových zón, přirozeně s vlastním valutou, reforma globální ekonomiky, a čistka starých nástrojů a struktur přicuclých na těchto nástrojích. Tato veřejná fáze se odbývá formou rozhovorů, avšak ty nemají větší cenu než divadelní hra s dopředu známým výsledkem. Jsou ale nezbytné, protože prodávají dříve dohodnutý scénář a bez nich by se jisté kroky špatně vysvětlovaly. Upřímně kdo by čekal, že Rusko pošle NATO na hranice z 97 a ono se sbalí poděkuje a odejde… .

Rusko nezbytně potřebuje zavedení ,,likvidačních“ sankcí ze strany USA – na vybrané osoby, na vybrané banky, na NORD STREAM 2, na dovoz zboží. No a Rusko zareaguje recipročně – plyn nechcete? Nebude. Suroviny si zajišťujte kde chcete, v bankovním systému se provedou změny, ke kterým konečně bude důvod a dolar se pošle k šípku. Na pozadí sankcí se provedou změny suverenizující RF.

No a následně se zjistí, že ty likvidační sankce zas ani tak nelikvidují RF, jako spíše Evropu, se všemi sociálními důsledky, jelikož RF, státy ODKB, Čína, Indie, Írán, Sýrie představují minimálně polovinu světové populace. Jak už se dá očekávat, mopslíci USA a NATO se budou v sankcích předhánět, do doby, než zjistí, že plyn už fakt není, ani suroviny a ani už je moc není odkud ukrást a přivést. A pokud ano, cena bude úměrná.

Potom některá opoziční strana z nějakého Evropského státu prohlásí, že očividně sankce místo RF ničí Evropu, a když mohly z NATO odejít USA, může jejich země taky. Toto zajistí, plnění požadavků ohledně NATO a navíc zájem o začlenění do vlivové zóny RF projeví sám dotyčný stát (ono se tam možná najde trochu plynu a pár bezpečnostních výhod), takže se nedá vřískat, že jde o okupaci.

Mopslíkům NATO a agenturám kolektivní západní loajálnosti pšenka nepokvete, jelikož lidem bude pohádka o sankcích u prdele na pozadí cen za energie a vlastně všeho. Jedním z posledních pokusů jak západním Evropským státům rozmluvit odchod z NATO bude iniciování různých migrantských ,,povstání“ pomocí tajných služeb. Řekněme si na rovinu, konec NATO se maximálně nehodí Anglii a západnímu vojensko-průmyslovému komplexu. Vzhledem k tomu, že máme hranici s Německem a Rakouskem, přineslo by zahrnutí do Ruské zóny vlivu určitou bezpečnostní záruku.

Přirozeně budou probíhat pokusy znemožnit integraci střední a východní Evropy do zóny RF a mám takové neblahé tušení, že už se jeden chystá. Proběhla zpráva, že mladé ucho Lipavský (současný ministr zahraničí), má jet společně se Slovenským a ještě někým dalším na Ukrajinu, vyjádřit jakože podporu a podobné stupidní gesta.

A já říkám POZOR LIPAVSKÝ!!! Chytni covid, ztrať se, ale NEJEZDI tam, NIKDO TAM NEJEZDĚTE, ZACHRÁNÍTE SI MOŽNÁ ŽIVOT.

Dovedu si představit, jak auto s touhle bezvýznamnou sakrální delegací zasáhne protitanková střela vypálená každopádně „ruskými opolčenci“… zabili vám ministra a vy s nimi chcete navazovat vztahy? V celku komplikace pro integraci a zajištění vlastní bezpečnosti.

Sankce USA budou postaveny především tak, aby ,,chránily“ USA, bez ohledu na to, co to udělá s ostatním póvlem. Primárním důvodem sankcí, řekl bych, bude rozmístění strategických zbraní RF kolem USA. Mohl by to být i nějaký exces na Ukrajině, ale pokud budou okolo USA Zirkony, Kalibry a Iskandery, bude Biden moci veřejně říct, že situace je extrémně nebezpečná a aby USA ochránily svět před jaderným konfliktem, vystoupí z NATO.

