politika

Každá její věta… úplně mimo. Komentátor obrací oči v sloup nad výroky Němcové

24.7.2022 8:53 dop.

Jedna rána Evropské unii, druhá sociální demokracii, třetí senátorce Miroslavě Němcové (ODS). Politický komentátor Miroslav Korecký si nedával ubrousek před ústa a od plic popsal, jak hodnotí dnešní situaci. Zastal se hnutí STAN.

Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátor iDnes Miroslav Korecký v pořadu Podtrženo sečteno

Do internetové televize XTV zavítal politický komentátor Miroslav Korecký. A své vystoupení zde odstartoval zostra. „Evropa je bezradná, ekonomicky neschopná a žene se akorát do záhuby,“ konstatoval na konto EU.

Stejně tvrdý byl i vůči ČSSD, která se podle jeho názoru v Praze změnila v přívažek Zelených.

„To je smutný konec. A dokonce i předseda, když kandiduje, tak kandiduje za nějaké sdružení a nenapíše si tam ČSSD, tak to je smutný, když už se i předseda stydí za vlastní stranu. Tak on teď prodal palác, tak tím možná mise nového předsedy skončila,“ poznamenal na konto Michala Šmardy komentátor. „Jestli si v té Praze myslí, že někoho zaujmou tím, že ze sebe udělají druhé Zelené nebo třetí Piráty, tak to jsem tedy zvědav na výsledek,“ kroutil hlavou dál komentátor.

Po ČSSD přišla na řadu senátorka Miroslava Němcová. Senátorka dala najevo, že dokud Rusové nepřestanou útočit na Ukrajině, nemají v Česku co dělat.

Korecký děkoval celé ODS, že strana nedala Němcové nějakou vládní roli. „Ona se ze členky pretoriánské gardy Václava Klause přetransformovala v matku Terezu české politiky a každá její věta, to je tedy skutečně zásadní soud takového rázu, že to s politikou ztrácí cokoli společného. Říct, že Putin se zbláznil a proto tady nemá žádný Rus co dělat, včetně Putinových oponentů, tak to mi přijde úplně mimo,“ konstatoval Korecký.

Stranou jeho pozornosti nezůstal ani někdejší polský prezident Lech Walesa.

To je taková polská Miroslava Němcová, bych řekl,“ poznamenal k tezi polského exprezidenta, že by pomohlo snížit počet obyvatel Ruska ze současných 140 milionů na 50 milionů. „To je takové jednoduché řešení složitých problémů. Rusové jsou problém. Rusko a jeho velmocenské ambice jsou problém, tak to vyřešíme tak, že snížíme jejich počet na 50 milionů. Jen teda nenastínil to technické řešení. Teď bude výročí otevření nacistického tábora Treblinka kousek od Varšavy, tak jestli se inspiroval tam, nevím. Už Stalin říkával, že není člověk, není problém. Ale jak by chtěl Walesa vyhladit 100 milionů Rusů, to neřekl,“ podivoval se Korecký.

Pár slov Korecký věnoval i psychiatričce Džamile Stehlíkové, bývalé ministryni pro lidská práva, která se v posledních měsících vyjádřila jak ke zdravotnímu stavu českého prezidenta Miloše Zemana, tak ke zdravotnímu stavu válečného agresora a prezidenta Ruské federace Vladimira Putina. Aniž by měla možnost jednoho či druhého prezidenta prohlédnout, oběma předpověděla řadu zdravotních problémů.

„Já jí ve svých sloupcích říkám kazašská baba Vanga,“ pravil Korecký, „protože ty její předpovědi jsou vždycky tak katastrofické předpovědi, že Miloš Zeman zemře už za týden. A o Putinovi říkala, že jeho tělo je tak prolezlé metastázami, že nevydrží do přehlídky 9. května,“ zaznělo od Koreckého.

Ruský prezident Vladimir Putin však zatím neumřel; podle Koreckého nebyl zahnán do kouta, protože tak lidnaté země jako Indie nebo Čína s ním stále udržují kontakty.

Nakonec věnoval pár slov situaci v hnutí STAN. Dal najevo, že souhlasí s předsedou STAN Vítem Rakušanem v tom, že chtěl odsunout dosavadního starostu za STAN v Poděbradech Jiřího Červinku někam do ústraní, protože Červinka vytáhl na jednání zastupitelstva naprosto nevhodnou historku o tom, že „Romové by se měli střílet“. Podle Koreckého má STAN už tolik problémů, že další nepotřeboval a vedení hnutí zcela pochopitelně proti Červinkovi zakročilo.

„To je jako když je někdo zadupanej do země, válí se v prachu, krvácí ze všech ran a když na něj další šlapou, tak už je mi ho trochu líto,“ poznamenal Korecký.

