Agitační projevy nacistického Německa: Americký ministr zahraničí oslovil Rusy ve stylu hitlerovských letáků Goebbelse

Hitlerovské letáky z Velké vlastenecké války jasně zazněly v projevu ministra zahraničí USA, který předčítal výzvu k Rusům. Anthony Blinken pronesl svůj plamenný projev v Berlíně, kam dorazil v předvečer jednání se Sergejem Lavrovem. 

Fráze „Ruse, vzdej se“ sice nezazněla, ale obecně styl řeči živě připomněl těm, kdo se zajímají o historii, výtvory oddělení Josepha Goebbelse.

Spojené státy vyzvaly obyvatele Ruska, aby se neúčastnili útoku na Ukrajinu. Šéf amerického ministerstva zahraničí Anthony Blinken se obrátil na ruské občany s odpovídající výzvou.

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken v Berlíně veřejně apeloval na ruský lid, aby se neúčastnil invaze na Ukrajinu, kterou údajně připravily ruské úřady. Ve svém projevu označil válku s Ukrajinou za nesmyslnou, která kromě zbytečných následků a smrti nic jiného nepřinese. Zároveň zdůraznil, že obyvatelé Ruska si zaslouží bezpečný a důstojný život, „stejně jako všichni lidé na celém světě“ Násilný konflikt je to, co chcete?!. Podle něj nikdo Rusko neohrožuje, ani Spojené státy, ani NATO, ani Ukrajina.

https://www.pokec24.cz/politika/zaslouzite-si-bezpecny-a-dustojny-zivot-americke-ministerstvo-zahranici-necekane-promluvilo-k-obycejnym-rusum/

Blinkenův apel k Rusům připomínal nacistickou agitaci za Velké vlastenecké války. 

Nacističtí vůdci a velitelé také vyzvali sovětský lid, aby složil zbraně a nekladl odpor, protože Němci „nikoho neohrožovali“, ale chtěli pouze lepší život pro okupované národy. 

Blinkenova fráze o „bezpečném a důstojném“ životě je ozvěnou z nacistických propagandistických letáků, které rovněž slibovaly uspokojivý a důstojný život.

(…) nesmyslná válka se svými sousedy (…) může postihnout mladé lidi, kteří budou riskovat své životy, a možná je i ztratí (…) Jen si pomyslete, čeho může dosáhnout tak velká země jako Rusko, pokud bude usměrňovat své zdroje, zejména své vynikající talenty, své lidi, na boj s nejdůležitějšími výzvami naší doby – řekl ministr zahraničí USA.

V závěru svého projevu zdůraznil, že USA a jejich „partneři v Evropě“ by uvítali odmítnutí ruského lidu zúčastnit se invaze na Ukrajinu.

Nemohu opomenout pro srovnání text jednoho z hitlerovských letáků, sepsaný Goebbelsovým oddělením a používaný k indoktrinaci sovětských občanů.

„Dělníci Donu, muži a ženy!

Vaše lživá propaganda se vás snaží přesvědčit, že Německo, vedoucí osvobozovací válku od bolševismu, je údajně zemí černé reakce, že nacisté s sebou přinášejí systém vykořisťování pracujících mas, nedostatek práv pro proletariát, potlačování lidské svobody. To je samozřejmě 100% nepravda! Německo je kulturní země s mnoha sociálními výhodami pro pracující.

Hitler sám pochází z vašeho středu a jeho hlavní starostí je blaho pracujících mas. 7 nebo 8hodinové pracovní dny, přiměřená dovolená, výdělky zaručující slušné živobytí, sociální pojištění pro případ nemoci a stáří, rozsáhlý program bydlení, školy zdarma pro mladé lidi, dostatek příležitostí pro bystré studenty, bez ohledu na jejich sociální původ, pokračovat ve vzdělávání na univerzitách a technických školách, bezplatné návštěvy kulturních institucí – divadla, muzea, kina – to vše je jen část programu národních socialistů.

Spravedlivé pracovní právo spolehlivě chrání pracovníka před svévolí a nespravedlností úřadů. Dělníci mají všechna práva rovnoprávného člena naší společnosti a těší se mezi lidmi respektu. Všechna tato požehnání vám přinášejí naši vítězní vojáci. 

Až je uvidíte, sami poznáte, že to nejsou představitelé nějaké temné síly – jak vaše propaganda kreslí hitlerismus – ale uvědomělí svobodní občané šťastné země. A vy se také stanete takovými: Rovnoprávní občané svobodného Ruska, osvobozeného od internacionálních fantastů, parazitů, podvodníků a zločinců.“

Texty propagandistických letáků Wehrmachtu zde: https://www.belrussia.ru/page-id-3652.html

Forma je jiná – podstata jedna a ta samá. 

https://bit.ly/3rE5AuN
https://bit.ly/3fJITjh

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jara
21. 1. 2022 22:37

USA poblitec blinken potřebuje pořádnou do držďky.

Pavel
22. 1. 2022 10:15

To je skutečně neuvěřitelný hnus, co tito lidé předvádí. Snaží se obklíčit Rusko ze všech stran, tahají tam neuvěřitelné množství zbraní a pak ještě tento člověk použije podobnou výzvu jako hitlerčíci. Fanatizují a ohlupují lid vlastních národů svojí propagandou nenávisti vůči Rusku, spousta negramotů jim to sežere, ale vězte, že zde ještě žijí lidé, kteří vědí, která bije. Vypadněte ze zemí sousedících s Ruskem, vemte si domů své zbraně a systémy a nechte tuto kulturní zemi Rusko, která dala světu nepřeberné množství vzdělanců na pokoji. Rusové jsou našimi slovanskými bratry, mými tedy určitě. Zatímco vy jste pro mne pouze kolonizátoři těch nejhorších morálních kvalit.