Samozřejmě to nepůjde tak hladce a bude kolem toho spousta šarvátek – možná dojde ke snahám nacpat recipročně USA rakety do východní Evropy, nicméně všem příčetným je jasné, že kdyby se něco zvrtlo, skončí to nukleární zimou, a tak se bude jednat, ale zase už za jiných reálií.

(Nabízí se otázka, proč by měly vlastně USA potřebovat vystoupit z NATO? Podle mě především proto, že NATO je potřeba živit – v době, kdy se globální ekonomika houpe nad propastí, zvyšování dluhového stropu se opakuje stále častěji, stoupá inflace a okrádat už moc není koho, protože pomalu z poza každého stromu kouká medvěd…)

Co se týče Kazachstánu, řekl bych, že čistka spících buněk a jejich režisérů byla cena za předvánoční rozhovor Putina s Bidenem, vzhledem k rychlosti a tichu, v jakém to proběhlo. Řídícím strukturám se srovnal kurz a bylo jim ozřejmeno, že ti kteří budou spolupracovat a nemyslet na hovadiny, budou mít podporu a tím i výhodu nad ostatními. No a protože žádný klan nechce být méně konkurenceschopný, zvolila si většina spolupráci. Mimoto jsou v Kazachstánu biologické laboratoře US ARMY, což může být cíl, o kterém se nemluví.

A co vlastně naše zem?

No momentálně je u moci přesně ten slepenec, který je třeba zlikvidovat. Fiala a spol. jsou sice u koryta, ale to je v celku prázdné a navíc stojí přímo proti kulometu globálních změn. A Babiš a SPD v opozici se postarají o to, aby se neměli kam schovat a vždycky na ně dobře posvítí. Jen sebevrah by nedal vládě důvěru a cpal se ke korytu v situaci, kdy ji může z pohodlí opozice rozstřílet na hadry. Vzhledem k procesu, který běží a reáliím, které to přinese. Některým to začíná pomalu docházet. Jelikož je demoblok protknutý mopslíky odepisovaných struktur a ideologií, budou se skrze ně tyto struktury odepisovat, včetně jich samotných.

Nástupnická vláda, ač by měla jakékoliv vyznání, bude muset vycházet z aktuálních reálií a bude to ta, která zajistí jednak bezpečnost a jednak pozvednutí životní úrovně – a toto půjde najít v západní Evropě jen těžko. A tak se třeba může stát, že Temelín dostaví Rosatom, a když už máte území, které může vyvážet přebytky elektrické energie, dá se leccos dojednat.

Mopslíci se budou všemožně snažit pošramotit vztahy s RF, nicméně čistě z takticko-strategického hlediska by byla blbost nechat ČR mimo zónu.

Čili zabývat se tím, co všechno mohou mopslíci vymamlasit nemá valný smysl, neb čistě pragmaticky z takticko-strategického hlediska je to jedno. Ono se jim to spočítá, až budou zažívat vlastní Afghánistán a v letadle už jaksi nezbyde místo… .

Současná situace je taková, že mopslíci jsou v křeči a tak se zatím vše halí do kouřové clony omikronu, o kterém se už teď ví, kdy přijde, a že budou sta tisíce nakažených denně a tak se bude přitvrzovat a vyhlašovat se budou idiotská drakonická opatření a bude se znemožňovat zdravotní péče těm, kteří ji skutečně potřebují, hlavně aby lidi neměli čas si všímat si dění mimo matrix, a aby ekonomický úpadek bylo na co hodit – včetně úpadku v důsledku likvidačních sankcí, uvalených USA na Evropu kvůli RF.

