politika

A USA jsou proti! Ministerstvo zahraničí USA přesvědčí svět, že ruské mírové síly v Karabachu jsou faktorem destabilizace

Americké orgány se domnívají, že přítomnost ruských mírových sil v Náhorním Karabachu může destabilizovat situaci v regionu.  Toto prohlášení učinil ve středu na briefingu náměstek ministra zahraničí pro politicko-vojenské záležitosti Clark Cooper, uvádí TASS .

„V podobných případech přítomnost Ruska hrozí destabilizací,“ odpověděl na otázku ázerbájdžánského novináře o možné „opozici [Washingtonu] vůči ruskému vlivu“ v regionu. 

„To je určitě výzva pro všechny zúčastněné strany a státy,” řekl Cooper. „Z tohoto důvodu věnují Spojené státy zvláštní pozornost humanitární situaci, o čemž v listopadu hovořil americký ministr zahraničí Michael Pompeo”

Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev dříve uvedl, že Baku bude demonstrovat tvrdý postoj v případě pokusů narušit dohody zakotvené v třístranném prohlášení o Náhorním Karabachu. 

Poznamenal, že „někteří jsou naštvaní <…> implementací ustanovení prohlášení“, dráždí je, že se v regionu již objevil nový formát zabezpečení, a zdůraznil, že „prohlášení je implementováno a musí být implementováno“.

Arménský ministr zahraničí Ara Ajvazjan mezitím poznamenal, že přítomnost ruských mírových sil v Náhorním Karabachu vytváří podmínky pro obnovení klidu a stability v regionu.

Cooper zároveň na brífingu zdůraznil, že Spojené státy považují za nezbytné vést mírové rozhovory a zapojit minskou skupinu OBSE. V polovině listopadu během své návštěvy v Tbilisi Pompeo oznámil, že Spojené státy přidělí 5 milionů dolarů Mezinárodnímu výboru Červeného kříže na pomoc obyvatelům postiženým konfliktem v Náhorním Karabachu.

Ruský prezident Vladimir Putin, ázerbájdžánský vůdce Ilham Alijev a arménský premiér Nikol Pašinjan
9. listopadu podepsali společné prohlášení o úplném ukončení nepřátelských akcí v Náhorním Karabachu. 
Podle dohod se ázerbájdžánské a arménské strany zastavily na svých pozicích a v regionu byly rozmístěny ruské mírové síly. 

Kromě toho byly regiony Aghdam, Kelbajar a Lachin vráceny pod kontrolu Ázerbájdžánu. Podle tohoto prohlášení jsou části regionů Martuni, Martakert a Askeran, město Šuši a téměř celá oblast Hadrut, které byly v sovětských dobách součástí autonomní oblasti Náhorní Karabach, převedeny ázerbájdžánské straně.

https://bit.ly/3nzc3nE

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Turkité
19. 12. 2020 23:54

Ach jo, další provokace vůči Rusku.

Azerbajdžánci jsou turecký národ, v Íránu se jim běžně říká Turci.

George Soros, Albrightová, Kissinger, Rotschildové, Babiš, Zeman, Hamáček, Filip, Klaus, Nečas, Kalousek, Jurečka, Rakušan, Bartoš, Kellner, Křetínský, Kožený, Bakala, Chrenek, Komárek, Vítek, Tykač, Šimáně, Otava, Koláček, Zach, Kolomojskij, Zelenskyj, Viktor Pinčuk, Abramovič, Chodorkovskij, Berezovskij, Fridman, Gusinskij, Vekselberg, Boris Johnson jsou také Turci – turecký národ Chazaři.

Turecké náboženství bylo šamanismus a tengristický kult nebes. Válečníci Arabové přinutili v 8. století většinu tureckých národů přijmout islám, ale Chazaři v 9. století konvertovali k judaismu (to je docela kuriózní, judaismus je přísně rasové blízkovýchodní náboženství, které neuznává konvertity). Byzanští misionáři Cyril a Metoděj v roce 860 nabízeli Chazarské říši při své misi na Krymu náboženství křesťanství, ale neúspěšně. BYZANTSKÁ ŘÍŠE prožívala období velkého rozkvětu a moci.

Turecké národy pocházejí z mongolských a čínských stepí a tisíc let útočí na Slovany, Rusko (od 7. století) a na Evropany, Evropu (od 10. století), ať už vojensky, nebo plíživou migrací.

Chazaři se při svém plíživém pronikání z území Ruska a Ukrajiny do Evropy lživě vydávali za chudáčky, židovské vyhnance z Egypta a Palestiny, skuteční etničtí Židé z Palestiny přitom žili v jižní Evropě, v Itálii, Řecku, Španělsku.

BYZANTSKÁ ŘÍŠE byla po celou dobu raného středověku nejbohatší a kulturně i ekonomicky nejvyspělejší zemí Evropy. Obývali ji Východní Římané, Řekové, Slované (Bulhaři, Srbové) a ARMÉNI. Úřední jazyk Byzance byla řečtina, státní náboženství pravoslavné křesťanství.

Po roce 1070 však začínají útoky Turků. Roku 1371 Turci dobyli většinu území Byzance, 1453 dobyli hlavní město Konstantinopol. Ze zlaté Byzantské říše si Turci od roku 1453 udělali Osmanskou říši, Turecko.

Je věc špatné informovanosti, že si Evropané nevšímají, kdo s nimi bojuje a okrádá je.

Turkité
19. 12. 2020 23:59

Expanze Turků a Tatarů do Evropyhttps://www.dejepis.com/ucebnice/expanze-turku-a-tataru-do-evropy/
Byzantská říšehttps://www.dejepis.com/ucebnice/byzantska-rise/
Osmansko-habsburské válkyhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Osmansko-habsbursk%C3%A9_v%C3%A1lky

To by měl přece každý znát z dějepisu na základní škole, ne?