Zdroj : Parlamentní listy

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
24. 7. 2022 13:28

“Vládní” gauneři patří všichni do jednoho, do kriminálů! Za zradu své vlasti! §309 a 310!

trtal
24. 7. 2022 14:26
Odpovědět  Ladislav

Ano, „Vládní“ gauneři patří všichni do jednoho do kriminálů a to i presto, ze vubec nevladnou…

nemame zadnou vladu, ale jen bandu zaprodanych spinavcu ve sprave trapneho a bezmocneho protektoratu s lacinou pracovni silou slovanskych otroku urcenych uz davno k vyhlazeni…

vladu s maximalnim moznym akcnim radiusem jsme meli naposled za komancu a to diky Rusku, bez ktereho by si komanci a vubec kdokoli i s celou zemi ani nepinkli…

ijn
24. 7. 2022 15:37
Odpovědět  trtal

A podat na politické i podnikatelské (CEZko snese všecko) zrůdy T.O s naplňováním skutkové podstaty i dalších §§§

Albi
24. 7. 2022 15:41
Odpovědět  trtal

Že nemáme žádnou vládu, jen bandu zaprodaných špinavců je sice opravda, ale neznamená to, že ti špinavci nutně musejí být tak aktivní, jak jsou.

Kolaborují s cizí mocností, jsou vinni! Tečka,
A pokud si toho nejsou vědomi, je to jen další ukázka jejich neschopnosti a toho, že na svých postech z hlediska českých občanů nemají co dělat. Druhá tečka!

trtal
24. 7. 2022 16:06
Odpovědět  Albi

neexistuje na svete politik a nebo spravce uzemi, ktery by si rikal a nebo dokonce delal co se mu zachce…
a to ani Putin, ikdyz ma povoleny nejvetsi radius…

trtal
24. 7. 2022 16:11
Odpovědět  trtal

hujerstvi a prehnana aktivita je hnus a musi za to zaplatit…
jejich odstraneni jako vojaku, loutek a poskoku neni vitezstvi…

na to je potreba skutecne obrovske sily…
ta je v lidech…proto to Zapadem a veskerou verbezi vecne nenavidene Rusko…

Albi
24. 7. 2022 18:06
Odpovědět  trtal

To vím a taky o tom jsem nepsala.
Psala jsem o dobrovolné a přehnané aktivitě! To je podstatný rozdíl.
Nedělají to z nutnosti chránit svůj fyzický život, ale zavděčit se, posloužit a co nejdéle prodloužit svůj “život” politický. Za každou cenu!

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 18:06
Odpovědět  Albi

Mají občanské průkazy, tudíž jsou svéprávní a trestně odpovědní. Třetí tečka!

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 18:04
Odpovědět  trtal

Opakuj po mě smrkolo, dokud se to nenaučíš nazpamět: “Rusko nás nikdy nechránilo, Rusko není SSSR, Rusko nás nikdy nechránilo, Rusko není SSSR, Rusko nás nikdy nechránilo, Rusko není SSSR…

[Trol-1] PetrPan
24. 7. 2022 18:51

Vy máte něco proti Rusku?

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 19:55
Odpovědět  [Trol-1] PetrPan

Chlapče, netrénujte to na mě. Aspoň ne v této primitivní rovině.

Pavla
24. 7. 2022 19:00

Ale mohlo by, jenže my samozřejmě nechceme 😀 a proti naší vůli už nás zachraňovat nebude…

Pavel K
24. 7. 2022 19:38
Odpovědět  Pavla

Jak proti naší vůli?!! Jediný kdo se staví proti RF je naše dosazená vláda a její pohůnci.Putin moc dobře ví, že vůle většině lidu je jiná. Alekdyž naše většina není schopna vyjádřit svůj postojh, pak nevidím, proč by Rusko nás mělo tahat ze sraček, když se k nim tak chováme.

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 20:17
Odpovědět  Pavla

To bylo určené speciálně trolícímu smrkolovi Trtalovi s vytrtkanou mozkovnou.
(A ta náhodička! Zabral na to PetrPan, alias PetrPav(el), alias habaděj nicků na NR před volbami 2021, kdy v trolení spolupracovala celá banda různých nicků – a tito dva, dle slovosledu a dikce, jsou z té trolí farmy. Nepamatuji si už ty jejich nicky, ale to ostatní poznávám. Ostatně ani jeden z nich se neohradil, když je napadl, že trolili už v NR.) Trtkal totiž (úmyslně) neráčí vzít na vědomí že Rusko není SSSR a že u nás od 68mého nebyla vojska Ruska, ale SSSR.
A samosebou máte pravdu pravdu. My po nich Vrběticemi a podporou nácků a oni po nás chlebem? To by byli pěkní kre-téni.