Čím více budou v křeči, tím více bude kovidu – on je to poslední nástroj, kterým ještě lze společnost masově někam směřovat. Je založen na strachu, stádovitosti a proaktivních idiotech, tudíž není potřeba jej tak moc krmit, a tak se zatím drží. To platí obecně a nejen u nás.

Budoucí směr ČR je už daný možná více, než si myslíme. Osobně bych řekl, že byl definován požadavkem na stažení NATO k hranicím z 97 roku. Pro ČR je důležité zajistit si energie a bezpečnost. Pořád platí, že jsme malá země, tudíž toho nepotřebujeme tolik a mohli bychom se uživit sami.

Zajimavé dění je teď na Ukrajině. Krom permanentní snahy vymodlit si ruskou invazi se aktivoval Porošenko a Blinken ho dovezl na Ukrajinu. Možná jde o jeho instalování na místo politicky impotentního Zelenského, jelikož Porošenko může mít na klany určitý vliv, na rozdíl od kašpárka Zelenského, a tak může být realizován nějaký posun. A nebo Porošenka instalují místo Zelenského, aby si nadcházející dění vyžral, když už to byl on, kdo nahradil Janukovyče a zaštítil všechno dění po jeho svržení a útěku. Zelenský je jen šašek, kdežto Poroš věděl, do čeho jde.

Zde to již ukončím. Budoucí dění se z mého pohledu bude pohybovat v těchto směrech a dění u nás bude jimi definováno. Cesta může být všelijak zakroucená, hrbolatá a kluzká, ale je jediná možná.

Tak nějak mi přijde, že z velkého resetu zbyl akorát covid. K přestavbě ekonomiky sice dojde, ale nevím jestli to bude podle představ architektů velkého resetu a green deal… no a …plyn a jádro jsou už schválené jako ekologické zdroje, takže nějaký ,,dýl“ nakonec bude, ale s tím původním toho moc společného mít nebude.

Holt obloukovou pec a válcovací linku fakt na větrnou ani solární elektrárnu nerozjedeš.

kob-forum
https://bit.ly/349JGax

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
26. 1. 2022 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Je možné, že to takto proběhne, ale také je možné, že my doplatíme na servilitu našich představitelů a to nejen těch současných ale i těch předchozích. Skutečně nejsme žádný pupek světa, dnes jsme země, která nemá vlastní koncepci rozvoje, protože kolonie takovou koncepci nemají. A my jsme se díky naší tzv. elitě nechali zatáhnout do těch nejhlubších problémů, které by musely vyřešit skutečné mozkovny a ne lidé, kteří z naší země stvořili nesvéprávnou kolonii.

zdena
26. 1. 2022 14:16
Odpovědět  Pavel

myslím, že je na čase přestat používat slovo ELITY, protože oni jsou tak akorát elitně servilní vůči svým páníčkům. Za bolševika se říkalo KORYTÁŘI…. asi by to bylo výstižnější….

BB Rad
26. 1. 2022 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať už to dopadne tak, nebo onak budeme to my , kteří zaplatíme závěrečný účet za Zion-Amícko – NATOvskou destruktivní politiku. A naše Erasmová elita doktorů věcí zbytečných bude držet “ FANGLI “ až do skonání světa a jejich příjmů (o to jde) —- O PENÍZE JDE AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ—-

zdena
26. 1. 2022 14:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle mě moc potěšilo..zní to tak realisticky a zasvěceně, logicky…. a doufejme , že to tak i bude. Pokud ano, pak je autor buď génius nebo čaroděj…. 🙂 A s o to větší chutí budu teď dění kolem politiky sledovat… držím nám všem soudným lidem palce ! 🙂 Držme si klobouky, bude to divoká jízda !

Markýza
26. 1. 2022 15:48
Odpovědět  zdena

Nevím proč, ale taky mi připadá, že klepl hřebík rovnou na hlavičku. Má to nějakou silnou vnitřní logiku.