Pozor
25. 7. 2022 09:21

Rusko bolo doteraz garantom štátnosti ČSSR a neskôr ČR a SR, čím faktisky chránilo ČR a SR. Po udalostiach na Ukrajine kde sa ČR ale aj SR pridali svojimi zradcovskými vládami na stranu ukrofašistov vlastne štátnosť ČR aj SR je veľmi ale veľmi oslabená.

[Trol-1] PetrPan
24. 7. 2022 18:46
Odpovědět  Ladislav

Oni se zrádci najdou i jinde.

Pavel
24. 7. 2022 16:47

Jedině v jednotě lidu a národa je síla, která může opět učinit žití v této cenzorské kolonii přijatelné. To ale musí pochopit lid uvědomělý a vyzrálý, vlastenečtí vůdcové musí mít v lidu oporu. Ani ti nejudatnější sami nic nezmohou. Kontrolní otázka- kolik je v této zemi uvědomělého, zralého a odvážného lidu. Zdá se, jak mi říká syn tak 5 – 10 %. Tak tedy, co s tím?

Pavel
24. 7. 2022 16:59
Odpovědět  Pavel

Aby ti správní vůdcové měli dobrou pozici, tak na různé demonstrace jak Hnutí PES, SPD, KSČM a jiných musí přijít desetitisíce, nebo statisíce lidí. KSČM měla na poslední demonstraci v Praze údajně 300 lidí. Tak o čem toto svědčí. Z mého pohledu to svědčí o tom, že lidé této kolonie chtějí být zotročeni. Jiné vysvětlení nemám. A nějaká ta vysvětlení, že se bojí o práci, o děti, jestli je domácí nevyhodí z bytu se dají přijmout, ale je to výmluva. Nikdo statisícům lidí nic špatného neudělá, protože ti co nás tady deptají budou mít sevřený svěrač. Proboha, jen ať si potom, až budou žít v absolutní bídě, nestěžují.

[Trol-1] PetrPan
24. 7. 2022 18:55
Odpovědět  Pavel

Voliči SPD a KSČM se dost různí, přeci jen je první na kraji pravicového spektra, druzí na kraji levice. SPD se tváří národovecky, komunismus byl vždycky internacionální. Spojit tyto síly snadno nelze.

Pavel K
24. 7. 2022 19:40
Odpovědět  [Trol-1] PetrPan

Tak si alespoň navzájem vysvětlit co je pro ČR výhodné a v tom by mezi SPDé a KSČ myslím nebyl problém.

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 22:22
Odpovědět  [Trol-1] PetrPan

Jo. Plantážník Filip coby krajní levice, doktor David coby krajní pravice a krajánek Bělobrádek s Ozubenou pleší a Falouskem coby střed. Bravo! K čemu spojovat síly, když stačí shoda na prioritách a spolupráce. Prioritou je Bohemie Boemům co odkaz Pater Boema a o ostatním se mohou handrkovat až v koalici.

Volfík
25. 7. 2022 20:50
Odpovědět  Pavel

Chybí informovanost. Hodně lidí má jen info z ČT a spol. (informace = pozvánka v informační liště ČT jako na bambilion chvilek proti demokracii u těchto akcí utčitě nepběží).

Vaclav
24. 7. 2022 22:27
Odpovědět  Pavel

A to jsou lidé věkově 50+. A to není věk který mění svět. Radikální mládí je spokojené zatím je živí rodiče, svět je paráda. Až se proberou bude už pozdě.

Milan ze Zahrady Čech
25. 7. 2022 02:42
Odpovědět  Vaclav

On ten zákon o příživnictví měl hodně co do sebe. A také prezenční vojenská služba, nutno dodat.

skylla
24. 7. 2022 17:16

němcová to je stejně blbé jako pekarová…..

Pavel K
24. 7. 2022 18:47
Odpovědět  skylla

Ta čarodějnice měla už mít dávno vražené pometlo mezi nohama a měla lítat na oběžné dráze měsíce a vysílat Fyjalovi signály. Taková stranická výpomocná družba.

PENNYS
24. 7. 2022 19:06

Něco tak krásného co mi udělalo dobře na srdci a duši musím předat dalším:
Pokud to nestačí, tak připomeňme, že byť krize zachvátila celý západ, tak inflace je nejvyšší ve Fialově Česku, ceny energií vystoupaly nejvýše ve Fialově Česku, cenzura médií je nejdrzejší ve Fialově Česku, no a válečnická vládní rétorika je jednou z nejhlučnějších ve Fialově Česku.
TO SEMÁME VE FIJALOVÉM STÁTĚ DOBŘE!